Gradjani Srbije za Evropsku Uniju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

st.maurice

Primećen član
Poruka
577
U Srbiji i Crnoj Gori postoji veliki raskorak između izražene spremnosti građana za evropsku integraciju zemlje, s jedne strane, i odgovarajućeg delovanja administracije i političkih stranaka, kao i zadovoljavajućeg stepena informisanosti, s druge strane. Dok bi u obe republike preko 80% građana (82% u Srbiji i 83% u Crnoj Gori) glasalo na referendumu za ulazak u Evropsku uniju, ukoliko bi on sada bio raspisan, samo je 22% u Crnoj Gori (podatak iz oktobra 2003.) i 33% u Srbiji (april 2004.) bilo zadovoljno radom administracije. Takođe, samo 7,4% građana u Crnoj Gori (podatak iz oktobra) je vrlo zadovoljno svojim znanjem o evropskim integracijama, dok je u Srbiji taj procenat 4,5% (april 2004).

Rezultati studije, koju je Evropski pokret u Srbiji izradio u saradnji sa Institutom društvenih nauka u Beogradu, pokazuju da građani Srbije masovno smatraju poželjnim pristupanje Evropskoj uniji još od 1998. godine
http://www.emins.org/projekti/akcioni/konsenzus/index.htm
 
Meni je to logicno ali taj broj ce da se smanjuje sve kako se bude islo ka EU i sve vise prihvatala pravila.
Danas da sprovedes referendum u Poljskoj ili u Sloveniji glasali bi protiv,naravno ne znaci da su gradjani u pravu samo je jednostavno tako.
To ti je kao kad zelis da se ozenis a posle kad se ozenis kazes sto sam se ozenio :-)
 
Шта је ово... опет нека нова хумористичка серија...

п.с. И где си Ти видео "грађане Србије" када је Србија ЗЕМЉА СЕЉАКА НА
БРДОВИТОМ БАЛКАНУ....хииииииии........
 
eremita:
Шта је ово... опет нека нова хумористичка серија...

п.с. И где си Ти видео "грађане Србије" када је Србија ЗЕМЉА СЕЉАКА НА
БРДОВИТОМ БАЛКАНУ....хииииииии........

Za ovo si u pravu.
Pre jedno 7,8 godina moza ima i vise gostovali lideri tadansje opozicije u jednom gradu u Srbiji a bila i Vesna Pesic i drzala neku tribinu.
I jedan covek joj rekao (ja prisustvovao dogadjaju) da ne mogu ljudi iz njegovog sela da glasaju za Gradjanski savez zato sto oni nisu gradjani nego seljaci.
 
_Milanche_:

Jes' ti gluv (slep :D )?

Lepo ti Đovanka kaže - nije kao u bajkama... Znači, princ i Snežana se nisu venčali i živeli zauvek srećno do kraja života, već se princ razbahatio i prokurv'o, pa je sćerd'o i Snežin miraz, na kraju je šutn'o, a ova, osiromašena i izraubovana više nije imala ni za podstanarsku sobicu te je lagano umirala od nemaštine...

Eto. I sad nemoj da cmizdriš, sam si hteo da ti pričam hororce pred spavanje. :lol:
 
Giovanna:
Arhangele lepo objasnjeno,ni ja ne bih umela bolje...Samo jedna ispravka Đovana ili Žovana kako ti je draze...:wink:

Đi-Jovana, :D

Joke, :wink: Ђована, тј. Ђованна (продужено "н" :D ), може ?

Бајке су, иначе, стресне приче...Мало сам осолио, али због ефекта (естрада,бато) се мора...
 
_Milanche_:
Arhengele ako ja sad mogu da vidim razliku izmedju tog tvog razmisljanja i razmisljanja one grupe "Radikalnih" eto vala,al dobro.
Niko ne misli da je bajka ali ti napravi da je pakao.

А зашто одмах трпаш мене с радикалима? Није ли то, оно, лепљење етикета ?

Зашто се туђе мишљење по неком аутоматизму сврстава уз неку крајност? Покушавам бити реалан, не песимиста, не претерани оптимиста... Боље речено, опрезан.

ЕУ звучи добро, али само на прву лопту...А да би играо "из прве", мораш имати мноооогооо јаку екипу + Роналдиња, под обавезно! Ми немамо ни једно ни друго.

Сад сконтах да копирам Ђинђића, али нека...Имао је Ђики штофа...
 
Arhangel NS:
ЕУ звучи добро, али само на прву лопту...А да би играо "из прве", мораш имати мноооогооо јаку екипу + Роналдиња, под обавезно! Ми немамо ни једно ни друго.
Da, za EU je zaista potrebno imati jaku prvu ekipu, ali Arhangel spada u one ljude u Srbiji koji su zadovoljni sa malo-Moravickom ligom gde se cepaju noge i sudija prebija ako sudi za goste.

Neki ne zele da izadjemo iz maloMoravicke lige, ali to je vec problem njihove percepcije gde im je najlepse i najbolje, shodno njihovim mogucnostima. Problem za psihologe.

Vecina stanovnistva jeste za bolji zivot, i jeste za EU.
Samo se plasim da psihopatogena manjina ne povuce jos vise nadole, i uspori tu vecinu :?

Arhangel NS:
Сад сконтах да копирам Ђинђића, али нека...Имао је Ђики штофа...
no comment (od koga je pohvala)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top