Maltezer

:cao::cao:
i evo dobismo nocas od are male bebe:klap:
inace cetrnaestog je abi i ari 2 rodendan pa otprilike tada nam dolaze i abini misice :vatromet:
da ne ureknem -sto se kaze- i zbog abe ali sve je proslo ekstra:worth::worth::worth:
pisem kasnije kad stignem jos:bye:
 
Sve chestitke za bebe!!! :) :) :) Nego ne napisaste koliko, koga, cega :)
I samo pitanjce, zar niste malop poranili s parenjem, kad tek pune 2 godine? Koliko znam, nasi mali psi pre napunjene dve, a boga mi i dve ipo godine ne bi trebale da se pare.
 
Sve chestitke za bebe!!! :) :) :) Nego ne napisaste koliko, koga, cega :)
I samo pitanjce, zar niste malop poranili s parenjem, kad tek pune 2 godine? Koliko znam, nasi mali psi pre napunjene dve, a boga mi i dve ipo godine ne bi trebale da se pare.

hvala gago :heart:evo sada cu da napisem nesto a slike kad i ako uspem:)
a sto se tice parenje bas naprotiv manje rase pre sazrevaju,pa se i pre mogu pariti- manje vise za sve rase je otprilike da od 18 meseci se mogu pariti -moje su imale 22 meseca kad sam ih parila- neke male rase,zbog samog okota, i da ne duzim ,trebale bi i pre.
pas velike rase ukoliko bi se pario na primer sa 10 meseci ne bi dostigao svoju visinu niti bi se razvio a velika verovatnoca da bi doslo i do pucanja materice... dok mali psi vec sa 6 meseci budu kakvi ce biti i sa 1,2,5....inace dodala bih i da ko nema nameru pariti pse-sto je po meni uzasno -bilo muzjaka ili zenku- treba ih sterilisati zbog zdravlja....
:cao::cao:
 
e pa da krenemo od pocetka
aba i ara su ostenjene-rodene-14 juna 2009
trece teranje je ari bilo sada 30 marta a parenje 7 i 8 aprila-znaci 8 i 9 dan-
abi teranje 4 aprila a parenje 14 i 15 aprila-10 i 11 dan-
slucajno je tako ispalo
obicno za sve rase vazi da nose 58-64 dana,maltezeri obicno 60-61 dan
ara se ostenila 61 dan
60 dan ara je pocela kopati,dahtati,vrteti se a i samo je lezala- vece oko 7 sati-.
kazu dan pre okota priroda je regulisala pa ne jede nista
ara je 61 dan -dan kocenja-uredno vecerala oko 7 sati,oko 8 sam je izmerila imala 4.7 kg- inace stomak joj je bio ogroman...
zatim je pocela povracati i povracati...4 puta pa nervozno kopanje, okretanje i eto prvog misica u 9 i 50 bukvalno je izaslo za 1 minut-izaslo je sa sve posteljicom i oko njega smo joj pomogli iako se i ona trudila ali nismo smeli rizikovati ... devojcica 124 grama,zatim decak 134 g sa posteljicom u 10 i 40,pa opet decak 150g u 10 i 55 -znaci 2 za 15 min-,zatim opet decak 152gu 11 i 50 i poslednji decak u 12 i 15 tezak 170 g...sve decake je sama sredila i sve posteljice pojela. trece stene je okoceno bez posteljice,ali je i ona izasla-koliko stenaca toliko i posteljica mora izaci-te posteljice im pomazu za mleko...sad nije morala svih 5 da pojede ali ona jeste i nije povratila.
posle njenog sredivanja i mi smo ih obrisali pelenom, izbacili li im pumpicom plodovu vodu iz nosa i usta.kako je koja bebica dolazila stavljali smo da doji kako bi pospesili ari kontrakcije .tako da se sve zavrsilo za 2 sata i 25 minuta:worth::worth::worth:
a moglo je trajati i mnogo mnogo vise
mnogo je dobro i sto je bilo vise stenaca jer su samim tim manji pa je sve islo lakse
malo smo snimali malo slikali pa bice i slicica
ara je inace jutros imala 3.4kg
jos nesto -lepo se videlo kad je izaslo poslednje stene da je poslednje jer je ona odmah promenila raspolozenje videlo se da ne ceka vise nista-da je zavrsila to i sad kao da vidi ona lepo sta je sa bebama-eto tako je izgledalo
inace totalno je ulepljena a tek sada cemo je kupati
auuuuuuuuuuu koliki referat:)
:cao::cao:
 
Čestitam!:vatromet:
To mora da je divan osećaj. Vi to Jasmina postadoste baka? Ha-ha:zcepanje:

hvala bomida:heart:da da baka:zcepanje:
divan osecaj:think:
pa kad se sve zavrsi lepota... mali misici koji samo traze da ruckaju...
ali samo kocenje katastrofa...ko za to kaze da je lepo laze sigurno:zcepanje:...
pa to je brdo vode krvi posteljice... ara to jede... na sve to jos dodati i smrad...
pa onda i brigu da sve protekne kako treba...
:think::think::think:
 
I ja se sa zakašnjenjem pridružujem čestitkama.:vatromet::vatromet:
Važno je da se sve brzo završilo. i da su bebci dobro.:super:
Mislim da vas tek ošekuje zabava sa toliko kuca. :):)

A za nekoliko dana repriza:klap:
 
Jasmina mnogo mi je drago da je sve to tako lepo i brzo prošlo :zag: ,a ovo što ste nam detaljno napisali je samo veliki plus,pogotovu za sve one koje to tek čeka,i po mom mišljenju ovaj vaš "dugačak" post je jedan od najkorisnijih na temi maltezeri.:klap:
Pomazite malo dragu mamu uradila je lavovski posao.:bye:
 
:cao::cao:
:hvala: svima na cestitkama... za unucice...:hahaha:
bebice su super...devojcica samo se bori da :kolac: ona je glavna
mi ih:mazipsa:pa:slika:a oni :zzzz: i :zzzz:
ali oni ce tek biti zanimljivi za desetak dana,ali sada da vidite samo aru kad ode od beba da bi bila malo sa abom:heart::heart:

ili kad aba nece da ude kod njih u kadicu nego stoji pored i gleda ili njusi i bebe i aru...
uuuuuuuuuh to su scene :rida: one su navikle da su stalno zajedno i kad hodaju po kuci idu jedna pored druge...
inace ara je i juce i danas dobila boce- to inace ne mora, ali naravno da je bolje- a to sto ne voliiiii ali je ovog puta izdrzala da se ne upiski od straha:(
e pa tako idemo malo da se pomazimo pre spavanja...
pa laku noc...
 
Moj Mrvica se uopste ne buni kad ga ćerka i ja zajedno mazimo.Uživa u maženju sa četri ruke:mazi::mazi::mazi::mazi:. Tako da vama sigurno fale ruke za maženje.Mogu da zamislim kad se uskoro razmile po kući.Koja će to zabava da bude.:D:D
 
Izmazi ih i za nas.:heart: Kod vas će biti uskoro puna kuća maltezera,bojim se da će vam zafaliti ruku za maženje. :ljubomoran:
Da li je normalno da budu tako velika legla?:bye:


:heart::heart::heart: za mazenje je lako svi na pod pa:zzzz::slika::mazi:...:rotf:
a sto se tice legla- da normalno je a i bolje jer tako su manji stenci pa ide lakse, ali to zavisi od zenke neka moze da koti stalno po jedno-dva, neka po 3-4 ili ...- to je nesto sto jednostavno kako se zadesi- uglavnom normalno je i 1 a i 5...:cao::cao:
 
attachment.php


Evo ih bebci.:)
 

Back
Top