PRIČAMO O......

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
PRIČAMO O SVAĐI U VEZI
PRIČAMO O NERAZUMEVANJU PARTNERA
PRIČAMO O MIRENJU
PRIČAMO O PREVAZILAŽENJU PROBLEMA....


ZAŠTO DOLAZI DO SVAĐE ?
TRUDI LI SE PARTNER DA VAS RAZUME ?
OPRAŠTATE LI...
KAKO REŠAVATE PROBLEME U VEZI?
 
Ajde ja tebe zamolim nesto... :roll:
Pliiiiz, nemoj vise da teme postavljas velikim slovima!!!!

A sto se tice teme, svadje obicno dolaze zbog nerazumijevanja, tj. razlicitih stavova, jer poznajem ljude koji su se mozda 1-2 puta posvadjali u roku od 8 mjeseci... Samo zato sto su slicni...
Ja se trdim da prevazidjem svadje jedino ako vidim da je i drugoj strani stalo i da se trudi...
Ako tvroglavo tjera svoje, sta drugo nego iskulirati...Nema tu vise vajde od ubjedjivanja...
 
Ja svadje ne podnosim, samo one male, tako da mi je osnovni kriterijum da to bude neka osoba koja ume da razgovara i razumno raspravi nesuglasice. I nadjoh nekog bas takvog.

Jedino me nervira sto kasni i ne jede. Eto oko toga se raspravljamo.
 
Puno pitanja- puno odgovora !

Pocecu od sujete, koja je bila glavni razlog neslaganja. Problem je bio sa njegove strane u nasim razlicitim nivoima obrazovanja. Ni ja, niti moje drustvo nismo snobovi koji su fakultetski obrazovani, ali on je uvek imao neki krajnje glup komentar.
Svaki moj uspeh gledao je,gledao je kao svoj neuspeh u zivotu, i nisam imala podrsku u napredovanju.
Posebno se situacija pogorsala, kad sam ostvarila jedan jako vazan za mene " zivotni san ' i kada smo dosli do tacke ucenjivanja.

Ima jos puno toga, nije kraj price, ali osecam da gusim !
 
Do sada sam uvek otvoreno govorila ako mi nesto smeta ili ako sam misljenja da nesto nije ok a isto sam ocekivala i od partnera.Najcesce se svadjamo oko stvari koje nisu direktno vezane za nas odnos.Zasnovane su na suprotnim misljenjima o njima i to je dobro.Na kraju svako ostane pri svom misljenju ali predjemo na temu o kojoj imamo isti stav ;-).
 
LUDICA:
Ajde ja tebe zamolim nesto... :roll:
Pliiiiz, nemoj vise da teme postavljas velikim slovima!!!!

A sto se tice teme, svadje obicno dolaze zbog nerazumijevanja, tj. razlicitih stavova, jer poznajem ljude koji su se mozda 1-2 puta posvadjali u roku od 8 mjeseci... Samo zato sto su slicni...
Ja se trdim da prevazidjem svadje jedino ako vidim da je i drugoj strani stalo i da se trudi...
Ako tvroglavo tjera svoje, sta drugo nego iskulirati...Nema tu vise vajde od ubjedjivanja...

Navikao sam velika slova da koristim...Samo TOLERANCIJU razvijaj..
 
Psihologue:
Kakav je to svakodnevni odnos?
Jel to brak ili veza?
Ljubav i svađa se ne trebaju poistovećivati...

svakodnevni odnos je brak ili veza, kako za koga...
ja pricam o ljubavi i svakodnevnom zivotu

oprostis i trudis se da zaboravis, uvek pazis sta ces reci
jel rec na rec svasta moze da ispadne

brojis u sebi, lakse je kad imas nekoga ko ti odgovara

normalno je da se ponekad posvadjas, znaci da ne delis ista misljenja sa nekim i da je potrebno da se nadjete na pola puta
 
glorya:
Do sada sam uvek otvoreno govorila ako mi nesto smeta ili ako sam misljenja da nesto nije ok a isto sam ocekivala i od partnera.Najcesce se svadjamo oko stvari koje nisu direktno vezane za nas odnos.Zasnovane su na suprotnim misljenjima o njima i to je dobro.Na kraju svako ostane pri svom misljenju ali predjemo na temu o kojoj imamo isti stav ;-).


To neće moći dugo trajati..Vrednost koju treba razvijati to je da budeš vešta
da svađu pretvoriš u produktivnu raspravu da bi ona imala smisao i njome
nešto postigla - recimo unapređenje odnosa..sa partnerom.
 
neogeo:
Ja svadje ne podnosim, samo one male, tako da mi je osnovni kriterijum da to bude neka osoba koja ume da razgovara i razumno raspravi nesuglasice. I nadjoh nekog bas takvog.

Jedino me nervira sto kasni i ne jede. Eto oko toga se raspravljamo.


Par puta ga ostavi bez klope i čekaj rezultat..Bi kul ..
 
Psihologue:
To neće moći dugo trajati..Vrednost koju treba razvijati to je da budeš vešta
da svađu pretvoriš u produktivnu raspravu da bi ona imala smisao i njome
nešto postigla - recimo unapređenje odnosa..sa partnerom.

Nisi primetio da sam na kraju stavila :wink: !
To i jeste rasprava koja ima smisao zato sto svako ostaje pri svom stavu, dobro argumentovanom. Kada dokaze da je u pravu ne srljam dalje, vec mu odam priznanje- isto se odnosi i na njega, samo sto njemu to teze pada :wink: !
 
Tako je i bilo ! Na kraju !

Ali, uzasno je kad vidis da se neko ne raduje zajedno sa tobom, da bi pre voleo da si nesretan, da si na dnu, da bi on bio iznad tebe. A ti kao planiras neku buducnost sa tom osobom ?
Sada su izmedju nas svetlosne godine. Mada, mozda je on dobio ono sto je trazio u meni- zenu-domacicu, a ja dobila ono sto sam zelela da postignem za sebe- karijeru !
 
Psihologue:
PRIČAMO O SVAĐI U VEZI
PRIČAMO O NERAZUMEVANJU PARTNERA
PRIČAMO O MIRENJU
PRIČAMO O PREVAZILAŽENJU PROBLEMA.
...


ZAŠTO DOLAZI DO SVAĐE ?
TRUDI LI SE PARTNER DA VAS RAZUME ?
OPRAŠTATE LI...
KAKO REŠAVATE PROBLEME U VEZI?


Zbog različitih viđenja jedne te iste stvari svađa uleti u vezu...
Rešavati je kompromisima...
I te kako se trudi moj partner..
Opraštanje je najbitnija stvar u vezi..
Problemi u vezi se dešavaju ako se ne reše na vreme ili
ako se ne postave prioriteti na početku veze..
 
Neva:
Tako je i bilo ! Na kraju !

Ali, uzasno je kad vidis da se neko ne raduje zajedno sa tobom, da bi pre voleo da si nesretan, da si na dnu, da bi on bio iznad tebe. A ti kao planiras neku buducnost sa tom osobom ?
Sada su izmedju nas svetlosne godine. Mada, mozda je on dobio ono sto je trazio u meni- zenu-domacicu, a ja dobila ono sto sam zelela da postignem za sebe- karijeru !


Pa ti moraš da misliš na svoju budućnost..Kakva bre domaćica?
 
glorya:
Nisi primetio da sam na kraju stavila :wink: !
To i jeste rasprava koja ima smisao zato sto svako ostaje pri svom stavu, dobro argumentovanom. Kada dokaze da je u pravu ne srljam dalje, vec mu odam priznanje- isto se odnosi i na njega, samo sto njemu to teze pada :wink: !


Koji je cilj ako on ili ti dokažete ko je u pravu?
Zašto dokazivati?
 
Neva:
Tako je i bilo ! Na kraju !

Ali, uzasno je kad vidis da se neko ne raduje zajedno sa tobom, da bi pre voleo da si nesretan, da si na dnu, da bi on bio iznad tebe. A ti kao planiras neku buducnost sa tom osobom ?
Sada su izmedju nas svetlosne godine. Mada, mozda je on dobio ono sto je trazio u meni- zenu-domacicu, a ja dobila ono sto sam zelela da postignem za sebe- karijeru !

I bre Nevo, zar je dotle doslo :shock: ?!!!!!!!
 

Back
Top