"pravi" izbor

Larra

Primećen član
Poruka
748
Da li lako donosite odluke koje su od vece vaznosti u zivotu? I da li kasnije preispitujete sebe, i izbor koji ste napravile?

Takav mi je period u zivotu, skoro sam donela jednu veliku odluku, i na nju se nadovezalo jos sto manjih, plus razna pitanja, sumnje, ovo ono, ali mislim da u principu verujem sebi i onome sto sam odlucila.

Da li imate hrabrosti za neke "rezove", i da li se posle opterecujete kajanjem?
 
Много процењујем и увек ''трипут мери једном сеци''. Имам храбрости да пресечем, и кад то урадим углавном се не кајем јер то пресецање никад није плод тренутка, него дуготрајног промишљања. Међутим, често се преиспитујем.
 
Ma sve zavisi shta je u pitanju...i da li se tiche samo mene ili josh nekih ljudi i koga...onda dugo razmishljam, prekuvavam, cutim, dok''ne sazri'' i onda to je to...kvrc u glavi i prelomim i to je to...neke su i trenutne, pa shta bude...ali ne volim se vracati unazad i to mi je bez veze, fino slozish(koliko god ti treba vremena, dok ne svarish, nema veze, izvuchesh pouke) i zatvorish taj dio mozga...mozda zato shto me nerviraju neke osobe iz blize okoline''eh, shto nisam, da sam, shto sam'', pa sam postala alergichna na to. Misli sad i sad i sad i otvori ochi i to je to i kad skochish ne okreci se...gotovo...gledaj stazu dalje kuda vodi, jer opet ima trnja na putu novog...ponekad mislim da nisam ja odluchila, nego da je to moralo tako da se sloze kockice...tako brzo zaboravljam stvari, kao da nije moj zivot...pogreshna odluka, pa shta sad imam , jel' mogu vratiti vrijeme unazad? Kao da zivot mene mnogo neshto pita...
 
kako je nekad bilo lako...donosila sam odluke po odgovorima svog srca i naknadno nalazila resenja
sada imam mnogo veci osecaj odgovornosti i bas mi tesko pada kad sagledam pa vidim da gubim nesto odredjenom odlukom
a moj muz,pa ja mislim da ne postoji osoba poput njega.za kupovinu auta on je izracunaosve moguce varijante:kolike ce rate biti ako neko dobije otkaz ili umre ili se razvedemo ili se razboli...posetio sve moguce sitove i forume dok nije odabrao aute onda je zvao sve moguce garaze...meni je to smor/...zato ja kazem mora da bude sa petoro vrata a on posle odredjuje ostalo
 
Sve velike zivotne odluke sam donosila u dahu i nisam se pokajala....Nekada je najbolje ne razmisljati o posledicama zato sto u zivotu nista nije 100% sigurno. Prema tome, treba raditi po sopstvenom osecaju i zelji u datom trenutku a sta bude, bice!
 
Takooo jeeeeee
a023.gif
 
ja kao hanibalkin muz, sve kombinacije, mogucnosti pretresem, sekiram se danima, nedeljama, ne spavam nocima. onda osetim da sam stigla do granice podnosljivosti tog "sta ako" sveta, povedem se za trenutkom inspiracije i redovno napravim rez na najgorem mogucem mestu. onda razmisljam kako da sve to popravim, i obicno jos vise uprskam. kad dodjem do tacke u kojoj je skoro potrebna bozanska intervencija uvek se nadje neko hladne glave da me spase od te "prati glas svog srca" filozofije. meni to bas i ne ide od ruke. znam ljude koji stalno tako donose odluke, ali sta vredi kada to ocito nije za mene
 
ja jok.
ja kao scarlet o hara...
o tome ću misliti sutra, sutra je novi dan:p
iako smo rođeni istog datuma, ja i hanin muž...
smo potpuno različiti,
ali moj muž mu je sličan
mora neko i da misli u braku:mrgreen:
 
Sve zavisi sta je u pitanju. Znam da ne znaci puno, ali ja sam bilanac u podznaku vaga, sto bi moglo da znaci da nas je nekad i cetvoro. Dugo se razmisljam i dvoumim, ali kad odlucim to je to, nema vracanja. Do sada sam imala hrabrosti za neke rezove, jedan je bio bas "VELIKI" i nisam se pokajala.
 
hanibaI77:
kako je nekad bilo lako...donosila sam odluke po odgovorima svog srca i naknadno nalazila resenja
sada imam mnogo veci osecaj odgovornosti i bas mi tesko pada kad sagledam pa vidim da gubim nesto odredjenom odlukom
a moj muz,pa ja mislim da ne postoji osoba poput njega.za kupovinu auta on je izracunaosve moguce varijante:kolike ce rate biti ako neko dobije otkaz ili umre ili se razvedemo ili se razboli...posetio sve moguce sitove i forume dok nije odabrao aute onda je zvao sve moguce garaze...meni je to smor/...zato ja kazem mora da bude sa petoro vrata a on posle odredjuje ostalo

He, he i kod mene je isto tako, samo sto ja izaberem boju :)
Uglavnom sve odluke donosim slusajuci srce pa onda razmisljam sta cu i kako cu...Muz je moja racionalnija polovina.
 
Uglavnom reagujem brzo, bez mnogo razmisljanja i vaganja. Sve "velike" odluke u zivotu sam tako donela i ne kajem se. Kajem se samo zbog onih odluka i dela koja nisam ucinila.
 
Kako kad. Nekada vagam i vagam pre nego sto donesem odluku a nekada reagujem impulsivno i glupo ali kao sto mnoge rekoste pre mene tu je moja druga polovina da prikoci dok se meni glava ne ohladi.
 
mene mryi da se kajem...ali dodju faze kad vuchem glupe poteze i ond aprimecujem kako sam loshija ali i dalje ih vuchem. pushtam da skachu po meni. bice gadno kad necu vishe tako moci
 

Back
Top