Igra - sastavi priču

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Leptir krilima pravi mozaik boja u praznini neba,praveci beg od vrtloga praznine koju sobom nosi vaakum svemira,uvek mu uzmicuci tek za korak poigravajuci se sa anestezijom nistavila.
skorpija
plavi somot
skerlet
ostrica
bluz
kandza
macje oci
 
guzvajuci plavi somot ta skorpija opet je klizila ka meni.Ostrice njenog srca oduvek su bile mocne.Vazduh je bio ziv a senka rasprsnuta po zidu.Kao onih dana,opet sam slusao bluz i njene macje oci izgubile su sjaj.

zov
cigare
zgrada
mali princ
ukrstenica
kaziprst
moc
 
bio je u mojoj zgradi jedan klinac, mislim nije bio klinac, stariji od mene godinu dana ali ono... mali je bio pravi frik. debeljuskast, seljacki rumen, ko ispod pegle izvucen, u nekim kosuljicama a la keva... cimali smo ga nevidjeno, ono, dupe smo mu pomerali, secam se da smo ga zvali "mali princ", pricali smo mu da je nevidjeno gotivan, da su mu dobre tregernjace, da se Tanja (najveca riba u naselju) pali na njega, ovo-ono, a on se uvek smejao, verovao nam i mislio da smo mu kao pravi drugari... nezvanicno zvali smo ga "Ukrstenica" posto su mu oci setale tamo-vamo kad bi skinuo ćore... e bio je tako smesan, glavni izvor zabave za društvo iz kraja...Nikad nije imao devojku, jednom prilikom mi je rekao da se plaši i da ne bi podneo odbijanje. ja sam ga stalno ohrabrivao tipa "aj prince, ma svaka riba bi bila s tobom, jbt pa ti si najveci car koga poznajem, majke mi!" i on bi onda pitao "stvarno tako mislis?" a ja bih "ma stvarno tebra!" a u sebi bih crkavao od smeha...e smesan je Princ bio...Videlo mu se po očima da je u tim situacijama dobio nekakvo ohrabrenje, nekakvu moć, ne znam kako to da opišem, ono sijao je, šta ja znam...
i tako je to trajalo, godine su prolazile, a sve je islo po starom, on je upisao ETF a ja sam se zaposlio u jednoj trafichici... i dalje smo se vidjali svaki dan i blejali ispred zgrade, pili smo malo više piva a malo manje coca cole... Princ se i dalje palio na Tanju a ja sam ga i dalje ložio, iako mi je već kao nekako dosadilo da jedem govna...jednom prilikom mi je rekao "Je li brate, sta mislis je l bi trebao ja da priđem toj Tanji a? Eno je tamo sa Dunjom...Aj da joj priđem da joj pripalim cigaru, ono jeste beda ufur al rekao si da joj se dopadam...sta ti misliš?" znao sam da je na to čekao hiljadu godina i znao sam da će ga ispaliti i znao sam da bih kao pravi prijatelj trebao da mu kažem da je riba fuxa i bedara, ali nisam... ali nisam... proradio je u meni neki zli zov, kako bih ga nazvao... ne znam i ja rekoh "Idi brej! konacno! Riba stalno prica o tebi! ono skroz si je razduševio! aj smekeru u akciju" i on je otišao, hodao je ko po jajima i zanosio ramenima, sav se naduvao, pish jbt! gledao sam izdaleka i kikotao se...vidim on prilazi, ona ga ne ferma ni 5 posto, Princ ipak pokušava nešto da kaže a ona ga gleda sa najironičnijim osmehom na svetu...On maše rukama, objašnjava nešto, pokazuje na mene kaziprstom, a riba se smeje, smeje se odvratno. Ja prestajem da se smejem... Tanja mu pokazuje srednji prst. Ukrštenica plače... ni meni nije zanimljivo... Kokoške se smeju, a on se vraća prema meni, sa suzama u očima... preseče me pogledmom i dokusuri rečenicom "Hvala prijatelju..." nastavi dalje i ostavi me da se osećam ko gnjida, ja jesam gnjida. od tada se ne vidjamo više, ne javlja mi se više, uvek je sam i ja sam nekako uvek sam, nedostaje mi taj Princ... kasno sam shvatio šta sam imao.kakav bedak...

divx
dekapitacija
miris
pero
žvaka
zemlja
muva
 
Stari divx filmovi upijali su prašinu trenutnih misli dok je još uvek lepljiva žvaka na zidu davala besni kontrast popucaloj zemlji nad sanjalačkom glavom. Osetilo se prisustvo i onaj prokleti miris muva u vazduhu kako trijumfalno sleću na parče iskrzanog papira u reproduktivnom zanosu. Jedna je imala sreće, pa je kontrast na zidu učinila još upečatljivijim dok je ona konjska sletajući na vrh pera u pokretu doživela dekapitaciju
muvopičem ((:

klasika
suton
pećina
Cygnus
buđenje
udah
let
talog
 
suton je padao po mojim prozorima bs kada sam pozeleo da zivim.Umojoj pecini to je vec postala klasika.Svakoga dana isto....Let...budjenje...pad...uzdah...Zivot mi je potpuno ispunjen!

voz
plac
dete
kaciga
papir
slika
rosa
 
Jutarnja ROSA me je golicala po tabanima dok sam trcala po travi u dvoristu naseg malog PLACA.
U daljini se nazirao VOZ koji dolazi iz daleka a u komsijskoj kuci se mogao cuti PLAC njihovog deteta. Kako dete nije prestajalo da place prisla sam vratima njihove kuce. Bila su odskrinuta. Na sred dnevne sobe sedelo je uplakano dete sa KACIGOM na glavi, pokusavajuci, bezuspesno, da je skine. Prisla sam polako i uz smirujuce reci uspela da pomognem detetu da se oslobodi zamke. Ugledala sam, na stolu, PAPIR sa porukom:" Otisli smo do grada na izlozbu SLIKA. Nismo stigli da svratimo i da vas zamolimo da pricuvate nase cedo ali verujemo da vam je on sam privukao paznju i da ste vec tu.Ostacemo do zalaska Sunca( znamo da je jutro ali kada smo vec u gradu, svratili bi i do buvljaka.)"
Unapred zahvalne komsije

Pescani sat
Morska zvezda
Kutija
Svilena haljina
Praznina
Soba
Talas
 
Soba u kojoj smo se nekada voleli i bili srećni. Sad sam iz nje gledam na pučinu, plažu i jednu morsku zvezdu koja upravo umire. Nije jedina.U mojoj duši praznina. Lenji, morski talas odnosi deo mog života.Na njemu je još uvek dokaz moje sreće, svilena haljina. Okrećem se oko sebe kao da nešto tražim.Nisam sam, tu je kutija i pored nje peščani sat koji pokazuje da je upravo iscurelo i moje vreme.

- petak,
- znoj,
- plava kosa,
- senke,
- trepavica,
- knjiga,
- autobus
 
Petak, toliko ocekivani dan, dan za opustanje, za gluvarenje, ej bre petak.Obicno bude vise nego dosadan, ali ovoga puta dan mu je bio vise nego ispunjen i zanimljiv.Na samom pocetku dana cekao je autobus koji je kasnio vec vise od pola sata.Ali sta mari, sunce je tu, sunce koje stvara senke, te magicne 'pojave'.Usavsi u autobus, kao po obicaju zatekao je gomilu djaka i radnika koji po staroj navici imaju jutarnje prepucavanje.Klasika.Medjutim, pored svega toga zapazio je nekoga koga ranije nije primecivao.Da, bila je to devojka.I to kakva devojka.Duga plava kosa, nezne ruke koje su drzale knjigu(nekakav roman), duge trepavice kakve samo devojke mogu imati.Oblio ga je hladan znoj.Pogledi su im se sreli, izgubio se.Plave oci.Kraj.

-lepota
-jutro
-muzika
-spavanje
-san
-kafa
-kosa
 
Da nije latinski? Ništa ne razumem. Na tabli piše:Richie Hawtin STATE OF EXIT. Jel taj živi tamo? Nemam pojma.Ma, nije ni bitno. Možda sam ja glupa kokoška al,što se tako trese ovaj zvučnik ?Gde li sam ja to zalutala, pokušavam da provalim.
Tip sa flautom ko nosorog stoji ispred mene. Možda se i on čudi šta ću ja ovde.Podigla sam list sa zemlje i rešila da napustim ovu zagonetku.Nije to za mene.

- prvi april,
- proleće,
- život,
- brod,
- tuga,
- mladost,
- novac.
 
Zar si zbilja svojim novcem pokušao kupiti šalu za prvi april? Znam da su preko tvoje tuge prešle mnoge životinje tužne, još nesposobne da ne ostavljaju tragove u snegu tvoje mladosti. Znam i to da, kako je došlo proleće opet praviš novu barku za sve njih u novom odbrambenom neočekivanju i nerazočaranju u život. Kojim morem plove ti brodovi, kojim prolećem? Već sutra ćeš mi reći da je to bila samo bedna aprilska šala..

bunar
svitanje
zgaženo
svitac
maskenbal
igla
očnjak
 
Mala devojcica je upala u bunar. I ako je mogla da se izvuce svideo joj se sviac sa ocnjacima koji je tu sebi sagradio kolibu. Ostala je da se igra s njim sve do svitanja. Tada je cula svoju majku koja je vikala da:"kuce male devojcice je zgazeno! Igla u kolima je bila pijana." Ispentrala se iz bunara. Bila je jako srecna jer je mrzela to kuce iz dna duse. U cast njegove smrti napravila je maskenbal za sve svice s ocnjacima.

andjeo
noc
pepeo
korak
igra
jelenak
lasta
 
uvodimo reformu u načinu pisanja na ovoj temi!!!!...

jelenak je ležao umoran na mom pisaćem stolu. nije čak ni hrkao. gledam, i pomislim, šta će njemu uopšte život. možda se neko igra sa tim bezosećajnim skupom molekula. izgledao je preumorno. sigurno je opet pijančio celu noć. a svi mu govorimo...''prestani, škodi ti''. ne, noć je jača od naših reči. korak po korak, prilazim stolu. jadnik. fale mu dva zuba, kako će sada pasti travu? voleo je da pase travu. ja para za zubara nemam.
utom upliva u sobu lasta. okači se o luster i gleda. špijun! e baš neću da popustim. palim cigaretu, a pogled s laste ne skrećem. ko će da izdrži više. lasta me gleda tupavim pogledom. samo povremeno baci pogled na jelenka. dobro se držala za nekoga ko ima jednu nogu. tog trenutka jelenak poče da se davi u snu. verovatno je udahnuo previše pljuvačke. tako sam se uplašio da mi je pepeo pala na pod. potpuno neočekivana situacija. lasta je to iskoristila da mi se nasmeje u lice. osmeh joj je ružan, jedva da ima tri zuba. eh, kako sam se samo uplašio, moram da sednem. seo sam u ćošak bele sobe i gledao u lastu. jelenak se probudi, ustane, i opet tresne o sto. gledam lastu, lasta gleda mene. fiksirao sam pogled. tada lasta počinje da raste. preplaviće sobu!!! napolje!! napolje!!! lasta raste i smeje mi se u lice. to je onaj osmeh kao iz najgoreg košmara. beži!! beži, napolje!! već sam prebledeo. ne mogu više da je gledam. srce kuca, kuca, kuca i stane. andjeli su došli po mene.


saobraćajni znak
dve kugle sladoleda
eskim
promena
trg republike
dolar
igra staklenih perli
 
Gledam u saobracajni znak.Stoji ispisan i ne vidi se sta 'govori'.Ispisan je i sve se mislim, zato nam je i zemlja ovako 'ispisana' kojekakvim budalama.Oticicu na sladoled, dve kugle sladoleda, ne vise-zbog grla.Ova promena vremena je najgora.Kupujem "Politiku" i gledam kurs dolara i evra.Al smo ih mi Evropljani presisali, al kako to da se oni za sve pitaju majku mu?Izlaze zajedno sa "Politikom" i knjige H. Hesea, medju njima i "Igra staklenih perli".Na Trgu republike hoce da grade operu?!Kako ce sve to da izgleda, nemam pojma, ali znam da znak niko nece oprati(zato cemo i da propadnemo), znam da ce grlo da me boli od sladoleda i varljive proemene vremena, znam da ce Ameri i dalje da deru Evropu ma koliko evro bio bolje kotiran od dolara, znam da malo ko cita Hesea i staklene perle, znam da opera nece biti nikada do kraja uradjena.Samo nam fale eskimi

-april
-rodjendan
-derbi
-knjiga
-novine
-svet
-kraj
 
Jeste, danas je Prvi april. Pišu novine o tome i kažu da je i derbi danas. Večiti rivali ili samo još jedna od naših podela? Ko će ga znati.Da li je moguća pobeda Partizana, ili će i to biti prvoaprilska šala? Sportski deo, unutrašnja politika, svet..sve po starom.Luda kuća svuda.
Bacio sam novine. Knjiga je već bila spakovana u ranac. Kraj mozganju, već je deset, kasnim ! Odoh, kod druga na rodjendan.

- barka,
- leto,
- ona,
- masline,
- oleandri,
- gitara,
- bonaca
 
... Odjednom, setih se kakvo je bilo prošlo leto... Odveo sam je na Andrijinu barku, oko nas je bilo pusto more, bonaca... Tišina, nema ni vetra ni mušica, ni ptica.
Pala je noć, uzeo sam gitaru. Ona je sedela pored, gledala me mirno i blago, kao da nije istina, kao da me ne ostavlja... Pored nje su stajale masline, vino i razbijena čaša. Kosa joj je biila raspuštena i mirna, pomislih u jednom trenutku da sanjam, nigde reči, nigde vetra, nigde zvuka, samo slika mirne žene, sa oleandrom u ruci, predivnim ružičastim cvetom, i njenom odlukom.
Pomislih gledajući je, ona je za mene isto što i cvet koji je držala u rukama. Predivna, ali otrovna...

- pepeo;
- zvuk;
- brzina;
- ptice;
- veština;
- trag;
- osam.
 
Posedovao je vestine mnogih zivotinja. Pricalo se da je poput ptica sletao na krovove kuca i da se kao macor spustao niz odzak u tudje domove. Bez zvuka koji bi ga odao u sred noci. U pepelu je ostavljao trag, uvek jedan te isti, koji je licio na osmicu. Niko nikad nije uspeo da ga vidi, jer se kretao brzinom koju ljudsko oko nije moglo da uhvati.




vetar
narandze
bokal
crveno
suza
hladno
kucanje

:razz:
 
Kao da mi je vetar nakostresio kosu.......oci su se pretvorile u dve napupele narandze........ni bokal vina ne bi me osvestio.......ko bik koji samo gleda u crveno........doslo mi da krenu suze jer i dalje ne verujem......hladno je spopalo celo telo...ruke mi drhte sto otezava kucanje....divlja se javila na moju temu.

kondom
svestenik
Vojtila
tange
vanzemaljci
Dzord Kluni
tata
baba
 
Voz je pristao u stanicu. Srce mu se naslo u grchu od uzbudjenja. Posle deset godina, njen stvarni lik je iscezao, ostale su samo konture onog zapocetog crteza, njenog portreta koji je pokusao da napravi pre nego sto je nestala iz njegovog mladickog zivota i koji je u tajnosti posmatrao u trenucima svog bola. A eno sad, stajala je na par koraka od njega. Poznao ju je po osmehu i dugoj zlatnoj kosi.

secer
kopati
vidno polje
oblaci
smeh
zaplesti
izgovarati

:razz:
 
Taj crtez njene kose rastrzao se u mojoj glavi.U bunilu sam usao u voz koji je isao ka domu.Oseto sam bol u glavi od navale prikaza...nje.Setgao sam se poput malog deteta i osetio grc u srcu.Babetina koja je sedela pored mene uputila mi je podrugljiv osmeh...A ja sam sanjao o letnjem koraku po zelenoj travi...

bubanj
kosava
zajednica
ljubavnca
vinjak
salveta
 
Pikax me je nasmejala tako da ne mogu da skinem osmeh sa lica.Kosa mi je jos mokra od kise koja me izludjuje.Osecam bol pri svakom koraku(valjda od sutki:)).Sutra treba cekati voz, brat mi dolazi.Taj mi je napravio jedan dobar crtez, tacnije grafiku, ali ja genije sam to zagubio.Osecam grc u nozi, pokusavam da se opustim.

-noc
-sam
-mrak
-kisa
-flasa
-dim
-stolica

IZVINJAVAM SE.PRESKACITE ME
 
Te veceri u restoranu nije slusao ljubavnicu koja je pricala kao navijena i neuroticno se brisala salvetom svakih par sekundi. On nije imao apetita, pio je vinjak da se okrepi od kosave od koje mu je glava promrzla i misli mu brzo odlutase u vrelu Afriku u koju je zeleo da se vrati. Cuo je bubnjeve plemena Diri i zapitao se zato mi je jedna plemenska zajednica draza od urbane civilizacije.



secer
kopati
vidno polje
oblaci
smeh
zaplesti
izgovarati
:razz:
 
Smeh mi je danas najjaca strana.Oblaci nikako da nestanu danas, a vidno polje...sta je sa njim?Nije ni bitno.E ovako izgleda zaplesti se k'o pile u kucine.Poceti da pises nesto, a ne znati sta dalje i kako dalje.Secer svuda po stolu, izgovaram reci koje su nepristojne i kopam po papirima trazeci nesto sto mi trenutno treba.

-noc
-sam
-mrak
-kisa
-flasa
-dim
-stolica
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top