Igra - sastavi priču
Strana 1 od 178 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 4443

Tema: Igra - sastavi priču

Elita frozen1982. (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Post Igra - sastavi priču

Najverovatnije je glupo.....al kao zabava i sve to.....
    Svako napise par pojmova,reci,bilo cega....da nekakve odrednice(ljubavna,horor,drama....) i onaj u postu ispod napise pricu u kojoj koristi sve navedeno u postu iznad njegovog,kao i da ostavi nove reci za sledecu pricu......
    Ajd ja da pocnem:
    Kobasica,
    Viljuska,
    Celava ciuvava,
    Konj,
    Svemirska stanica MIR.
    Branko Crvenkovski,
    Septicka jama.
    Horor/triler/ljubavna prica

Zainteresovan član Majesty Of The Nightsky (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Igra-sastavi pricu

Teski, sivi oblaci su se nadvijali nad krovom. Nebo, kao da je pevalo. Reci su mu ulazile u glavu, ali...on je ipak bio samo jedan od obicnih. Etericni miris kobasice koja je cvrcala na ulju mu je menjao tok misli. Secao se onih dana, provedenih na selu. I neba....otvorenog parceta plavetnila.... Sada ga je hladni dodir metalne viljuske vracao tu, gde je sve umanjeno....Svetu je oduzeta vrednost. Celave civave su nosile proglas o novom danu, o slobodi, o trcanju u krug, ali galopom konja. Znao je on sve price o Svemirskoj stanici MIR i o Branku Crvenkovskom.....zele ga. Oni zele sveze meso i um, njegov um. Eh, da ga je samo uzela ona....da ga je zapalila zarom svoje crvene kose. Ostao je sam. U ovom svetu. Smisao zivota mu je mirisao na septicku jamu.

nebo
    sveca
    stepenice
    krec
    usne
    pekara na cosku
    ulicna svetiljka
    strah
    Poslednji put ažurirao/la Majesty Of The Nightsky : 25.03.2006. u 20:43
    Into the night I wander, under the moon, under the trees. Into the Infinity of Darkness, beyond the light of a new day, into the frozen nature chilly, beyond the warmth of the dying sun. Hear the whispering of the wind, the Shadows calling...
    http://klubvestica.8.forumer.com/index.php

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Strah me je od usne stepenasto okrečenog neba koja poput pekare na ćošku izigrava uličnu svetiljku od 20 sveća.
    Poslednji put ažurirao/la Arnold_Layne : 25.03.2006. u 21:12
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

prepuštam tebi...slobodno
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Prepustam se besu......u njemu ima neceg sto me vuce tebi.....slobodno kao ptica nevezana za tezinu ovog sveta osecam svu glupost ljudi koji prisustvom samo zagusuju zivot troseci dragocene zalihe preostalog kiseonika.Muka mi je patetike kojom teze da budu nezadovoljno-interesantni samo pokazujuci praznocu uma dok se proseravaju o naucenim stvarima koje nikada nikog nisu zanimale.

Soba bez prozora,
    Kovceg,
    Pas,
    Prsten
    Pruga,
    Gatje,
    Duga,
    Iseceni nokat,

Romanticna komedija

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

ma ne bre...hteo sam da prepustim tebi da biraš reči

AAAAAHAHAHAAhahahaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAhaha

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Eddie Murphy u zagrljaju Kate Winslet reče: ''Soba bez prozora kovčeg pas prsten pruga gaće duga isečeni nokat''

A
    E
    I
    O
    U
    i ponekad R

aj da vas vidim

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Zatvoren sam pored nje u kovcegu sa postavom od plisha. Ovu sobu bez prozora osvetljava duga koja se stvara u ritmu njenog disanja. Jutarnju tisinu prekida lavez psa i njen mio osmeh koji mi odvlaci paznju. Ta sitna pruga, bora oko njenih usana, prica pricu neke lepe ljubavi i srece koja ju je terala da se smeje i da se zamisli kao nad gravurom nekog prstena koji nosi poruku. Smejem se. Na mom podu se nalaze gatje, sinoc nemarno skinute i odbacene kao iseceni nokat.

staklo
    amajlija
    tresnje
    zid
    svetlo
    krzno
    ruke
    Into the night I wander, under the moon, under the trees. Into the Infinity of Darkness, beyond the light of a new day, into the frozen nature chilly, beyond the warmth of the dying sun. Hear the whispering of the wind, the Shadows calling...

Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

-Osoba A je covek iznutra......radi na kasi i bice nas lazni taoc....osoba E.....
    -A sto ne B?-Upita covek zalizane kose u jeftinom crnom odelu prolazeci cesljem kroz osedele vlasi.
    -.....nemam cip s tim slovom-odogovori Harvi Kajtel ljutito gledajuci tipa koji je postavio pitanje,pa nastavi da objasnjava na parcetu papira pomocu slova iz "Scremble"a-.......osoba E ste vi gospodine Zuti(pokazujuci desnim kaziprstom na coveka koji je tren pre postavio pitanje),nosite veliku sacmaru i prvi ulazite na vrata Banke.....osoba I je gospodin Crveni,on nam je odstupnica pred ulazinim vratima.......osoba O,gospodin zeleni,traba da zakljuca strazare u trezoru nakon sto uzmemo novac.....osoba U sa osobom E pazi na mustrije unutar banke dok ja......osoba R,gospodin Beli,porazgovaram sa upravnikom oko nekih stvari.......Gosodo,jesmo li se razumeli?Aj da vas sve vidim zive po obavljenom poslu.....i ponekad je najbolje NE ubijati nikoga,tako da.....-bez krvi ako je mogutje.Sretno.

Ignorisite
    budale
    koje
    odgovaraju
    samo
    jednom
    recenicom.

Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Ignorišite budale koje odgovaraju samo jednom rečenicom. Da!

Učlanjen
    08.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Nemam inspiraciju. Sve sto sam napisala kao da nije moj stil, nego kao da sam otkinula sve to od nekih drugih osoba....Cudno...

vazduh
    drveni sto
    zapremina
    jutro
    manastir
    zabava
    protivnik
    leptir

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Sedeci na tremu za drvenim stolom, ocekujuci novu zoru, novo jutro i udisuci cisti vazduh proleca osecao je neku novu potrebu.Potrebu da se bori, da istraje u svojoj borbi, kao sto monasi u svome manastiru verno sluze Bogu i drze se svoje borbe.
    Ostaviti po strani sve ludosti ovoga sveta, sve zabave i ludorije, ostaviti zapreminu case da sam kaze da li je casa do pola puna ili do pola prazna.Osecao se snazno.Govorio je: ne dozvoliti da se ophodis prema protivniku kao on prema tebi, biti covek kada je najteze.Probudi u sebi cojstvo.Probudi u sebi nekoga ko se bori protiv stega, protiv svega sto te gusi, sto ti ne da da zivis.Budi slobodan kao leptir, kao vetar.

Eto nesto i od mene

Crveno
    Crno
    Ljubav
    Zena(devojka)
    Krv
    Tuga
    Vazduh
    Nada

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

kakva divna tema....

Crveno je toga jutra probijalo oci koje su vec navikle na tamu njegove sobe.Ljubav prema zeni osecala se u prostoru poput otrova za pacove.Crni vazduh bio je ziv a noc teska.I kao i obicno kroz njegovu lobanju strujala je krv sa primesom davno zaboravljene tuge.Nada?Crvena?Ne,ne...to je samo prolecni pokusaj srece.

evo i od ofelije:
    zadah
    lom
    stolica
    cigara
    san
    proslost
    majka
    zidine

Zaslužan član Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    245

Sedeo je zagledan u prošlost. Stara stolica i u sobi lom. Skupa cigara polako je dogorevala u piksli, šireći oko sebe zadah nekih novih vremena. Sklopio je umorne oči pokušavajući da dozove i oživi san detinjstva: letnji dan, lopta, osmeh, majka.... Sve je zamrlo, čak i sive zidine.
    Nove reči:
    -kuća,
    -miris,
    -život,
    -nada,
    -sutra
    -olovka,
    -list,
    -papir

Primećen član Lutjena Tinuvjela (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Osećao se zadah njenih reči kako postepeno nagriza imaginarne osnove sna. Kažu da je kratko trajalo i da nije mnogo bolelo. Još je ležalo tumorno, nerasanjeno i obeščašćeno, sasvim čvrsto vezano za kakvu staru majčinu stolicu.
    To su bile njene reči koje su zbacivale okove straha u očima za sebe nepoznatog čoveka. Pri svakom novom izdisaju njegove cigare pravo u lice tog deteta, vatra je dogorevala poslednje čvrste zidine njegovog carstva. Sada je prošlost pokušavala da se uvuče u njega, u svaku poru, kroz obe nozdrve, nazad kroz usta, pa opet gorko se upijajući u suze. Abortus snova otpraćen je uz gromoglasni lom nedefinisanih misli.

zvezdana prašina
    led
    drvo
    ironija
    lasta
    dodir
    trska
    pege
    ~I don’t want to die...
    I sometimes wish I’d never been born at all~

Elita Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    99

Kip izrezan od od drveta osecao je led kako se kristalise po njemu poput zvezdane prasine,razmisljajuci o ironiji koja ga je odvojila od zemlje,korena, dodira lasta,neznog njihanja trske na vetru i sve sto mu je preostalo bilo je da gleda u mesec cije pege su uoblicavale simbol kraja.

ostrica
    neznost
    zid
    znoj
    pogled
    staklo
    bol
    ekstaza

Aktivan član KOWYNUXX (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Reputaciona moć
    67

I tako, dok je sedeo i posmatrao laste kako nose niti trske i svijaju gnezdo na drvetu, razmisljao je o tome.Ta misao ga je besomucno proganjala, i kada bi pomislio da joj se otrgao, osetio bi hladan dodir, kao da ga je nesto poput leda dotaklo i vratilo u pakao.A pakao bese satkan samo od onog najrazlicitijeg, i srecnog i tuznog, i dobrog i zlog, i bolnog i okrepljujuceg...Prava ironija.Sta je jos mogao da ocekuje od ovog hladnog dana? Jedino mu je misao da se ponovo vrati na mesto na kome je poslednji put video tu lepotu, te oci prepune smisla i zelje za zivotom, tu kosu,te zlatne niti nastale samo od zvezdane prasine i ni od cega vise, i taj slatki mali pegavi nosic, davala snagu da se bori.I da se izbori za svoju dusu, dok je jos bio pri svesti...

hiljade leptira
    misao
    prostor
    smrt
    mesecina
    zvuk
    pucanj
    Poslednji put ažurirao/la KOWYNUXX : 27.03.2006. u 17:09
    SKuP

Aktivan član KOWYNUXX (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2005.
    Reputaciona moć
    67

E, jbg;...sad da pisem ponovo netju...
    SKuP

Primećen član Lutjena Tinuvjela (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Nastala je ponovna blokada misli kakvog nesrećnog i od neobuzdane nežnosti osakaćenog čoveka koji je vešto pokušavao da pretoči svu svoju bol u jedan pogled sa one strane ogledala. Očekivao je da će njena pojava prihvatiti strategijski položaj na teriotriji zemlje čuda. Posmatrala ga je kroz prljavo staklene oči svog sveta, dok je
    njegova ekstaza bola oštricom crtala zamišljene krugove po ogledalu instiktivno recipročnog prepoznavanja u mraku. Pokušaj dodira toga sveta je još više boleo stoga što su krvavi zidovi njegove mašte okrenuli priču naopačke, slikajući bajku svojim neveštim, znojavim pstima po ogledalu njihove imaginacije.

noć
    bunilo
    insomnia
    svest
    galeb
    krug
    violina
    otisak
    ~I don’t want to die...
    I sometimes wish I’d never been born at all~

Elita Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    99

I opet noc dolazi donoseci suzen krug svesti,poluizgovorene reci u bunilu insomnie nalik kriku galeba ili skripi zica violine na kojoj kandza ostavlja svoj otisak.
    Prolece
    Vrisak
    poljubac
    krv
    tresnjin cvet
    miris
    ruka
    Poslednji put ažurirao/la Kaa : 27.03.2006. u 18:06

Zaslužan član Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    245

Ja se izvinjavam, al moram da pitam: jel ovde neko mene ignoriše?

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Lanac je prekinut kod posta Bi2!!!Vratite se na njene zadate reci, ako cemo posteno.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Nove reči:
    -kuća,
    -miris,
    -život,
    -nada,
    -sutra
    -olovka,
    -list,
    -papir

Izvol'te

Zainteresovan član yana (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2005.
    Reputaciona moć
    42

Ja ću da napišem na ono što je zadao Kaa, a neću zadati nove reči pa je time rešeno

Proleće joj je uvek donosilo nemir. Tada bi više nego inače mislila na ono što se dogodilo. Bilo je davno, ali i dalje joj se dešavalo da se u sred nosći probudi uz vrisak . Nije mogla da zaboravi taj prizor, krv ma kuhinjskom podu i miris zagorelog ručka. Pitala se šta bi mislio kada bi znao. Pogledala ga je sa strane, on se nasmešio, prebacio ruku preko njenog ramena i spustio jedan poljubac na njenu kosu koja je mirisala na trešnjin cvet .

Primećen član ofelija (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Miris smrti iznova me vodi kuci.Tamo me ceka tupa olovka kojom bi trebalo ispisati poneku nadu.Medjutim list mog zivota je crn a papir je odavno istrosen.Verujem da nema pomoci.Ali se smejem.Jos to mi je ostalo za sutra.
    eto za bi2
    a od mene:
    sreca
    cimet
    dim
    grad
    lovac
    mudrost

Slične teme

1. Sastavi
    Autor mihajlovic.uros u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 7