ZIVOTNO OSIGURANJE

Paaaaaaaaa......sigurno ce ti potpiati ....:) nisu bash toliko neozbiljni.......jedino sto ti koji su ti doneli polisu ne mogu potpisati vec njihov direktor.Da ti ne objashnjavam dalje, u sushtini oni chekaju tvoju lovu pa da ti izoveravaju i potpishu.


Pozz svima................
 
Sto se tice tih potpisa duznost mi je da Vam pojasnim zasto se niko od saradnika ne potpisuje. Da bih potpis bio validan ta osoba mora da polozi licencu kod Narodne Banke Srbije! http://www.nbs.yu/serbian/nadzor/index.htm

Tek sam sada video ovu temu i moram da dodam da ste velikog giganta "ZEPTER OSIGURANJE" zaboravili u ovoj temi. To je vec 2 godine lider na trzistu sto se tice zivotnih osiguranja. Zepter kompanija posluje u 40 zemalja na svih 5 kontinenata i vazi za jednu od vecih kompanija u svetu sto daje jednu veliku sigurnost. Dodatnu sigurnost daje i RAIFFEISEN KOMPANIJA koja je kupila 80% akcija Zepter Osiguranja. Raiffeisenen kompanija ima svoje osiguravajuce drustvo "UNIQA" koje je u Austriji daleko ispred Wiener stedise, Alians, Generale i Grave osiguranja i vazi za jednu od 3 najvece osiguravajuce kompanije u svetu. Poslovanje Uniqa grupe u 14 zemalja je postiglo dosadasnju uplatu premije u iznosu od 4,3 Biliona evra. U 2004 godini je dostignuta uplata premije od 120,8 miliona evra. Uniqa je osnovana davne 1860 godine. Uniqa je u zadnje 2 decenije kupila dosta osiguravajucih drustava sirom Evrope i posluje u :
Austria
UNIQA Versicherungen AG
UNIQA Personenversicherung AG
UNIQA Sachversicherung AG
Raiffeisen Versicherung AG
Salzburger Landes-Versicherung AG
CALL DIRECT Versicherungen AG
FinanceLife Lebensversicherung AG

Germany
Mannheimer AG Holding, Mannheim
Mannheimer Krankenversicherung AG

Italy
UNIQA Assicurazioni S.p.A., Milano
Carnica Assicurazioni S.p.A., Udine
UNIQA Personenversicherung AG – Milano Branch
Claris Vita Assicurazioni S.p.A., Milano

Croatia
UNIQA osiguranje d.d., Zagreb

Liechtenstein
UNIQA Versicherung AG, Vaduz
UNIQA Lebensversicherung AG, Vaduz

Poland
UNIQA TU S.A., Lodz
UNIQA TU na Zycie S.A., Lodz
Filar S.A., Stettin

Switzerland
UNIQA Assurances S.A., Geneva
UNIQA Re AG, Zürich

Slovak Republic
UNIQA poistovna, a.s., Bratislava

Czech Republic
UNIQA pojistovna, a.s., Prague

Hungary
UNIQA Biztosito Zrt., Budapest

Bosnia and Hercegovina
Raiffeisen Osiguranje a.d. Sarajevo

Serbia and Montenegro
Zepter Osiguranje a.d. Beograd

Rejting ove osiguravajuce kuce mozete pogledati na strani http://www.uniqagroup.com/uniqagrou... - UNIQA Group [30-Jan-2005]_tcm51-270773.pdf
http://www.uniqa.at
 
Uopshte ga nisam ishvalio..??????Ne znam odakle ti ta informacija............?????????
A to shto si ti napisao je chista propaganda i nishta vishe........Chuj Zepter osiguranje....smejurija za malu decu........Pranje para.Aj mani se..................
 
Ta priča o 187 godina starom osiguranju je i mene navukla da se pre petnaest godina osiguram, a sada neće da me isplate jer sam platila samo jednu ratu, tako nešto muljaju. Nekima su isplatili, a onda su prestali kažu mnogo nas je takvih. Šokirana sam bila kako su samnom razgovarali telefonom, prvo su mi rekli da to piše u ugovoru, a kad sam rekla da ne piše, oni če meni: pa to se zna da je tako!!!!!Mislim ........kakva bre tradicija i ozbiljna firma.......Predlažem OPREZ!!! Ja sam i radila za njih išla nekoliko puta u Grac, mislila sam da sve o tom osiguranju znam, al` malo sutra.....Moji prijatelji i ja ćemo da ih tužimo, neće to proći baš tako,,,,,
 
180 godina svetske prevare.Daš prve godine 670evra,daš i druge,a treće nemaš,nemaš ni četvrte godine da daš,a gde su tvoje pare,pojela maca,a odeš u banku daš,pa barem dobiješ svoje pare nazad i neku kamatu.Imaju oni pravilnik o nagrađivanju:I nivo vrednost boda 6evra,IX nivo vrednost boda je 20evra,to je čista prevara,ali naši ljudi hoće preko noći da se obogate a ispadaju ovce za šišanje.Pamet u glavu razmišljajte,jer glava služi isključivo za razmišljanje.
 
Ako shvatamo sustinu osiguranja, onda je Wiener OK. Medjutim, upozoravam vas na njihove agente tj na posrednike koji rade za agencije. Te agencije (ja znam za dve- jedna je iz Subotice, druga iz N. Sada) vrlo su prevrtljive. Odnosno, necete imati problem sa novcem koji ulazete, samo ne nasedajte na ponudu da pocnete da radite za njih! Vrlo vrlo ruzno i razocaravajuce licno iskustvo imam sa njima... :evil:
 
bohemi:
Ako shvatamo sustinu osiguranja, onda je Wiener OK. Medjutim, upozoravam vas na njihove agente tj na posrednike koji rade za agencije. Te agencije (ja znam za dve- jedna je iz Subotice, druga iz N. Sada) vrlo su prevrtljive. Odnosno, necete imati problem sa novcem koji ulazete, samo ne nasedajte na ponudu da pocnete da radite za njih! Vrlo vrlo ruzno i razocaravajuce licno iskustvo imam sa njima... :evil:

Moze malo detalja?
 
Ovde se spominje plaćanje samo jedne rate...???
Pa program osiguranja je namenjen da traje duži niz godina a ne da uplatiš samo jednu ratu...
Da li će ti banka ostaviti stan na korišćenje koji je kupljen na kredit ako samo platiš jednu godinu kredita?
Pa ovo je skroz neozbiljno shvatanje osiguranja. Mislim da mnogi ljudi ne shvataju suštinu nego se samo preračunavaju kako dati malo a uzeti mnogo.
:!:
 
Tacno je da mnogi ljudi ne razumu princip osiguranja.Postoje obaveze i sa jedne i sa druge strane.Ja sam se osigurala u GRAWE i nisam se pokajala.Na samoj poledjini ponude,stoje odredjena objasnjenja,treba ih procitati.To je i nasa buducnost
 
Prvo pitanje:Zašto novac iznose na crno iz Srbije?
Drugo pitanje:Gde su pare kada nemate da uplatite treću i četvrtu godinu osiguranja?
Treće pitanje:Zašto vrednost boda po nivoima nije ista?
Ako želite da štedite štedite kod neke banke ili što je još najbolje
kupujte akcije i živite od dividendi.
Manite se ćorava posla!!!
 
Drago mi je sto mi postavljas ta pitanja iz njih vidim da informacije koje imas ne dobijas iz pravog izvora. Odgovor na prvo pitanje WSO AD BEOGRAD je domace osiguravajuce drustvo sa 99% stranog kapitala i clan VIENNA INSURANCE GROUP. Novac koji se ovde ulaze po nasim zakonima ne sme da se iznosi iz Srbije, taj novac se ulaze ovde u Srbiji. Sto se tice pojedinih ljudi koji prodaju polise stranih kompanija cine devizni prekrsaj.sto se tice nacina na koji ce ko da stedi za svoju starost to je stvar izbora. Inace samo da ti kazem i ulaganje u svoje zivotno osiguranje je isto kao i kupovanje akcija jer takodje ucestvujes u dobiti kompanije jedina razlika je sto ti je ovde osiguran i zivot, sto mislim da ima neku tezinu :-) :)
 
da ja se potpuno slazem sa tobom to je tvoj izbor i naravno za tebe najbolji. Ali ko god misli da zastiti sebe i sad dok je mlad tj. radno sposoban i da osigura mirnu starost da obezbedi svoju porodicu i da ne razmislja da li ce ta firma od koje je kupio akcije da napreduje ili da propada taj ce da napravi polisu zivotnog osiguranja. Jer baviti se akcijama treba strucnost i znanje jer to je jedna oblast privrede. A kod polise osiguranja samo treba proveriti koliko dugo kuca postoji i koliko je finansijski stabilna a to moze veoma lako proveriti svako :) :)
 
Treba voditi racuna,pojavile su se i strane kompanije koje prodaju lazne polise.Vrlo je bitno da firma bude registrovana u nasoj zemlji.Ja znam da je Grawe AD Beograd,takodje registrovano u Beogradu sa 99% stranog kapitala.Imaju dozvolu za finansijske transakcije u devizama-crno na belo.Ako Vas nesto interesuje slobodno pitajte rado cu Vam odgovoriti ovde ili licno n.nataly@gmail.com
 
Dana 30.08.2006.u Kuriru je izasao tekst pod naslovom:"Polise na stranom jeziku nistavne",gde se izmedju ostalog kaze:
"...NBS smatra da bi nastala situacija mogla da se prevazidje tako sto bi drustvo za osiguranje iz inostranstva portfelj domacih osiguranika prenelo na istoimeno drustvo za osiguranje koja legalno postoji u Srbiji.Kao sto je slucaj sa "Grawe"osiguranjem i "Winer Staditsche"osiguranjem..."
NBS je skracenica za Narodnu banku Srbije,ukoliko neko nije upoznat.
 
GraWe ima ok uslove (minimum im je 15 godina za životno), ali me zanima da li onda u HYPO AA imaš takođe neke posebne uslove, pošto su partneri?
Jel neko upoređivao ponude Grawe i Generali?
 
Ljudi, upravo me zvao neki cika nudi osiguranje preko Delte. Cesto zadnjih dana putem telefona imam raznorazne predloge za najpovoljnije osiguranje, koje nudi samo njihova kuca. Sto zivotno, sto penziono.
Jel imate takva iskustva i vi? Totalni sam laik po tom pitanju...kojem carstvu se opredeliti? U cemu je razlika izmedju zivotnog i penzionog osiguranja?
 
Penziono dobiješ kad odeš u penziju (ako ti ne pojedu skakavci ;) a životno možeš već nakon 10 do 15 godina da PODIGNEŠ ( u Grawe) ...skupljaš, skupljaš., i digne ti se da odeš ranije u penziju, i uzmeš lovu i doviđenja. Uz to, ako ti se nešto ne-daj-Božo desi, dobiješ premiju...btw. životno osiguranje je obavezno i ako dižeš kredit stambeni - u tom slučaju kao korisnika navedeš banku, itd. Ako grešim, ispravite me ;)
 
Pa konkretno ja sam se raspitivao da uzmem neki kredit,nije obavezno da imas zivotno osiguranje ali ti je veliki plus jer dobijes povoljnije kamate i mozes da uzmes vecu svotu..........tako ja razumeh :roll: Ako nisam u pravu izvinte sto lupam :-(
 

Back
Top