Razne misterije i price koje znate ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Davno pre petnaestak godina pecao sam ribu sa ortacima na Jablanickom jezeru. Naravno, niko nije nista upecao jer smo se samo salili i zezali, a i mrak je padao...Sigurno znate da je to jezero vestacko i da na njegovom dnu i dan danas postoje potopljena sela i kuce...
Mi smo znali da je tu pod vodom gde smo zabacivali bilo lokalno groblje, ali nismo marili, bolela nas kara za to.
Kada smo se poceli pakovati, moj stap je poceo da "radi".Nesto se ogromno bilo zakacilo i pocelo vuci tamo-amo.Sreca da sam imao debeli silk namotan jer sam se spremao na sarane.
Ortaci su priskocili i poceli u cudu da gledaju tu silinu, jer nijedna poznata riba se nije ponasala tako prilikom izvlacenja.
Mic po mic, malo po malo, uspem taj ulov da dovucem do obale....
Mozete zamisliti moje zaprepascenje kada smo na obalu izneli smederevac sporet !!!!
Moji ortaci su pucali od smeha
Meni je tu bilo nesto sumnjivo...Otvorim vrata rerne i nemogu da se cudu nacudim
Unutra lepo u tepsiji pecen saran sve zajedno sa garnirungom i krompirom, vruc i jos se pusi...
Zamislite...
xe-xe-xe-xe
 
Evo par pričica od mene. Navešću i izvore :)

Pričala mi baba da se desilo jednom mom dedi pre 50ak godina.
Išao je volovskim kolima seoskim putem, noć, bez osvetljenja i sl. Video je jagnje kako se igra kraj puta, zaustavio volove, uzeo jagnje počeo da ga mazi i ponovo krenuo kolima. E sad, kao što to biva, počeo je da priča jagnjetu, malo jagnje, mekano.. I tako je dok je mazio, pitao: "Jeli jagnje, a gde je tvoja nana?". Tu je jagnje okrenulo glavu prema njemu i pitalo: "A gde je tvoja nana?" iskočilo mu iz krila i zagubilo se negde.
Ovo znam jedno 15ak godina, i ponovo sam se naježio. Ne verujem da je istina, ali jbg, baba je znala toliko dobro da priča...

Ista baba priča, isti deda doživljava.
Prelazio je most isto volovskim kolima i volovi su na sred mosta stali i nije mogao da ih natera da krenu. Udarao ih, vukao, oni su jednostavno stajali nepomično. Onda je seo na kola i dok je tako terao prekrstio se i rekao nešto tipa "Bože pomozi". I volovi su tog momenta krenuli. E sad, ne sećam se da li mu je neko posle rekao, ili je on čuo glas da mu je rekao: "Da se nisi prekrstio završio bi u pooku, i ti i volovi".

E sad, ovo mi je pričao deda i cenim da je 100% istina pošto je bio ozbiljan čovek.
Vraćao se sa igranke kući. Društvo se razišlo a on je bio na oko 100 metara od kuće. I sad, nije se on plašio, ali... Video je devojku obučenu u belo sa plavom kosom kako stoji između njega i njegove kuće. Nije mogao drugim putem da se vreti pa je išao prema njoj pa šta mu bude. I kada se približio video je da su to jednostavno daske od ograde, samo što je komšija taj dan postavio tri nove i srednja daska je bila malo veća pa je davala utisak glave, a iza su bili 'kuruzi :) Pa je ona kosica ili brada (kako se već zove) ličila na kosu devojke.

Sledeći trip, isto se deda vraćao sa igranke, sa društvom i odjednom je jedan mladić iz njegovog društva počeo da viče kako nedaleko od njih, ispod višnje (mislim) stoji čovek bez glave. E sad, fazon je bio da je samo taj mladić to video i niko drugi. Deda se kleo da je ovaj bio toliko unezveren da nije mogao da odglumi. Fazon je bio da su morali da prođu pored tog drveta, ali pošto ovaj nije smeo i pored tolikog društva, išli su drugim putem. Još nije utvrđeno šta je to bilo

Sledeće.. Pričao mi ujak (tj pričao je jednom a ja slušao :) ) Isto lokacija selo...
Kad je bio klinac, sa bratom se vraćao kući. Bio je mrak, sitni sati. I.. ae palim na predavanje, kuckaću kad se vratim :D
 
Kad je bio klinac, sa bratom se vraćao kući. Bio je mrak, sitni sati. I kad su prišli kući vide čoveka kako stoji na stepenicama. Stoji i ne pomera se. Sad.. svetlo je bilo upaljeno u kući al nisam siguran da li je bio neko. I oni ne smeju da uđu, jbg, nepoznat čovek na vratima. I kao, zvižde, čovek ništa... Zovu, viču.. čovek non stop u istom položaju. Jbg.. morali su da uđu, skupili hrabrost. I kad su prišli skapirali su da je to senka od kaktusa koji je keva kupila taj dan. Veliki kaktus i ono, cvet gore kao šešir.. 3p.. (mada ovo i nije bas skeri priča, idemo dalje)

Isti ujak. Išao da okopava kukuruz (ili šta već da radi sa njim). I ostali su on i komšija njegov do kasno. E sad, ne sećam se tačno priče, uglavnom komšija je otišao po traktor valjda, a ovaj ujak ostao sam. I sad, ovaj je čekao jedno sat vremena, komšije nije bilo i iz kukuruza se čula velika lomljava, kao da medved prolazi kroz njega.. Znači, nije mogao biti nikakav pas niti bilo šta sl. I približavalo mu se brzo. I šta će čovel, usrao se i počeo da beži, izleteo na put i posle par minuta naiđe taj komšija sa traktorom. I nisu smeli da se vrate da završe posao, već su sačekali do ujutru.

Ako se setim još nečega dokucaću... a ima priča..
 
Ej, narode, sinoc sam sanjao svoju dzukelu bez ociju...samo crne rupe umesto istih..Kazu mi babetine u komsiluku da mi se nesto lose pise....Ozbiljno sad postujem, nije jedna od mojih zezalica...A jutros nisam kera nasao, jeste da nije na lancu, ali je uvek tu...jutros ne
Jeste malo offtopic, ali morao sam to zucnuti (pozalim se zeni jutros, kaze "hvala bogu da smo ga se resili??"
 
Inspector:
Da !!! Nego ljudi imam dosta prica koje sam sakupio pa cu da kacim kad jos malo sakupim a do tada vi samo kuckajte !!!

Inspectore, znamo sve iz zone sumraka, znaci ne laprdaj, burazeru...
Ovo je ipak SF forum a ne BABSKE PRICE... :D :D :D
Zaista drugar sorry, ali jebsga, nema vise praznovernih....barem ovdje... :D :D :D :D

Imam i ja svojih prica iz zone sumraka, ozbiljno...Ali ih okrecem na zezanje i ne posyujem pa makar mi pok. cale pitao... :D :D :D :D :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top