Plecka........

asta_manjana

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
183
Ovako,imam 18 godina i idem u teretanu.I sve je bilo dobro do pre nekoliko dana kad sam osetio bol u desnoj plecki i ramenu radeci odredjene vezbe.Sta bi to moglo da bude?Jel zna neko da mi preporuci neku mast ili gel koja ce da mi pomogne?Samo nemojte molim vas sa onim:"Smanji tezinu...",i ostalo.Uglavnom me boli kad radim bench i razvlacenje.Hvala unapred.
 
Vidis,bio sam kod jednog lekara i on mi je rekao da to nije nista,proci ce samo od sebe,nije nista ni gledao.Sto sam i ocekivao od ovih nasih u DZ.Upala misica nije sigurno,naime,boli me kad pritisnem jedan nerv koji prolazi skroz iza desnog uveta,jel me i tu boli kad pritisnem plecku.Znaci,nerv je u pitanju,sad me zanima da li neko zna neki lek protiv upale istog?
 
Pa mozes da saznas - lepo smo ti nagadjali sta bi moglo da bude: od upale do istegnuca misica. Posto o anatomiji blage veze nemas, ti si samoinicijativno odlucio da je nerv. Od iza uha do ispod plecke. I sta sad vise covek da ti kaze?! Dobio si i odgovor i savet sta ti je ciniti, ali ti si bas bandoglav da isteras svoju hipotezu. I sta sad? Treba valjda da padnemo u nesvest od tuge i nesrece sto te ziga podushni - podplecni nerv?! Svasta! Prestani da vezbas neko vreme, uzimaj diklofen, ne opterecuj rameni pojas i proci ce. Neces umreti. Sem ako ti teg ne padne na grudni kos i ne smrska ti rebra! Za ime svega! :roll: :roll: :roll:
 
WithdrawnWater:
Prestani da vezbas neko vreme, uzimaj diklofen, ne opterecuj rameni pojas i proci ce.

Eto,jel bilo tesko dati normalan savet?I bas zato sto nemam pojma o anatomiji sam postavio vama pitanje,da sam znao vec bih uradio nesto po tom pitanju.A ono za nerv je bilo moje misljenje,koje bi mozda moglo da vam pomogne.
 
WithdrawnWater:
Od upale misica do istegnuca misica.....Obrati se treneru ili lekaru fizijatru. I naravno - smanji tezinu i napravi pauzu dok ti bol ne prodje, rizikujes da ti popusti ruka i da ti teg padne na grudni kos.

Ne razumem pitanje?! A je l' tebi tesko bila da procitas odgovor u prvoj recenici nakon tvog pitanja, ili ti je tesko da razmisljas i shvatis, ili sta ti je tacno tesko? Da mislis?!
 
WithdrawnWater:
Pa mozes da saznas - lepo smo ti nagadjali sta bi moglo da bude: od upale do istegnuca misica. Posto o anatomiji blage veze nemas, ti si samoinicijativno odlucio da je nerv. Od iza uha do ispod plecke. I sta sad vise covek da ti kaze?! Dobio si i odgovor i savet sta ti je ciniti, ali ti si bas bandoglav da isteras svoju hipotezu. I sta sad? Treba valjda da padnemo u nesvest od tuge i nesrece sto te ziga podushni - podplecni nerv?! Svasta! Prestani da vezbas neko vreme, uzimaj diklofen, ne opterecuj rameni pojas i proci ce. Neces umreti. Sem ako ti teg ne padne na grudni kos i ne smrska ti rebra! Za ime svega! :roll: :roll: :roll:

izvinjavam se, nisi pazila na času...izaušni a ne podušni :lol:
 
asta_manjana:
Keve mi,kad pritisnem plecku malo me boli desna strana glave.Pa za koji ***** sluzi ovaj forum kad nista na njemu ne mozes da saznas?

mozes da imas "shooting pain" na dole, ako stisnes nesto:)
na primer ljudi koji imaju ukljesten nerv u kicmi imaju taj sevajuci bol od kicme pa na dole kroz noge...
sad ja mislim da si ti nasao tacku, pa kad stisnes nerv mehanicki prstom imas taj shooting pain, ali to ti sam izazivas ako me kapiras?:)))
 
asta_manjana:
Eto,jel bilo tesko dati normalan savet?I bas zato sto nemam pojma o anatomiji sam postavio vama pitanje,da sam znao vec bih uradio nesto po tom pitanju.A ono za nerv je bilo moje misljenje,koje bi mozda moglo da vam pomogne.

ok , sto se tice anatomije svi zglobovi i misici rade zajedno, sve je povezano..ako vezbas moras da radis takav sistem vezbi da vezbas svaki i najmanji misic u telu stalno podjednako.....za to se obrati strucnjaku i to dobrom....
ako se jedna grupa misica preoptereti , druga zapostavi i tako u tom stilu, dolazi do bolova....misici mogu da se zgrce, istegnu, upale, skrate, produze i tako dalje i onda nervi salju signale mozgu u obliku bola, da nesto nije u redu.....
ti si preterao jednostavno sa vezbanjem odredjene grupe misica, druge si zapostavio...dobio si upalu misica i bol, sto je normalno i desava se ..i misic moze da popusti , tako da odmaraj ili smanji napor, radi lakse vezbe dok ne prodje ili radi sve one vezbe koje dosad nisi , jer moras da vezbas svaki deo tela podjednako...ni premalo a ni previse....ovo previse je jos gore [meni su tako jednom popustili i misici i zglobovi pa sam bila u invalidskoj st. 6 meseci ], znaci odmori...
poz....
 
Znam,to mi svi kazu......Moracu malo da smanjim tezine vezbi,a uglavnom radim sve podjednako,koliko sam to u mogucnosti,jer kad bih radio sve vezbe za sve misice rebao bih da idem svaki dan po 3 sata u teretanu,za sta nemam vremena.A ovaj nerv me smara jer me boli i kad sednem za komp,kad sam malo duze u jednom polozaju.Mazao sam ga nekim Bio Freeze-om,ali nista.Sad mi je jedan lekar rekao da pijem vitamin B,da je on bas dobar za te upale nerava,pa cu probati tako.Hvala bebo.
 
asta_manjana:
Znam,to mi svi kazu......Moracu malo da smanjim tezine vezbi,a uglavnom radim sve podjednako,koliko sam to u mogucnosti,jer kad bih radio sve vezbe za sve misice rebao bih da idem svaki dan po 3 sata u teretanu,za sta nemam vremena.A ovaj nerv me smara jer me boli i kad sednem za komp,kad sam malo duze u jednom polozaju.Mazao sam ga nekim Bio Freeze-om,ali nista.Sad mi je jedan lekar rekao da pijem vitamin B,da je on bas dobar za te upale nerava,pa cu probati tako.Hvala bebo.

moras da vezbas svaki misic u telu....i ne mora da bude u teretani, mozes i u sobi da radis aerobik, ali ako to ne radis a nabijas samo bicepse, sjebaces se opasno..
ja vec jesam....
tako da srecno....
 
Vec 2, 3 dana imam bol u ledjima tj. u predelu grudnog kosa sa ledje strane , boli na pokret ili kada jako udahnem vazduh. Imate li ideju sta bi to moglo biti i da li je neophodna poseta lekaru?
Ah, da...Imam 26 godina i nisam imala do sada slicnih problema. U poslednje vreme radim posao pri kome se dosta savijam.
 
Gde sa ledjne strane grudnog kosa (levo, desno, u kojoj visini). Moze da bude vise stvari, od srca, do bubrega, do upale misica ili upale interkostalnog nerva...Obzirom da te boi na pokret i udah, poslednja dva ce biti najverovatniji uzrok ali naravno - javi se lekaru. ako se radi o mialgiji (upali interkostalnog misica) ili neuralgiji (nerva) to se leci brufenima, OHB kompleksom i B vitaminom, mirovanjem, eventualnom fiksacijom i onda cekas da prodje - a zna da traje dugo. A mozda te je zviznula promaja pa imas upalu plucne maramice, to takodje hoce da da bol koji opisujes - dakle ajde lepo kod lekara da te neko pregledfa!
 
Imam 27 godina i od juce imam jak bol u zadnjem delu desne strane ledja, ne mogu da odredim sta je (ispod i unutar lopatice), nekako je unutra i jezivo boli prilikom udisaja, celu noc nisam mogla da spavam na desnoj strani... ustvari skoro celu noc nisam ni spavala. Ne znam da li su u pitanju pluca ili neki interkostalni misic. Nikakve druge probleme nemam, pa me samo zanima kod kog lekara da idem, i da li bi trebalo uraditi neke lab. analize ili snimanja pre odlaska kod doktora?
Hvala unapred
 
Kod lekara opste prakse a ond averovatno ces dobiti uput za lekara spec. fizijatra, ja po opisu mislim da je to mialgija ili neuralgija (upala intekostalnog misica ili nerva), to dugo traje i leka nema sem vitamina B12, i neceg protiv bolova, sem ako nije neko slepljivanje plucne maramice (ako si imala upalu pluca sa te strane moze to da se desi ako te je probila promaja ili vec, i to ce takodje proci samo od sebe). Svakako dakle, prvo lelkar OP, nema potrebe da radis bilo kakve analioze pre toga.
 
ok , sto se tice anatomije svi zglobovi i misici rade zajedno, sve je povezano..ako vezbas moras da radis takav sistem vezbi da vezbas svaki i najmanji misic u telu stalno podjednako.....za to se obrati strucnjaku i to dobrom....
ako se jedna grupa misica preoptereti , druga zapostavi i tako u tom stilu, dolazi do bolova....misici mogu da se zgrce, istegnu, upale, skrate, produze i tako dalje i onda nervi salju signale mozgu u obliku bola, da nesto nije u redu.....
ti si preterao jednostavno sa vezbanjem odredjene grupe misica, druge si zapostavio...dobio si upalu misica i bol, sto je normalno i desava se ..i misic moze da popusti , tako da odmaraj ili smanji napor, radi lakse vezbe dok ne prodje ili radi sve one vezbe koje dosad nisi , jer moras da vezbas svaki deo tela podjednako...ni premalo a ni previse....ovo previse je jos gore [meni su tako jednom popustili i misici i zglobovi pa sam bila u invalidskoj st. 6 meseci ], znaci odmori...
poz....

Cao, vidim da ti imash dosta dobro znanje shto se tiche ove teme posebno. Znam da cu sada malo da skrenem sa teme ali stvarno mi treba pomoc, imam 18 godina a josh pre dve godina mi se javio jak sevajuci bol koji krece iz dela leve lopatice ide sve do shake a usput mi dotiche i levu stranu grudnog kosha. U to vreme sam radio dosta propadanja i sklekova pa kapiram da sam prednju stranu tela razvio ne srazmerno u odnosu na ledja i da sam time "izdeformisao" levu lopaticu (ispravi me kao greshim) pa me zanima da li bih sada trebao da razvijem i misice koji podrzavaju kichmeni stub da bih sve to ispravio ako sam ukljeshtio nerv u gornjem delu kichme. Bio sam kod raznih doktora i nisam dobio nikakvu odredjenu dijagnozu, svi su mi rekli da ne vezbam shto i nisam radio narednih 6 meseci ali se bol samo pojachvao, sad sam doshao do faze da moram no stop ali bukvalno ceo dan da budem pod dejstvom antibiotika ne bih li mogao da zivim normalan zivot. Molim te pomozi ako mozesh. Hvala unapred.
P.S. Ja zaista ne mogu da vam opishem kada u najlepshim godinama zivota morat da pijete lekove ne bi li mogli da budete normalni, tako da vas molim dame ozbiljno shvatite.
 

Back
Top