Zora

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Има толико зора
Које још нису заруделе
Ригведа


Они са мало дужим форумским стажом су сигурно упознати са мојим концептом названим “Зора Новог Дана”. Укратко, реч је о промени односа снага у свету, и не само то – него и о промени у начину мишљења. Овај текст је посвећен овој другој ствари.
На последњем Сајму књига купио сам Ничеову књигу Зора (мисли о моралним предрасудама). Видећемо укратко које су то предрасуде, па онда зашто је овај текст на Политици, а не на Филозофији. У једној реченици Ниче каже (велика слова нису случајна): Тамо где је у Природи Узрок и Последица, Морал намеће Грех и Патњу, Злочин и Казну. И то јесте тако. Тако се може двојако схватити оно “сам сам крив” – може се схватити као: зезнуо сам се и пазићу следећи пут или као крив сам и треба још више да страдам. Код нас је много оних који виде баш на овај други начин.
Кинеска мудрост каже ко хоће да пије, нека гледа онога ко се трезни. Лично ми је требало неколико година да то схватим на својим искуствима. Када се неко оклизне и падне, дејством гравитације, схватиће то дејство и више ће пазити на њега.
Тако је било и код нас. Низом погрешних процена дошли смо до бомбардовања, пре седам година, врхунца лоших ствари које су нам се догодиле. На основу тог искуства, нови рат са НАТО је практично немогућ. Чак ни радикали не размишљају о поновном одлобађању Косова при овим односима снага.
Али има код нас много моралиста и мисионара Новог светског поретка који Узроке и Последице схватају као Злочине (само српске) и Казне (које су Срби свакако заслужили). И онда такво “мишљење” (српски речено: копирање) језуитски намећу осталима. Читајте само њихове речи на овом форуму: Србија је “посрнула” пред њом су “два пута” (само два?) или ће у пропаст или ће да пусти да је третирају као последњег бедника… Занимљиво је како они који су атеисти или се бар жестоко боре за секуларизам тако лако пригрле оно (по мени) најгоре из хришћанства, што је католичка црква развила до крајњих граница – емотивну игру на признање сопствене кривице и самим тим прихватање онога што се намеће као заслужена казна.
И није то без властитих политичких интереса. Ако све што (још увек) не ваља схватамо ислључиво као кривицу Милошевића (и народа који је за њега гласао), онда ћемо амнестиати од сваке одговорности све оне који су дошли после њега – посебно ДС и ЛДП. Ако је Милошевић крив за све, онда Велики Брат није крив ни за шта – ни за оно што је било, а богами ни за оно што нама (а и другима) и сада ради. Самим тим су амнестирани и његови локални, домаћи, агенти. Као што рекох – стидите се да бисте волели Великог Брата и са таквом љубави у срцу чекајте метак у потиљак – баш тако се завршава Орвелова 1984.
Има много зора које још нису свануле. Некима ће сванути, а некима изгледа никада сванути неће!

ТАКО ЈЕ ГОВОРИО ДУХ СЕКИРЕ
 
Некако се осећам одморнији од када неке видим у облику празнина.
Но то није разлог да се не подигне тема, кад ми се већ неко обраћа...
 
st.maurice:

Господине Св.Морисе,зар Вам је живот толико јадан,да једину сатисфакцију проналазите у опсесивном праћењу господина Духа и троловању његових тема,својим адолесцентским коментарима?!?
Поготово ако имамо у виду да Вас је господин Дух ставио на игноре листу,те не види Ваше умотворине,молим Вас да престанете са таквим понашањем иначе ћу нажалост морати да се жалим уреднику,што увек нерадо чиним!
Извињавам се господину Духу што му кварим тему,али морао сам да реагујем,надам се да ми не замера.
 
Duh Sekire:
Има толико зора
Које још нису заруделе
Ригведа



ТАКО ЈЕ ГОВОРИО ДУХ СЕКИРЕ


Da zna zoraaaa...
Pele, ovaj tvoj mi zaključ'o temu.
Prvo se uglavio na funkcionersko mesto pa posle zeza kad se članstvo složi.

Peco jel ti voliš meksikansku hranu?

 
Je l' vid'o neko ovde nekog jazavca?
Sad videh na vestima da je pobeg'o iz ZOO vrta,kažu da možda čak ima besnilo,a i sezona mu je parenja,pa je sav nervozan...
 
Ubeđen sam da je trenutno stanje u Srbiji apatija.
Svako na svoj način može i mora pre svega raščistiti sa okovima prošlosti.
Pojedincima još uvek niko nije javio da je drug Tito umro,a i Sloba....
Svanuće Duše bez brige.
Potrebno je samo da "Vođe" sednu za sto i definišu nacionalne prioritete.
Da recimo,Nemci to nisu uradili početkom pedesetih još uvek bi bili kolonija Amerike i Rusije.
Čudno je kako tuđa iskustva malo ili gotovo uopšte ne koristimo.
 
eIvin:
Je l' vid'o neko ovde nekog jazavca?
Sad videh na vestima da je pobeg'o iz ZOO vrta,kažu da možda čak ima besnilo,a i sezona mu je parenja,pa je sav nervozan...

Ajd' što pobeg'o jazavac, nego mi ni Pece nema!
Verovatno će da promeni nick pa će se vrne!
Pozdravite ga!
E jes naš'o kako da prekrati dežurstva...

A koliko ja u stvari cenim Peconija, pokazaću na sledećem primeru:
Peca počeo da bude ljubitelj Kine.
Danas bio na kineskom buvljaku.
Uči jezik...
Pametan dečko!

Primer kako se drži nadahnuti politički govor

Šta kažeš Peco? Jel bi ti mogao ovako?
Kažem ti ja, mani se žutih...
 
A čuo sam i kako Peca razgovara sa Kinezima:

Peca:"Tebra, pošto ti ovo njesra?"
Kinez:"Молим? Није њесра, већ квалитет по цени приступачан Србима. За Пецу - 100 динара иначе је 50"

I tako ti on uči...
 
Stanje u državi, kritično ali stabilno sa tendencijom pogoršanja, hehe ((: Ali mi eto toliko dobro vidimo u mraku, zašto bi čekali zoru... (: Zoru u smislu konačnog buđenja nacionalne svesti ! A ko nam peva uspavanke, sami sebi ili su autorteti nadležni ..
 
jomini:
Dlakavi, prestani sa prozivanjem ostalih. I kada se niko ne javlja ti bacaš okolo kojekakve postove.

Ма ја брате, баца риме без стила...
Ш'о би рекли Синдикалци:
Ако ти си бели црнац што је досего врхунац
Риме што гомила, видим добио си крила
А не знаш да летиш, само нешто претиш
За тебе сам ја вербална годзила
СИНДИКАТ ЈЕ
непојмљива сила

Lutjena Tinuvjela:
Stanje u državi, kritično ali stabilno sa tendencijom pogoršanja, hehe ((: Ali mi eto toliko dobro vidimo u mraku, zašto bi čekali zoru... (: Zoru u smislu konačnog buđenja nacionalne svesti ! A ko nam peva uspavanke, sami sebi ili su autorteti nadležni ..

Поштована принцезо Виловњака (стварно леп аватар имате),
Рече Вилијам Блејк одавно
Људи ће заволети мрак и неће се клањати бљештавом сунцу.
Тако да постоје разне зоре. Вампирима је кад падне мрак зора ;)
А мислио сам на Зору у смислу јаснијег сагледавања ствари.
Таква Зора је ипак индивидуална!

Truman:
I sta ti kazes Duse- gde su Srbi u toj zori novog dana?

Ево рецимо овако господине Хари:
http://www.lewrockwell.com/latulippe/latulippe64.html
The Winners:
Serbia: I’m not expecting anything particularly great for Serbia in the realm of politics or economics, but they may well appreciate the irony of watching their Western European tormenters become embroiled in a vicious conflict with Islam. And America’s impending bankruptcy might be good for a few laughs too.
 
UH, dobro me podseti, malo of topic ali bolece Duha stomak od smeha:

Jedan od clanova Beogradskog sindikata je bio na onom "pustanju balona", i docekivanju proleca tri dana pre roka. 8)

Jao jao jao jao jao jao jao jao... To mora da boli 8)
 
jomini:
Dlakavi, prestani sa prozivanjem ostalih. I kada se niko ne javlja ti bacaš okolo kojekakve postove.


A ti bi mogao da "svojoj veseloj ekipi" kažeš da nikoga ne nazivaju jazavcem.
Nemoj da mi kažeš da vam je i dioptrija kao i pamet - u minusu, pa da nisi video?

Lepo Vam CrniGorac napisao da ste inTELEgentni.
Još kad bi bili inTELIgentni provalili bi da Vas zavitlava kako ko stigne

SVAKO IMA PRAVO NA POLITIČKO MIŠLJENJE.
ŠTETA ŠTO NEKI NERAZMIŠLJANJE NAZIVAJU MIŠLJENJEM.

Jazavac, prvi komšija do Pece... :evil:
 
Slobodno kontaktiraj Admina.
I ja sam.

http://forum.krstarica.com/threads/93625&page=1&pp=50

Dobra ti fora da se javiš kao urednik na mestu odakle će maloumni da pljuju i vredjaju i predstavljaju Srbe.
JAKI STE MI VI SRBI!
Nadjite mi nešto normalno napisano sa strane tvoje ekipe?
Redakcija "Kurira" vam nije ravna.

Ja mogu da se zezam, a vi ne umete.
Vidiš u mojoj familiji ima podoficira, oficira i generala.
Znam ponešto, ne baš sve ko tvoji, ali nešto znam.
Imam od koga da čujem.

 
Ja ne videh da te je neko direktno nazvao jazavcem...
Ti misliš da ti možeš da vređaš,a da te ne vređaju za uzvrat?
Pa ne ide to tako pluss niko te nije direktno prozivao,možda, eventualno posredno,u tvom maniru...
Znaš kako kažu batina ima dva kraja...
 
Видим да се и даље суди господину Јазавцу.
Па ако се процес отегне на цца 5 година, па овај отегне папке у прдекани (од срчке), онда се посао одрадио како ваља & како треба.
Није битно што је умро неосуђен, кад сви знамо да је крив, а и пролеће је стигло, некима чак три дана пре рока...

НИје лако бити Јазавац.
 
Duh Sekire:
Видим да се и даље суди господину Јазавцу.
Па ако се процес отегне на цца 5 година, па овај отегне папке у прдекани (од срчке), онда се посао одрадио како ваља & како треба.
Није битно што је умро неосуђен, кад сви знамо да је крив, а и пролеће је стигло, некима чак три дана пре рока...

НИје лако бити Јазавац.

Izvinjavam se mom, inače zaludnom, drugu Peci što sam ga nekako povezao sa ovom pojavom...
Peca bi me kontaktirao do sada...
Jeste zaludan ali nije kreten.
To znači da ste mi od ovog momenta veoma nezanimljivi kao i svakom zadravomislećem i inteligentnom biću.

Kretnizmu se naravno, MORA stati na kraj.
Ne samemo sa njim u Evropu.

Znam da nije lako biti jazavac ali verujte - NAJTEŽE JE BITI ČOVEK.


eIvin:
Ja ne videh da te je neko direktno nazvao jazavcem...
Ti misliš da ti možeš da vređaš,a da te ne vređaju za uzvrat?
Pa ne ide to tako pluss niko te nije direktno prozivao,možda, eventualno posredno,u tvom maniru...
Znaš kako kažu batina ima dva kraja...

Tvoje insinuacije prevazilaze granicu svakog ukusa.
Može ti se dok je JOMINI na čelu parade...
Na sreću neće ovako biti još dugo.
 
Koje insinuacije?
Ti definitivno imaš neki problem,da li ti stvarno očekuješ da možeš da vređaš sve redom a da ti neko ne uzvrati?
...
Idi kukaj adminu,možda te potapše po glavi,kao dobrog malog forumaša...jadan si...
 
eIvin:
Koje insinuacije?
Ti definitivno imaš neki problem,da li ti stvarno očekuješ da možeš da vređaš sve redom a da ti neko ne uzvrati?
Idi kukaj adminu,možda te potapše po glavi,kao dobrog malog forumaša...jadan si...

GDE SAM I KOGA TO VREDJAO PRVI ŠPER-EKIPO?
 
Da nisi počeo da vređaš Jominija,čak si otvorio temu o njemu,a?Sada si mi se obratio uvredljivo,kakva crna šper-ekipa,o čemu ti to?
Sad ću da trčim kod admina,da se žalim...a ne,zaboravih,to je tvoj manir...
 
eIvin:
Da nisi počeo da vređaš Jominija,čak si otvorio temu o njemu,a?Sada si mi se obratio uvredljivo,kakva crna šper-ekipa,o čemu ti to?
Sad ću da trčim kod admina,da se žalim...a ne,zaboravih,to je tvoj manir...

ONO UVREDA ??? :shock:
Ljudi odlogujte se odmah!

Glupost je vrlina koju ne treba isticati.
Isti šper-avatari, isti nastupi, posebno dreamcatcher koji eto par minuta na forumu, a već zna moj istorijat...
To što ste nesposobni za diskusiju je vaš problem
Kada bi cenjeni Jomini postupio po Pravilniku i po "Jomini Pravilniku" teško da bi ovde bilo postova.
Tvoje pravo je da kažeš: "HOĆU DA BUDEM PEĆINSKI NAROD", moje je da kažem "NEĆU DA BUDEM PEĆINSKI NAROD".
Tvoje nije da me kamenuješ zbog toga.
Nešto si pobrkao...
 
ONO UVREDA ???
Ljudi odlogujte se odmah!
Zašto je onda uvreda nekoga ko je sam uzeo nik Dlakava_Strvina nazvati jazavcem?
A,uz to te niko direktno nije nazvao jazavcem,nego si se sam uvredio...
Glupost je vrlina koju ne treba isticati.
Pa,nemoj onda da se previše ističeš....
To što ste nesposobni za diskusiju je vaš problem
Opet vređaš,svaka diskusija sa tobom na kraju preraste u vređanje,eno Duh je prvo probao lepo,na kraju si mu posvećivao teme...
Da nisi ti problem,a?
Tvoje pravo je da kažeš: "HOĆU DA BUDEM PEĆINSKI NAROD", moje je da kažem "NEĆU DA BUDEM PEĆINSKI NAROD".
Tvoje nije da me kamenuješ zbog toga.
Evo opet vređaš,a posle kukaš...
Kad je neko ovde rekao da hoće da bude ‚‚pećinski narod"?
To što ti pripisuješ takve stvari svojim neistomišljenicima je već tvoj problem....
 

Back
Top