Razne misterije i price koje znate ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najaca fora kako tako dok spavas mozes da se istripujes zesce i da se us*res ko nista. Posto ednom nisam spavao ceo dan ucio, iso na trening, internet i ostale gluposti bio sam zesce umoran i ja lego da spavam, ostavim upaljen komp polu otvorene roletne, otvorena vrata... I sad ja spavam i sanjam da se budim u mraku, ono roletne udaraju komp se trese, vrata odvaljna, pec u sobi upaljena na maksimum, ja pokusavam da ustanem, ali nema sanase. Pogledam u moju ruku nemogu da je pomerim kao da sam paralizovan ! Ja se tu usr*o i uspem nekako da pomerim nogu al kada sam se nekako podigo ja se razderem ko je to jel su duhovi, onda pocne da svira moj telefon stolica pocne da se trese i poceli neki glasovi da mi nesto pricaju. Ja opet probam da ustanem da pobegnem iz sobe kad opet kao paralizovan nemogu ni da se maknem, i ja iz sve snage probam da se napregnem da se pomerim a vec sam se usr*o otkida. Kad sam nakraju uspeo da pomerim ruku nagore ja se probudim i kad tada nisam doziveo srcku necu nikada. Inace kada sam se probudio pala je noc, roletne su udarale od vetra, vrata zbog prozora skripala, na kompu je bio neki lightshow screen saver, a probudio me je ortak tako sto me zvao na mobilni (to je ona melodija sto sam je cuo u snu) ! Kada sam legao da spavam bilo je jutro okp 11 a probudio sam se u pola 7 uvece i normlano da sam se odseko odjednom iz svetla u mrak !

Nego da se vratimo na temu o pricamo koje znate !
 
Sigurno ne mogu da se setim najjezivije priče koja mi se desila... Ali nije ni da ih je bilo mnogo... Mnogo zanimljivije su priče jednog mog drugara iz srca šumadije.... Ali sećam se da sam se jednog dana propisno uplašio...

Dakle sedeo sam, pušio cigaru i odmarao nad knjigom... U jednom trenutku od dima se formira srce... To srce je stajalo bar minut-dva... Laknulo mi je kad je napokon nestalo... Ali bilo je jezivo.. Stajalo je na mestu i nije se pomeralo... I samo odjedamput je nestalo... Brrr...

Moraću da se setim nečega što mi je pričao drugar... Ima zanimljivih priča iz njegovog kraja.
 
Samo mala ispravka za drekavaca:

Drekavac- Drеkаvаc је zаprаvо dušа umrlоg nеkrštеnоg dеtеtа, kоја nоću lutа i drеči i оvо vеrоvаnjе је nаrоčitо pоznаtо u Šumаdiјi. Drеkаvcа је vеоmа оpаsnо srеsti i vidеti јеr nа kоgа, pri mеsеčini, pаdnе njеgоvа sеnkа, tај ćе sе rаzbоlеti i umrеti.
Sа drеkаvcоm је srоdаn, vеrоvаtnо i idеntičаn, mаcаrul
 
I još jedna ispravka iz Wikipedije

Drekavac (literally "the yeller") is a mythical creature in south Slavic mythology.

The creature is not consistently described; it is usually described as an animal, but sometimes as a bird. The one feature everyone agrees about is its horrifying yell. Another belief, most popular in Sumadija, is that a drekavac is the soul of a dead unbaptised child which wanders around and yells at night[1].
 
hm Drekavac...ja mislim da drekavac ne postoji kako neki prichaju...to je vec utvrdjeno,a da niste chuli za bigfoota? Imali ste pre neki dan na HRT2 kanalu sluchajno okrenuh i pogledah sve o tim cudnim zivotinjama...npr. bigfoota su snimli...otprilike oko 3-4 metra visine i 1000 kg...nisu uspeli da ga uhvate jer se predpostavlja da snima ultrazvuke i ostalo....kada su poceli da ga snimaju on je bezao pred kamerama,a bio je na velikoj udaljenosti...sto se tice Cudovista iz Loh Nesa to ne postoji...to je da bi privuklo turiste...E pricaju da su videli cudoviste iz Oklahome....valjda se tako zove,to je vezano za ono jezero...to nisam snimio bas celo al sam provalio da u stvari ga je mnogo ljudi videlo velikih je duzina..25-30 m sa siljcima na ledjima....dalje ne znam

S
 
Evo jedne price, drugar mi je pricao:

Nocu, oko 23h, vozio je smederevskim putem prema Vinci. U autu je bila njegova zena ( na prednjem sedistu ) i brat ( pozadi ). On je odjednom zakocio. U cudu su ga pogledali i brat i zena i pitali zasto je kocio.
- Pa, upravo je zena presla ulicu!
?!!?
Objasnjavao im je da je zena presla drum, opisivao da je bila u kaputu, da je imala maramu na glavi, bila je pogurena....Dzaba! Niko je nije video osim njega.On je zakocio da nju propusti...
Ali...prica se tu ne zavrsava. Sutradan je na tom istom mestu sleteo beli jugo!
Da li je ovo bilo upozorenje, da smanji brzinu, sta li?
 
Inspector:
Najaca fora kako tako dok spavas mozes da se istripujes zesce i da se us*res ko nista. Posto ednom nisam spavao ceo dan ucio, iso na trening, internet i ostale gluposti bio sam zesce umoran i ja lego da spavam, ostavim upaljen komp polu otvorene roletne, otvorena vrata... I sad ja spavam i sanjam da se budim u mraku, ono roletne udaraju komp se trese, vrata odvaljna, pec u sobi upaljena na maksimum, ja pokusavam da ustanem, ali nema sanase. Pogledam u moju ruku nemogu da je pomerim kao da sam paralizovan ! Ja se tu usr*o i uspem nekako da pomerim nogu al kada sam se nekako podigo ja se razderem ko je to jel su duhovi, onda pocne da svira moj telefon stolica pocne da se trese i poceli neki glasovi da mi nesto pricaju. Ja opet probam da ustanem da pobegnem iz sobe kad opet kao paralizovan nemogu ni da se maknem, i ja iz sve snage probam da se napregnem da se pomerim a vec sam se usr*o otkida. Kad sam nakraju uspeo da pomerim ruku nagore ja se probudim i kad tada nisam doziveo srcku necu nikada. Inace kada sam se probudio pala je noc, roletne su udarale od vetra, vrata zbog prozora skripala, na kompu je bio neki lightshow screen saver, a probudio me je ortak tako sto me zvao na mobilni (to je ona melodija sto sam je cuo u snu) ! Kada sam legao da spavam bilo je jutro okp 11 a probudio sam se u pola 7 uvece i normlano da sam se odseko odjednom iz svetla u mrak !

Nego da se vratimo na temu o pricamo koje znate !


INSP meni se to vec desilo 10 puta moras priznat da je heben trip ja sam mislio da ludim dok nisam nasao ovaj forum i temu astralna projekcija pa sad donekle mogu i kontrolirat takve sne dok se opet ne ukenjam 8) pa svrati malo do tok foruma kako ti je vec predlozio tasmalica
 
ima jedna fenomenalna knjiga koju ja naravno neznam kako se zove ali cu saznat pa cu vam javit u njoj se misterije objasnjavaju na 100 posto znanszveni nacin i sa dokazima i labaratoriskim pokusima tip koji ju je pisao je racionalan i knjiga je fenomenalna--- jedino sta se mozete malo razocarat kad vidite kako iza misterije stoji jednostavno logicno rijesenje ..tako sam se ja znao razocarat kad bi otkrio trik iluzionista 8)...ali evo jedna pricica..isli dva moja frenda jako dobra u jedan tunel nije bas istrazen mracan i onog tipa ko labirint jakooo jezovito mjesto i idu ini svrljaju kad odjedanput u potpunom mraku cuju jak udarac ko da je neko zalupio limenim vratima i u tom trenu pukne zarulja na njihovoj lampi 8) kaze mi frend da nezna ali se toliko ..... da je poceo po mraku da bjezi i uspio nekako izaci van tunela..e sad slucajnost ili ... ??
 
Evo i od mene;
Bili mi na rodjosu kod ortaka,napili se narawno budale i sad imam jedno km shetnje do kutje,ali jedwa stojim na nogama.Idem ja idem...i padnem,budala,i onesvestim se...e sad,ne setjam se tachno kako se to desilo ali do kraja zhivota tju pamtiti njegovo lice...prishao mi je u oprezno,poput nekog pustinjaka , sav uvijen u marame i razne tunike,i oprezno me pipnuo po chelu...osetio sam kao da mi neshto sisa iz mozga sve,ali na neki nachin bilo je prijatno...josh neshto shto mi je bilo upadljivo jeste da njegove ochi jednostawno nisam mogao da vidim...gledao sam tachno u njix i nisam mogao da ix vidim...kao da su ix moje ochi izbegavale...nosio je tamnu kapuljachu,i mislio sam da tje da me opljachka ili shta vetj...zatim je izvukao veoma malu bochicu i polio me sa 2-3 kapi iz nje po chelu,stomaku i ramenima (krst?)...Onda sam zaspao...Ujutru sam se probudio kutji,u krevetu,tjale mi je rekao da sam doshao veoma zbunjen i izbechen u ochima i da sam odma legao...veoma sam siguran da ovo nije bio ni san ni udeo alkohola u krvi,jasno se setjam dodira dog choveka,njegovix noktiju,mirisa,nevidljivih ochiju,mirisa technosti kojom me polio...
 
Talamasca:
1. Prica
U blizini Jagodine ima razna sela e sad ima neka krivina u brdu za neko selo zovu je kriva cuprija to je nizbrdica sa dosta krivina itd..... da ne opisujem mesto, price sto sam cuo su cudne na tom mestu kada prolazis staju satovi mobilno telefoni gube signale kvare se kola staju kao da se pokvare i tako slicni fenomeni, pricao nam jedan lik sto drzi teretanu da je tu prolazio kolima i da su mu kola odjednom stala i morao je da ih gura jedno 2km, a prica mi ortak kada je tu prolazio bicklom lanac mu je jednostavno pukao i mora je pesice da se vraca :)

2 Prica

Pricao nam jedan decko koji je ziveo u jednom selu u blizini jagodine u kojem su se desavale cudne stvari a najvise sa nekim vilama on je tamo imao traume itd...... Kaze ovako igrao se ispred kuce savio se da uzme nesto sto mu je ispalo i kada je podigao glavu video je sets vila oko njega zle vile pocele su da mu pricaju nesto i on je poceo njima da prica deda je video njega kako prica ali vile nije video ali znao je da su one posto se svima to tamo desava, ovaj pruzi ruku da pipne vilu deda rece nemoj ovaj poce da place i deda je upalio sibicu i krenuo ka njemu i vile su se razbezale.

3 Prica

Prica mi ortak posao njegov deda za selo biciklom i pocela je neka jaka oluja na pola puta i on je pao sa bicikle i ujtru se probudio na gorblju kako lezi u tom selu u koje je krenuo i lice mu je bilo garavo, a do tog sela gde se on probudio ima da se ide jedno 3 sata biciklom ali on se seca samo da je pao i probudio se tamo i lice mu je bilo garavo.

4 Prica

Ovako prica mi ortak posao njegov deda u selo i do sela ima valjda 3 ili 4 mosta nebitno
kada je stigao do prvog mosta cuo je kako mjauce macka i pocela je neka oluja kada je presao most nista sve ok, a pre oluje pricali su mu ako mu se to desi da ne psuje da ga ne zadesi proklestvo, dodje on do drugog mosta isto cuje macku i oluja opet, stigao do zadnjeg mosta vidi macku na mostu i opet oluja predje on sve to i stigne kuci udje u kucu i njegova zena pocne da place kaze jel nisi psovao on kao ne pogleda se u ogledalo lice mu je bilo garavo kao da je spavao na ugalj. Bas cudno.

toliko o nasem seoskom turizmu :)
 
evo jos jedna od mene, mada poputno objasnjena prirodnim fenomenima :)
idemo kroz selo (backi maglic) nas troje drugar, moja devoja i ja, nocu, ne radi im ulicno osvetljenje...2-3 ujutro, mi isli po pivo...
na sred puta ja vidim onaj zbun sto se kotrlja na vetru, medjutim, on u mraku, osvetljen mesecinom izgleda kao mali trol za rogovima...gledam ga ja....gleda on mene....kad, ovaj drugar, uradi ovako ustima mojoj devojci cpcpcppcpspspps....ja to cujem i pod utiskom onog mog trola userem se i skocim 2 metra u vazduh :)
dobro, nije bas misterija, al je zanimljivo kako ljudski mozak moze svasta da izmisli kad je dokon :)
 
Ako zelite da se tripujete 3 meseca kao ja procitajte knjigu od Benedikta "Paralelni svet".

Evo i jedne pricice. U selu moje drugarice na jednom putu stalno se desavaju saobracajne nesrece. Nista ne bi bilo cudno da se to ne dogadja svakog 6.9..... poslednji udes je bio 2004 (tako da i tu imamo jednu 6). nije jasno zasto ljudi jednostavno slete u kanal jer je tu pravac. Jedan covek koji je srecom preziveo udes (jedan od retkih) kune se da je video coveka u sesiru i da je zato skrenuo. Zena koja zivi pored tog puta takodje se kune da je jednom videla coveka u sesiru kada se desila saobracajna nesreca. Postoji prica da kada su Partizani hteli da proteraju Nemce veliki broj su njih pohvatali i bas na tom mestu ih postreljali pa sad postoji prokletsvo.
I za one hrabrije, cula sam jednu pricicu. Navodno ako zelite da saznate za koga cete se vencati, kada je pun mesec, skinete se goli, sve zamracite, upalite svecu i stanete ispred ogromnog ogledala i umesto vaseg lika pojavi se lik buduceg supruznika. Naravno, ja to nisam isprobavala jer sam jos mlada da bi me srcka strefila a i ne bih da osedim! :-)

Ps. Imam jos mnogo zanimljivih pricica ali drugi put
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top