KARIJERA ili PORODICA

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Zene,devojke, muskarci ...Za sta bi se odlucili ili ste se vec odlucili? Da li Vam je bitnija karijera ili porodica. Da li je vazniji polozaj u poslovnom svetu ili biti majka i domacica. roditelj ili glava porodice.?

 
Da ne bude zabune kao postavljac teme prva postujem.

Licno sam dosta o ovome razmisljala i mislim da je najidealnije ako se uspe uskladiti karijera i porodica.Neko ce reci ..pa nista novo..naravno ali ..danas je to veoma tesko .bar mislim da je tako..i da ce nesto ili neko uvek trpeti i biti uskracen necega.. Druga je stvar ako se neko svesno opredeli za naprimer da bude majka i domacica i posveti se samo tome..Cak i tu se postavlja pitanje da li se tu na neki nacin ne zrtvuje nesto od licnosti i sposobnosti i htenja nekih..Da li se neko ko se bavi karijerom uspesno naprimer moze odluciti da ima dete.. u smislu da li mu se moze posvetiti u celosti ..a da to dete jednog dana ne kaze ..Nisi imala ili imao vremena za mene...
 
Ja licno smatram da je prvo vazno da covek sebe realizuje, kao licnost, znaci planiram prvo zavrsiti faks, pa naci sebi posao, pa karijeru, pa tek onda planirati porodicu. Jer ne zelim da ja nekog opterecujem, ali ni da druga strana opterecuje mene. Znaci najlepse je kada su obadvoje realizovani ljudi, kad je sve u balansu i ravnotezi. Jer sve u zivotu mora da se predje stepenik po stepenik, svaka cast onima koji mogu da iskombinuju i jedno i drugo, ali ja licno ne bih mogla. A sto se dece tice, tu je vazno ispuniti obavezu kao roditelj, pruziti ono sto treba da se pruzi kao roditelj. Biti roditelj je najlepsa, ali i najteza, najzahtevnija profesija.
 
da dodam da sam ja uveliko imala posao i uspeh kada sam se udala.
dakle okusila sam i jedno i drugo.
karijeru sam izgradila:p
te mi je sada super.
i kao majka i kao poslovna ž.
(kako glup opis poslovna žena:roll )
 
kad smo poceli da stvaramo porodicu u pocetku nisam radila mon dieu koje frustracije izludjivalo me je sve i plakanje bebe i pelene i flasice nisam mogla da uzivam jer mi je nedostajao aktivan profesionalan zivot opet s druge strane dok nisam ostala trudna godinu dana sam pokusavala da ostanem ali to nije delovalo tako frustrirajuce na mene
 
hanibaI77:
kad smo poceli da stvaramo porodicu u pocetku nisam radila mon dieu koje frustracije izludjivalo me je sve i plakanje bebe i pelene i flasice nisam mogla da uzivam jer mi je nedostajao aktivan profesionalan zivot opet s druge strane dok nisam ostala trudna godinu dana sam pokusavala da ostanem ali to nije delovalo tako frustrirajuce na mene

Eh, sve nas čeka taj "ružičasti zatvor"...Al kad prođe prva godina, kažu posle je lakše...Je l?
 
ma da samo da izrastu zubi,
pa onda samo da prohoda,
pa još da progovori...
i tako :roll:
e još samo da nauči da piše...
i samo još da se oženi/uda...
jao trudna mi ćerka...
pa unuče samo da mu porastu zubi....:p
 
xpajamacax:
ma da samo da izrastu zubi,
pa onda samo da prohoda,
pa još da progovori...
i tako :roll:
e još samo da nauči da piše...
i samo još da se oženi/uda...
jao trudna mi ćerka...
pa unuče samo da mu porastu zubi....:p

Ti si looda! :D

Meni je moj najbolji drug rekao: da se razumemo, sestrina deca su dovoljna! (Oboje imamo starije sestre sa sitnom decom).
 

Back
Top