Maltezer

Ciscenje uha radi veterinar, i koliko ja znam svakodnevno, nikako sami....
Maltezeri, kao i svi psi z apratnju se ne kupaju 5 puta godisnje, vec se mogu kupati KVALITETNIM samponom, kad god ti padne na pamet. Dobar sampon ne steti kozi, dlaci, a od tih lupetanja da se kupa za promenu godisnjih doba mi je odavno muka. Prljava dlaka niti raste niti moze biti negovana. Postoje samponi s kojima bukvalno mozes kupati svaki dan (sto naravno ne moras). Psa sa takvom dlakom mozes kupati na 7-10-15 dana ili cesce, ako postoji potreba.
 
Dobro došla Nensy, ne bi trebalo da bude nekih problema , ipak je temperatura u plusu, a ona je i onako premala da izlazi iz kuće u šetnje dok ne primi i treću vakcinu, zasad će ti eventualno izlaziti u dvorište da pokuša da nauči da vrši nuždu napolju a to je premalo vremna da bi joj zasmetalo. :)
 
Lolly je stigla u svoj novi dom.Bezbrizna,razdragana i hiperaktivna je od prvog dana.Naucila je da vrsi nuzdu u wc-u i iznenadila nas je jer je jako mala i mislili smo da ce to ici teze.Prava pametnica.Treba mi mali savet u vezi nege ociju.Da li je rano da pocnem jos sada i kakva su vasa iskustva.?Veliki poljubac od male Lolly i mene :heart:
 
Lolly je stigla u svoj novi dom.Bezbrizna,razdragana i hiperaktivna je od prvog dana.Naucila je da vrsi nuzdu u wc-u i iznenadila nas je jer je jako mala i mislili smo da ce to ici teze.Prava pametnica.Treba mi mali savet u vezi nege ociju.Da li je rano da pocnem jos sada i kakva su vasa iskustva.?Veliki poljubac od male Lolly i mene :heart:

Nije rano ni za kakvu negu, psa možeš slobodno okupati kvalitetnim šamponom za pse i staviti regenerator, dva dana nakon kupanja stavi joj frontline u spreju protiv buva i krpelja, i nemoj je kvasiti naredna dva dana. Oči se brišu fiziološkim rastvorom, dlaka oko očiju 3% rasvor borne kiseline, a kad izmenja zubiće ako ima crvenilo na dlaci ispod očiju, kupi joj Angels eyes (antibiotik koji se stavlja u hranu).
 
Dobar dan drugari :),pratim Vas vec duze vreme, od marta meseca imam maltezera Lokija :),sada ima 7 meseci i tezak je 3kg,to je jedna vesela razigrana moja dusa :) :) :),e sada imam jedan problem sa njegovim okicama,od pre jedno 2 nedelje su mu se pojavile one crvene suzice,inace sam mu do sada redovno ispirala okice fizioloskim rastvorom,i bilo je ok,promenio je sve zubice, sta mi sada prporucujete da dalje radim sa tim da bi mu se to sklonilo...
imam jos jedan problem, danas primetim u njegovo desno uhu nesto braoncrvenkasto,(boje kao suze ustvari), nisam primetila da trese glavom ili da cese to uvo ali dozvoljava da mu stavim neke kapi koje mi je dao veterinar jos dok je bio beba da mu stavljam to radi preventive dva puta nedeljno, ja danas da mu stavim kad ono sok,inace ne dozvoljava uopste da mu diram usi a sad se jos i namesta, da li ga svrbi ili ko zna sta je...
Zamolila bih Vas iskusne da me posavetujete sta dalje da radim :(
 
Dobar dan drugari :),pratim Vas vec duze vreme, od marta meseca imam maltezera Lokija :),sada ima 7 meseci i tezak je 3kg,to je jedna vesela razigrana moja dusa :) :) :),e sada imam jedan problem sa njegovim okicama,od pre jedno 2 nedelje su mu se pojavile one crvene suzice,inace sam mu do sada redovno ispirala okice fizioloskim rastvorom,i bilo je ok,promenio je sve zubice, sta mi sada prporucujete da dalje radim sa tim da bi mu se to sklonilo...
imam jos jedan problem, danas primetim u njegovo desno uhu nesto braoncrvenkasto,(boje kao suze ustvari), nisam primetila da trese glavom ili da cese to uvo ali dozvoljava da mu stavim neke kapi koje mi je dao veterinar jos dok je bio beba da mu stavljam to radi preventive dva puta nedeljno, ja danas da mu stavim kad ono sok,inace ne dozvoljava uopste da mu diram usi a sad se jos i namesta, da li ga svrbi ili ko zna sta je...
Zamolila bih Vas iskusne da me posavetujete sta dalje da radim :(

Za oči napisah u predhodnom postu Angels eyes, a za uši ne čekajte savete, odvedite ga veterinaru na pregled.
 
Ne znam odakle ste Nela, u Beogradu ga ima kod grumera, može sigurno i preke interneta da se poruči, a može i direktno iz inostranstva , što je i najjeftinija varijanta, poslaću vam na pp link za direktno poručivanje. U svakom slučaju prvo izlečite uši , pa tek onda se bavite očima, jer ove crvene suze su samo estetski problem, sa ušima može da bude ozbiljan problem. :bye:
 
Poslednja izmena:
Hvala draga moja,sutra ide kod veterinara,zakazali smo,znate kako to ide kada ste sa sela a najbliza vet.stanica 30 km od vas,uopste mi nije jasno zasto mu se stvorio taj problem,kada od kako ga imam 2puta nedeljno mu stavljam te kapi kao preventivu koju mi je preporucio veterinar koji je takodje rekao da nije potrebno da mu se cupkaju te dlake iz usiju,uh kako sam samo besna nna sebe...ali eto kad ne znas pa ipak poslusas ''strucnije lice''..
 
Hvala draga moja,sutra ide kod veterinara,zakazali smo,znate kako to ide kada ste sa sela a najbliza vet.stanica 30 km od vas,uopste mi nije jasno zasto mu se stvorio taj problem,kada od kako ga imam 2puta nedeljno mu stavljam te kapi kao preventivu koju mi je preporucio veterinar koji je takodje rekao da nije potrebno da mu se cupkaju te dlake iz usiju,uh kako sam samo besna nna sebe...ali eto kad ne znas pa ipak poslusas ''strucnije lice''..

Poslaću vam privatnu poruku sa linkom, o osnovnoj nezi maltezera, ako ne možete nešto da nabavite ili imate još nedoumica, javite se . :)
 
Imam utisak da mojoj Lolici smetaju dlacice oko ociju.Da li treba da ih malo osisam ,ima tek dva meseca?

Ne, to ne rešava problem, samo ih obriši bornim rastvorom i počešljaj, kad porastu vezaćeš joj repić i to je to, ako ih ošišaš sad , znači da ćeš uvek da je šišaš, pa šta će ti onda maltezer koji je dugodlaki pas? :)
 
@ neella

Uzmes vlaznu gazu i to ocistis. Nemoj da se cimas da ides kod veterinara.

Mojupas ( dugodlak, danas ima 14, 5godina i 30 kila) je jos kao beba dobio savet i od odgajivacice i od veterinara da se u ushi psa ne stavlja nista
jer covek preventivno ne stavlja ni u svoje usi nekakve kapoljice, da se usi ne cackaju, ali da se dlacice iz uha cupkaju sto ja i radim relativno redovno.
Ranije sam to pincetom kasnije sam se izvestila pa jednim potezom noktiju sa delic sekunde iscupam desetak dlacicva, nekie naravno i ostavim,
a usnu skoljku obrisem ( to sti nazivas braon tecnoscu) nekom vlaznom krpicom i to je sve. Veterinari prodaju raznorazne tecnosti, ali kao sto to ne kupujes
za sebe ne treba da radis ni za psa.

Dlake oko ociju skracujem, nisam to redovno radla jer sam slusala kao je to jel prirodno i normalno pa je moj pas sada slep
Nije nikako normalno da zivotinja ne vidi nista.
Kod ovog novog cu to sve seci cim vidim da mu smetaju.







P7174950.jpg
 
Poslednja izmena:
@ neella

Uzmes vlaznu gazu i to ocistis. Nemoj da se cimas da ides kod veterinara.

Mojupas ( dugodlak, danas ima 14, 5godina i 30 kila) je jos kao beba dobio savet i od odgajivacice i od veterinara da se u ushi psa ne stavlja nista
jer covek preventivno ne stavlja ni u svoje usi nekakve kapoljice, da se usi ne cackaju, ali da se dlacice iz uha cupkaju sto ja i radim relativno redovno.
Ranije sam to pincetom kasnije sam se izvestila pa jednim potezom noktiju sa delic sekunde iscupam desetak dlacicva, nekie naravno i ostavim,
a usnu skoljku obrisem ( to sti nazivas braon tecnoscu) nekom vlaznom krpicom i to je sve. Veterinari prodaju raznorazne tecnosti, ali kao sto to ne kupujes
za sebe ne treba da radis ni za psa.

Dlake oko ociju skracujem, nisam to redovno radla jer sam slusala kao je to jel prirodno i normalno pa je moj pas sada slep
Nije nikako normalno da zivotinja ne vidi nista.
Kod ovog novog cu to sve seci cim vidim da mu smetaju.







Pogledajte prilog 334881

Maltezeri su već jako dugo psi za pratnju i razonodu, iako im je prvobitna namena bila drugačija. Dakle, mnogo su osetljiviji od kolija. Cene svi tvoju dobru nameru, budi sigurna, ali za dva toliko različita psa nikako ne mogu da se primene isti saveti.
 
Maltezeri su već jako dugo psi za pratnju i razonodu, iako im je prvobitna namena bila drugačija. Dakle, mnogo su osetljiviji od kolija. Cene svi tvoju dobru nameru, budi sigurna, ali za dva toliko različita psa nikako ne mogu da se primene isti saveti.

Kako to mislis osetljiviji?
Moj vet osim Otela nikada nije ni imao pacijenta bradatog kolija, covek jednostavno savetuje svakom vlasniku pasa jedno te isto,
a to je da nije potrebno ispirati usi psu i da je ta braon " masa" treba samo da se ocisti vlaznom maramicom ili gazom.
 
Isto kao što je tvoj bradati koli osetljiviji i zahtevniji za negu od belgijskog ovčara, maltezer je osetljiviji i zahtevniji za negu od bradatog kolija. A neke savete, uz dužno poštovanje prema veterinarskoj struci, ipak treba pre poslušati od nekoga kome je to profesija-grooming je tokom vremena vrlo napredovao, ja koja samo pomalo čituckam i mažnjavam savete online bih bolje posavetovala vlasnika malog belog psa kako da ga neguje nego moj muž veterinar.
 
Isto kao što je tvoj bradati koli osetljiviji i zahtevniji za negu od belgijskog ovčara, maltezer je osetljiviji i zahtevniji za negu od bradatog kolija. A neke savete, uz dužno poštovanje prema veterinarskoj struci, ipak treba pre poslušati od nekoga kome je to profesija-grooming je tokom vremena vrlo napredovao, ja koja samo pomalo čituckam i mažnjavam savete online bih bolje posavetovala vlasnika malog belog psa kako da ga neguje nego moj muž veterinar.
Dobro, i kako bi ti savetovala nekome ko ima malog belog a taj mali , beli ima tu smedju tecnost zalepljenu u ushnoj skoljci?
Pod pretpostavvkom da i vlasnik niti zna sta je grumer, cak i pod pretpostavkom da u njegovom malom gradu tako nesto i postoji
i pod pretpsotackom da nema 20-30 evra ( minimum ) da placa svakih 4-5 meseca tog grumera?

I da li bi savetovala da psu vadi mast iz uha nekim instrumenitima ili da se ponasa kao i covek pa dokle dodje mali prst dotle i vadis, cackas?
 
Cure hvala vam :)
Rayela,tako nesto sam vec odradila, ocistila sama,vodila sam ga kod vet.ali nas vet je na godisnjem i ovaj drugi ga je jedva i pogledao i rekao da to nije nista :(da je samo upusteno :(,sto nije istina,ja se trudim maximalno oko njega i hocu da poslusam svaki savet ,tu prljavstinu sam mu ocistila sklonila dlacice koiko sam mogla i sada je vec mnogo bolje,okice mu ispiram acidi borici vodicom i stavljam po 1kap neodoxsacina tako mi je receno i vec mu je bolje :)

Mimi meni je tvoj savet uvek dobrodosao :) ovde u okolini nema grumera ili ja ne znam,ima verovatno u Novom Sadu ali to mi je trenutno ne izvodljivo ,tako da moram sama ,bitno mi je da je njemu sada bolje ,dusica moja lepa :) :) :)
 

Back
Top