ZIVOTNO OSIGURANJE

"
Osiguranje života (bez dopunskog osiguranja)

1.Muškarac 45 godina

2.Period osiguranja 20 godina

3.Godišnja premija za osiguranje života 700 evra

4.Osigurana suma za doživljenje – po navršenoj 65. godini života 15.113 evra

5.Očekivana dobit* (nakon 20 godina očekivana dobit može da dostigne 70% uplaćenih sredstava) 10.579 evra

6.Osigurana suma za doživljenje uvećena za dobit (4+5) 25.692 evra

7.Osigurana suma za slučaj smrti 15.113 evra
+ Očekivana dobit*

8.Osigurana suma za slučaj smrti usled nesrećnog slučaja 30.226 evra
+ Očekivana dobit*

Dopunsko osiguranje sa novčanom naknadom za
invaliditet i bolničke dane


9.Godišnja premija 50 evra

10.Osigurana suma za slučaj invaliditeta od 1% do 99% 10.000 evra

11.Osigurana suma za slučaj 100% 20.000 evra

12.Naknada za dane provedene na bolničkom lečenju usled nesrećnog slučaja dnevno 10 evra

*
Očekivana dobit podrazumeva mogućnost osiguranikovog učešća u očekivanoj dobiti iz poslovanja Delta Generali Osiguranja. Iznos dobiti se isplaćuje po isteku perioda osiguranja ili u trenutku nastanka nekog od osiguranih slučajeva.

Za sve zainteresovane na teritoriji Beograda rade se besplatni proračuni . Potrebno je samo da dođete i da pokupite informaciju.

ADRESA : Kopernikova 4 ; 11000 Beograd
KONTAKT OSOBA : Sanja Petrović
KONTAKT TELEFON : 011-208-44-74
PO PREPORUCI : Steva Antonijević

8)

Kolega ispravila bih te u nečemu sorry.Kod COMPLETE programa (ŽIVOTNO OSIGURANJE).
Postoji triple osigiranje sa trostrukom osiuranom sumom.
Osigurana suma je iznos koji se isplaćuje u slučaju da se dogodi osiguran slučaj.(uzimam tvoj proračun odnosno već odrađeni primer)
1. Prirodna smrt isplaćuje se 15.113 EUR + dobit za određeni vremenski period
2. Smrt usled nezgode 30.226 EUR + dobit
3.Smrt usled saobraćajne nezgode 45.339 EUR + dobit
4 Doživljenje 15.113 EUR + dobit na uložena sredstva 10.579 EUR

Dobit se isplaćuje uz Osiguranu sumu i uz otkupnu vrednost polise.

Delta Generali Osiguranje je jedinstveno na tržištu po treaple osiguranju.
Osoba kada upalti prvu ratu, osiguranje kreće od 1. u sledećem mesecm i od tog momenta je pokrivena sa svim osiguranim iznosima.Znači da ako osoba kod ovog programa uplati jednu ratu i u tom mesecu od kada kreće osiguranje pogine u saobraćajnoj nesreći, korisnici polise za slučaj smrti osiguranika dobijaju 45.339 EUR
Ako se ponuda potpiše npr. 23 a osiguranje kreće od 1. u sledećem mesecu, osoba je pokrivena sa privremenim osiguranjem koje iznosi 3000 EUR.


Po čemu je Delta Generali još jedinstven na tržištu?
Compelete + osiguranje
Funkcioniše isto kao životno osiguranje, znači da postoje osigurane sume za:
1. Doživljenje
2. Prirodna smrt
3. Smrt usled nezgode ( dvostruka osigurana suma)
4. Usled pojave jedne od 9 bolesti (karcinomi, transpatacije organa, multilpex skleroza, šećera boles, bajpas operacija i operacika konorarnih arterija, infarkt miokarda,...).Isplaćuje se osigurana suma koja je ista kao i za prirodnu smrt i doživljenje.

Uverite se zbog čega smo jedinstveni na tržištu :)
http://www.deltagenerali.co.yu (Srbija)
www.generali.com (Italija)
 
slusaj 'vamo Delto
svidja mi se tvoj entuzijazam i sladak vam je i direktor
al mojne vise trolovanja, biti forum-moderator je akcija pro bono, dok ja sve to izbrisem ,mis'im......;)

Nemoj da brišeš postove jer ljudi prosto treba da se edukuju.Malo znaju o osiguranju posebno penzionom, odnosno o reformama državnog penzionog fonda.Snako treba da se osigura, sve su kuće koje posluju na našem tržištu dobre, po konkurenciji ne pljujem jer ni sama ne gledam samo novac kroz posao, več mi je bitno da ljud zaista ozbiljno shvate problem budućnosti i krenu sebi da ulaćuju.Pitanje sigurnosti je prevaziđeno pitanje jer pravna lica već uveliko uplaćuju u privatne penzione fondove (to su ogromne premije uplata) za svoje zaposlene, što nam između ostalog govori da od državne penzije ne očekujemo mnogo.
Drugo ljudi ne znaju zašto državnih penzija neće biti u obimu kao do sada.

Predstavnik osiguravajuce kuce vam donosi da popunite ugovor ali tek nakon dobijanja overenog ugovora od strane osiguravajuce kuce ste u obavezi da postupite prema potpisanom dokumentu. Vas agent je samo zeleo da vas pozuri i podvuce pod odredjeni datum da bi imao procenat od vas nesto pre nego saceka redovnu proceduru, ali to je do agenta a ne politike osiguravajuce kuce.
Hm.
Stalno sam zaposlena u osiguranju 2 godine i prvi put čujem za ovo pravilo.Osoba-ugovarač može da potpiše ponudu kada hoće, ali mu osiguranje kreće tek kada uplati ratu, odnosno od 01. u sledećem mesecu (tako piše i na polisi), niko tu nikoga ne žuri i ne gura, već je stvar od datuma početka osiguranja.
Kada agent osiguranja dođe kod klijenta kući npr. i klijent hoće da se osigura, popunjava se ponuda, klijent je potpisuje i tek nakon toga se nosi kod ovlašćenog lica koje ima pravo potpisa.U mom slučaju ja sam ovlašćeno lice koje potpisuje ponude koje agenti donose (jer oni nemaju pravo potpisa).

Radim sa ljudima i prosto sam šokirana zbog načina na koji ljudi razmišljaju, koliko su neinformisani i koliko ne znaju.Nisu svi generalno hvala Bogu, inače bih flipnula od ovog posla, ali bisera ima na pretek.
 
Kolega ispravila bih te u nečemu sorry.Kod COMPLETE programa (ŽIVOTNO OSIGURANJE).
Postoji triple osigiranje sa trostrukom osiuranom sumom.
Osigurana suma je iznos koji se isplaćuje u slučaju da se dogodi osiguran slučaj.(uzimam tvoj proračun odnosno već odrađeni primer)
1. Prirodna smrt isplaćuje se 15.113 EUR + dobit za određeni vremenski period
2. Smrt usled nezgode 30.226 EUR + dobit
3.Smrt usled saobraćajne nezgode 45.339 EUR + dobit
4 Doživljenje 15.113 EUR + dobit na uložena sredstva 10.579 EUR

Dobit se isplaćuje uz Osiguranu sumu i uz otkupnu vrednost polise.

Delta Generali Osiguranje je jedinstveno na tržištu po treaple osiguranju.
Osoba kada upalti prvu ratu, osiguranje kreće od 1. u sledećem mesecm i od tog momenta je pokrivena sa svim osiguranim iznosima.Znači da ako osoba kod ovog programa uplati jednu ratu i u tom mesecu od kada kreće osiguranje pogine u saobraćajnoj nesreći, korisnici polise za slučaj smrti osiguranika dobijaju 45.339 EUR
Ako se ponuda potpiše npr. 23 a osiguranje kreće od 1. u sledećem mesecu, osoba je pokrivena sa privremenim osiguranjem koje iznosi 3000 EUR.


Po čemu je Delta Generali još jedinstven na tržištu?
Compelete + osiguranje
Funkcioniše isto kao životno osiguranje, znači da postoje osigurane sume za:
1. Doživljenje
2. Prirodna smrt
3. Smrt usled nezgode ( dvostruka osigurana suma)
4. Usled pojave jedne od 9 bolesti (karcinomi, transpatacije organa, multilpex skleroza, šećera boles, bajpas operacija i operacika konorarnih arterija, infarkt miokarda,...).Isplaćuje se osigurana suma koja je ista kao i za prirodnu smrt i doživljenje.

Uverite se zbog čega smo jedinstveni na tržištu :)
http://www.deltagenerali.co.yu (Srbija)
www.generali.com (Italija)

Ovo ispade tema iskljucivo za reklamiranje Generalija :).
Radim u brokerskoj kuci koja posreduje za 5 os. kuca i oduvek mi je smetalo kako svako hvali svoga "konja" .Nije da imam nesto protiv bilo koje kuce , glupo bi bilo , posto "radim" za sve . Jednostavno , ljudi koji rade u os. kucama , su vrlo agresivni prema klijentu . U redu da je trziste zasiceno , medjutim ono je toliko prazno , da mozemo slobodno da ih odbijamo a da nas ne grize savest , naravno to ne radimo :) . Ali mozemo ;) .
 
Postoji mogucnost zastite kapitala, takozvana indeksacija. Inflacija evra je 2% godisnje na nivou evropske unije, tako da se po zelji klijenta svake godine povecava premija za po 2% a istovremeno ide povecanje osigurane sume za 2%. Ja imam polisu Grawe-a, verovatno i druge kuce imaju to isto. izracunao sam da mi se vise isplati ovo nego da uplacujem drzavnu penziju. Stavio na papir, stvar je vise nego jasna. Ja imam tu srecu da sam izbegao placanje haraca PIO fondu, mnogi na zalost nemaju tu mogucnost. Steta sto ovakve programe nismo imali ranije.. Drzavni sistem penzionog osiguranja je davno prevazidjen, kod nas je krenuo da se urusava pre petnaestak godina. plan je evropske unije da ukine drzavne penzije, i bolje. Nebitno je hocemo li ili necemo u evropsku uniju. Nas covek nema pojma koliko para je ulozio u PIO fond a jos manje zna koliko ce mu se vratiti, te pare koje je dao otisle su nekom drugom (trenutnim korisnicima) a da li ce neko uplacivati kad on bude trebao da prima penzije i kolika ce ta penzija biti, ne zna se.. Tako, prema najavama u Nemackoj se ukidaju drzavne penzije 2011 godine, a to ce lagano doci i kod nas. Vec su krenuli polako ali sigurno da ih ogranicavaju i poostravaju uslove. A i kako ce kad su fondovi prazni, nema drzava odakle da isplacuje penzije, mislim da se dobar deo dopnjuje iz budzeta..
Hteli mi to ili ne, za koju godinu ce svi morati sebi da obezbede dodatna sredstva za starost bilo kroz neki od privatnih penzionih fondova, bilo da se odluci za stedno rentni program zivotnog osiguranja. I bolje! Na zapdu ljudi imaju po 3 penzije, kod nas samo jednu i to bednu.. Moj deda prima 7.000 dinara.. Bruka!!
 
Sve je to prevara.
najsigurnije je da ulozite taj novac u neki biznis ili neku nekretninu koju ces pod starost da rentiras ili prodajes parce po parce.
Sve ostalo je macorcina u dzaku.

Steta sto razmisljas na taj nacin,samo si ti na gubitku u tom slucaju sa svojom tvdoglavoscu,kako mislis da su te firme uopste opstale po preko 150 godina (ili tacnije 176 :D) tako sto su krale od naroda...cisto sumnjam,razmisli malo bolje :D
 
Sve je to prevara.
najsigurnije je da ulozite taj novac u neki biznis ili neku nekretninu koju ces pod starost da rentiras ili prodajes parce po parce.
Sve ostalo je macorcina u dzaku.

Prevara? Svako ima pravo na svoje misljenje samo, ja ne bih rekao.. Narodna Banka Srbije vrsi nadzor osiguranja, svojim fondom garantuje za premije, imas na sajtu NBS sve lepo pise.. http://www.nbs.yu/export/internet/cirilica/60/60_6/index.html na ovoj adresi se nalaze svi kvartalni izvestaji nadzora za 2007. god plus godisnji izvestaji za 2005 i 2006.
Ovo kod nas jeste novina pa je ljudima nepoznanica (pa, mozda vise i nije, ovo kod nas postoji vec desetak godina..) razumem da neko prima ovakvenovine s rezarvom, ali ako imas prilike da se raspitas videces da je ovaj vid osigaranja na zapadu sasvim uobicajena stvar. Mnogi ljudi imaju cak i po 2-3 polise. Svajcarska, Nemacka, Austrija, Francuska, Slovenija i td..

Slazem se, dobro je uloziti novac u biznis, nekretninu i sl.. Ali, koliko novca treba da bi poceo sopstveni biznis? I ko ti garantuje uspeh?? I koliko rada, truda i odricanja treba da bi taj biznis opstao? I ko garantuje da ce taj biznis da uspe? Slazem se, ako neko ima 50 ili 100.000 evra, pa brajko, kupi lokal i izdaj ga, imaces mesecno lepu paricu na ime kirije. Za 300 i 400 evra godisnje sumnjam da mozes da zapocnes neki ozbiljniji posao, zar ne?.. Ovde se premije ulazu u vec razradjeni sistem, dakle uglavnom u nekretnine i bankarstvo i tako dalje, tako da, ne sumnjam da kompanije koje ovaj posao rade skoro dva veka ne znaju sta rade..

Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje ali mislim da nije u redu to sto se ovakvi programi klevetaju neargumentovano. Grawe posluje 180 godina, Wiener Stadische je par godina stariji, ne znam za druge. Ljudi bi morali da budu nevidjeni kreteni, (u tom slucaju sam i ja kreten) da posle 180 godina 'prevare' i dalje ulazu pare u ovakve programe? Ajd navedi mi jednog coveka koji je prevaren? :) Na kojim cinjenicama je utemeljena tvoja tvrdnja da je ovo 'prevara' :?::?:
 
I sam radim u osiguranju dve godine , ali je moja firma izgleda mala za Miškovića , posebno u delu dobiti , 70 % . Samo što najsitnijim slovima piše da nisu u obavezi da isplaćuju dobit . Doduše , pojavili su se --------- koji obećavaju 260 % dobiti ! Jednim delom zbog takvih ozbiljne kuće i nailaze na skepsu kod običnih ljudi a koji malo razmišljaju ( nije ni čudo što reče čovek da su to sve prevare ) - nisu kod onih koji ozbiljno posluju . ;)
 
Steta sto razmisljas na taj nacin,samo si ti na gubitku u tom slucaju sa svojom tvdoglavoscu,kako mislis da su te firme uopste opstale po preko 150 godina (ili tacnije 176 :D) tako sto su krale od naroda...cisto sumnjam,razmisli malo bolje :D

Razmisli ti malo bolje.
Da su tako delili sakom i kapom ne bi opstali 150 godina.

Mislim da su to jedni prefrigani lopovi...pljackaju na finjaka.
 
Placka nema bveze sa tradicijom od preko 180.god.Ako se malo bolje raspitas videces da oni nikoga ne pljackaju,oni mogu da taj novac uloze samo gde je sigurna dobit,a u sustini taj novac je tvoj.Nikada nisu propali za ovih 180.god,pa nece ni sada.
 
Mislim da gresite,to nije pljacka.Kod nasih je pljacka to se i videlo svih ovih godina,a stranci su drugaciji,a ulazu novac samo gde nema gubitka,zato i traju preko 180.god,sto nasa ni jedna nece.A i na drzavne penzije nemozemo da se oslonimo,jer nas niko nepita nista.Drzavna penzija trajace jos mozda 3-4.god i to je sve,jer je nas PIO fond PRAZAN,a sada ispacuju penzije iz budzeta,a to nije dozvoljeno.Pa razmisli malo o tome,od cega ces ziveti kasnije,ako ne budes stedeo.
 
Zivece od praziluka i boranije..

MA sto bi se ja nervirao zbog nekog ko ne brine o sebi?! Neki ne zele da cuju, pa kad dodju u 60 i nemaju leba da jedu onda ce shvatiti..

U Japanu ne postoje drzavne penzije! U Nemackoj se ukidaju do 2017. godine.

Mozda neupucenima zvuci neverovatno, gospodo, izvolite proveriti, stari sistemi medjugeneracijske solidarnosti su NEODRZIVI. Zasto? Pa razmislite sami..

Koliko ljudi u ovoj zemlji radi, zaradjuje, a koliko ima penzionera? I kakav je trend, starosna struktura u zemlji? Prirodni prirastaj? Treba li pametnom coveku crtati?

Ne zelis da ulazes u penzione fondove, investicione fondove, programe zivotnog osiguranja,..?! U redu, ne moras. Naravno, svako ima pravo na odluku, pa sta sad, neko voli Zvezdu, neko Partizana. Ima i onih koji vole Radnicki ili Rad, i svako misli da je u pravu i da je izabrao najbolje, naravno. Pa se mucenici ponekad i pobiju oko glupe okrugle lopte, odnosno toga koj e bolje, jace i vestije sutira. O Gospode... I sta na kraju biva, ko je stvarno najbolji, pa prosto je, pise na tabeli.. Srecan je onaj ko ume da prati rezultate i cita tabelu... On uvek zna kolko je sati.
 
Ne mogu da verujem koliko su ljudi needukovani sto se tice osiguranja!
Svi misle isto...TO JE PREVARA!
A niko se ne zapita sta je sa novcem koji odlazi u PIO fond,koliko se odvaja...niko ne zna,sta cemo dobiti zauzvrat od tog novca kada ostarimo i ne budemo korisni drustvu...niko ne zna,ali niko ne kaze drzava nas krade niti to je prevara!
Razna osiguravajuca drustva postoje vec vekovima,svuda u svetu!
I svi bi mi u svet,bilo kuda...jer "tamo"je bolje!!!
Ali kada dobijemo priliku da sami sebi stvaramo buducnost,u svojoj zemlji,po ugledu na taj isti "svet"...mi naravno nista ne prihvatamo vec samo "pljujemo"po tome!

Kod nas u Bosni je situacija ista sto se tice misljenja o zivotnom osiguranju,na sve strane samo cujes TO JE PREVARA NARODA!
Ali kada dodje vreme da nam deca zavrse srednju skolu,imaju potencijala i znanje da se skoluju...NEMA PARA,nema skolovanja...NEMA BUDUCNOSTI!!!
A nikada se ne zapitamo koliko para smo potrosili bezveze!
Da se svaki "pusac" odrekne jedne kutije cigareta i tu svotu novca uplati svaki mesec za policu osiguranja,za 15-tak godina njegovo bi dete imalo za fakultet!
A niko se ne zapita koliko je para baceno na cigarete!

Ja uplacujem policu osiguranja u MERKUR OSIGURANJU,koje ima 3 reosiguravajuce kuce iza sebe,od kojih je jedna Svajcarska,pa kakva nam garancija jos treba!

Ne znam da li znate za onu "cuvenu americku izjavu"...BOGAT SI ONOLIKO KOLIKO TI POLICA VIRI IZ DzEPA
 
Teško je odlučiti se... Postoji mnogo osiguravajućih kuća u Srbiji koje nude životno osiguranje. Interesantan je model životnog osiguranja-doživljenje isteka perioda osiguranja Jedino što znam to je da je ulaganje u životno osiguranje možda isplativije nego ulaganje u dopunsko penziono osiguranje. Kada se po zakonu nakon 53. godine života podigne novac uložen u dodatnu penziju(uvećan za prinose koje je privatni penzioni fond ulagao u hartije od vrednosti, nekretnine i druge profitne poslove...), na ovaj iznos se državi plaća porez na kapitalnu dobit(ako je penzioni fond pozitivno poslovao-onda se plaća porez od 20% na razliku između iznosa koji je uplaćivan i akumuliranog iznosa uvećanog za stopu prinosa). Međutim u slučaju životnog osiguranja, ne plaća se porez na kapitalnu dobit državi.
 
Ja sam bio osiguran u Grawe osiguravajućem društvu i mogu reći samo to da sam bio neprijatno iznenađen kada sam dobio polisu. Naime, ponudu za životno osiguranje popunio sam kao vojno lice, što je u ponudi i bilo upisano. Prilikom popunjavanja ponude lice koje me je osiguravalo nije mi saopštlo da mi osiguranje ne važi u slučaju povrede na vojnim vežbama, manevrima. O tome nisam imao pojma. Dužnost lica koje me je osiguravalo je bila da mi i to saopšti. Nakon dobijanja polise sam se žalio, ali na kraju sam ja ispao kriv što to nisam znao. NEVEROVATNO!!!!!!!!! trenutno razmišljam da tužim grawe zbog nanete štete.
 

Back
Top