Net Meeting Problem

behula

Zainteresovan član
Poruka
133
Ljudi pomagajte verovatno je mnogo lako ali ne mogu da se snadjem.Zelim da se preko Net Meeting-a cujem sa drugom(pri tom znam da ima drugih programa ali imam zelju da probam sa Net Meeting-om).Kako da ga konfigurisem da bi mogao da ga okrenem i kako da mu se prikaze moj desktop.Isto ako neko zna kako preko command prompt-a da posaljem nekom poruku.Znaci nisam u LAN mrezi.Postoji li mogucnost.Pomozite nemam vise zivaca.Nesto sam i uspeo da uradim ali on me necuje sa druge strane.Pozzzz.
 
Najpre detaljno opisi:
1. Kako si to nesto malo uspeo a nesto mnogo ne? Sta si radio i kako podesio i kako kontaktirao?
2. Ovo drugo slanja poruke preko komand prompta mi nije jasno. Kome saljes? Preko interneta (kazes da nemas LAN)
3. Na kraju, koji operativni sistem i kako se povezujes na internet
4. Imas li static IP (ili to ima tvoj kolega)
 
Pa ovako
1.nemam pojma,lupo sam nesto u podesavanju cak sam ukucao i svoj default gateway ima neko podesavanje koliko sam videoza to pa sam upisao.Okrenuo sam njegov fiksni i on me je u jednom momentu kad je primio poziv cuo.2.Postoji neka fora kad smo umrezeni pa ukucas
u command prompt-u net send pa ip adresu nekog od korisnika i njemu stigne poruka na desktopu,pa sam se pitao da li to moze i kad se konektujem preko modema,isdn ili adsl-a.Saljem poruku drugu.Ja mislim da je to point to point konekcija.Imam Windows XP Pro i imam adsl.4.Ne znam da li imam static ip ako ti nesto znaci imam
beotelov mini paket adsl(1000mB) pa ne znam sta dodeljuju uz to ne bih rekao da ga imam.Drug se kaci na net preko isdn modema a na veratu je.Mislim da sam sve odgovorio detaljno.Bas me ovo sad mnogo zainteresovalo i mnogo bi mi znacilo ako bi uspeo da mi pomognes.Hvala unapred.
 
Zbrkano si objasnio, ali hajde da pokusam...

Ako onaj koga pozivas ima dinamicku adresu, trebalo bi da ti je posalje na mail ili javi nekako (telefon na primer). Ako ima staticki IP, jednom ti ga kaze i zvaces taj IP.
Ako ima dinamicku adresu, mora da bude na vezi sve vreme dok ceka tvoj poziv, nakon sto ti dojavi IP. U suprotnom, ako ti je javio jedan IP, pa prekine vezu i ponovo se konektuje na internet, imace drugi IP i neces ga moci zvati naravno.
Ako drugar hoce da vidi svoj trenutni IP, moze da klikne na startovan Netmeeting Help i na dnu dijaloga koji se tada otvori, videce svoj IP. To je IP koji ti treba da znas i ukucas na svojoj strani da bi ga pozvao.

Kad saznas IP adresu onoga koga hoces da zoves, da bi mogli da kontaktirate, obojica morate imati netMeeting startovane. Ti zatim u mali combobox na vrhu NetMeeting prozora, ukucaj IP koji ti je drugar poslao (ili ga znas od ranije). Zatim klikni na mali telefon sa desne strane (prvi na vrhu). Pojavice ti se mali dijalog, koji te obavestava da pokusava da kontaktira kolegu. Ako je sve ok i drugar ima startovan Netmeeting, cuce on zvonjavu i opet jedan dijalog, koji ce ga obavestavati da ga neko zove. Treba da klikne na "Accept" dugme i time je veza uspostavljena.

Kad hocete da prekinete vezu, klikni na drugi telefoncic gore desno.

To bi bilo ono osnovno.
Za slanje poruka preko neta nisam siguran da razumem sta hices i kakve to veze ima sa Netmeetingom. Postoje programcici koji to omogucavaju, ali to je sasvim druga prica.
 
Upravu si bas sam onako smuseno opisao problem.Nadam se da ce sad biti bolje.Kad sam mislio na slanje poruka mislio sam da to radim preko command prompt-a.tamo postoji opcija da ukucas net send pa ip onoga kome saljes poruku i poruku na kraju.To super radi kad su kompovi umrezeni.Ali tako isto sam pokusao da uradim kad saljem poruku drugu sa kojim nisam umrezen.Saznao sam njegovu ip adresu i poslao poruku ali nista.Ne znam da li treba jos neska komanda da se upise da bi se poruka poslala.Nadam se da sam sad bio jasniji.
 
Ne mozes tek tako slati poruke preko interneta na neciji IP preko command prompta. Moras koristiti neke programe za to.
Osim toga, ako drug nema staticku IP, opet ces se susresti sa problemom.
A za sta bi ti sluzilo slanje poruka preko interneta iz command prompta? Nikako da shvatim sta zapravo zelis da postignes? Ti bi nekakav chat da organizujes koristeci command prompt ili sta?

A jesi li resio problem sa NetMeetingom?
 
codemaker:
Ne mozes tek tako slati poruke preko interneta na neciji IP preko command prompta. Moras koristiti neke programe za to.
Osim toga, ako drug nema staticku IP, opet ces se susresti sa problemom.
A za sta bi ti sluzilo slanje poruka preko interneta iz command prompta? Nikako da shvatim sta zapravo zelis da postignes? Ti bi nekakav chat da organizujes koristeci command prompt ili sta?

A jesi li resio problem sa NetMeetingom?
Ma ne, onako me je interesovalo samo sam hteo da vidim na koju foru to funkcionise,ionako za poruke koristim google talk.A Net Meeting sad radi samo me je interesovalo kako se podesava.E,a da , zanima me samo kako da postavim da moj portak vidi moj desktop.Jel idem na onu opciju cini mi se remote desktop sharing
 
behula:
Ma ne, onako me je interesovalo samo sam hteo da vidim na koju foru to funkcionise,ionako za poruke koristim google talk.A Net Meeting sad radi samo me je interesovalo kako se podesava.E,a da , zanima me samo kako da postavim da moj portak vidi moj desktop.Jel idem na onu opciju cini mi se remote desktop sharing
Da, remote sharing. Kad to aktiviras, imas opciju u novom dijalogu, sta hoces da "delis" - mozes trenutno vidsljiv desktop ili cak samo odredjen program ako je startovan.
Imas tamo i opciju "Allow control" pa ortak moze da "preuzme kontrolu i radi na tvom racunaru, kao i ti na njegovom. Ako si prepustio kontrolu, dosta je da pritisnes ESC taster i da tu kontrolu oduzmes (ako krene da ti formatira disk :) )
U slucaju da su vam veze slabe (spore), neces moci "sharing" jer uzima prilicno bandwidtha.
Na primer, sam Netmeeting sa obicnim chat, uzima oko 12kbps, dodaj jos barem 20 na audio i sharing uzima najmanje 12 ili vise ako neko zestoko radi na tvom racunaru a ako ukljucis i video, racunaj na najmanje 25 kbps od bandwidtha. Saberi to, pa ces dobiti 65 najmanje ako sve koristis. Dakle bez neke pristojne konekcije, nece biti mnogo koristi za puno koriscenje Netmeetinga.
 
M, da... Sory, kapiram trazi za internet...

Ulenjio sam se... moracu vise da chitam next time.

Trebalo bi da moze da koristi i za internet tu komandu, ali nisam sto posto siguran jer je jos nisam isprobao na netu, pa nisam hteo da pisem o tome.

Uglavnom to bi bilo to za njegov problem.
 

Back
Top