Maltezer

Dobro dosli novi clanovi. :heart: ako nekom bude trebao angel , ja sam se dogovorila sa jednim nasim clanom da otkupim od njega kutijicu od 150gr , pola kolicine mi je visak, kontaktirajte me na pp , mozemo podeliti. :bye:
 
ne znam od kad to sme da se koristi :?:,meni je rekao vet. da sacekam kad napuni bar 4 meseca,mada kod Vini nije to crvenilo ni tako izrazeno
U Americi se koristi i kod stenaca, ja licno nisam kod svog psa pre nego je izmenjala zubice, jer tad pojacano suze oci, pa mislim da nema previse efekta. Popi vise nema problem izrazenog crvenila oko ociju, ali pomalo, svremena na vreme da, pa se trudim da uvek imam u rezervi malo ovog preparata, do sad sam ga koristila jednom celu terapiju i jednom samo skracenu verziju, tj. 15-tak dana. :)
 
U Americi se koristi i kod stenaca, ja licno nisam kod svog psa pre nego je izmenjala zubice, jer tad pojacano suze oci, pa mislim da nema previse efekta. Popi vise nema problem izrazenog crvenila oko ociju, ali pomalo, svremena na vreme da, pa se trudim da uvek imam u rezervi malo ovog preparata, do sad sam ga koristila jednom celu terapiju i jednom samo skracenu verziju, tj. 15-tak dana. :)

definitivno je stvar dobra,jer mi vet. jeste preporucio,samo je kao jos rano ,pogotovo sto kod nje to nije tako izrazeno,vec mi rece da joj svakodnevno brisem okice sa fizioloskim rastvorom.Inace danas idemo da primimo vakcinu:mazipsa: i ne znam kako cu ja to preziveti:sad2:,ne volim te igle joooooooooj:besna:,hvala Bogu pa ona nema pojma sta je ceka ali bice :eek:
 
e da,htedoh jos da pitam,Vini mi ima 1400g,i vet. kaze da je to ok za stene od dva ipo meseca,zanimaju me vasa misljenja

Koliki su joj roditelji tolika ce i ona biti, kod pravih maltezera su odstupanja mala, ali predpostavljam da si temu citala i ranije i da si upoznata sa mogucnoscu
da kod neproverenih odgajivaca moze biti svasta, pa i da maltezer izraste u psa od 10kg. Meni kilaza tvog psa za sada deluje skroz ok. :) sto se tice vakcine, sve zavisi od veterinara, ako im lepo daju, oni to skoro i da ne osete, ne treba se puno time opterecivati, i ljudske bebe od prvog dana zivota bockaju, pa prezive. ;)
 
Koliki su joj roditelji tolika ce i ona biti, kod pravih maltezera su odstupanja mala, ali predpostavljam da si temu citala i ranije i da si upoznata sa mogucnoscu
da kod neproverenih odgajivaca moze biti svasta, pa i da maltezer izraste u psa od 10kg. Meni kilaza tvog psa za sada deluje skroz ok. :) sto se tice vakcine, sve zavisi od veterinara, ako im lepo daju, oni to skoro i da ne osete, ne treba se puno time opterecivati, i ljudske bebe od prvog dana zivota bockaju, pa prezive. ;)
tata joj ima 1900g a mama oko 2kg,ja sam ih oboje videla i stvarno su mi izgledali sitno,vakcinu smo preziveli:eek:tj.ja jedva a vini super:super: i sad pitam ja veterinara za tu vakcinu protiv besnila i kako sam raznorazne price cula vezano za istu a on mi kaze da su to gluposti i da ona mora da se primi sa 4 ipo meseca pa me i u vezi toga zanima vase misljenje.Ja sam sad dosadna :zper:ali ste vi verovatno navikli na brdo pitanja od strane novajlija:zcepanje:

- - - - - - - - - -

:za težinu ne pitaj , odmah nastane haos :rotf:
Moj je sa 10 nedelja imao 1kg sa 6 m oko 2,8kg a sada ima oko 4,7-4,8kg. Nije debeo jednostavno je krupan.

o da sada ima 2,5 godine :lol:
ok ,ne pitam vise za kilazu :zcepanje:
 
Ma pitaj slobodno, da ne zelim ne bih je ni rekla:lol:
Kolki je, toliki je , moj je ima dobru narav, pametan je , voli da se mazi, čist je, negovan, nema ni jedan čvorić.
Vakcinu protiv besnila mora da primi, naravno ja sam eto i doživela da me na ulici i to ovde u kraju,zaustavi konunalna i da mu očita čip i proveri podatke. Mrvica je vakcinu protiv besnila primio sa 5 meseci tj mesec dana posle treće vakcine i tad jer i čipovan. Čip je tada išao u paketu sa vakcinom, Sada ne znam.
 
Ma pitaj slobodno, da ne zelim ne bih je ni rekla:lol:
Kolki je, toliki je , moj je ima dobru narav, pametan je , voli da se mazi, čist je, negovan, nema ni jedan čvorić.
Vakcinu protiv besnila mora da primi, naravno ja sam eto i doživela da me na ulici i to ovde u kraju,zaustavi konunalna i da mu očita čip i proveri podatke. Mrvica je vakcinu protiv besnila primio sa 5 meseci tj mesec dana posle treće vakcine i tad jer i čipovan. Čip je tada išao u paketu sa vakcinom, Sada ne znam.
ma ja pitam jel sam cula razne price o tome da kucetu kao ne valja davati tu vakcinu za besnilo pre 7 meseca zbog imuniteta al eto ja cu ipak poslusati veta hvala :hvala: na strpljenja i odgovorima
 
Po zakonu ide sa 4 meseca, medjutim ni komunalna ti nece praviti problem za maltezera , jer oni izgledaju kao stene i sa godinu dana, a ti ga vakcinisi i cipuj kad je tebi zgodno, ja licno mislim da od besnila nece oboleti niti besnila ima u gradovima, ali cip je vazan ako ti se ne daj Boze pas izgubi,mnogo je veca verovatnoca da ga dobijes nazad, ako ga nadje neko ko ima psai zna kako je to izgubiti ga.
 
Po zakonu ide sa 4 meseca, medjutim ni komunalna ti nece praviti problem za maltezera , jer oni izgledaju kao stene i sa godinu dana, a ti ga vakcinisi i cipuj kad je tebi zgodno, ja licno mislim da od besnila nece oboleti niti besnila ima u gradovima, ali cip je vazan ako ti se ne daj Boze pas izgubi,mnogo je veca verovatnoca da ga dobijes nazad, ako ga nadje neko ko ima psai zna kako je to izgubiti ga.
:ok::hvala:
 
Cao svima ja sam po prvi put na ovom forumu,i imam par pitanje sto se tice maltezera.Ovako ja ga imam vec skoro 2 godine i mogu da kazem da sam ga mnogo zavolela ali je po prilicno agresivan prema drugim osobama a da ne pricam kako nesmem ni da ga prosetam zbog drugih psa jer se plasim da zbog njegovog ponasanje ga ne napadnu.Odvela sam ga skoro po prvi put na shishanje i frizer nije smeo ni da mu pridje odmah zarezi,prosle godine smo moj muz i ja ga sami nekako oshishali,a izgleda da cu i ove godine morati samo to da izvedem,ali iskreno i ja se pomalo plasim jer kad vidi makaze ili masinicu odmah i na mene pocinje da rezi i da laje tako da neznam kako da mu pridjem ni sta da radim vise,bila bih zahvalna ako mi mogao neko da mi da neki savet sta da radim.
 
Kao prvo, prestanite vi da se bojite sopstvenog psa. To se sve lako da regulisati, pisano je i na netu dosta toga.
Kao drugo, odvedite ga kod frizera koji se takodje ne boji pasa ;)
 
Nena, počnite da pratite seriju Šaptač psima, ako nemate nikog ko bi vam pomogao u korekciji njegovog ponašanja, ili potražite na internetu što više tih epizoda. Gaga je upravu, ne smete se bojati svog psa, vi ste samo zaboravili da mu pored ljubavi, pažnje , hrane igračaka, treba i vaspitanje, oni su kao deca, ako ih pustite, vladaće celom porodicom, ali da se to ispraviti. Za početak stavite na ruke neke radničke rukavice i pomerajte mu hranu kad reži, uzmite omiljeni igračku ako ne da , kad zareži slobodno uradite šta želite, ne može da vas povredi, a videće da se ne bojite, pa polako korak po korak. :)
 
0713.jpg
 

Back
Top