Israeli poll results

kapiram_a_ti?

Zainteresovan član
Poruka
113
Electoral officials said voter turnout was 62.3%, the lowest in Israel's history and 5.7 percentage points lower than in the 2003 elections.

With 99% of ballots counted, Kadima has won 21.8% or 28 seats, with the centre-left Labour party coming second with 20 seats, a 15.1% share
Under Israel's complex proportional representation, the exact number of seats may change as the final votes are redistributed.

The BBC's Caroline Hawley says Kadima had hoped to win more seats but will feel the result has given them a mandate to begin forming a coalition.

The right-wing former ruling party, Likud, is trailing with just 11 seats - behind the ultra-Orthodox Shas, with 13, and the far-right Yisrael Beitenu party, which proposes forcibly transferring Arab towns inside Israel to Palestinian territory, polling 12.

Likud leader Benjamin Netanyahu admitted they had "suffered a tough blow" but vowed to rebuild the party.

Israel's President Moshe Katsav earlier said the election was "among the most important in the history of our state".



RESULTS - 99% COUNTED
1. Kadima: 28 seats, centrist
2. Labour: 20 seats, centre-left
3. Shas: 13 seats, ultra-orthodox
4. Yisrael Beitenu: 12 seats, Russian emigres, far-right
5. Likud: 11 seats, right-wing
6. National Union-National Religious Party: 9 seats, far-right, pro-settler
7. Gil: 7 seats, right-wing, pensioners
8. United Torah Judaism:6 seats, ultra-orthodox
9. Meretz: 4 seats, left-wing
 
Alekasandar2:
To znaci da je partija srpskog prijatelja Arijela Sarona pobedila levicare!
Cestitam, oterali Izraelci levicare!

Не пријатељу, није ликуд, него фамозни "трећи пут".
Кад ти изгледа да "нема избора" (тако неки у Србији причају о "два пута") - у израелском случају или да се ратује неограничено и чека да Арапи преплаве или да се преговара са њима, при чему ће они увек тражити више - дакле и у таквој ситуацији се нашло треће решење: Да се подигне зид и раздвоји.
Поучно за Србију.
 
Duh Sekire:
Не пријатељу, није ликуд, него фамозни "трећи пут".
Кад ти изгледа да "нема избора" (тако неки у Србији причају о "два пута") - у израелском случају или да се ратује неограничено и чека да Арапи преплаве или да се преговара са њима, при чему ће они увек тражити више - дакле и у таквој ситуацији се нашло треће решење: Да се подигне зид и раздвојиПоучно за Србију..

Аууууу... мЛого ми се свиђа овај истакнути део Твог поста... права ствар ..... 8-)
 
Duh Sekire:
Не пријатељу, није ликуд, него фамозни "трећи пут".
Кад ти изгледа да "нема избора" (тако неки у Србији причају о "два пута") - у израелском случају или да се ратује неограничено и чека да Арапи преплаве или да се преговара са њима, при чему ће они увек тражити више - дакле и у таквој ситуацији се нашло треће решење: Да се подигне зид и раздвоји.
Поучно за Србију.

Pa, da, poucno. Sreca sto iza Srbije stoji kompletan, vojni, politicki i ekonomski establishment USA, tako da treba da se i u Srbiji, bez bojazni od bilo kakve osude Amerike i Zapada, podigne zid i uspostavi aparthejd. Ja sam "za". Ne znam, je l' Bush ima nesto protiv toga? Kad moze Izrael, sto ne moze Srbija!
 
Da, sa Likudom je moguce, Kadima je nastala iz Likuda, ako se ne varam.
tvare vlast.
Arijel Saron je u komi, ali ovo je partija koja je nastala pre par meseci od Saronovih pristalica, samo govori koliko Jevreji zele da ostvare bezbednost svoje drzave.
 
Arnold_Layne:
pa nije Bush (stariji) imao ništa protiv, ali Sloba je imao ponešto protiv...MAJMUN!!

Pa, jest', vala. Bush stariji, u stvari, sve vreme je sugerisao Srbima da naprave "Zid Placa" izmedju Kosmeta i ostatka Srbije, samo neki ovde majmuni, nisu to pravovremeno shvatili. To je sasvim suvislo razmisljanje od tebe.
 
Arnold_Layne:
pa nije Bush (stariji) imao ništa protiv, ali Sloba je imao ponešto protiv...MAJMUN!!


Ne pričaj koješta. Osim ako ne posedujes insajderske informacije da se Dzim Bejker (drzavni sekretar, njegovo osoblje radilo na asistenciji "promocije Bosne" tj. muslimanske propagande 1992, ljudi sami pricali o tome na televiziji) tada bio ODMETNUO, sa sve Stejt Dipartmentom, a stari Dzordz ostao usamljen u jezivoj hladnoci Ovalne sobe.
 
Sunchaser:
Ne pričaj koješta. Osim ako ne posedujes insajderske informacije da se Dzim Bejker (drzavni sekretar, njegovo osoblje radilo na asistenciji "promocije Bosne" tj. muslimanske propagande 1992, ljudi sami pricali o tome na televiziji) tada bio ODMETNUO, sa sve Stejt Dipartmentom, a stari Dzordz ostao usamljen u jezivoj hladnoci Ovalne sobe.

Pa ima i on prava na trenuke meditacije.
 
pa čekaj zar nije bilo tako?
zar se nisu delovi Boinga pravili i u Srbiji (ne u Hrvatskoj, niti u Bosni, niti u Sloveniji)?

da smo bili malo pametniji (tačnije, ne mi...glupost, već naši dragi vladari) mogli smo da budemo američka tvrdjava (iliti stronghold što bi oni rekli) u jugoistočnoj Evropi
 
Sto se tice zida, koji Srbija treba da podigne
Najindikativnija je bila izjava Henrija Kissinger-a koji je Albance pomenuo kao najvazniji faktor nestabilnosti.
Mnogi danas tumace kako je on rekao da se Srbija odrekne Kosovoa, ali zaboravljaju jednu recenicu "Albanskog kosova"
Znaci Kisindzser je upozoravao na ALBANCE kao izvor nestabilnosti, a ne KOSOVO kao teritoriju
Zid bi terbalo podici ka Albaniji, ali tako da jednostavnije bide na Drimu kao prirodnoj granici.
 
Arnold_Layne:
pa čekaj zar nije bilo tako?
zar se nisu delovi Boinga pravili i u Srbiji (ne u Hrvatskoj, niti u Bosni, niti u Sloveniji)?

da smo bili malo pametniji (tačnije, ne mi...glupost, već naši dragi vladari) mogli smo da budemo američka tvrdjava (iliti stronghold što bi oni rekli) u jugoistočnoj Evropi


... i da nam, lepo, napuseni geto-delinkventi (koje je je Army service spasila od godina na mardelju zbog pljacki po Harlemu) i tupavi rednekovi iz Ajove siluju decu i ubijaju prolaznike po ulicama iz ciste zajebancije, kao i u ostalim svojim "strongholdima", od Japana i Koreje, do Italije?

Evo jedne dobre analize na tu temu, procitaj pre nego sto ospes po mojoj patriJotskoj mitomaniji;
http://www.lewrockwell.com/rogers/rogers197.html



A mi, naravno, nemamo pravo ni da napravimo uvidjaj, vec, naravno, Ujka Sem procesuira sopstvene vojnike, objektivno i nepristrasno. Stvarno, Pero, pravi si vizionar - nekako bih vise voleo da Srbija (plus CG i RS) bude srpski stronghold u ovom delu Evrope, a kome se dize na stars 'n stripes, neka se preseli tamo. Mislim, svaka cast razmeni kapitala, politickim vezama i svemu tome (veliki sam fan toga) ali, praviti od svoje zemlje VOLJNO bazu (ili, kako ti vise volis, 'tvrdjavu)' tudjoj... mislim, no koment... Cudno; Pero, kakvi ste vi likovi; ubiste se od price da Srbija NE TREBA brani NISTA osim trznog centra "Merkator", da vojska koja brani svoju zemlju "dzabe gine" i slicno, a sutra biste slali istu tu vojsku u Irak, za tudje babe zdravlje. Pa idi ti, evo ja necu (ali hocu u Pristinu). Hoces americke baze u Srbiji? Lepo, daj im svoje dvoriste, sigurno nema razloga da strepis za integritet najblizih kad ih cuvaju americki slobodari.
 
:roll: kome se još diže na stars n stripes. jedva da znam pola rečenice teksta.
nisam mislio pod pojmom stronghold da budemo kao Portoriko već da imamo podršku zapada onakvu kakvu smo imali za vreme WWI, i Vudroa Vilsona...

Italija:)
 
Arnold_Layne:
:roll: kome se još diže na stars n stripes. jedva da znam pola rečenice teksta.
nisam mislio pod pojmom stronghold da budemo kao Portoriko već da imamo podršku zapada onakvu kakvu smo imali za vreme WWI, i Vudroa Vilsona...

Italija:)


Sta je smesno oko Italije, pa jel' se secas nesrece sa zicarom (majmun u americkoj uniformi iz zezanja pravio lupinge i pobio par desetina ljudi). Okej, ovo sto kazes, Vudro (mada je njegova doktrina komplikovana prica, kao i tadasnje okolnosti), WW One i drugo, s tim se slazem (rekoh i da sam pristalica te vrste saradnje, ali nije to vise ta Amerika).

Izvinjenje tebi i Peri - citirao sam tvoj komentar a obratio se njemu (ucinilo mi se da je komentar njegov, posto sam prethodno citao neki post koji je napisao). Sorry, obojica...
 

Back
Top