modni ukusi naše dece

  • Začetnik teme xpajamacax
  • Datum pokretanja
X

xpajamacax

Gost
moja mala ćerkica svaki da negoduje oko izbora garderobe.
i svaki put izađemo iz kuće,a ona j eobučen apo njenim ukusu.
npr jutros je obukla košuljicu, preko nje haljinu pamučnu (ok tako bi i ja) ali je
insistirala na farmerkama i marsovkama (misl'm)
stavila je i šeširić (slamnati s cvetićima)...
i na sve to crvena zimska jakna sa zečijim krznom....
neizbežni meda i maca su išli sa njom.
i tako se mi borimo svako, ali svako jutro.
imate li sličnih problema i kako izlazite sa tim na kraj?
sin, kada je bio kao ona 3,5 god.
nije hteo da nosi pastelne boje.
samo teget i bež. i vozdra
 
Moje cedoviste je odusevljeno sljokicama :)
Kad je prvi put (19 meseci) videla na mojoj bluzi sljokice izjavila je: Mama jepa!
Koju nedelju kasnije me je pitala sta je to. Ja sam odgovorila sljokica.
A ona: Aja je jepa sjokica.
 
Овог мог старијег баш брига шта ће да обуче. Једино мрзи хулахопке (а и разумем га, има 7 година и превазишао је то) и обућу на пертле, ту се стално свађамо ... зна да везује, али му се увек и одвеже и то га нервира.
 
Ja još uvek nemam tih problema. :) S obzirom da mu ja kupujem garderobu, pa je naravno po mom ukusu i kad bude (ako bude) birao sam šta će da obuče neće tu biti mnogo problem :)

Mislim da je sa devojčicama ipak malo teže :)
 
Moj sin (3) samo ne voli dzempere i nema sanse da mu obucem nista sto ga "zulja". I sto se tice nove obuce, vrlo je komplikovan, tako da uglavnom odem i sama mu kupim, jer nema sanse bilo sta da proba. Obicno mu treba nekoliko dana da se navikne na novu obucu. A cerka jos nema 2 godine i prava je devojcica. Po ceo dan mi prevrce fioke i evo trenutno hoda sa helankama na glavi i dere se ako pokusam da joj skinem. Stalno nesto isprobava i bas uziva kad je lepo obucem. Gleda se u ogledalo i prica kako je lepa.
 
Jaooo....ја муку мучим са девојчицама!

Моја старија је од рођења право женско, кокетна, врцкаста, само би се шминкала и кинђурила! Сва је у ''пинк'' фазону, и што се избора боје тиче, и што се стила облачења тиче!
Што више шљокица, шналица, џиџа-биџа, висеће минђуше....ужас!
Зима напољу, она носи фармерке и чизме, али прави проблем око тога што се боја хулахопки не слаже са бојом мајице коју има на себи. Не вреде никаква убеђивања да се хулахопке уопште не виде, мора све да се слаже и тачка! :lol:

Млађа је сасвим други тип. Не воли ништа сјајно, са фармерки је поскидала све шљокице, тражила је да јој извадим минђуше, највише воли тренерке и фармерке. Кад се старија удеси по свом обичају, мала каже:''Али мама, како ја да се појавим на улици поред ње? Види како се накинђурила, мене је срамота!'':lol:
 
Jos nemam tih problema, mozda jer je decak u pitanju. Ali znam da mi se drugarica zali na svoju cerku. :lol: Kaze da svaki dan ratuju pred polazak u vrtic jer mala hoce da obuce farmerke i pri tom tako zateze kais da vise ne moze da dise, jer hoce da ima guzu (zategnutu) ko svoja mama. :lol:
Mj sin samo kaze kad nesto nece da obuce, jer mu nije udobno. Boje i modeli jos ne predstavljaju problem. I uvek meni daje savete i komplimente za moje oblacenje. Kad kod kupujem nesto pitam i njega za misljenje. I kad mi kaze da mu se nesto ne svidi, stvarno razmislim o tome da li da kupim to ili ne.:lol:
 
moj sin (7) ima vec neke svoje fazone...frizuru kakvu on hoce...gel se odavno kupuje...jos mu ja biram garderobu al' znam sta on voli...ako mu kupim nesto sto mu se ne svidja - nece to ni obuci.
Voli dakle siroke farmerke...t-shirts preko majice sa dugim rukavima...boje su crvena, plava, i siva kao neutralna...Ima neki "skejterski" fazon....
 
Moja cerka ima 8. godina i ima izgradjen svoj ukus,ne voli da nosi siroke i dzombaste
stvari,voli da joj se lepo ocrtava guza,da uglavnom bude u roze boji,jer je to "zenska boja"
i onda kad je sve u plakaru u toj boji lako se prave kombinacije.Frizura obavezno kod
stalne frizerke,nema sanse da se ja tu nesto ucim na njoj kao sto je radila moja majka.
 
Moj sin uglavnom nosi ono sto mu obucem (4,5 god) ali pre nekog vremena je poceo da zanoveta. Mrzi sve od gornjih delova odece sto ima dugmice. Ne znam zasto jer ne pamtim da ga je neko dugme potkacilo ili da je imao neku drugu neprijatnost. Jednostavno mrzi cak i kada ja obucem dzemper sa dugmicima. A beba jos nema primedbi (mozda zato jos nije poceo da prica?!)
 
Jaooo....ја муку мучим са девојчицама!

Моја старија је од рођења право женско, кокетна, врцкаста, само би се шминкала и кинђурила! Сва је у ''пинк'' фазону, и што се избора боје тиче, и што се стила облачења тиче!
Што више шљокица, шналица, џиџа-биџа, висеће минђуше....ужас!
Зима напољу, она носи фармерке и чизме, али прави проблем око тога што се боја хулахопки не слаже са бојом мајице коју има на себи. Не вреде никаква убеђивања да се хулахопке уопште не виде, мора све да се слаже и тачка! :lol:

Млађа је сасвим други тип. Не воли ништа сјајно, са фармерки је поскидала све шљокице, тражила је да јој извадим минђуше, највише воли тренерке и фармерке. Кад се старија удеси по свом обичају, мала каже:''Али мама, како ја да се појавим на улици поред ње? Види како се накинђурила, мене је срамота!'':lol:

Хехе, интересантно је сад ово прочитати....z:)

Млађа је и даље у спортском фазону, сва дискретна, нема шансе да је неко наговори да се нашминка, чак ни у игри....а старија је превазишла пинк фазон, роза боја је потпуно протерана из ормана, сад је ''ин'' црна... Слуша рок и хеви метал и носи црне велике мајице Ајрон мејден, Еј-си-ди-си....и слично!z:mrgreen:
 
Хехе, интересантно је сад ово прочитати....z:)

Млађа је и даље у спортском фазону, сва дискретна, нема шансе да је неко наговори да се нашминка, чак ни у игри....а старија је превазишла пинк фазон, роза боја је потпуно протерана из ормана, сад је ''ин'' црна... Слуша рок и хеви метал и носи црне велике мајице Ајрон мејден, Еј-си-ди-си....и слично!z:mrgreen:

Tako tetkina Šmizla (9) jednom me je samo obavestila da ona više ne nosi roza. z:lol:
 
Moja gospodjica ima 4.5 godine i odavno nemam mnogo uticaja na njen izbor garderobe. Tacno zna sta zeli a sta ne da obuce...I kad idemo da kupimo nesto od garderobe uvek je pitam da li joj se dopada, jer ne zelim da bacam novac na nesto oko cega cemo se posle rvati da bi to obukla.
Mozda i gresim ali mi se dopada sto vec zna sta hoce a sta nece...
 

Back
Top