ZIVOTNO OSIGURANJE

Da li neko zna da li imam pravo da naknadno trazim od osiguravajuce kuce kopiju ponude koju sam potpisao prilikom ugovaranja zivotnog osiguranja?

Hvala

Izvinjavam se što odgovaram sa ovolikim zakašnjenjem, tema dugo nije bila aktivna pa mi isključiše upozorenje o novinama ..

Evo odgovora za Dejana.. Ponuda koju ste potpisali jeste deo ugovora i kao takvog su MORALI da Vam ostave. Zašto nisu? " ZAboravili su". Kako, zašto . Zato što na vreme niste upoznali osnovne tehnike prevare kojima se služe agenti osiguranja i osiguravajuće kuće prilikom sklapanja " ugovora".
5606178644e0f3e5032674755428779_orig.jpg
 
Evo jedne lepe emisije koju je napravio CBC vezano za osguranje.

Dakle, ako ste na redovnom medicinskom pregledu merili pritisak, to otprilike znaci da nema sanse da vam se bilo sta plati. U principu, ljudi nisu informisani kako da popune obrasce, sta da gledaju u ugovorima i samim tim imaju pravo samo da placaju premiju.

 
Imate sasvim novu situaciju, kod Vinera, koji za uplatu jednokratne premije garantuje dobit, što nije svojstveno osiguravajućim društvima. Otprilike, na 10.000 uplaćenih evra, kroz 10 godina se dobija oko 15.600. Ako se želi raskinuti pre vremena, puni iznos se dobija nakon tri godine. Koliko sam gledao, to je bolji prinos nego što daju banke na oročenje u nedelji štednje. Otprilike 4,6% godišnje. Dakle, otpala je priča da se više dobija u bankama. Ostaje sigurnost kao problem, posebno ako se, kao što se priča, pola para sliva u ove posredničke agencije...
 
Izvinjavam se što odgovaram sa ovolikim zakašnjenjem, tema dugo nije bila aktivna pa mi isključiše upozorenje o novinama ..

Evo odgovora za Dejana.. Ponuda koju ste potpisali jeste deo ugovora i kao takvog su MORALI da Vam ostave. Zašto nisu? " ZAboravili su". Kako, zašto . Zato što na vreme niste upoznali osnovne tehnike prevare kojima se služe agenti osiguranja i osiguravajuće kuće prilikom sklapanja " ugovora".
Pogledajte prilog 300950

Procitah celu temu i tvoj blog :)
Zelim samo da ti se zahvalim za sav trud!
 
Posle koliko vremena od smrtnog slučaja je moguće naplatiti životno osiguranje?
Prijateljev otac je poginuo pre 3 godine a sin mu je tek sad saznao da je preko posla bio životno osiguran kod 'Dunav osiguranja'.
 
Ajmo ovako, pošto vidim da ima agenata i ljudi koji nude pomoć oko ž.o. Mene interesuje životno osiguranje rizika, tj od smrti i nesposobnosti za rad, bez štedne komponente. Hoću da kompanija prihvati koliko je potrebno detaljne preglede kao potvrdu da sam zdrav u trenutku zaključenja, ja to finansiram i neka je koliko treba detaljno. Po mom mišljenju ozbiljno osiguranje bi trebalo da u obzir uzme i nisko-rizičan posao (programer), kao i nepostojanje krivičnih prijava i ozbiljnih saobraćajnih prekršaja, ako ne da bi se smanjila suma koju treba da plaćam onda bar kao moj nerizični/neprevarantski status. Sve to uđe u ugovor i ja ću biti miran.

Da li neko kod nas nudi takvu, po meni jedinu ozbiljnu ponudu životnog osiguranja? Koliko znam, trebalo bi jer ljudi koji uzimaju stambene kredite idu na obavezne preglede i proveru prošlosti. Bitno mi je samo da se to pojavi i u ugovoru. Kod takvih bih odmah potpisao.
 
To osiguranje nude sve osiguravajuce kuce, i ono nema veze sa prevarama oko zivotnog osiguranja.
To je osiguranje zivota , postoji poseban razred za razlicita zanimanja, od godina starosti isl.....
Recimo, osiguranje na poslu(koje pokriva i onaj deo kada nisi na poslu) sa premijom od 400 000 dinara u slucaju smrti i 800 000 dinara u slucaju potpunog invaliditeta, iznosi cca 2000 dinara godisnje, sto je uistinu zanemariva suma, i ja sam sve moje radnike tako dodatno osiguravao
Ta vrsta osiguranja nema veze sa onom pricom o zivotnom osiguranju, stednjom, prihodima.....Ovo je klasicna polisa osiguranja, platis premiju, pokriveno do te sume, i to je to.
 
Ево питам те зашто су лажљиви скотови. Ми смо требали да путујемо у Холандију и рекли су нам ако којим случајем добијемо одбијеницу за визу или неки други разлог да ће нам рефундирати новац. Нисмо отпутовали а нама су рекли да немамо право... UNIQUA
 

Back
Top