Dok on kuva a ona menja osigurace....

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Kudgod se osvrnem poslednjih godina, sve vise srecem ljude koji zive u domacinstvu bez partnera . Toliko zena, zanosnih, sposobnih, osrednjih, uplasenih ili zatecenih nekom izdajom .... Toliko muskaraca, zanosnih, sposobnih, osrednjih i.... / citaj gore/: zive sami, ili eventualno da decom./ Mame i tate koje su deo folklora sa ovih prostora zbog lose nam materijalne situacije preskacem/ .

Svakodnevnica takvih ljudi je drugacija od onih koji dele zivot sa nekim. Nekada tuzna , prepuna usamljenosti i bespomoci, nekad, pak, prelepa i puna slobode da se ponasas i cinis sta ti je i kako po volji. Cesto smesna do suza / kad ON citajuci u potaji Bokijev kuvar za pocetnike pokusava da spremi jedno tako komplikovano jelo kao sto je omlet ili ONA na hoklici koja stoji na stolici, a ista je na stolu dovucenom iz trpezarije pokusava da promeni osigurac za struju/ .

Sta mislite o zivotima takvih ljudi, da li im zavidite, da li im zelite da se sto pre u/ne/srece brakom, i da li se rado druzite sa njima?
 
Puno si pitanja postavila,ja cu ti odgovoriti na neka od njih.Odmah da kazem da sam ja ta koja zivi sama, menja osigurace, popravlja roletne, zakucava po kuci eksere, ali i pere, pegla, kuva i sl.Sloboda je divna stvar, ali moram priznati da bi jos divnije bilo da sam SLOBODNA,a da zivim sa nekim.Ali eto, situacija je takva kakva je, neudata sam u svojoj 36 god.Nisam ruzna, normalno izgledam, imam jako puno prijatelja i to nema veze sa tim da li si privatno sam ili ne.Cak se svi oni pomalo trude da me upoznaju s nekim, znaju da sam u principu porodicni tip i da je moj stav da ne zelim ostati sama.Mogla bih jos mnogo na ovu temu, ali nema smisla, treba nesto i drugi da kazu.Da napomenem jos samo da se vecina mojih prijateljica razvela, neke su s decom neke bez,neke u velikim problemima.Zao mi je zbog toga, to je masovna pojava,vreme u kojem zivimo tj. ritam je jako brz,jako malo je tolerancije,itd...Toliko od mene ovaj put, pozdrav!
 
Izgleda da je problem i naci i osmisliti i zadrzati i ne izgubiti / se/ u zivljenju sa nekim.
Brak ima prednost sto donosi jednu sigurnost tipa " imam nekog svog pored sebe" , ususakana si, ali zato , kao po pravilu, izbanalizuje onaj divan ljubavnicki odnos koji je postojao pre braka. U pricu ne ukljucujem decu,jer onda vec razgovaramo o porodici.

Zivot van zajednice ima prednost jer ne moras da se prilagodjavas, nego pratis svoje zelje i tempo.Mana mu je sto vremenom postajes osobenjak tipa " hocu kako ja hocu".

Sva sreca te postoji i sred je resenje tipa da stanes na lud kamen, izgubis glavu pa sta bude!
Goga, zelim da ti se to dogodi.
 
Milena_9:
Izgleda da je problem i naci i osmisliti i zadrzati i ne izgubiti / se/ u zivljenju sa nekim.
Brak ima prednost sto donosi jednu sigurnost tipa " imam nekog svog pored sebe" , ususakana si, ali zato , kao po pravilu, izbanalizuje onaj divan ljubavnicki odnos koji je postojao pre braka. U pricu ne ukljucujem decu,jer onda vec razgovaramo o porodici.

Zivot van zajednice ima prednost jer ne moras da se prilagodjavas, nego pratis svoje zelje i tempo.Mana mu je sto vremenom postajes osobenjak tipa " hocu kako ja hocu".

Sva sreca te postoji i sred je resenje tipa da stanes na lud kamen, izgubis glavu pa sta bude!
Goga, zelim da ti se to dogodi.

Brak uopšte ne kvari "onaj divan ljubavnicki odnos koji je postojao pre braka". Nije brak razlog tome, već svakodnevni zajednički život. Naječešće, pre braka nisu 'zajedno 24h', tj viđaju se povremeno, možda i svakodnevno, ali na kraju dana svako ide na svoju stranu da bi jedva dočekali da se ponovo vide.
Najveći problem jeste zadrzati i ne izgubiti interes za nekog, jer jedno je viđati se svakodnevo je jedno, a živeti zajedno nešto sasvim drugo .
U početku je sve lepo, novo i interesantno, a onda postaje svakodnevno i dosadno. (Takva je čovekova priroda, bar u mladosti, da stalno teži nečem novom, interesantnijem i nepoznatom.) Upravo je ta dosada razlog u največem broju slučajeva razlog za raskid emotivne veze odnosno braka (ne računajući spoljašnje uticaje tipa 'njena mama' i 'njegova mama'). Oni koji uspeju da prevaziđu dosadu i da izgrade međusobno poverenje i razumevanje ostaju zajedno.
Ako neko mora mnogo da se prilagođava onda tu od veze nema ništa, jer i zlatan kavez je kavez.
 
Jeste, Kvazimodo, isto smo mislili, ali razlicito interpretirali. Zato ovi koji zive zajedno hoce malo da zbrisu iz kaveza, a ovi sami da se dobrovoljno smeste u isti.

Zenskice kukaju kako vise nema pravih muskaraca, a muskarci se pitaju zasto vise nema pravih zena. A svi za sebe mislimo da smo bas pravi. Takoreci, sjajni.
 
Moje misljenje je da je svako od nas krojac svoje srece.
Ako mi odgovara da budem sama, bicu sama, nijedan muskarac nece ispuniti one praznine u meni, pa bilo na pocetku veze ili nakon 10 godina braka.
Ako ne zelim da kuvam, nego zelim da menjam osigurace, to cu i raditi, ne zelim da budem ona "zena" koja "mora" da odradi posao u kuci i nakon toga kuka i kritikuje i non stop je nezadovoljna. Nista se ne mora.
Problem je sto ljudi ne znaju sta zele, sto to jasno ne definisu, nego se prilagodjavaju tudjim "receptima". I sto niko sebe ne krivi za neuspehe, uvek je lakse to prebaciti na nekog drugog.
Ne shvatam zasto niko od nas ne prihvati cinjenicu da sam ja "ja", a on je "on", da svako on nas ima svoje zelje, svoje snove, da svako od nas zivi svoj zivot, i da bismo bili srecni i zadovoljni "recepte" trazimo samo u sebi.
Zbog cega oni koji su sami "moraju" da nadju nekog, zbog cega oni koju su u braku, su u "kavezu", ko stvara takve "kalupe"? Samo oni koji sebe pronalaze u takvoj prici.
Nemam nameru da u prvi plan stavim svoj primer, jer svako od nas treba da zna da je individua, da nismo svi isti, da moramo da naucimo da se prilagodjavamo a ne da menjamo druge, i da svako od nas snosi svoje posledice.
I opet se vracam na pocetak svoje price...
 
Milojko, nema veze sto si skroman, ali zato si bar uvek pozitivan.Ipak predlazem da ti naucis to svoje ogledalce da razgovara kao ono u Snezani i 7 patuljaka. Pa kao ti njega pitas: Ogledalce , ogledalce ko je najskromniji, pardon, najlepsi na svetu? A ono odgovori: " Ti, i uvek samo ti..... Milena _9."
Pozdrav. :)
 
Milena_9:
Zivka, mnogo stosta bi trebalo da bude stvar licnog izbora u zivotu. Kazes da je svako krojac, kovac, sve jedno, svoje srece. Jeste, ali tek posto prvo bude sagrt , pa tek onda majstor koji ume da iskroji ili iskuje.
Znas, problem i jeste u tome sto ljudi budu segrti celog zivota, i misle da to tako "treba". A sto je najgore, ubedjuju druge da prihvate njihove "teorije".
 
Milena_9:
Milojko, nema veze sto si skroman, ali zato si bar uvek pozitivan.Ipak ...
Izgleda da ti mene, šećeru, nisi razumela. Citatom iz knjige "Beleške jedne Ane", Mome Kapora sam samo 'teo da ilustrujem post prethdnog sagovornika.
A ja sam ti daleko od lepog. Ma ružan sam k'o lopov. 8) Zato sam, nesrećnik, i stavio sliku mog imenjaka Džordža Klunija.
Ljubi te Milojko.
 
Ma Milojko, kucho stara, razumela sam kako da nisam kad si lepo dole napisao koga citiras. Pa i ono moje ogledalce nije moja rukotvorina, vec poznata bajka, ali sa malo savremenijih i verodostojnim krajem.
Jedino sad ne znam kako cemo da se nagodimo: predlazem da parnim danima ti budes najlepsi, a neparnim ja. Mozda ne moras bas svakim parnim danom, dovoljno je u prestupnim godinama.
 
:cry: i ja spadam u tu grupu ljudi koji zive sami. Zatecena njegovom izdajom, ostadoh sama. ok, ni pre toga nismo bas ziveli zajedno, ali sad sam bas usamljena. Nema vise njegovih poziva kad dodje s posla i mnogih drugih stvari. Kako neko rece, ovaj svet je bas skrojen po meri parova. Meni je problem da nadjem drustvo za pozoriste kad se drugaricama ne ide i za mnoge druge manifestacije. Da ne pricam o tome kako ide Nova godina. Bezveze mi je sa srecno zauzetim parovima da slavim docek, a glupo je i sama. Nekad bas zavidim srecno zauzetim ljudima. Dosadno je da se setas sam, da sam ides u pozoriste i bioskop, a ne mogu da ocekujem od drugih da ostave svoje partnere da bi meni pravili drustvo i da bi meni bilo udobno.
 
Milena_9:
... predlazem da parnim danima ti budes najlepsi, a neparnim ja. Mozda ne moras bas svakim parnim danom, dovoljno je u prestupnim godinama.
Zlato moje, pa ti po svemu sudeći pojma nemaš kako ja izgledam ! JA mogu biti najlepši samo kad je maskembal !
Doduše, visok sam, crne kose, braon očiju, gustih obrva. Glas dubok ali nežan. Ramena široka, mišićava. Grudi maljave. Noge pravilne, guza zategnuta.
A menjam i osigurače, a i kuvam. Eto.
 
Milojko Vasic:
Milena_9:
... predlazem da parnim danima ti budes najlepsi, a neparnim ja. Mozda ne moras bas svakim parnim danom, dovoljno je u prestupnim godinama.
Zlato moje, pa ti po svemu sudeći pojma nemaš kako ja izgledam ! JA mogu biti najlepši samo kad je maskembal !
Doduše, visok sam, crne kose, braon očiju, gustih obrva. Glas dubok ali nežan. Ramena široka, mišićava. Grudi maljave. Noge pravilne, guza zategnuta.
A menjam i osigurače, a i kuvam. Eto.

skroman neki covek...................svaka cast Milojko!

:wink:
 
Od svega mi se, Vasicu, najvise dopalo to sto znas da kuvac. Hoces da se dilujemo: ti kuvas svakodnevno / samo rucak, za ostalo cu da se snadjem/, pa zipujes i saljes meni ovamo, a ja tebi menjam osigurace ako ti se bas dogodi da iskoce? Umem ja to, redovno citam " Sam svoj majstor " . Za svaki slucaj obuj patike sa gumenim djonom...
 
Milojko Vasic:
Milena_9:
... predlazem da parnim danima ti budes najlepsi, a neparnim ja. Mozda ne moras bas svakim parnim danom, dovoljno je u prestupnim godinama.
Zlato moje, pa ti po svemu sudeći pojma nemaš kako ja izgledam ! JA mogu biti najlepši samo kad je maskembal !
Doduše, visok sam, crne kose, braon očiju, gustih obrva. Glas dubok ali nežan. Ramena široka, mišićava. Grudi maljave. Noge pravilne, guza zategnuta.
A menjam i osigurače, a i kuvam. Eto.

Draga moja, nije neka uteha, ali mnogo devojaka /zena zivi na taj nacin. I svi se tese da ce im prijatelji popuniti prazninu u vremenu, vikendima i novim godinama. Prijateljstva su dragocena i neophodna, ali je ipak mnogo lepse imati nekog ko ce ti biti partner u ljubljenju, stvaranju, svadjanju, smejanju, vikendom ili za novu godinu.
Zato glavu gore i napolje iz kuce. Pa makar na net! :)
 

Back
Top