EX-YU punk

Kakav Ex YU Punk ?!?!?

Na prostorima ex YU nikada nije postojala PRAVA punk grupa.
Mozda Pekinshka Patka, Pankrti, Paraf... I NISTA VISHE!

Ne treba meshati "new wave" i punk rock!
 
pumps:
Kakav Ex YU Punk ?!?!?

Na prostorima ex YU nikada nije postojala PRAVA punk grupa.
Mozda Pekinshka Patka, Pankrti, Paraf... I NISTA VISHE!

Ne treba meshati "new wave" i punk rock!
DA, i jedan i drugi pravac su odvratni, ali je punk tako odvratan da je dobar, a new wave je svejedno najjruznija muzika ikad odsvirana ljudskim rukama!

Drugim recima punk je strasan, wave je sranje!

Pozdrav
 
Ma ex YU scena je bila jako jako bedna...
Iz new wave-a su iznikli mnogi kasnije popularni bendovi na ovim prostorima: Aerodrom, EKV, Film, Azra... Sve je to "dojahalo" na New Wave talasu.
A sto se tiche Engleske.. Drugachije je bilo stanje...
 
*drunken_butterfly*:
new wave ti je odvratan? :shock: for the god's sake

paraf mi je jedan od omiljenih bendova...

btw
shto ne treba nikako meshati pank i nw? u ono vreme bejahu jako bliski i slicni
Uf, zato sto se NW pretvorio u neku mostruoznu pojavu koja je pokusala da prodre u sve vidove tadasnje muzike! U pocetku on i bejase dobar (ako nista onda nesto novo i neocekivano, kao i punk), ali kasnije.... Pa i sad se hvatam za stomak kad cujem neke Bajagine pesme koje imaju NW prizvuk!
 
Ma kakav Bajaga i budalashtine. Na Balkanskim prostorima nije postojalo dobrog benda. Niti u Punk Rock-u niti u New Wave-u niti u Rock'n' Roll-u.
Sve su bili mangupi koji su trazili lovu na brzinu.
 
pumps:
Ma ex YU scena je bila jako jako bedna...
Iz new wave-a su iznikli mnogi kasnije popularni bendovi na ovim prostorima: Aerodrom, EKV, Film, Azra... Sve je to "dojahalo" na New Wave talasu.
A sto se tiche Engleske.. Drugachije je bilo stanje...
Sreca pa su se i skinuli sa tog talasa! Bilo bi tuzno da su te grupe svoje talente trosile na NW! Sta cete ljudi ne volim NW i nema dalje, nisam kriv, to je jace od mene!
 
Da.
Ma Sex Pistols, eventualno Sham 69 pa i The Clash (donekle - samo prva 2 albuma) su bili PUNK. A New Wave su bili The Stranglers i jedna jako jako dobra i interesantna grupa... zvala se The Vibrators. Ne znam da li si chuo-la za njih
 
pumps:
Da.
Ma Sex Pistols, eventualno Sham 69 pa i The Clash (donekle - samo prva 2 albuma) su bili PUNK. A New Wave su bili The Stranglers i jedna jako jako dobra i interesantna grupa... zvala se The Vibrators. Ne znam da li si chuo-la za njih
Nisam CUO :-D , jos uvek, ali covek se uci dok je ziv! Personaly, I'm a Rock man myself!
Sreca sto sam za vreme svega toga bio premlad, inace bih umro od tuge gledajuci sta se desava sa muzikom! Ali kako je danas to sve lepo cuti i videti kad se zavrsilo, milina jedna! Delovi i punka i NW su danas opstali i zive, kao i sve nesto mi se svidja vise nesto manje!
 
Hm. Ja takodje ne volim Punk Rock nit New Wave, ali znam dovoljno i o tome.
Znash, bila su to vremena kada je omladina zeljela sve odmah i sada. Znachi 1 kompozicija maximalno 3 minuta. Reci sve i reci odmah. To je bio glavni moto. Svirati instrument nije bilo neophodno. Bio je to nachin zivota, vishe nego muzika...
 
*drunken_butterfly*:
vibratorsi su sjajni! mada ja njih nikad nisam bash smatrala nw-om...
stranglersi jedni od omiljenih
i clash...
Ma jesu, bili su New Wave, imali su i nesht harmonija... Nisu bili bash totalno "bezdushni".
Stranglersi isto tako.... Ahhhhhh a POLICE!!!! A tek oni... Imali su SJAJNOG bubjara!
 
urbananamen:
Brate SATAN PANONSKI je najbolji a ima ih jos mnogo

spoton.gif

car!

''daj mi majko
nekog lijeka
jako sam ti prehladjeeen
da zagrijam kosti hladne
da budem iznenadjeeeen'''
 

Back
Top