ZIVOTNO OSIGURANJE

XS777

Početnik
Poruka
41
sta mislite o zivotnom osiguranju kod stranih osiguravajucih kuca kod nas(grawe,winer,generali.....)i koje smatrate najboljim.
opsta je pomama za tim ,meni su svi nudili i interesuje me kakav je vas stav po tom pitanju
 
i vani ljudi im aju po nekoliko osiguranja - znači niko ti ne garantuje da neko od njih neće da pukne, u svakom slučaju bi otišao da ga uplatim u nekoj našoj kući ili npr. u Rajfajzenu nego da ga kupim u kafani i da me masiraju kako će me izaći džabe ako nafatam još pacijenata. Lično imam loša iskustva sa Bransvikom.
 
ja sam uplatio kod wiener stadtische... nisam ni sam siguran zasto bas kod njih, saslusao sam price vecine njih koji to nude u srbiji i onda se odlucio za wiener. valjda je prevagnulo to sto firma postoji vec 180 godina...

inace, svi su prilicno slicni, premije, isplata, reosigurani ulozi, a ja kapiram da za godinu-dve uplatim jos jednu polisu, ali kod druge kuce, cisto da izvrsim disperziju kapitala :lol:
 
dok u svetu ljudi imaju po 2, 3 polise zivotnog osiguranja, mi se jos pitamo sta li je to.Svugde(osim kod nas) to je najprivlacniji i najsigurniji nacin stednje.Imam zivotno osiguranje kod Wiener Stadtische i mislim da je pitanje dana kada cemo shvatiti da je to najbolji nacin ulaganja za nasu starost i buducnost nase dece.
 
kako objašnjavaš velike kamate koje neki od njih daju? Ili bonuse za dovođenje novih korisnika? A šta reći kada neće da isplate osiguranje "jer neko nije odnjeo uplatu u Mađarsku npr.?" ili "nalazi nisu validni.."
 
treba razlikovati zaposlene u WS osiguranju od agenata raznoraznih agencija koji rade od procenata.Zivotno osiguranje je osiguranje sopstvenog zivota i tu ne treba ocekivati ne znam kakve dobiti, dovoljno je sto unapred znate kolika vam je osigurana suma sta god da vam se desi.Sve banke na teritoriji Srbije primaju uplate za zivotno osiguranje WS,sto znaci da ne morate ici u Madjarsku,a moja iskustva ,sto se isplata tice su jako POZITIVNA.
(ne znam kako funkcionise u drugim drzavama u okruzenju)
 
O znacaju zivotnog osiguranja govori i ova prica:

1994.u jeku rata u Bosni, prijatelj mog starog je ranjen u predjelu stomaka i operisan u VMA u BGD. Izgubio je dio lijevog plucnog krila. Nakon oporavka je poslao zahtjev Winer stedisama za transfer novca ka Beogradu. Novac je stigao u roku od 7 dana u Beograd.

Siguran transfer novca u toku rata i sankcija je siguran znak da se svako normalan treba osigurat i obizbijedit svojoj porodici barem neku novcanu pomoc u slucaju smrti glave porodice. Naravno treba paziti kome se povjerava novac jer postoji i veliki broj laznih osiguranja, koji obecavaju brda i doline, a poslije nistq.
 
I ja imam zivotno osiguranje kod Zepter Osiguranja. Raspitivajuci se o osiguravajucim kucama dosao sam do podatka da u Srbiji ubedljivo prvo mesto u polju zivotnih osiguranja Zepter Osiguranje.
Druga stvar zbog koje sam se odlucio je to sto nas covek upravlja Zepter kompanijom i raspostranjeni su u 40 zemalja u svetu.
Treca stvar je sto je u Zepter Osiguranje 80% akcija Uniqa osiguranja iz Austrije. I to sam proverio preko net-a i utvrdio da je osnivac Uniqa Osiguranja -- RAJFAJZEN KOMPANIJA sa tradicijom postojanja od 200 godina sto mi je dalo jos vecu sigurnost. Dosao sam i do podatka da je Uniqa u Austriji na prvom mestu ispred Wienera i generale osiguranja.

Moj savet je da prilikom odabira osiguravajuce kuce proverite pa onda zakljucujete ugovor.

Moja preporuka je ZEPTER OSIGURANJE
 
bobanms:
Samo stekaj lovu u svoj dzep .
Nema vece sigurnosti .
Zaboravi na belosvetske prevarante .

e moj zemljak sremac, ti ko mel gibson u onom filmu teorija konspiracije, vec gledam par tvojih postova i na drugim temama, ispadosmo mi svi papani koji smo ulozili pare u neke fondove iliti u privatne penzije, sto bre nismo tebe ranije poslusali pa bili pametni.......
*ebo te covece kako ti ne dosadi bre???????
 
aj sad i da ja prokomentarisem po pitanju osiguranja......
vec sam tri godine kod winera, moj osnovni motiv je bio sigurnost moje porodice ako se meni nesto dogodi, posto mnogo vremena provodim za volanom, smatram da se mogu vece pare zaraditi ako tu kintu koju dajete za stednju ulozite u neki posao, gde ce samo kapljati po koji evric, i kroz dvadeset godina ce to biti mnogo veca suma nego ona koju ce te dobiti od osiguravajuce kuce, ali opet smatram da je za sigurnost porodice taj program super stvar......

u firmama p[ostoje sindikati, gde ako se nekom nesto desi sindikat moze u nekoj minimalnoj meri da odreaguje i pomogne, a mi privatnici nismo uspeli da se dogovorimo i nekako udruzimo, pa makar da imamo neki vid fonda za uzajamnu pomoc za ne daj boze..... zato su osiguravajuce kuce ok.
 
E samo se ti uzdaj u te fondove .
I nemoj da brines posto je novac na sigurnom >:)

Ako ti se nesto desi snacice se tvoji i bez tebe (koga nema bez njega se moze)
A likovi iz vinera ce da trljaju ruke .......jos jedan saran se upecao....:)
vadi pare pa u slamaricu dok nije kasno .
 
sremac, stvarno si neki tezak igrach......
jesi li osigurao auto? verovatno jesi...... a jesi li osigurao sebe, njivu, kucu?

ne brini ti za moju slamaricu, ima dovoljno i za nju i za viner....

a porodica, u pravu si, snaci ce se i bez mene, ali lakse je uz osiguranje...
 
u ovoj zemlji nije nista sigurno, zato je sigurno samo ono sto je osigurano kod stranih kuca, a GRAWE i WIENER su super i nikada ih nemojte izbegavati, jer su najjaci i najbolji ne samo kod nas vec i sire....
 
bobanms:
E samo se ti uzdaj u te fondove .
I nemoj da brines posto je novac na sigurnom >:)

Ako ti se nesto desi snacice se tvoji i bez tebe (koga nema bez njega se moze)
A likovi iz vinera ce da trljaju ruke .......jos jedan saran se upecao....:)
vadi pare pa u slamaricu dok nije kasno .
Voleo bih da te sretnem za 20 godina, pa da opet cujem kakvo je tvoje misljenje o ovim programima ;-)
U svetu ih ima svako normalan, a svako polupismen kod nas moze da vidi sta se desava sa "drzavnim" programima :-(
Uzeo sam program za sebe i za svog sina, prezadovoljan sam :!:
Ipak je ovo preozbiljna prica, koja zahteva detaljne informacije i precizno razmatranje. Ko zeli da cuje vise, neka mi se javi na pp 8-)
 
Hmmmmmmmmmm .....pa svaka pricha ima dve strane, ali ova i sharenu lazhu...:)
Prvo jeste najbolje su kuce i Winer stadische i Grawe.......od tih nema boljih.....za ovaj deo Evrope, centralnu i istochnu.I definitivno ce se preci na taj vid osiguranja.Ali sta je druga strana medalje........Npr. mozete se osigurati na stranu polisu na devizni iznos ili na domacu polisu.Jel tako.....tako je? E sad strane polise se shvercuju preko grane.......Zashto svercuju....Pa trenutno po nashem zakonu to je devizni prekrshaj i za to se odgovora.Za ove domache nema problema...........Drugo zar to nije ispumpavanje novca iz stanovnistva i prelivanje u tudje ruke.....odnosno strane kompanije ,koje nam opet vracaju taj novac kroz raznorazna zaduzhenja i ove tkz. donacije koje opet mi moramo vracati....Ljudi ne zavaravajmo se .....pa niko nije lud da vam da nesto za dzabe.Sve je to lepo upakovano i smisljeno i sredjeno za muzenje.Ja pito tamo neke baje o tom ispumpavanju para......a oni ma jok to mi posle ulazemo u putve u Srbiji, te neznam u infrastrukturu, itd.?????????Ej bre koga farbate..............mene NE.A ovi iz VWP-a se deru od para ......i to pa......sad teshko ih je optuziti da imaju piramidalnu strukturu....ali to lichi na to.Dinkic je svojevremeno zatvorio par tih osiguranja bas zbog piramidalne strukture u radu......mada su oni tvrdili da od toga nema nishta.
Ljudi ovde prichamo o ogromnim novciama............milijarde su u pitanju.
Jedan od uslova EU za Srbiju je minimum, dal beshe 15 posto osiguranog stanovnistva, ne znam, zaboravio sam cifru.
U principu su one mnogo mnogo dobre........ali u uslovima kada je nacionalni dohodak visok i kada plate mogu da se optrerete za ovakva izdvajanja.U suprotnom sve je druigo ispumpavanje novca od naroda.............Eto toliko od mene


Pozz svima...............:)
 
Procitao sam vecinu vasih misljenja i ja na neki nacin imam pozitivan stav po tom pitanju.Upoznat sam s'sistemom poslovanja u nasoj zemlji jel se bavim privatnim biznisom.Da se vratim onome sto me zapravom zanima,pre dva dana sam otisao na sastanak sa ljudima iz WIENER STADTISCHE osiguranja i obavio jedan formalan razgovor u kome mi je na neki nacin objasnjen program osiguranja.Dobio sam ponudu za zakljucenje ugovora o osiguranju zivota i istu popunio.Problem u svemu ovome je taj,da ja treba da uplatim nesto sto sam samo ja potpisao.
 
AcoBB:
Procitao sam vecinu vasih misljenja i ja na neki nacin imam pozitivan stav po tom pitanju.Upoznat sam s'sistemom poslovanja u nasoj zemlji jel se bavim privatnim biznisom.Da se vratim onome sto me zapravom zanima,pre dva dana sam otisao na sastanak sa ljudima iz WIENER STADTISCHE osiguranja i obavio jedan formalan razgovor u kome mi je na neki nacin objasnjen program osiguranja.Dobio sam ponudu za zakljucenje ugovora o osiguranju zivota i istu popunio.Problem u svemu ovome je taj,da ja treba da uplatim nesto sto sam samo ja potpisao.
A kad otvaras stednju knjizicu u nekoj banci, ko jos potpisuje pored tebe?
 
Sve se odigralo u jednom restoranu uz formalan razgovor,popunio sam polisu od 600 eur godisnje i prvi deo od 357 eur treba da uplatim do ponedeljka.Polisu sam samo ja potpisao i niko vise iako je naznacen potpis ovlascenog lica i potpis osiguranika koji su ostali nepopunjeni.Pa zar tako ozbiljna kuca nema ni pecat????????????
 

Back
Top