Satelitski Internet

ono sto ja znam.
Postoji satelitski net koji ide pola-pola.
Znaci download preko satelita a upload preko telefona i naravno da ti se kucaju minuti i da ti je telefon zauzet..
Da li postoji pun satelitski net stvarno ne znam.

Postoji wireles ali to je nesto drugo.
 
Koliko mi je poznato ne postoji, barem ne za obicnog korisnika, upload i download preko satelita. U principu satelitski internet jeste dobar ali sve upite moras slati preko morema ili neke druge konekcije, jer na satelit ne mozes proslediti nikakav upit sa racunara.
 
zato sam i odustao od tog nacina pristupa internetu.mada je extra ako imate npr.wireless 64k za surf,a satelitski vam sluzi za svlacenje velikih fajlova sa neta,jer za male pare nudi extra brzinu.jedan moj prijatelj ima ovu kombinaciju,i decko prosto receno UZIVA!!!!! :evil:
 
znam da je bila neka fora sa satelitom da i kad ne uplatis vise da mozes da svlacis u kompjuter programe, filmove i igre koje su drugi porucivali i skidali, nesto kao kad otvoris kisobran i okrenes ga naopako i uzmes sve sto upadne u njega.
 
nikodim:
Koliko kosta satelitski net, znam da se ovde kod nas koristi neki valjda preko Astre, ali nemam pojma kako idu cene i gde se moze i kod koga to platiti u Srbiji.
Zna li neko?

Pa za sat net ti treba antena sa konvertorom(36 evra), skystar2(82 evra).To ti otkljucava sve kanale itd...Sto se tice neta,ako imas ovo samo zovnes 022/63-90-90,ali kao sto oni rekose , ako nemas wierlles onda ti nije potrebno, ali ako imas onda razbija...

Jos jedno pitanje:Dali preko sat neta (bez wrls) moze da se igra neka igra online tipa warcraft ili neki mmorpg..?
 
kao sto vec neko rece,sa satelitskim netom nije omogucen upload,tako da se igre ne mogu igrati preko njega.mozda moze da se nesto iskrpi tipa:
wireless upload
satelitski download
pa da nemas lag ako ti je sporija wireless veza
 
Hvala za link, sda sam pogledao stranicu... Covece, megabitni link je 3000din. meni to ne deluje skupo u poredjenju sa ostalim vrstama i nacinima izlaska na net. Mada imam bezicni koji mi je besplatan i bez ogranicenja, tako da bi ta kombinacija bila odlicna.

Hvala jos "jedared". ;)
 
Ta kombinacija nije losa ako ti treba dobar download.
I ja imam wireless, ali mi se ne isplati da uzmem satelitski internet, jer zapravo ne mogu ostvariti normalnu dvosmernu vezu.
Ako bi hteo da uzmem dvosmerni internet, morao bih da trazim neku dozvolu za emitovanje 2.4 Mhz od drzave pa ovo pa ono... nemam zivaca :( A onda cene lete u nebo...
 
Zool:
valjda 2.4 Ghz?
koliko ja znam,to je 'slobodna" frekvencija.
ispravite me ako gresim.
Da, lapsus, Gigaherci su u pitanju.
Radi se o tome, da ako imas dvosmerni internet, moras imati nacina da na toj frekvenciji (ili cak mozda nekoj slicnoj-nisam siguran), saljes podatke. E tu postoji neka zackoljica prava na emitovanje na datoj frekvenciji.
Doduse, u nasim uslovima, nesto ne vidim da se "love" emiteri, pa bi verovatno jedno vreme bezbedno sljakao, samo mislim da i provajderi, ako bi ti omogucili dvosmerni internet, trazili bi potvrdu da imas dozvolu od nadlzenih organa. Ne znam da li se ta potvrda moze dobiti (ako se uopste moze dobiti)
 
Nisam siguran, a ne bih da govorim nesto sto ne znam tacno.
Ono sto znam pouzdano je da za dvosmerni satelitski internet treba neka dozvola za emitovanje, a to su mi rekli i neki provajderi. Kao, tu dozvolu moram sam da obezbedim kod nadleznih organa. Ne mogu sad da se setim tacno na kojem sajtu i kog provajdera sam bio, ali sam tamo nasao taj podatak u vezi dvosmernog satelitskog interneta.
Sad, da li se radi o 2.4Ghz ili nekoj drugoj frekvenciji, ne mogu da se tacno setim.
 
Dvosmerni emituje na frekvenciji od 11 Ghz i zato treba dozvola, jer to nije slobodna frekvencija kao 2.4Ghz.
Opet nisam siguran da bi nekom fizičkom licu dali da tek tako emituje na tim freq, obzirom da ih koriste i neke druge službe.
Ali takođe nisam čuo ni da je neko emitovao pa ga uhapsili jer nije imao dozvolu.
 
Колио ја знам у Србији је готово немогуће добити дозволу за двосмери интернет и сви који га користе раде на црно. Пазите, ако би некоме дали дозволу да емитује сигнел ка сателите држава практично не би могла да контролише "шта овај прича" и ту би безбедносна агенција имала великих проблема... У сваком случају о двосмерном сателитском не треба ни размишљати, јако је скуп!
 
E onda se razmisli pa ebentualno nabavi dozvolu i uplati :)
Sto se tice novca, mogao bih to platiti, ali mi ne pada na pamet da placam nesto sto je daleko precenjeno. Uskoro cu podici brzinu wireless za barem duplo za 10 puta manje pare.
 
Jes' i to sto kazes.. :)
U svakom slucaju kod nas je to za sada preskupo.
Uostalom i drugari sa kojima kontaktiram po svetu, ne koriste dvosmerni satelitski internet. Najvise njih koristi ADSL, XDSL ili neke jos brze veze (T1 na primer itd... )
 

Back
Top