Maltezer

Jooojj kako je meden ovaj Lav,bas lepo sto nas je sve vise na ovim stranama.
E, a kad smo vec poceli temu o cetkama, ja Munju cesljam sa pin cetkom (tj. onim sto je od nje ostalo), a kokerku , koju sam pre njega imala ,cesljala sam slicker cetkom. Bila sam ubedjena da je slicker preostra za maltezere. Posto hocu da kupim novu, sad sam u dilemi i bas me interesuju vasa iskustva.
 
Ja moram opet da budem malo dosadna. Zvala me je jedna poznanica danas, ima maltezera od godinu dana, pa je htela da me pita da li znam neko mesto gde je dobro sisanje, a da nije mnogo skupo. Ja nazalost znam samo mesto gde je dobro sisanje, i dobra cena, ali sam obecala da cu pitati.... :)
 
Mrvicu šišam u "Puffy Pet na Novom Beogradu.Šišanje, kupanje nokti uši..komplet tretman je 3000. Prošle godine sam ga jednom ošišala u Reljinoj ulici , tamo jeste jeftinije cena je bila 1800 , ali je razlika ogromna u kvalitetu :D
 
Mrvicu šišam u "Puffy Pet na Novom Beogradu.Šišanje, kupanje nokti uši..komplet tretman je 3000. Prošle godine sam ga jednom ošišala u Reljinoj ulici , tamo jeste jeftinije cena je bila 1800 , ali je razlika ogromna u kvalitetu :D

:ok: Nemam iskustva konkretno sa maltezerima ali znam za westije i scottije koji imaju takodje osetljivu kozu i usi, da su se ljudi preracunali, da im je bilo preskupo da idu iz BG gde bese u Vojvodinu kod odgajivaca scottija i najboljeg njihovog grumera kod nas, pa su posle brdo para dali veterinarima, 'ajde pare, nego se mukice namucile sa ekcemima. :(
 
Skoro sam citala ranije prepiske na ovom forumu, i negde sam naletela na raspravu o ovoj temi, pa evo jedan lep tekstic za sve one koji imaju dilemu da li da kupe maltezera...
http://www.onaportal.com/maltezer-nije-igracka#

Moj lični stav je da ovo baš i nije pravo stanje stvari, i da je napisao neko ko nema maltezera, a sumnjaam da uopšte ima psa .
Imam maltezera 3 godine i ne češljam je svaki dan, čak i kad je počešljam svaki 3. a desi se i to, nema nikakve nerazmrsive čvoriće, to važi samo za prvih godinu dana života dok je bebeća dlaka.
Ovo mi posebno nije jasno, ko je mogao da uopšte smisli nešto tako glupo:
" Čak i posle šetnje po suvom vremenu, moraćete da mu perete šapice, a da ne pominjem kišu i blato. To zahteva kompletno kupanje bar tri puta dnevno. "
Ovo ne radi ni jedan vlasnik ni jednog psa, a ako radi trebao bi na lečenje. :lol:

Ovaj deo isto pokazuje totalno nepoznavanje onog što piše:
"Posle bebi perioda, redovni mesečni izdaci se svode na: hranu (oko 1000din), ampulu protiv krpelja i buva (oko 1000din), šampon predviđen za belu dlaku i specijalni balzam za lakše rasčešljavanje (nešto manje od 2000din). Računica je jasna, svakog prvog u mesecu za vašeg mezimca ćete morati da spremite oko 4000din."

Šampon i balzam u iznosu od 2000 din traju više meseci , ni ljudi koji imaju izložbene primerke ne uspeju to da potroše brže. :)

Ovo isto ne stoji: "Nećete moći da odsustvujete od kuće bez razmišljanja, niti da neplanirano i iznenada otputujete. Da bi vaš ljubimac kvalitetno odrastao, morate svaki dan da odvojite vreme za igru, šetnju, učenje, maženje. Svaki deo je podjednako važan i ne zaboravite da karakter vašeg ljubimca u mnogome oblikujete vi sami."

Ovo su rase koje uvek i skoro svugda možete povesti sa sobom, a ako ne želite , ima gomila pansiona koji ih za vas čuvaju. Ovo da se samo za maltezera mora odvojiti vreme za igru i učenje mi nije jasno, pa zar za bilo kog drugog psa ne treba, i zar ne uzimamo svi pse da bi provodili vreme sa njima, pa ne uzima se pas da bi stojao na polici. :(
Sve u svemu, maltezer je pre svega pas, pa se prema njemu treba tako i odnositi, ako ne želite psa ne uzimajte ,ako želite, valjda je normalno i da ćete mu posvetiti malo pažnje. Isto ne razumem to oko troškova , kupiti psa koji u najjeftinijoj varijanti košta 250e a onda je problem kvalitetna hrana, grumer, odeća... kao da se ništa o tome nije znalo pre kupovine psa, , pa ljudi kupuju maltezera zato što je mali , beli, sa dugom dlakom, i jasno im je da se to neguje, što se to promeni kad uzmu psa , ne shvatam.
:cao:
 
Poslednja izmena:
@kamenicvet
U velikoj meri si u pravu, ima preterivanja, ali mislim da je bolje na taj način distancirati one koji žele da se brinu o svom ljubimcu od onih koji će ih prepustiti buvama ili zapostavljanu (mislim i na fizičko i psihičko)
Svi ti troškovi u velikoj meri zavise od vlasnika. Ja na moju Lili potrošim oko 80e mesečno, što ispada mnogo više od navedene sume, ali bih mogao uz korekciju sve to smanjiti na 20e mesečno, pitanje je da li bih time bio zadovoljan, odn. da li sam pružio svom ljubimcu dovoljno, koliko je on pružio meni.
Skoro svaki mesec neka krpica-odelce, pa 2 igračke, hrana kuvana, hrana granulati, 1 šampon, 1 balzam od 200ml. Godišnje češalj, četka, groomer, kućni trimmer, 2 vakcine, zdravstveno uverenje, kvartalno preventivno čišćenje od parazita, redovna veterinarska kontrola, bunker-kućica, i ko zna šta još čega se nisam setio.
Htedoh obrisati sve gore napisano, ali nisam, ne želim nikoga da povredim, samo sam hteo da napišem svoje mišljenje.

Bio sam do Budimpešte i biće 15. maja svetska izložba pasa:
Ono što je interesantno za Mađarsku da je sve mnogo jeftinije nego kod nas: hrana, šamponi, balzami,....(PDV je tamo 25%)
Kupio sam #1AS Botanic Balsam od 3.78l za 61e. #1AS Super Cleaning and Conditioning Shampoo od 3.78l je tamo 44e, Royal Canin mini adult od 8kg je 32e.Taste of the Wild od 13,6Kg je 57e.
5x1ml ampula biospotix protiv kprelja je 6e (videću kako deluju, jer nisu baš hemijski agresivni kao Frontline, ali moja Lili je dobila tamne fleke na mestima gde je frontline apliciran. Sa prestankom davanja Frontline posle 8 meseci fleke su izbledele za 4 nijanse (otprilike), skoro da su potpuno nestale. Takođe sam nabavio Angel Eyes (poručen iz Amerike, sve sa poštarinom do HU je ispalo 2x150gr=70e)
I ono meni najbitinije sve je sveže sa dugim rokom upotrebe, hrana do 2014, ostalo do 2016, a možda je hrana i kvalitetnija jer nije namenjena balkanskom tržištu (čisto moja subjektivna predpostavka).

Mala napomena: sve cene su za najveća pakovanja, jer su tada najjeftinija po jedinici mere. Nije loše da dvoje ili više osoba kupi neki proizvod, pa da se podeli.

Mislim da po pravilima foruma ne smem da reklamiram firme (možete ih pronaći u google), ali ako nekoga zanima, adrese mogu poslati preko pp.
Malo sam duže pisao, nadam se da ne zamerate.

Veliki pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
EEe moj dlacman, od kada se deoba sampona, hrane i svih mogucih potrepstina deli ovde kod nas;)) Tacnije neki dele, a nekima je valjda ispod casti... ali dobro, ko se kako snadje. Nisu neophodni veliki novci da bi psi izgledali kako im rasa nalaze, samo se treba snaci ;)
Osim toga kod nas postoji i online prodaja gde su neki od proizvoda skoro pa istih cena kao i u Madjarskoj, a nalazila sam i stvari koje su valjda zbog rabata i povoljnije ovde, ali....

Inace kamenicet, u pomenutom textu je u nekim stvarima poprilicno preterano u cemu si ti potpuno u pravu, ali znajuci nas narod koji voli da uzima dugodlake pse i da ih shisha na celavo i da uz put sve ostale ubedjuje da je to bas super, jer je mnogo lepse nego da pas izgleda onako zbog cega su se i zaljubili u tu rasu, neophodno je bas s tim preterivanjem. Kada se napise da je neophodno psa cesljati jednom dnevno, vecina ce cetkati psa jednom nedeljno, ako se napise jednom nedeljno to se svede na jednom mesecno, tako da bolje preterati, pa mozda nekoga i naterati da svog psa neguje adekvatnije od vecine koji ne zeli uopste s tim da ima posla. Zalosno, ali istinito.
 
Da, u prvu ste, ja sam pošla od ideje da pse kupuju ljudi koji žele da ih usreće, zaboravila sam na one sebične kojima su statusni simbol, i koji očekuju da imaju maltezera kao na slici a da ne potroše na njega na dinar. :( Ja uopšte ne mogu da verujem da me neko uopšte i pita npr: ima li jeftinija hrana za maltezera, koji jede kilo hrane mesečno. :( Skoro je baš kod grumerke iz Groom Room-a bila slika psa koga vlanici "jako vole" ali nisu godinu dana počešljali svog psa , jer "nisu znali da treba". Pas je ošišan tako da je sva dlaka ostala u jednom komadu , kao da je odran, takve stvari se viđaju na TV-u i osuđujemo to zanemarivanje, a eto takvih ima i svugde oko nas. :(
 
Da, u prvu ste, ja sam pošla od ideje da pse kupuju ljudi koji žele da ih usreće, zaboravila sam na one sebične kojima su statusni simbol, i koji očekuju da imaju maltezera kao na slici a da ne potroše na njega na dinar. :( Ja uopšte ne mogu da verujem da me neko uopšte i pita npr: ima li jeftinija hrana za maltezera, koji jede kilo hrane mesečno. :( Skoro je baš kod grumerke iz Groom Room-a bila slika psa koga vlanici "jako vole" ali nisu godinu dana počešljali svog psa , jer "nisu znali da treba". Pas je ošišan tako da je sva dlaka ostala u jednom komadu , kao da je odran, takve stvari se viđaju na TV-u i osuđujemo to zanemarivanje, a eto takvih ima i svugde oko nas. :(

Tako sam ja pre par godina ojarcala Ljubicu kad sam je nasla na ulici, cini mi se da sam je prethodnog dana videla kako pokusava da odrzi korak sa nekom romskom porodicom ali je svaki pokret boli. E, kad sam je tog dana videla na istom mestu, kako joj prilazi jedan lokalni agresivac od psa, pokupila sam je, odnela kuci, osisala i udomila. Ispala morki.
 
attachment.php

attachment.php

MOJE BEKICE:heart::heart::heart:
 

Prilozi

  • 567.jpg
    567.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 444
  • 570.jpg
    570.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 446
ovo je ara.... a slika... pa kad sam ih videla ja brzo telefon gde je ... nađem a oni još tako leže i brzo slikaj ..... prvo osećaj kada sam i videla, onda muka naći telefon a da se oni ne pomere... a na kraju i da uspe slika( da nije previše mrak ili previše svetlo) i dobro je na kraju se sve uklopi:worth: ovo je najlepša slika koju imam:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

hvala svim posetiocima moje stane:heart::heart::heart:
 
Kan je pravi slatkis,ali me je jos vise odusevio onaj tvo j ,, maltezerski vrtic" :drugari:
hvalaaaaaaaaaaa bomida...to su bebe iz prvog abinog i arinog legla.... bilo leto pa je baš bilo dobro :) , a ova moja mrvica i sada tako ručka s tim što sada i broji zrnca ... pre nego što počne on prvo broji:zcepanje::zcepanje::zcepanje: .... a moram da ga snimim i kada silaz u njihovo dvorište sa terasice.... e i to je haos...
šta radi munja, da li si ga šišala, stavi neku sličicu ako imaš:heart:
 
Nisam ga sisala, a nisam ga skoro ni slikala.Sad ce valjda I to lepo vreme pa cemo se igrati u dvoristu I slikati...
UUzaaaassss, vec su se krpelji aktivirali, nije se zakacio ali je bio na dlaci (ima na sebi frontline combo).Sve vise cujem da ni FC vise nije neka zastita.
 
Nisam ga sisala, a nisam ga skoro ni slikala.Sad ce valjda I to lepo vreme pa cemo se igrati u dvoristu I slikati...
UUzaaaassss, vec su se krpelji aktivirali, nije se zakacio ali je bio na dlaci (ima na sebi frontline combo).Sve vise cujem da ni FC vise nije neka zastita.

Mislilm da sam prošle godine spomenula..Mrvicu sam tretirala sa frontline combo i krpelj se zakačio ..u panici nisam obratila pažnju da li je živ ili mrtav ..i tada mi prvo veterinar a onda u Pet centru na promociji istog rekoše da FL dozvoljava da se krpelj zakači i tada bi trebao da ugine..
Uglavnom ja sam mu posle toga stavljala advatix..prvi put kod veta jer su kod malih belih moguće alergiske reakcije pa mu je prvo stavljena mrvica da vidimo reakciju i tek posle 20 min ostatak..Mrca nije imao reakciju i od tad mu stavljam advantix i pronađem ponekad krpelja ali mrtvog na dlaci ..
Inače u martu sam mu dva puta skidala krpelja :eek:
 

Back
Top