Maltezer

Evo i nas, da se pohvalimo ! Hvala svim predivnim ljudima sa ovog foruma, koji su mi pomogli oko kupovine moje najdivnije mezimice na svetu! Ovo je Atina Becca :D
DSC02914.jpg
DSC02938.jpg
DSC02955.jpg
 
Dorothy1111 :klap: ;)

Mima76, psa mozete oceniti na tri nacina:
1. na izlozbi u konkurenciji - izlaganjem, kada ucestvuje u takmicenju i mora se prijaviti u za to odredjenom roku,
2. na izlozbi, van konkurencije - tada nije neophodna frizura, vec se pas dovede na samu izlozbu i trazi ocenjivanje van konkurencije. U oba slucaja se placa koliko je to predvidjeno, za CACIB izlozbe je to obicno 1500din, za CAC 1000 din., ako lokalni klubovi ne odluce drugacije;)
3. u Kinoloskom drustvu, gde se placa po odredjenom cenovniku i obicno je najskuplja varijanta
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanjce!
(Stvarno sam procitala stotinak strana foruma, i ludo se zabavila, ali nisam nasla odgovor, mada verujem da je bila raspravljana tema, tako da se unapred izvinjavam na ponavljanju...)
Sta mi preporucujete - Am ili ogrlicu oko vrata?
I da, uzeli smo AS sampon :) kakva su iskustva sa AS gelom za oko ociju? Znam da nam ne treba jos uvek, ali da se pripremimo na vreme :)
Kaze mi zena iz pet shop-a da treba da joj stignu i AS cetke, imace i specijalne za maltezere, ako je neka probao, neka podeli utiske...
Mi se za sada cesljamo sa najneznijom cetkom na svetu, cisto da se priviknemo da cetka postoji i da nije strasna... Moj prethodni maltezer (koji je ziveo 16 godina) nije bio naucen kao mali da se ceslja i da pere zubice, pa smo imali muku posle... Sa ovom malom se trudim da ispravim sve greske :)
Pozdrav svima!
 
Imam jedno pitanjce!
(Stvarno sam procitala stotinak strana foruma, i ludo se zabavila, ali nisam nasla odgovor, mada verujem da je bila raspravljana tema, tako da se unapred izvinjavam na ponavljanju...)
Sta mi preporucujete - Am ili ogrlicu oko vrata?
I da, uzeli smo AS sampon :) kakva su iskustva sa AS gelom za oko ociju? Znam da nam ne treba jos uvek, ali da se pripremimo na vreme :)
Kaze mi zena iz pet shop-a da treba da joj stignu i AS cetke, imace i specijalne za maltezere, ako je neka probao, neka podeli utiske...
Mi se za sada cesljamo sa najneznijom cetkom na svetu, cisto da se priviknemo da cetka postoji i da nije strasna... Moj prethodni maltezer (koji je ziveo 16 godina) nije bio naucen kao mali da se ceslja i da pere zubice, pa smo imali muku posle... Sa ovom malom se trudim da ispravim sve greske :)
Pozdrav svima!

Koji AS shampon si uzela?
Nema posebne AS cetke za maltezere, koristi se ista cetka za sve dugodlake pse 9 grupe. One izgledaju ovako: https://www.facebook.com/photo.php?...8676552.137232.483318308347716&type=1&theater
Po mom iskustvu one su malo grublje nego sto se meni dopada, tako da ja koristim i preporucujem neku od:https://www.google.com/search?q=dog...eM8z24QS5xYD4Dg&ved=0CD8QsAQ&biw=1024&bih=668 ovih cetaka.
Cetka ti treba odmah i to prava, za pravo navikavanje na cesljanje, sve ostale iskreno, ne sluze apsolutno nicemu, posebno neadekvatne cetke jer kod pasa izazivaju samo averziju prema cesljanju.
Ne treba ti nikakakav gel za ispod ociju. Ako mala nema problema, verovatno ih nece ni imati, ako ne krenes mnogo da eksperimentises s hranom. Inace AS gel je samo za kamuflazu, ne za eventualno otklanjanje mrlja. Dovoljno je malu umivati ujutro fizioloskim rastvorom i to je to.
Am nije moja preporuka iz nekoliko razloga: pas nikada ne nauci da hoda vec stalno vuce, jer se izvini na izrazu, amovi koriste kod pasa koji vuku sanke, kao i za ostale zivotinje koje se koriste za vucu ;) Kao drugo, psa vuces za kicmu u doba razvoja, sto nikako nije preporucljivo i kao trece, jako mrsi, cupa i unistava dlaku.
Bez obzira koliko ti je pas mali, postoje ogrlice za njega i jos ni jedan se nije udavio;) Imam jako malog psa, tako da odlicno znam o cemu pricam:)
 
Poslednja izmena:
Hvala puno :p
Nabavicemo sve to sto pre...
Iskreno, ja o am-u nisam ni razmisljala, vec smo kupili ogrlicu, sve dok mi prodavacica u pet shopu nije rekla da to ne dolazi u obzir, da je nehumano, i da je am obavezan. Jos sam osetila uzasnu grizu savesti sto sam Denija 16 godina vodila na ogrlici. A onda se se setih da razni ljudi pricaju razne stvari ;) pa rekoh da proverim na pravom mestu....
Inace, AS Pure White Lightening
 
Hvala puno :p
Nabavicemo sve to sto pre...
Iskreno, ja o am-u nisam ni razmisljala, vec smo kupili ogrlicu, sve dok mi prodavacica u pet shopu nije rekla da to ne dolazi u obzir, da je nehumano, i da je am obavezan. Jos sam osetila uzasnu grizu savesti sto sam Denija 16 godina vodila na ogrlici. A onda se se setih da razni ljudi pricaju razne stvari ;) pa rekoh da proverim na pravom mestu....
Inace, AS Pure White Lightening


AS Pure White Lightening se ne preporucuje za stence, vec za nesto starije pse, tako da bih ti savetovala da ga za pocetak izbegnes. To ti pise i na zvanicnom AS sajtu.
 
Dorothy ja sam Mrvicu na početku morala da okupam i tad sam kupila u Pet centru VIRBAC -ov fiziološki šampon za štence. Poslednji put kada sam ga kupovla je bio oko 1300 din 200ml. I danas kad mi ponestane AS ja otrčim po Virbac.
 
Meni se mnogo dopala ova cetka- All Systems Pin Brush Large,
ultimate-pin-brush-puple.jpg

imam slicnu ,ali su zupci poceli da se uvlace u gumu, pa nas nervira.
Ja sam za AS sampone, a za propsy ,ni ja nisam cula.
 
Evo i mene ;)
I ja želim da zahvalim članicama na savetima i preporuci (kamenicvet i gagasf). I hvala Gagi što je istrpela bezbroj mojih pitanja ;) Lav je stigao pre nedelju dana, i vredelo je čekati 6 meseci :klap:
A ovo je Lav :D
488237_619155498097859_873627738_n.jpg
601991_620246161322126_1424706826_n.jpg
580218_621056271241115_1544933978_n.jpg
;)
 

Prilozi

  • 601991_620246161322126_1424706826_n.jpg
    601991_620246161322126_1424706826_n.jpg
    26,2 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Meni se mnogo dopala ova cetka- All Systems Pin Brush Large,
Pogledajte prilog 279006
imam slicnu ,ali su zupci poceli da se uvlace u gumu, pa nas nervira.
Ja sam za AS sampone, a za propsy ,ni ja nisam cula.

Bomida, te cetke su prelepe, ali se koriste za dugodlake pse, pa cak i za neke dugodlake nema neku posebnu svrhu. Dobar antistatik cesalj i dobra slicker cetka zavrsavaju savrseno sav posao.
A to sa zubcima, mu dodje uobicajeno, moja cera je uspela jednu Madan da urnise pa sam nabavila KK, sada cu videti koliko ce ona da traje :)
 

Back
Top