ZIVOTNO OSIGURANJE

Sve se odigralo u jednom restoranu uz formalan razgovor,popunio sam polisu od 600 eur godisnje i prvi deo od 357 eur treba da uplatim do ponedeljka.Polisu sam samo ja potpisao i niko vise iako je naznacen potpis ovlascenog lica i potpis osiguranika koji su ostali nepopunjeni.Pa zar tako ozbiljna kuca nema ni pecat????????????

Neznam o kojoj osiguravajucoj kuci pises ali to sto si ti potpisao bez pecate je ponuda a ne polisa.Potpisujes ponudu das novac ,koji se uplati i kasnije dobijes polisu koja ima pecate.
 
POZRAV SVIMA...!
Koliko neznanja o zivotnom osiguranju :dash:maaaaajko bozija.Najbolje je da se stedi u slamarici,naravno,stari srpski nacin stednje(zato smo tu gde jesmo).Budalastina...
Osiguravajuce kuce Winer,Uniqa,Merkur i Grawe su austrijske kompanije sa velikom tradicijom i nista se sigurnije kod nas jos dugo nece pojaviti.Razlika u stednji kod njih i stednje u banci je ogromna.Zasto? Zato sto prvim danom stednje nas zivot vredi onoliko novca koliko smo mi planirali da investiramo na duzi period,a u banci 600 evra posle godinu dana je 600 evra,ako se nesto nama desi,a u osiguranju primer: 600 evra na 20 godina nas zivot nasoj porodici vredi 12000 evra.Dosta vise gluposti o prevarama i otimanju para.Bas su Srbe dosli da prevare? Ma nemoj? Ove programe ima 85%normalnih ljudi u svetu.Tako da je moj savet svima da uzmu program od Austrijanaca,tj od gore navedenih kuca.Ja imam dve polise,a 6 u mojoj porodici,naravno kao sav normalan svet...
Ne treba puno novca da bi se program imao,dostupan je svakome,na mesecnom,godisnjem nivou...ko koliko moze....i jako je fleksibilan.......
CAOS
 
Posto priznam da o polisama osiguranja i privatnim penzijama nemam bas neko predznanje,moze li neko od cenjenih forumasa da mi odgovori na sledeca pitanja:
1.Da li drzava garantuje i u slucajevima osiguranja(a ne samo stednje,ili je i to svojevrasna stednja)?
2. Da sad birate koje biste osiguravajuce drustvo izabrali?
3. Sta mislite o privatnom penzionom fondu,koliko je to pouzdano?

Citala sam ovu temu od pocetka ali su zadnji postovi bili bas u vreme velike ekonomske krize.Od tada niko nista...:think:
S obzirom da se novac od privatnih penzionih fondova investira koliko ljudi mogu biti sigurni da nece ostati bez njega:eek:
 
1.Da li drzava garantuje i u slucajevima osiguranja(a ne samo stednje,ili je i to svojevrasna stednja)?
2. Da sad birate koje biste osiguravajuce drustvo izabrali?
3. Sta mislite o privatnom penzionom fondu,koliko je to pouzdano?

Drzava ne garantuje nista.Garantuje osiguravajuca kuca za koju se opredelite.Njihove investicije i raspolaganje sa novcem od uplate osiguranja su usmerene na nekretnine i druge sigurne opcije.To jeste stednja,ali i jedan vid privatne penzije,u koje je ukljuceno i zivtno osiguranje i osiguranje za slucaj trajnog invaliditeta..Moja zamerka na nih je ta sto ne skrenu paznju bas na sve stavke npr.kada osiguranje ne vazi,a ima ih dosta.Dobije se ugovor,mislim da je to posle potpisivanja polise.

Austrijske osiguravajuce kuce su ok.U sustini su male nijanse u pitanju u njihovim programima,tako da je skoro ista stvar.

Pouzdano je i korisno.Ne zahteva puno odricanja,a dobija se kamata na uplaceni iznos,koja nije za podceniti.Ima ljudi koji smatraju da je bolje dati novac u banku,jer je kamata veca
 
Mislim da je najbolja osiguravajuca kuca na nasim prostorima DDOR Novi Sad. On mozda ne nudi svakojake pogodnosti koje nude ove skorojevicke osiguravajuce kuce, ali kad se desi steta prvi su po brzini i sugurnosti isplate stete. I ono sto mi se takodje svidja je to sto nisu napadni, agresivni i sektaski nastrojeni kao ostala osiguranja koja bukvalno upadaju ljudima u kuce i na posao ne bi li uvalili polisu! Uh sto to mrzim! :thumbdown:
 
Ako se radi o privatnom zivotnom osiguranju,to se ne fakturise,i nema veze sa firmom.Samo ako je u slucaju placanje osiguranja objekta tj firme,od potencijalnih kradja,obijanja,etc,onda firma placa i tako se tretira kroz knjige,tj virmanskim placanjem
 
A jel postoji uopste u Srbiji pravo klasicno osiguranje zivota bez ove muljavine sa stednjom
i dobiti?

Naravno da postoji. To su takozvana riziko osiguranja zivota. Mnogo su jeftinija od stednih, ugovor se zakljucuje na godinu dana i pokriven je, osim onog najgoreg, i visok procenat invaliditeta (50-100%) ali TRAJNOG invaliditeta. Znaci, NE polomio sam ruku, nogu, mali prst na nozi pa sam dosao da naplatim... (za to postoje druge vrste osiguranja, ne zivotno)
Riziko osiguranje cesce zakljucuju poslodavci za svoje zaposlene (ne kosta ih puno i nije oporezivo) ili ljudi koji uzimaju stambeni kredit. Ako neko vec daje pare na osiguranje ne vidim ni jedan dobar razlog zasto ih onda ne bi pristedeo umesto da ih baca u nepovrat
 
A jel postoji uopste u Srbiji pravo klasicno osiguranje zivota bez ove muljavine sa stednjom
i dobiti?
Kao sto je vec receno, postoji - Riziko osiguranje. Mala digresija, ne mora se potpisati na godinu dana vec moze i npr. na 20 godina, sto je mnogo povoljnije. Ako vas interesuju detalji, pitajte...Medjutim, slazem se da je svakako bolje zivotno osiguranje sa stednjom jer dobijate Vas novac nazad a dobit kolika god da bude, znaci!!
 
sta mislite o zivotnom osiguranju kod stranih osiguravajucih kuca kod nas(grawe,winer,generali.....)i koje smatrate najboljim.
opsta je pomama za tim ,meni su svi nudili i interesuje me kakav je vas stav po tom pitanju

Mislim da su to prevarantske firme. Gori su od banaka.

U banci dobijes cash i onda placas debelu kamatu i gotovo.

A kod osiguranja osiguravas zivot recimo na 20 godina.. pa se desi da das debele pare a da ti oni posle ne priznaju neku nezgodu.

Dalje te kuce su strane i moze da se desi da im uplacujes recimo 10 godina debele premije a da na kraju ista propadne i da ostanes bez cvonjka.

Svakako sam imao dosta posla sa njima usled sopstvene struke i verujte mi na rec, osim obaveznog auto osiguranja i eventualno osiguranja kuce od poplave i pozara sto nije skupo, ostalo ne dolazi u obzir.

Lopovi. A osim toga menjaju te agente svaka dva dana pa ovi bombarduju klijente sa kojekakvim netacnim informacijama.

Status agenata koji rade u kucama je isto tako jako los. Pogotovo u tim stranim osiguranjima. Treitraju ih kao stoku. Sve pricam na osnovu iskustava drugara koji rade taj posao.

sr-ldp.gif
 
U tome i jeste problem vecine zivotnih osiguranja kod nas.
Radim u DELTA GENERALIJU vec nekih godinu dana i uglavnom sastanke imamo kod nas u prostorijama delta generalija. Ponudu moram da potpisem i ja kao posrednik i ja odgovaram pravno za to sto stoji na ponudi. Koliko sam upucen druge kompanije i nemaju taj obicaj. Sta vise kada se jednom osigurate coveka koji vam je uradio ponudu vise ne mozete nigde da pronadjete.
 
U tome i jeste problem vecine zivotnih osiguranja kod nas.
Radim u DELTA GENERALIJU vec nekih godinu dana i uglavnom sastanke imamo kod nas u prostorijama delta generalija. Ponudu moram da potpisem i ja kao posrednik i ja odgovaram pravno za to sto stoji na ponudi. Koliko sam upucen druge kompanije i nemaju taj obicaj. Sta vise kada se jednom osigurate coveka koji vam je uradio ponudu vise ne mozete nigde da pronadjete.

Istina je da dosta ljudi pocne da se bavi osiguranjem pa posle par meseci napusti isto te ih zbog toga ne mozete naci.Sa tim u vezi treba u prodajnom razgovoru saznati vise i o samom agentu,jer na kraju krajeva i on zeli da sazna sto vise o vama.Osiguranjem se bavim vec duze vreme a broj zivotnih osiguranja je odavno trocifren.Shvatio sam da je ustvari prodajem sebe a ne polisu jer je neophodno ostvariti poverenje.Kada se to ostvari nije bitno is koje si osiguravajuce kuce jer uglavnom sve rade korektno.Agenti su ti koji prave kod klijenata pometnju u zelji da prodaju polisu :)
 
ja sam dobro saslusao programe svih osiguravajucih kuca koje rade u srbiji i mogu sa sigurnoscu reci da je generali nejsigurnije prvenstveno jer je reosiguravac mnogim drugim osiguranjima. druga stvar imaju najpovoljnije koeficijente po kojima se racuna osigurana suma, a i dobit je najbolja kod njih jer su najbolje poslovali u zadnje tri godine. ja licno imam tri polise na moje ime i zena dve na svoje ime. svima bi preporucio generali
 
Dobio sam ponudu da radim kao agent za prodaju zivotnih osiguranja u delta generali-ju! Interesujeme da li je neko od vas radio na toj poziciji u pomenutom osiguravajucem drustvu i kakva su vam iskustva? Takodje me interesuje, posto je predvidjeno da prvi mesec budem na probnom radu, da li posle tog perioda imaju praksu da otpustaju agente u cilju da im ljudi besplatno prodaju polise zivotnog osiguranja? Unapred zahvalan na odgovorima!
 
Jedino sam nasao da Dunav nudi riziko osiguranje po primeru: osiguranik ima 35 godina,
mesecna premija 10 evra, period osigurnja 4 godine i osigurana suma 39 000 evra.
http://www.dunav.com/Dynamic/ListItems.php?intLangID=10&intCategoryID=47

Verovatno je to i jedina relevantna ponuda.

wiener stadtische takodje ima riziko osiguranje.
a predpostavljam i druge osiguravajuce kuce.

a sto se tice agenata zivotnih osiguranja znam da imaju jako veliki plan koji moraju ispuniti za platu.
 
Dobio sam ponudu da radim kao agent za prodaju zivotnih osiguranja u delta generali-ju! Interesujeme da li je neko od vas radio na toj poziciji u pomenutom osiguravajucem drustvu i kakva su vam iskustva? Takodje me interesuje, posto je predvidjeno da prvi mesec budem na probnom radu, da li posle tog perioda imaju praksu da otpustaju agente u cilju da im ljudi besplatno prodaju polise zivotnog osiguranja? Unapred zahvalan na odgovorima!

Pošto stalno primaju nove, znači da ih otpuste nakon probnog perioda.:)
 
Osiguranje je lepa i pametna stvar.Nema sigurne osiguravajuce kuce,jedino one drzavne iz kojih stoji i garantuje drzava.Ali tu ima drugih zavrzlama.Pa kako se odluciti,za koju kucu?Jedino gledati tradiciju.Ako neka kuca postoji skoro 200 godina,to daje neku sigurnost ulaganja.To je moje misljenje.
 

Back
Top