Razne misterije i price koje znate ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav

Xexexe imas srece bas sam veceras sa ortacima pricao o tome :) evo napisacu neke price koje sam cuo od njih.

1. Prica
U blizini Jagodine ima razna sela e sad ima neka krivina u brdu za neko selo zovu je kriva cuprija to je nizbrdica sa dosta krivina itd..... da ne opisujem mesto, price sto sam cuo su cudne na tom mestu kada prolazis staju satovi mobilno telefoni gube signale kvare se kola staju kao da se pokvare i tako slicni fenomeni, pricao nam jedan lik sto drzi teretanu da je tu prolazio kolima i da su mu kola odjednom stala i morao je da ih gura jedno 2km, a prica mi ortak kada je tu prolazio bicklom lanac mu je jednostavno pukao i mora je pesice da se vraca :)

2 Prica

Pricao nam jedan decko koji je ziveo u jednom selu u blizini jagodine u kojem su se desavale cudne stvari a najvise sa nekim vilama on je tamo imao traume itd...... Kaze ovako igrao se ispred kuce savio se da uzme nesto sto mu je ispalo i kada je podigao glavu video je sets vila oko njega zle vile pocele su da mu pricaju nesto i on je poceo njima da prica deda je video njega kako prica ali vile nije video ali znao je da su one posto se svima to tamo desava, ovaj pruzi ruku da pipne vilu deda rece nemoj ovaj poce da place i deda je upalio sibicu i krenuo ka njemu i vile su se razbezale.

3 Prica

Prica mi ortak posao njegov deda za selo biciklom i pocela je neka jaka oluja na pola puta i on je pao sa bicikle i ujtru se probudio na gorblju kako lezi u tom selu u koje je krenuo i lice mu je bilo garavo, a do tog sela gde se on probudio ima da se ide jedno 3 sata biciklom ali on se seca samo da je pao i probudio se tamo i lice mu je bilo garavo.

4 Prica

Ovako prica mi ortak posao njegov deda u selo i do sela ima valjda 3 ili 4 mosta nebitno
kada je stigao do prvog mosta cuo je kako mjauce macka i pocela je neka oluja kada je presao most nista sve ok, a pre oluje pricali su mu ako mu se to desi da ne psuje da ga ne zadesi proklestvo, dodje on do drugog mosta isto cuje macku i oluja opet, stigao do zadnjeg mosta vidi macku na mostu i opet oluja predje on sve to i stigne kuci udje u kucu i njegova zena pocne da place kaze jel nisi psovao on kao ne pogleda se u ogledalo lice mu je bilo garavo kao da je spavao na ugalj. Bas cudno.

Cuo sam da se desavalo ljduima da ih nesto napadne sa ledja i da im iscrpi svu snagu i da se posle probude na sasvim drugom mestu na primer u nekom drugom selu sumi itd...

Imam jos prica za jedno mesto pored jagodine zove se dragocvet tu se svasta desavalo ali drugi put ne mogu vise da kucam :)
 
Hvala brate ! Ovo za most su se pricale price na raznim forumima ! Evo konkretno na ovom forumu jedne :

- Za ovo ne znam gde i kad se desilo tano, ali znam da je istinito i da takodje ne moze da se objasni. Naime, postojao je jedan most u selu, koji je delio to selo na dva dela. Moj drug je tek dosao u selo kod prijatelja, i svratili su u kafanu, njih nekoliko. Oni su svi tu ziveli. Jedanput su mu ponudili 10 evra da predje most na biciklu i da se vrati se. Nije bila poenta u tome da on zaradi 10 evra, nego da predje most i dodje nazad. On je prihvatio, iako je mislio da su pokusali da ga zeznu nekako. Kada je uzeo bicikl i dosao do mosta, video je crnu macku kako stoji na sredini mosta i gleda ga. On se covek u*ro, ali reko sta, mozda je slucajnost, ajde da predje. I on prodje macku, opkrene se i - nema je. Za to vreme je i mogla da ode. Kada je okrenuo bicikl da se vrati, video je belu macku kako stoji na istom mestu kao crna, ne sredini mosta, izmedju ta dva dela sela. Covek nije znao sta da radi, sacekao je malo, i resio da predje most zmureci, pa ako je pregazi pregazi, ako ne ne, bar se vratio ziv. Zazmurio je, presao taj deo, i sad nije ni smeo da se okrene, samo se vratio do njegovih prijatelja, koji su mu kasnije ispricali da se to desilo apsolutno SVAKOM ko je ikada u to selo dosao, ukljucujuci njih.

Tako da smo saznali nesto novo ! Ako ima jos neko sa cudnim pricama neka se javi da sakupljamo cudne price pa posle da zakacim na net ! E da i ako vidite na nekom sajtu neku misteriju kopirajte to ovde slobodno ! Svaka misterija je dobrodosla !
 
Pozdrav

Ovo u vezi mostova je mnogo cudno tom mom ortaku se deda kunuo da je to tacno.

Evo jos neke price.

1.Jedan covek je bio na dragocvetacko jezero da peca i cuje on nesto ide kroz vodu i nista i odjenom je cuo kao deciji plac (obicno pricaju da drekavci kada vicu sta znam imaju glas kao deca) on se okrene iz sebe pogleda nema nikoga i koliko se okrenuo nesto mu je skocilo na ledja i pocelo da ga grebe on se onesvestio u probudio se u sred sume kako sedi na drvetu.:/

Veceras cu opet sa ortacima da zapocnem nesto na tu temu pa napisem jos nesto sad nicega ne mogu da se setim.

Dogovarali smo se da idemo u to selo u blizini jagodine da predjemo mostove nosicemo i digitalnu kamericu da snimimo :) mozda nas pojede macka :)
 
Evo tek toliko da ova tema malo zazivi nasao sam neke podatke o misterijama sa interneta :

- Duhovi. Ukoliko sa ozbiljnošću možemo upotrebiti ovakvu reč, upotrebljavamo je samo jer je nemoguće opisati ovaj događaj na bilo koji drugi način. Ako postoji naučno objašnjenje za neverovatan sled događaja u kući u Mlinskoj 132, nama nije poznat, a u moru mišljenja i sudova koji su ga ispratili, niko nije dao racionalno objašnjenje natprirodne pojave koja je opteretila porodicu Đorđević. I da ponovimo za one koji se ne sećaju šta se desilo 10. jula 1992.

Porodica Đorđević koja živi u svojoj kući u Mlinskoj 132 spremala se da promeni tapete i sredi svoj dom. Trebalo je da 9. jula to i urade sa već kupljenim tapetama ali su primetili da se neko našalio sa njima, ili da su ukradene, pa je posao odložen za sutradan.

Sutradan, bio je petak, Nenad (1961.) je sa drugom Goranom skidao stare tapete, kada je počelo da se dešava nešto neobjašnjivo. Sitni, otprilike veličine oraha, komadići crepa su padali oko njih a da nisu mogli da primete odakle padaju. Nikako nisu mogli da vide kako komadići lete, samo kad padaju. Prva pomisao je bila da ih neko gađa sa okolnih kuća, pa su zaključili da se deca igraju. Međutim, neko je nastavio sa gađanjem pa su obojica izašla napolje da vide ko se neukusno šali. Nije vredelo, komadići crepa su padali bez prestanka. Nenad poziva komšije da provere da li su njihova deca učesnici ove glupe igre, ali se brzo pokazalo da deca ne stoje iza ovoga i dvorište kuće počinje da se puni zainteresovanim svetom. Dakle, sve što se dalje dešava dešava se pred velikim brojem ljudi, odraslih i iskrenih.

Da bi prekinuli ovo maltretiranje Đorđevići pozivaju policiju i ubrzo stiže patrola. I policiji je prvo palo na pamet da je u pitanju dečji nestašluk, i srećom nije ovo olako shvatila već su pregledali okolne kuće. Naravno, u njima nije bilo nikoga. I policija polazi ka kolima, jer je u međuvremenu padanje predmeta prestalo, i kad su policajci već bili kod kapije, ono se nastavlja. Što je neobičnije, umesto komadića crepa sada i u samom stanu padaju predmeti. Čaše i šolje sa sudopere su pale na pod a da u stanu zaista nije bilo nikoga. Sijalica u hodniku se nekako izvila iz ležišta i slomila o pod. Tad je postalo jasno da je vrag odneo šalu i da se svakako ne radi o dečjoj igri.

Padao je prvi mrak a dvorište Đorđevića se punilo uznemirenim ljudima. I pred svim tim svetom je je jedna tacna izletela iz kuće u kojoj nikog nije bilo, i što je najbitnije, u koju se nije moglo ući sem iz dvorišta. Nekoliko puta je porodica proveravala svaki kut kuće da li je neko u njoj, ali nikog nije bilo, a njih je bilo strah da se duže zadržavaju u njoj. Pored ostalog, komšiji Lazaru Đorđeviću, pred noge je iznenada pala kutija sa pomadom koju je Jelena Đorđević (1970.) čuvala u svojoj sobi na noćnom stočiću. Jelena je uzela kremu i vratila je u svoj sobu na isti stočić, bez obzira na sve krema je skupa i nije želela da je baci. U međuvremenu je njen i Nenadov otac Ljubiša otičao u crkvu i doneo osvećenu vodu, želeo je da poprska kuću, osveti je. Ali, to ni malo nije vredelo, ista krema je ponovo izletela u dvorište. I što su svi istakli, nijedan poredmet nije viđen dok leti, samo bi se čulo kako se tupo spušta pred noge nekom u dvorištu. Kao da je u pitanju tvrdoglavost, Đorđevići su ponovo vratili kremu i ona je i treći put izletela iz kuće!

Ovo je bio dug dan za Đorđeviće. Jelena je očigledno bila najhrabrija i odlučila ja de ne dozvoli nečemu da je celog dana proteruje iz kuće, zato je ušla da skuva kafu. I tada se nešto prosto pomamilo. Iz ormara koji je bio u kuhinji počela je strašna lupnjava i Jelena se prenerazila. Okupljeni su otvorili ormar i, naravno, nisu našli ama baš ništa.

Porodica Đorđević jedino želi da zaboravi ovaj događaj, koji je bukvalno nedeljama trajao u njihovoj kući, naravno, sa mnogo manjim intenzitetom. Odgovor na pitanje, šta se to dešava u njihovoj kući nikada nisu dobili ni naslutili. Ljudi govore da su u pitanju duhovi, da su deca pravila šegu sa starijima, mnogi čak smatraju da se radi o običnoj prevari. Iskreno rečeno, sve je to moguće, ali samo ako se ne znaju činjenice. A jedine činjece su te da nikakve dece nije bilo u kući niti su mogla da pored tolikog sveta u dvorištu stalno ulaze i izlaze. Takođe, prevara u kojoj bi učestvovalo 50-tak ljudi i nije moguća i deluje naivno, pogotovu ako se u nju uključuje i policija. Na vama je da odredite stvarnu paralelu događaja u Mlinskoj 132. Ukoliko to možete pišite nam.

U jednoj radio emisiji u kojoj smo govorili o ovom pitanju, javio se slušalac koji je izneo predpostavku da je razlog u tome što je ta kuća podignuta na groblju, ali je pukla telefonska veza i on se više nije uključio do kraja emisije.

Izvor : 016info.com !

Ima jos prica ali ovo je jedna od zanimljivijih koje sam cuo ! Talamasca i Obersturmfuehrer hvala na pricama ! Ako nadjete nesto na netu to stavite ovde i obavezno navedite izvor (mislim sa kog sajta je preuzeto) !!!
 
Obersturmfuehrer:
danas mi je drugar ispricao da je njegova pokojna baba videla zenu u crnini, sa kapuljacom, pored vrata sobe pre nego sto je umrla. Druga osoba kojoj je ova to rekla nije videla nista.

Zanimljivo je to sa zenom u crnini.....Kada sam bila u drugom razredu osnovne skole ,bili smo na rekreativnoj nastavi kod Manastira Bogovadja...Spavali smo kod manastirskog kompleksa.....Ja se razbolela i imala temperaturu...Secam se da ,kada su jedne veceri ,svi otisli da veceraju ,ja sam ostala sama u ogromnoj sobi (sve devojcice su spavale u istoj sobi ),a soba je bila u prizemlju .Kucao je neko na prozor.Ja sam ustala ,onako pod temperaturom i otvorila prozor.Napolju je bila neka zena u crnom ,sa crnom kapuljacom ,podsecala je na casnu sestru.Rekla je "pozovi zorana j...." (navela je njegovo prezime).TO mi je bio drug iz razreda.Ja sam se onako umorna ,vratila u krevet ,nakon par minuta ,dosle su devojcice sa vecere i ja sam im rekla da je mama od Zorana dosla da ga poseti i da ga pozovu (predpostavila sam da mu je to mama,jer mi je to bilo jedino logicno,a i normalno je bilo da klince od 8.godina posecuju roditelji na rekreativnim nastavama).Devojcice su ga pozvale ,pozvale su i ucitaljicu,ali "Zoranovu mamu" nisu mogli da pronadju........nigde......E,sad dali sam ja to umislila od temperature,jer nemam pojma sta da mislim ,s obzirom na to da niko nije video tu zenu sem mene....Mada mi je i dan danas sveza slika u glavi .....ne znam.
 
Pozdrav

Cudne se stvari desavaju koj zna sta sve postoji

Skoro sam cuo prica mi ortak iz odeljenja on je sa sela kaze pojavio se neki vampir oborio ne nekog coveka sa bicikle i bukvalno mu je zguzvao biciklu i otisao tako je isao i otvara ljudima vrata frizidere a niko ga ne vidi skoro su spremali seljaic hajku na njega tako sam cuo :)

Prica mi drug pricao mu deda u selu mali popovi kazu pojavljuju se neki sumski ljudi visine oko 3 do 3.5 metara i jure narod koji se zatekne u blizini sume.

Danas mi je pricao drug njegov brat kad je bio u vosjci na kosovu uhvatilio su drekavca kaze mali je kao lisica i svaki deo tela ima od razlicite zivotinje cak ima i delove gde ima perije ima ostr nokte i siljate zube obicno napada sa ledja kaci se coveku na ledja posle napada covek se budi na sasvim drugom mesto od mesta napada.
 
ajde ajde e price koliko su got naivna one su i nekako ljepe i cudnovate meni je jako zao sta nema filmova ko prije na tume npr evoksi connan crenokos sonja willow itd,,ali ko zna mozda mi jednog dana neka od ovih po meni ljepih prica posluzi sa scenarij :-D zato ljudi dajte jos jos jos prica koliko god bile cudne ili naivne
 
Ne znam da li je neko cuo za pricu o Bloody Mary, ili ti tzv Krvavu Mariju?!
Fora je da ostanes sam u kuci sa jos jednom osobom(ortak-ortakinja) uzmes svecu i malo vece ogledalo(koje verovatno vec imas u kupatilu) udjes u kupatilo sam( a ortak-ortakinja budu ispred vrata kupatila)zapalis svecu stanes sa njom pred ogledalo i 13 puta izgovoris Bloody Mary, Posle 13 puta ona se pojavljuje!!! E sad znam dosta prica na ovu foru sa Bloody Mary ,ali evo jedne ne tako licne!!!
Odlucili mi (moje drustvo i ja ) da isprobamo legendu, i ortakinja pristala da ona prva udje u kupatilo i sve gore navedeno uradi.A ortak da je ceka ispred vrata, a mi ostali isped ulaznih vrata...
Posle par minuta culi smo vrisak, pokusali da udjemo u kupatilo ali vrata su bila zakljucana, kada smo uspeli da provalimo ona je lezala na podu sa krvavim otiscima od noktiju na licu!!! Posle par dana ona je izgledala sasvim normalno kao da se nista nije desilo, u sta smo posumnjali da je sve isfolirala!!! Ali smo se pravili ludi, da bi nam ona tek 2 godine kasnije rekla da je samu sebe isekla - koja pacenica!!! ALi nema veze tih nekoliko minuta adrenalin nam je skocio do maximuma , sto je veoma gotivan osecaj.....
Imam jos neke price , nisu dosadne kao ova , ali dok se setim....
 
Evo jedne price koja je, verovali ili ne istinita, ali mozda ste je culi negde:
Sedelo drustvo u kafani do kasnih sata i pocne neka prica o grobljima, a jedan od njih kaze kako nikad ne bi smeo u ove sitne sate da ode na groblje. Naravno javi se drugi koji tvrdi da tamo nema nista strasno i da moze da ide u groblje u bilo koje doba. Povede se rasprava uz kojekakve jezive pricice o tome i padne opklada da lik ode u groblje i tamo negne na sredini groblja ukuca ekser u krstacu da bi ujutru imao dokaz da pokaze drustvu. Nadju oni i cekic i ekser, tip to ponese, sedne u kola i ode do groblja. E, kad je stig'o tamo, a ono mu malo jeza, ali sta ce opkada je opklada. Zaputi se on pun strepnje i naculo ovolike usi, stigo nekako do sredista groblja, sav napet naso krstacu i poceo da cuka ekser, prvo oprezno, a potom sve jace obaziruci se oko sebe da ga "nesto" ne iznenadi. Kad je ukuc'o ekser njemu lakne, okrene se i podje nazad, kad oseti da ga "nesto" vuce snazno za kaput. Covek se usro i od strave nije bio u mogucnosti ni da se okrene da vidi sta je to, nego pocne da trci iz sve snage, saplicuci se i padajuci, dok je iza sebe cuo paklenu buku. Na kraju je nekako pobegao iz groblja, skinuvsi prvo kaput, ili mu je "nesto" strglo sa njega. Jedva upali kola, i vrati se u kafanu, a kad ga drugovi vide ostaju zapanjeni, covekova glava je bila skoro skroz bela, na groblju je posedeo. Isprica im on sta je bilo, i sacekaju jutro, pa svi krenu u groblje, jer ujutru sve zle sile odlaze. Stignu tamo, kad ono krstaca iscupana iz zemlje, a za nju prikucan covekov kaput!! Jadni lik od straha nije primetio da kroz kaput ukucava ekser u krstacu, pa kad krenuo, a imao osecaj da ga neko vuce, a buka koju je cuo dok je trcao, je bila udaranje krstace koju je vukao od grobove, a pretrpeo je toliki stres da je od toga skroz osedeo u trenutku.
Postovacu jos neku, ali me sada mrzi da kucam.
 
ovo je moja najveca misterija...
bilo je podne i ja sam se tek probudio... gladan, pospan, umoran, odlucim da isprzim kobasice... zavrsim sve to oko 12:30, postavim da jedem ali tad provalim da nema jogurta vise... ostavim kobasice na stolu i krenem do prodavnice, nije trajalo vise od 10 minuta definitivno... kad sam se vratio, kobasica nije bilo... i kifla griznuta...
i danas se jos uvek pitam kako je to moglo da nestane posto zivim samo sa mamom, tatom, 4 sestre i 3 brata, kuce i stenici i jedna macka...
 
Pozdrav

xaxa danez cuo sam slicnu pricu.
Otisla baba na groblje da zapali dedi svecu i vidi krstaci izuvcenu iz zemlje zabije ona krst u zemlju i kad krenula one ne moze poce da vice juj muz me uvati oce me odvede da umrem i babu ubije srcka i umre lol ona u stvari probola haljinu krstacom i kraj :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top