ZIVOTNO OSIGURANJE

Zdravo svima,

Pažljivo sam pročitao sve postove na forumu i vidim da u većini slučajeva postoji veliko nepoznavanje suštine osiguranja, iz koga i proističu nesporazumi.

Kako bih vam olakšao posao oko suštinskih stvari koje treba da znate prilikom izbora osiguranja, kao i izbora osiguravajuće kuće, stojim vam na raspolaganju...

Takodje želim da vas podsetim da jedina Švajcarska “grinfild“ investicija u Srbiji, “Basler Osiguranja“ uskoro puni 2 godine od početka rada u Srbiji.

Ukoliko želite da u praksi osetite sigurnost, postojanost i kontinuitet švajcarskog finansijskog sistema u kompaniji čiji je glavni promoter i zaštitno lice Roger Fedderer, i koja je bez prekida poslovala od njenog osnivanja i isplaćivala sve osigurane sume za vreme I i II svetskog rata (kada je pola Evrope gorelo, a većina osiguravajućih kuća prekinula rad), ili ukoliko samo želite savet i imate neko pitanje u vezi životnog osiguranja nevezano za kompaniju, slobodno me kontaktirajte.


Goran Filipovic
Sales Advisor Associate
Basler Osiguranja
Resavska 29
11000 Belgrade
Serbia
tel: +381 11 303 58 20, fax: +381 11 303 58 51
mob: +381 63 700 98 71
goran.filipovic@basler.rs
www.basler.rs
 
Mislim da je tema malo promasena. Gospodo ovde je u pitanju zivotno osiguranje samo po sebi, nije u pitanju koja je kuca sigurnija. Zasto? Odgovor je veoma jednostavan... svaka osiguravajuca kuca mora biti reosigurana kod nekoliko svetskih reosiguravajucih kuca i zamislite cuda, skoro sve, ako ne i sve osiguravajuce kuce u Srbiji su reosigurane kod istih reosiguravajucih kuca, a uz to su sve one duzne po zakonu da formiraju matematicku rezervu kao neku vrstu obezbedjenja u slucaju njihovog propadanja. Takodje po zakonu ukoliko dodje do propadanja neke osiguravajuce kuce njena imovina ne moze uci u stecajnu masu, vec se odmah isplacuje novac osiguranicima. Svako ko zeli da se osigura treba da obrati paznju na to koliki su koeficijenti za obracun osigurane sume, i na to kakva je praksa likvidacije u odredjenoj kuci, a naravno bitno je i to koji procenat dobiti se raspodeljuje klijentima. Strane kuce odredjuju koeficijente za izracunavanje osigurane sume i na osnovu nacina placanja, tako ako je placanje jednom godisnje koeficijent je veci, ukoliko je to placanje sestomesecno manji je, ukoliko je kvartalno jos je manji i ukoliko je mesecno jos je manj. To ovde niko nije spomenuo. Jedina kuca koja ne smanjuje koeficijente u odnosu na nacin placanja je DDOR Novi Sad i mozda Dunav. DDOR Novi Sad je do sada davao najvecu dobit, ali su sada i oni smanjili taj procenat ali ne znacajno. Sto se tice likvidacije opste je poznato da je retko ko imao problema sa DDOR-om i Dunavom, sto za Generali ne mogu reci, jer poznajem jako puno ljudi koji su imali monogo problema sa njima i po pitanju zivotnog i po pitanju nezivotnog osiguranja, ali oni imaju najbolji mesoviti program za osiguranje zdravlja od 9 najtezih bolesti... O tome da li je bolje stedeti u slamarici, banci ili osiguravajucoj kuci je isuvisno govoriti. Ukoliko zelite besplatne savete o zivotnom osiguranju javite se na mail ivanbozinovski@gmail.com i mozemo zakazati jedan sastanak na kom mozete dobiti sve informacije. Naravno sastanak Vas ne obavezuje ni na kakvu odluku, samo Vam daje odgovore na pitanja koja Vi imate da postavite.
 
pre dve godine sam poceo da placam Delta Generali osiguranje..potpisao sa ponudu..na 15 god..sa godisnjom premijom od 300eura..osigurana suma znaci oko 4500eura..ocekivana dobit po njima..ili po njihovom tadasnjem agenntu,koji sada naravno ne radi..trabalo bi biti oko 50%..znaci ukupna oko 6500eura..(imam i dokaze,gde su mi sve ovo na papiru prikazali i izracunali)sad sam imao susret sa novom agenticom..koja mi je rekla da od toga nema nista,da mi nisu dobro objhasnili i da cu dobiti max 500eura dobiti za 15godina..znaci 1.razlog da je prevara u pitanju..2.prevara..rekli su mi,da osiguranje mogu prekinuti posle 3 godine..samo su zaboravili da kazu,da cu u tom slucaju dobiti samo otprilike 50%uplacenih sredstava...3.prevara..sve ovo stoji u ugovoru,ali osiguranik potpisuje samo ponudu,gde ne pise nista o ovome,a ugovor se dobije za mesec dana..a po njima potpis na ponudi vazi kao potpis ugovoru..e ovo je najveci dokaz,da je sve to laz i prevara..mislim da je i protizakonito..i cak razmisljam da ih tuzim..voleo bi da mi neko kaze svoje misljenje o svemu ovome..unapred hvala
 
pre dve godine sam poceo da placam Delta Generali osiguranje..potpisao sa ponudu..na 15 god..sa godisnjom premijom od 300eura..osigurana suma znaci oko 4500eura..ocekivana dobit po njima..ili po njihovom tadasnjem agenntu,koji sada naravno ne radi..trabalo bi biti oko 50%..znaci ukupna oko 6500eura..(imam i dokaze,gde su mi sve ovo na papiru prikazali i izracunali)sad sam imao susret sa novom agenticom..koja mi je rekla da od toga nema nista,da mi nisu dobro objhasnili i da cu dobiti max 500eura dobiti za 15godina..znaci 1.razlog da je prevara u pitanju..2.prevara..rekli su mi,da osiguranje mogu prekinuti posle 3 godine..samo su zaboravili da kazu,da cu u tom slucaju dobiti samo otprilike 50%uplacenih sredstava...3.prevara..sve ovo stoji u ugovoru,ali osiguranik potpisuje samo ponudu,gde ne pise nista o ovome,a ugovor se dobije za mesec dana..a po njima potpis na ponudi vazi kao potpis ugovoru..e ovo je najveci dokaz,da je sve to laz i prevara..mislim da je i protizakonito..i cak razmisljam da ih tuzim..voleo bi da mi neko kaze svoje misljenje o svemu ovome..unapred hvala

U okviru delta generali su bile firme koje su bile kao fransiza i radio je skoro ko hoce to osiguranje. Sada kazu da vise nema tim malih firmica koje su to radile.Pricali su sve i svasta jer je tim agentima zavisio procenat od sklopljenih ugovora i od ugovorene sume. Njih su menjali po tim firmama cim ne ispune mesecni bonus tako da nije ni cudo sto ne mozes da nadjes tvog agenta koji ti je dao da potpises ugovor. Kako ti se zove agent?
Trebaju ti dobri dokazi 'crno na belo' za podnosenje tuzbe. Mozda ti je lakse da prekines ugovor i da odes u neku drugu osiguravajucu kucu.
Sve su to osiguravajuce kuce xxxxxx D.O.O :D
 
pa da..mogu da prekinem..ali mogu #o uradi#i samo posle 3 godine..a ja placam 2...znaci fali mi jos godinu dana..i onda ako prekinem gubim 400eura..jer ce mi ispla#i#i 500eura..a ja placam mesecno 25,znaci za 3 godine 900eura...jako sam se iznervirao,jer nisam neki nepismen..imam dve radnje..i niko me dosad nije prevario...a ovde su me #ako finu navukli...a ako dodje i do #uzbe..osnova ce mi bi#i..da sam neke s#vari saznao iz ugovora..kojih u ponudi nije bilo..a ja sam samo ponudu po#pisao..a #o,s#o moj po#pis vazi i za ugovor..#o samo s#oji u ugovoru..a da#um na ugovoru je kasniji za oko 20dana,od da#uma na ponudi..#ako da nisam mogao zna#i...ne znam s#a da radim,necu propas#i zbog #ih nekoliko s#o#ina eura,ali jako ne volim kad me sma#rau budalom...ali sad svakom ko me pi#a,reklamiram,da su oni iz D.G prevaran#i,i da samo s#O dalje od njih....
 
Ја сам у Grawe-у и након одређени број година (мислим 25) од њих ћу добијати пензију. Не желим да се уздам у децу јер их много бијем. Бојим се да ће дићи руке од мене. Што је сигурно, сигурно је.
sada si me zbunio...
 
pre dve godine sam poceo da placam Delta Generali osiguranje..potpisao sa ponudu..na 15 god..sa godisnjom premijom od 300eura..osigurana suma znaci oko 4500eura..ocekivana dobit po njima..ili po njihovom tadasnjem agenntu,koji sada naravno ne radi..trabalo bi biti oko 50%..znaci ukupna oko 6500eura..(imam i dokaze,gde su mi sve ovo na papiru prikazali i izracunali)sad sam imao susret sa novom agenticom..koja mi je rekla da od toga nema nista,da mi nisu dobro objhasnili i da cu dobiti max 500eura dobiti za 15godina..znaci 1.razlog da je prevara u pitanju..2.prevara..rekli su mi,da osiguranje mogu prekinuti posle 3 godine..samo su zaboravili da kazu,da cu u tom slucaju dobiti samo otprilike 50%uplacenih sredstava...3.prevara..sve ovo stoji u ugovoru,ali osiguranik potpisuje samo ponudu,gde ne pise nista o ovome,a ugovor se dobije za mesec dana..a po njima potpis na ponudi vazi kao potpis ugovoru..e ovo je najveci dokaz,da je sve to laz i prevara..mislim da je i protizakonito..i cak razmisljam da ih tuzim..voleo bi da mi neko kaze svoje misljenje o svemu ovome..unapred hvala

Hvalana informciji iz prve ruke. Sinoc m komsija pusta neke price ali mi je ovo dobro doslo za oprez u svakom slucaju jer ovde i kad pazis ,mozes biti prevaren.
 
Hvalana informciji iz prve ruke. Sinoc m komsija pusta neke price ali mi je ovo dobro doslo za oprez u svakom slucaju jer ovde i kad pazis ,mozes biti prevaren.

Не можеш, ако пажљиво прочиташ Услове осигурања. Они су у потпуности доступни, али их ретко ко чита "од а до ш" z;)
 
pre dve godine sam poceo da placam Delta Generali osiguranje..potpisao sa ponudu..na 15 god..sa godisnjom premijom od 300eura..osigurana suma znaci oko 4500eura..ocekivana dobit po njima..ili po njihovom tadasnjem agenntu,koji sada naravno ne radi..trabalo bi biti oko 50%..znaci ukupna oko 6500eura..(imam i dokaze,gde su mi sve ovo na papiru prikazali i izracunali)sad sam imao susret sa novom agenticom..koja mi je rekla da od toga nema nista,da mi nisu dobro objhasnili i da cu dobiti max 500eura dobiti za 15godina..znaci 1.razlog da je prevara u pitanju..2.prevara..rekli su mi,da osiguranje mogu prekinuti posle 3 godine..samo su zaboravili da kazu,da cu u tom slucaju dobiti samo otprilike 50%uplacenih sredstava...3.prevara..sve ovo stoji u ugovoru,ali osiguranik potpisuje samo ponudu,gde ne pise nista o ovome,a ugovor se dobije za mesec dana..a po njima potpis na ponudi vazi kao potpis ugovoru..e ovo je najveci dokaz,da je sve to laz i prevara..mislim da je i protizakonito..i cak razmisljam da ih tuzim..voleo bi da mi neko kaze svoje misljenje o svemu ovome..unapred hvala



suprug i ja smo prosli potpuno isto kao i vi,..prilikom potpisivanja ponude smo dali novac ,posle mesec dana dobili polisu koja je bila potpuno drugacija od svih njihovih proracuna na papiru,.da bi nam nakon tri meseca stigla opomena da nase pare nisu ni legle na racun,.doticna agentica vise nije bila dostupna i preko glavne filijale smo dosli do podatka da to izvesni Milan radi privatno,.kada smo ga pronasli on je posle 2 nedelje nasih neprekidnih poziva uplatio taj novac ,rekao da ne mozemo da odustanemo,,...znaci on je 3,4 meseca koristilo moje pare,..sada sam u zabludi sta da radimo ,.uskoro ce druga rata na doplatu,.da li da odustanemo?i izgubimo ne malih 500 e,....ispostavilo se da i ako mi nesto zatreba ne mogu da uradim u mom gradu ,bez obzira sto imamo njihovo predstavnistvo,...nego moram za Beograd,../i jos nesto ,.ta divna mala plava gospodjica je mirno slagala kako radi u nasem gradu,uopste ne spominjuci Beograd....
 
Izabrali ste pogresnu osiguravajucu kucu. Imam druga koji je radio u gore navedenoj kuci, ni on se nije bas lepo proveo kod njih. Ja sam osigurana u Wiener-u i imam samo reci hvale, sastanak koji sam imala sa njihovim agentom i onim sto mi je receno tada, posle nekih 15-ak dana sam dobila i polisu gde sam mogla da procitam nesto sto mi je vec neko temeljno objasnio. Cak je agent isao sa mnom da uplatim prvu ratu, zvao me skoro svaki 2 dan da me pita da li mi je polisa stigla, ma prosto sam bila odusevljena. Jedino sto je iscrpljujuce slusati na sastanku o tome nesto oko 3 sata, ali je vredelo. Verujem da postoje i druge dobre osiguravajuce kuce, ali nisam kompetentna da pricam o njima. Nije me mrzelo da temeljno procitam sve sto je pisano na ovu temu i vidim da su misljenja podeljena. Jedino sto jos mogu da dodam... na takvim sastancima treba pitati sve i temeljno procitati ponudu (verujem da dobijate kopiju ponude, jer sam je ja dobila, a ona ima isti br. koji stoji i na polisi) tako da mi je malo nelogicno da u ponudi procitate jedno, a u polisi posle procitate nesto drugo (kako su neki napisali gore). Ne znam koliko ste pazljivo slusali sta su vam tada govorili, ali meni je receno da tek polse 10 god mogu da podignem sve ulozene pare zajedno sa dobiti. A ako ipak to hocu da uradim nesto ranije, lepo stoji u polisi OTKUPNA I REDUKOVANA VREDNOST, zato posle 3 god mozete da dobijete samo deo novca, a ako je redukujete onda na novac koji ste uplatili do te trece godine ide vam dobit do one 10 god, kada vam je i receno da je to prvi cilj do kog treba da idete da bi dobili sve ulozene pare. Bar je tako u Wiener-u :)

Pozdrav :)
 
tacno je da se podaci s ponude i polise poklapaju,/jedino sto u polisi ima naznaceni iznosi za svaku godinu koji su katastrofa mali u odnosu na ulozene pare,.sto ti ne vidis kad potpises ponudu,.ali sama usmena prica nema veze s tim,.ona je nama radila proracune za 10/11 godina i racunala dobit od 70 posto ,.sto nisam ni imala pojma sta je ,i sto nas je i privuklo,a sad citam da ta dobit postiji ali je trenutno 10 puta manja,..a kad smo pitali sto u ponudi pise na 25 godina rekla je da je tako najbolje zbog krajnjeg iznosa ,.ustvari oni uzimaju strava procenat na taj period i da samo potpisemo ,...druge mogucnosti nije ni pominjala,,.a juce vidim u Zr predstavnistvu da postoji jos gomila varijanti i period koji sam biras,...i sumljivo mi je i to sto u Zr uopste nemaju podatke o meni i o mojoj polisi, i sta ako za 20 godina ne bude postojalo ni jedno predstavnistvo Delte u Srbiji ,.od koga da tarazimo novac,..inace nisam mogla zamisliti da tako nasednemo i muka mi od pomena Delta Generali,....cak i vozilo necu vise kod njih da osiguravam,...
 
tacno je da se podaci s ponude i polise poklapaju,/jedino sto u polisi ima naznaceni iznosi za svaku godinu koji su katastrofa mali u odnosu na ulozene pare,.sto ti ne vidis kad potpises ponudu,.ali sama usmena prica nema veze s tim,.ona je nama radila proracune za 10/11 godina i racunala dobit od 70 posto ,.sto nisam ni imala pojma sta je ,i sto nas je i privuklo,a sad citam da ta dobit postiji ali je trenutno 10 puta manja,..a kad smo pitali sto u ponudi pise na 25 godina rekla je da je tako najbolje zbog krajnjeg iznosa ,.ustvari oni uzimaju strava procenat na taj period i da samo potpisemo ,...druge mogucnosti nije ni pominjala,,.a juce vidim u Zr predstavnistvu da postoji jos gomila varijanti i period koji sam biras,...i sumljivo mi je i to sto u Zr uopste nemaju podatke o meni i o mojoj polisi, i sta ako za 20 godina ne bude postojalo ni jedno predstavnistvo Delte u Srbiji ,.od koga da tarazimo novac,..inace nisam mogla zamisliti da tako nasednemo i muka mi od pomena Delta Generali,....cak i vozilo necu vise kod njih da osiguravam,...

Нисам ни сумњао када је у питању Делта z:hm: чини ми се да њихови агенти само трче да потпишу понуду и да узму паре, а за клијенте их заболе увце.
Е па то се тако не ради, барем они који и мало достојанства и професионализма имају.
Добит се не рачуна, он је претходно одређен на основу пословања компаније и само се додаје на осигурану суму. На десет година, може бити највише 20%, а отприлике је свуда 17% добит на основу претходног искуства. Тачно је да је најбоље узети осигурање на што дужи период, јер је и осигурана сума већа и добит у том случају је око 70%(тачније на 25 година, је та добит). Што се тиче провизије агента, јесте, апсолутно је тачно да од веће осигуране суме иду и веће провизије, али побогу, сматрајте то платом. Агенти тако зарађују свој хлеб, као и сви остали који је баве трговином. Под условом да поштено зарађују и да вам за свој новац не продају маглу, како је то већ установљено у друштву.
Када смо већ код услова, тражите од агента да вам тачно објасни шта за свој новац добијате, а шта не добијате. Греше многи који мисле да ако уплате осигурање, да им је све осигурано. Зна се шта која полиса покрива.

Зато водите рачуна, пажљиво бирајте осигуравајућу кућу. Јер, овакве ствари, проблеми који настају због недовољно схваћених услова, доводи у заблуду и агенте и грађане, а да не причам како деградира професију, која је прилично озбиљна.

Моја препорука је Wiener Stadtische осигурање.
 
Pozdrav svima
evo mene opet na ovoj temi,vidim vreme prolazi a MI smo još uvek ISTI kao što smo bili pre dve godine :dontunderstand: Svakim danom na netu je sve više podataka na temu životnog osiguranja, ne želim nikoga da povredim ali svako ko je došao do ove teme isto tako može da dođe do sajta NBS (Narodne Banke Srbije) i do sajtova osiguravajućih kuća i da proveri sve ono što mu je agent prodaje osiguranja rekao. Ja radim na prodaji osiguranja već 5 godina u Wiener Stadtische osiguranju, ne želim da osudjujem prodavce iz konkurentnih kuća, na žalost uvek ima ljudi kojima je važnija lična zarada i spremni su i da prevare zbog sopstvene zarade, svaka osiguravajuća kuća ima slične programe ali samo SLIČNE, svakome ko se odluči za životno osiguranje preporučujem da se raspita o istom i da nadje onu ponudu koja njemu najviše odgovara
Ovo pišem iz potrebe da pomognem ljudima da donesu pravu odluku, bila to kupovina životnog osiguranja ili ne
vrlo rado ću odgovoriti na sva pitanja i nedoumice mailom
S Poštovanjem
Sabo Ivan
Savetnik Osiguranja
moj mail : i.sabo@wiener.co.rs
 
Malo sam se zainteresovao za ovu temu. Juce sam imao razgovor sa ljudima iz Dunav osiguranja. Pa me zanima kakvo je vase misljenje o njima i da li je mozda bolje da se opredelim za neku stranu kompaniju.
Pricali smo na primeru polise na 15 godina gde bi uplacivao 50 eur mesecno. Za 15 godina cu uplatiti 9000 eur, a imam zagarantovatno 9300 eur da dobijem i to stoji u Ugovoru, na to se dodaju neki bonusi i dobit koja je kao sada oko 70%. Ovde citam ta je to prazna prica i da je to daleko ispod 70%. Tako da je sve to malo nesigurno. Ok, ja bi polisu prvenstveno uplatio zbog samog osiguranja,a ne stednje ali mi je totalno nelogicno da na 9 000 ulozenih eur dobijem zagarantovanih 9300. Ok stoji i to da ce biti dobiti, ali pitanje kolika ce ta dobit biti.
 
Malo sam se zainteresovao za ovu temu. Juce sam imao razgovor sa ljudima iz Dunav osiguranja. Pa me zanima kakvo je vase misljenje o njima i da li je mozda bolje da se opredelim za neku stranu kompaniju.
Pricali smo na primeru polise na 15 godina gde bi uplacivao 50 eur mesecno. Za 15 godina cu uplatiti 9000 eur, a imam zagarantovatno 9300 eur da dobijem i to stoji u Ugovoru, na to se dodaju neki bonusi i dobit koja je kao sada oko 70%. Ovde citam ta je to prazna prica i da je to daleko ispod 70%. Tako da je sve to malo nesigurno. Ok, ja bi polisu prvenstveno uplatio zbog samog osiguranja,a ne stednje ali mi je totalno nelogicno da na 9 000 ulozenih eur dobijem zagarantovanih 9300. Ok stoji i to da ce biti dobiti, ali pitanje kolika ce ta dobit biti.

Добит од око 70% се добија на период од 25 година штедње. За 15 година добит је око 33%.
Препорука - страна компанија!
 
Bas mi je drago da sam pronasao bar jedan forum i temu sa ovom problematikom! Moj problem je sledeci u DetlaGenerali osiguranju, su meni i zeni prodavali zivotno osiguranje uz objasnjenje da je to i jedan vid stednje, tako da cemo imati na raspolaganju uplaceni novac posle isteka dve godine ako odustanemo od osiguranja. Naravno, uz agenta bila je prisutna i devojka koja se obucavala, zenina prijateljica, tako da nismo bili sami (cisto zbog dokazivanja da nismo pogresno razumeli ili nesto slicno...) i da ne duzim do nedavno smo ziveli u ubedjenju da eto imamo, ako zagusti, i taj novac da bi tek sada saznali posle 2 godine da od tog novca nema nista (bukvalno nula!) sve do konacnog isteka osiguranog roka, ili ti ne daj boze smrti pre toga... E sad moje pitanje je da li mi mozemo ista uraditi povodom ove klasicne prevare, da li vredi tuziti DeltaGenerali ili da se lepo oprostimo od para, kao i obicno u Srbiji...
Napominjem da se sve ovo desilo u sedistu DeltaGeneralija i da nam kao i u slicnim slucajevima nije data Polisa, nego samo ponuda osiguranja na potpis, naravno na njoj nije bilo nikakve tabele otkupa, a da ni mi nismo pogledali na vreme (pre 2 godine!!!) polisu i lepo procitali da cemo dobiti k...c od nasih para....
Ako neko ima slicnih iskustava ili neki savet sta ciniti bio bih mu zahvalan na odgovoru...
 
Bas mi je drago da sam pronasao bar jedan forum i temu sa ovom problematikom! Moj problem je sledeci u DetlaGenerali osiguranju, su meni i zeni prodavali zivotno osiguranje uz objasnjenje da je to i jedan vid stednje, tako da cemo imati na raspolaganju uplaceni novac posle isteka dve godine ako odustanemo od osiguranja. Naravno, uz agenta bila je prisutna i devojka koja se obucavala, zenina prijateljica, tako da nismo bili sami (cisto zbog dokazivanja da nismo pogresno razumeli ili nesto slicno...) i da ne duzim do nedavno smo ziveli u ubedjenju da eto imamo, ako zagusti, i taj novac da bi tek sada saznali posle 2 godine da od tog novca nema nista (bukvalno nula!) sve do konacnog isteka osiguranog roka, ili ti ne daj boze smrti pre toga... E sad moje pitanje je da li mi mozemo ista uraditi povodom ove klasicne prevare, da li vredi tuziti DeltaGenerali ili da se lepo oprostimo od para, kao i obicno u Srbiji...
Napominjem da se sve ovo desilo u sedistu DeltaGeneralija i da nam kao i u slicnim slucajevima nije data Polisa, nego samo ponuda osiguranja na potpis, naravno na njoj nije bilo nikakve tabele otkupa, a da ni mi nismo pogledali na vreme (pre 2 godine!!!) polisu i lepo procitali da cemo dobiti k...c od nasih para....
Ako neko ima slicnih iskustava ili neki savet sta ciniti bio bih mu zahvalan na odgovoru...

Зашто сте уопште покретали причу око животног осигурања, ако сте планирали да одустанете? Понуда је заправо уговор који је обавезује обе стране, клијента на редовно измирење обавеза и друштво на исплату осигуране суме. Наравно да ће прекид уговора пре рока повући и одређене последице.
Новац се реосигурава у прве две године, тако у том периоду не постоји могућност повраћаја новца. Тек од треће године штедње може се подићи откупна или редукована вредност. Та вредност је једнака уплаћеној суми тек на половини периода осигурања.
Савет: наставите са плаћањем осигурања, јер ћете имати много више користи од осигуране суме, него да тражите кривца. Ако тренутно немате могућности за то, боље замрзните полису па је реактивирајте када се стекну услови за то. :)
 

Back
Top