SUZE

gost 47277

Domaćin
Poruka
3.038
Kako se osecate kad vidite da neko place?
Kakav utisak ostavljaju na vas suze?
Bile radosnice ili ne...
zasto placemo? mislim ako smo tuzni, pritisak itd., zasto se to ispoljava kao plac?
 
Meni je jako neprijatno kada vidim da neko plače i prosto mi je glupo što sam uopšte tu ... što taj trenutak moram da podelim sa tom osobom. Plač je za mene potpuno intimna stvar i smatram da njim čovek olakšava dušu. Ne volim da plačem pred drugima, mada ne kažem da mi se to nije dešavalo, ali smatram da time pokazujem svoju slabost.
 
jeele:
Kako se osecate kad vidite da neko place?
Kakav utisak ostavljaju na vas suze?
Bile radosnice ili ne...
zasto placemo? mislim ako smo tuzni, pritisak itd., zasto se to ispoljava kao plac?

Kad neko place,nekad mi se place,a nekad ne...zavisi od situacije...
Kakav utisak ostavljaju suze? Malo cudno pitanje...mozda isti odgovor kao prethodni...
Zasto placemo...vjerovatno neki olaksavajuci mehanizam...Lakse je onima koji mogu zaplakati...suze su spas...Mada poznajem i osobe koje placu iz navike...
 
Jedan fin podatak, zdravo je plakati! Tako se izbacuju kao neke stetne materije. Ja placem kad kod stignem, posle mi je uvek super.
 
Uvek kada vidim suze i sama počnem da plačem, što prokleto nervira. Dobro je da postoji taj vid kanalisanja sopstvene emocije i energije inače bi mnogi već otišli do djavola... Ne praktikujem i negodujem na plakanje pred drugim ljudima jer to zna biti dosta neprijatno za drugu osobu. Kakav utisak ostavljaju zavisi u kojoj se situaciji javljaju i pod kakvim okolnostima. U principu ok, treba se isplakati ...
 
Ako te nerviraju, onda nije problem u njima već u tebi ((: heh .. ili prihvatiš nekog ili ne.. mislim da ima mnogo gorih stvari oko kojih se nervira u vezi sa drugima, ako se nervira, blah ... Naravno ako se suze koriste kao manipulativno sredstvo, to na lomaču (:
 
Zavisi od situacije. Mislim da ni danasnje suze nisu iskrene kao nekad i da su u vecini slucajeva manipulativno sredstvo. Osobe koje se sluze suzama da ostvare svoj cilj mnogo cesce vidjam. One druge placu da ih niko ne vidi. Pre nekoliko godina sam bila na sahrani na kojoj su bile prisutne i narikace...Kada su sahranili pokojnika jedna od njih, za koju sam mislila da ce se onesvestiti od bola, je maramicom obrisala lice i sasvim smireno rekla: "Gotovo je. E, sada mozemo da idemo." Bila sam u :shock:..Zato sto je to bio moj prvi susret sa takoreci profesionalnim tugovankama, da ih tako nazovem.
 
Profesionalne narikače su oduvek postojale....

Ali one ne plaču ili im to dodje kao spontana pojava dok osećaju prolaznost svog života....Pažljivije prati šta pevaju dok nariču i kad ustvari kreću suze....

A ima i instant suza....ikona novac, ma nema šta ne može da se dobije za to....samo treba u sebi da se pripremi teren....
 
placem tu i tamo...ali realo operisana sam od emocija te vrste...u smislu da se potresem kada neko place ili da ja krenem da placem :roll: to mi se nikad nije desilo..
jednom sam se bila jako iznervirala i pocela da placem a pored mene je bila moja sestra od tetke i ona kada me je videla pocela je da lije suze vise od mene....ja sam se toliko zbunila da mi je na kraju doslo da se smejem sto ona place vise nego ja :lol: :confused:
a suze radosnice nikad nisu iz mog oka potekle :lol: :D
btw,posebno me nerviraju oni tipovi ljudi sto placu uz filmove...ma koje vrste oni bili :roll: :neutral: jbg...to je samo film,a ovi dehidrirase :neutral:
 
Mrzim suze ali ponekad placem. Medjutim, vise skoro nista ne moze da me natera da zalim ili da mi se place. Nisam ni srecna. Skoro ne ispoljavam emocije. Osecam se potpuno neutralno, kao da me nista ne dotice, kao da me za sve briga. Grozno.
 
Вреди плакати само ако се особа, која плаче, је ли, осећа после тога испуњеном.Иначе, саме сузе су физичка реакција на немогућност мозга да реално и благовремено реагује на одређену ситуацију.Била она тужна или била весела.
Мали је број људи који мигу то да контролишу.Постоје само мање и више емотивне особе, али у суштини, плакање је један вид ратсерећивања и ја не видим шта је ту блам или тешко.
Треба се наравно, контролисати, због себе, а не због других, мада сам лично присталица момента и директности, ма какву то последицу оставило по околину.
 
jeele:
Kako se osecate kad vidite da neko place?
Kakav utisak ostavljaju na vas suze?
Bile radosnice ili ne...
zasto placemo? mislim ako smo tuzni, pritisak itd., zasto se to ispoljava kao plac?

Stanes i pogledas, razmislis. Zasto places? Pitas se, osecas malo tuge, malo kise.
Ali opet nastavis. Zar nije jako kul videti nekoga ranjivim..
 
Plakanje nastaje kao posledica izuzetnog emotivnog naboja....TO je psiholosko bioloski proces.Dakle,kada god nase emocije predju granicu (bila ona pozitivna ili negativna-suze "tuznice" i suze "radosnice"),svaki put kada smo emotivno high,placemo....Ljudi koji ne placu ili dobro absorbuju svoje emocije ili ih nemaju dovoljno jake da bi zaplakali.
 
mada ne mora da ima direktne veze sa pitanjima u prvom postu, zanimljiva je prica o jednom plemenu (ne secam se vise gde, valjda u juz. americi) gde su i pedesetogodisnjaci imali savrseno glatke i meke obraze jer je u plemenu postojao vecernji ritual plakanja. plakalo bi se za proteklim danom i trenucima koji se nikada nece vratiti...
ponekad je zdravo zaplakati (ali ne kao ja- suze mi poteknu cim se malo iznerviram)
:cry:
hehe :lol: zezam se
 
Lil'_hell92:
Pa jeste... Nisam rekla da nije... Samo mi je manje stalo... I manje zelim... Glupo mi je.... Valjda je to samo glupa faza.... Ma, sve jedno je....

da, jeste glupa faza...neki izadju iz te faze bas kasno...

ja sam bila u toj fazi citavih 5 dana, onda sam shvatila koliko toga sam propustila, posle me je kostalo, ne mnogo na srecu u pogledu na ostale, ali tada su se neke stvari promenile...a te stvari - su me kostale mnogo...

inace ne bih odgovorila na ovaj post, ali sve vise je ljudi koji su ''smoreni'' i ne zainteresovani u zivot, ili jesu ali ga gledaju sa pogresnih strana.
 

Back
Top