kupovina bmw-a..?

sef_sale

Početnik
Poruka
2
Pozdrav svim posetiocima foruma! OK, ovako stvari stoje.. dakle, zainteresovan sam za kupovinu bmw-a, medjutim, fondovi su ograniceni na 2000eu i ideju o "dobroj" kupovini.. koliko ona moze biti. Konkretno, interesuje me da li bih i koliko bolje prosao u slucaju da pazarim neki stariji automobil serije E21, E28 - "trojka" i "petica", po mogucnosti sa manjom kubikazom, ili da se ipak opredelim za E30, E34..? E, sad.. u pitanje se dovodi, naravno, meni presudan kvalitet doticnog vozila, sigurnost, sto manji troskovi potrosnja, registracija, servisiranja itd. Subjektivno misljenje me vodi kupovini starijeg, ocuvanog automobila (nesto kapiram da su e30 modeli mozda i naj "izrabljivaniji", mada i dalje ima great look..), al' opet, verovatno ka kosi kilometraza, godine korodiranja. Dakle, dilema. Velika. Interesuju me utisci, misljenja, neke specificnosti vezane za gore pomenuta vozila, ustaljeni problemi sa kojima bih se eventualno suocio.. svaki komentar je dobro dosao!!! Unapred, hvala..! I, da. Zaboravih napomenuti da sam vec posedovao (poprilicno kratko) bmw 525i E34 '89 god., od koga me je svojevremeno odbila velika suma novca potrebna za registraciju, kao i evidentna potrosnja (18L!!!). Tada sam se odlucio za golfa 1.6d, kasnije za yuga 55 koga trenutno vozim. Dakle, povrh svega toga, ipak me vuce izuzetna ljubav prema bmw automobilima, odlucio sam i definitivno cu ga pazariti pa bih posetioce foruma jos jedno zamolio za svaku korisnu informaciju. Toliko od mene, pozdrav!
 
Link nema veze s' gore pomenutim pitnjima. Dakle interesuje me nesto konkretnije, kao sto rekoh, svaki komentar/savet je dobro dosao. Btw, prelistao sam kompletan forum (kao i forume na ostalim sajtovim), nema ni slicne teme. A sto se tice teme bemba il' meca.. da imam love, ne bih o tome ni razmisljao ;)
 
sef_sale:
Pozdrav svim posetiocima foruma! OK, ovako stvari stoje.. dakle, zainteresovan sam za kupovinu bmw-a, medjutim, fondovi su ograniceni na 2000eu i ideju o "dobroj" kupovini.. koliko ona moze biti. Konkretno, interesuje me da li bih i koliko bolje prosao u slucaju da pazarim neki stariji automobil serije E21, E28 - "trojka" i "petica", po mogucnosti sa manjom kubikazom, ili da se ipak opredelim za E30, E34..? E, sad.. u pitanje se dovodi, naravno, meni presudan kvalitet doticnog vozila, sigurnost, sto manji troskovi potrosnja, registracija, servisiranja itd. Subjektivno misljenje me vodi kupovini starijeg, ocuvanog automobila (nesto kapiram da su e30 modeli mozda i naj "izrabljivaniji", mada i dalje ima great look..), al' opet, verovatno ka kosi kilometraza, godine korodiranja. Dakle, dilema. Velika. Interesuju me utisci, misljenja, neke specificnosti vezane za gore pomenuta vozila, ustaljeni problemi sa kojima bih se eventualno suocio.. svaki komentar je dobro dosao!!! Unapred, hvala..! I, da. Zaboravih napomenuti da sam vec posedovao (poprilicno kratko) bmw 525i E34 '89 god., od koga me je svojevremeno odbila velika suma novca potrebna za registraciju, kao i evidentna potrosnja (18L!!!). Tada sam se odlucio za golfa 1.6d, kasnije za yuga 55 koga trenutno vozim. Dakle, povrh svega toga, ipak me vuce izuzetna ljubav prema bmw automobilima, odlucio sam i definitivno cu ga pazariti pa bih posetioce foruma jos jedno zamolio za svaku korisnu informaciju. Toliko od mene, pozdrav!

Zavisi i od godina (tvojih). Za te pare verovatno neces naci nista kasvetno. Ali ako se potrudis mogao bi da kupis bmw320 kazem 20 jer su oni sestaci (sest cilindara) i verovatno su i posle petnaest godina zloupotrebe jos dobri da bi se i ti malo povozio snjim. Ako kupis bmw sa cetiri cil. tj. 316, 318 to je upropasceno do sada za 16-17 godina rada. On ce (320) da ti trosi u gradu 12 na otvorenom putu 9 litara a ide kao zvrk. Petica je bolja, vise trosi a i skuplja je bar za 1000 E.
 
Znas kako kazu taxisti u Beogradu, "Kupi brate i ti BMW, da vidis sta je skup zivot". Bezi od njih...ako ti u gradu bude trosio manje od 14 ja cu da ti punim rezervoar. Moje skromno iskustvo od dve godine voznje gore pomenutog 320i cabrio...
 
Zdravo prijtelji, moj 320i trosi oko 15l gasa( maksimalno je zategnut) a benzina nesto manje (gradska voznja). Medjutim to nije bitno jer i pored toga sto je moja "kockica" stara 20-ak godina ide k'o zmaj i kad izadjem iz auta bas sam punosan.
 
Pokusaj da pronadjes neki auto kojem je istekla registracija ili koji ima neki kvar.
Cena ce biti povoljna a razliku u ceni po pravilu popravka prevazidje ali ces barem znati sta vozis .
 

Back
Top