Maltezer

Postovani ljubitelji maltezera, MOLIM VAS za pomoc!
Pratim ovaj forum vec neko vreme, pazljivo citam sve sto pisete, medjutim nisam nasla resenje za svoj problem. Odlucila sam se da kupim maltezera, ali u oglasima sam pronasla samo mesance koji se nazivaju maltezerima, naletela sam na svercere, navodne uzgajivace... Kontaktirala sam dobre uzgajivacnice, medjutim oni imaju samo stence za 800 do 1500 e, koji se izlozbenog tipa, (protiv cega nemam nista protiv, osim sto mi je to malo preskupo u ovom trenutku). Meni treba pas za kucu, nemam ambicije da ga vodim na izlozbe, ali mi jeste vazno da to bude cistokrvni maltezer, a ne mesanac. I da skratim pricu, izbor se sveo na 2 mogucnosti: ili da kupim kuce za 300e koji je mesanac ili da kupim kuce od 1000e da bih bila sigurna da je to zaista maltezer.
Da li je moguce da ne moze da se kupi cistokrvni pas, ne-izlozbenog karaktera, po ceni do 500 e koliko sam spremna da odvojim?
Znam da je reklamiranje na forumu strogo zabranjeno, ali molim vas da mi posaljete kontakte nekih proverenih odgajivacnica.
Hvala!

Draga Dorothy

Prošle nedelje sam šišala moju kucu i tada kroz razgovor u salonu saznadoh da u Srbiji i nema pravih maltezera, da bi smo pravog maltezera trebali da vidimo da bi samo uočili razliku. Moj ti je savet da se time ne zamaraš. Za 300 e koliko sam i ja platila moju kucu imaćeš kučnog ljubimca koji je manje ili više u standardu maltezera.
 
Dorothy1111, tvrdnje zasnovane na rekla kazala, obicno ne bi trebala da uzimas za ozbiljno! Izjave poput tamo nekoga ko je slucajno zalutao kod veterinara ili izjave groomera kod koga neko ide je cisto naklapanje i nema veze s istinom, tako da to nema nikakvu tezinu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Meni Sonja iz Groom Room salona reče da je moja kuca izložbena i da ona lepšu njuškicu odavno nije videla, ali ona ipak ima pudle a ja se dugo edukujem o maltezerima pa mislim da nije baš izložbena iako je pravi matezer. :) U Srbiji ima pravih maltezera ja znam za dve odgajivačnice koje imaju izložbene i pet , a znam i za 2-3 osobe koje gaje pet varirantu i imaju povremeno štence, i to je ta ekonomski nama prihvatljiva cena ali daleko od toga da će neko od tih štenadi da bude savršen izložbeni primerak. :)
 
Videla sam nedavno jednu divnu zenkicu i sve je drugacije od mog Munje i kvalitet dlake (a ja mislila da je Munjina savrsena), pigmentacija nosa i ociju, je savrsena, ... jeste kupljena u Madjarskoj , ali znamo i za
Dankine, Dubravkine i jos neke odgajivacnice koje su se i kod nas na ovom forumu pominjale.Problem jeste sto su svi oni skuplji od iznosa koji vi Dorothy mozete da izdvojite.
Zasto je savet oko kupovine steneta reklama?
Mislim, kada bi informacije bile dostupnije, manje bi se kupovalo od neproverenih prodavaca.
Forum je odlicna stvar da diskutujemo, preporucujemo ,komentarisemo, izrazimo slaganje ili neslaganje oko raznih odgajivacnica, ali i nege i svega drugog... Cinjenica je da sam na ovaj forum ,pre svega, dosla usled mnogo nedoumica kada sam postala vlacnica ovog mog cupavca.Mnogo odgovora sam zaista odmah dobila i bila sam mnogo zahvalna svima.
Mozda se varam , ali u poslednje vreme je malo korisnih informacija. Svelo se na komentare par ljudi i uzajamna prepucavanja.Novi ljudi dodju, vide i pobegnu... Nisam nikog posebno imala na umu, ali mi nedostaje onaj stari forum.
Znam za pravila foruma oko reklamiranja , ali mislim da se tako samo ljudi uskracuju za prave informacije. Kada ukucam rec -maltezer, pojave se sve sami oglasi tamo nekih ljudi koji tvrde da bas oni imaju ono pravo,ko nije upucen , a mnogo je takvih , nasesce...
Na nekim drugim forumima, ljudi preporucuju i vode diskusije o kvalitetima stenaca, pa svako ko to procita ,bar ima vise informacija i argumenata da kupi ili ne kupi psa kod nekih.Sta na to kazu nasi moderatori?
Eto ,ja tako razmisljam, izvinjavam se sto sam oduzila s pisanjem.
 
Hvala vam svima na odgovorima, stvarno ste divni!
Ne bih se slozila da u Srbiji nema pravih maltezera, ja znam za dve odgajivacnice koje imaju evropske,cak i svetske nagrade. Naravno, to ima svoju cenu, i to nije ono sto ja trazim. Ne bih da me neko pogresno razume, kakav god bude moj pas, moze da bude i mesanac 1000 rasa, ja cu ga sutra obozavati i verovatno da ce meni biti najlepsi, ali ovom trenutku kada kupujem kuce, vazno mi je da pokusam da nadjem stene maltezera, a ne stene svega ostalog pa cemo ga zvati maltezer!
 
Bomida ovo nije mesto i tema na koji sam ja pre dve godine kad sam kupila Mrvicu došla. Jako puno sujete, jako puno veličanja, mesto samoreklamiranja,, mesto gde mi vlasnici kućnih ljubimaca ne smemo da kažemo svoje mišljenje da nas vrsni stručnjaci i poznavaoci rase ne bi ismejali i nazvali lažovima. Telefone dragih osoba i vlasnika kućnih ljubimaca sa ove teme imam i mislim da ću ubuduće isključivo na taj način sa njima komuniciratii.
 
ova tema ne lici ni na sta
ovde najmanje moze da se sazna o samoj rasi osim da u Srbiji ne postoje Maltezeri nego njihovi neuspeli klonovi
ako se jos jednom ponese neka rasprava sujetnih vlasnika iste rase ja cu prelistati komplet temu i pobrisati vam postove, kazniti za svaki spam i provokaciju
ova tema nije za shat za to vec postoji tema
Hvala :)
 
Cinjenica je da po ulicama i parkovima vidjamo puno shkartova koje je neko kupio kao maltezera ali izjaviti da apsolutno nema cistokrvnih pasa u celoj zemlji je u najmanju ruku maliciozno. Ne od tebe, Goco, nego od osobe koja ti je to rekla.

Dorothy, proprati malo desavanja na izlozbama, to moze da bude jako korisno da bi se stekao pravi uvid u trazeni izgled nevezano za rasu.
 
Hvala na savetu, jesam pratila izlozBe. Tako sam i dosla u ovu situaciju, da stenci koje mi nude preko oglasa, ne zadovoljavaju moje kriterijume. Nazalost, na izlozBama nisam uspela da stvorim kontakte za kupovinu, a da ta kupovina ne podrazumeva 1000+ evra :(
 
Da, razumljivo. A to je tako jer čistokrvni maltezeri imaju mala legla a kvalitetno odgajiti štene uopšte nije jeftin "sport". Ali štene pet kvaliteta koje odgovara standardu rase iako nije šampionski primerak, može da se nađe. Odgajivača će bolje preporučiti neko ko je baš iz te maltezerske priče.
 
Cinjenica je da po ulicama i parkovima vidjamo puno shkartova koje je neko kupio kao maltezera ali izjaviti da apsolutno nema cistokrvnih pasa u celoj zemlji je u najmanju ruku maliciozno. Ne od tebe, Goco, nego od osobe koja ti je to rekla.

Dorothy, proprati malo desavanja na izlozbama, to moze da bude jako korisno da bi se stekao pravi uvid u trazeni izgled nevezano za rasu.

Mimi, u principu ni ti ni j ne govorimo različite stvari. Znaš gde šišam Mrvicu ko je osoba koja je to rekla. Eh da li Nada ili neko drugi ima jedan izložbeni primerak i ne menja mnogo situaciju. Dakle sve ostalo su kućni ljubimci kuce pet kvaliteta. Od velike ponude takvih kuca možemo kupiti kucu koja je manje ili više pa čak i skroz u standardu maltezera ali nije izložbeni primerak.

I umesto da ovde razmenjujemo iskustva šta je bolje za naše kuce, kako ukloniti crvenilo ispod očiju, koju četku kupiti , koji je šampon bolji, koja je hrana bolja, mesecima u nazad tendenciozno se tema i razgovori vode u drugom pravcu, ismevaju se i citiraju postovu tako da u ovom trenutku stvarno ne znam ko sme da se i odvaži da ovde nešto pita.
 
580732_351244268315684_195900762_n.jpg
602150_351244628315648_1572888891_n.jpg


Evo jednog maltezera s Beogradske izlozbe pasa, naseg uzgaivaca.
 
:heart::heart::heart::heart::heart::heart:

jaoooj što su slatke :heart::heart::heart:... možeeee na seminar.... a tu mi je baš i brat tako da imam i smestaj :) moram ove sličice da skinem da mogu ovim mojim devojkama da sledeći put napravim novi look :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje: nego daj bomida misli malo i na moju mrvicu:heart: mora i njemu novi friz... a ja ti nisam neka umetnička duša da sama smislim:roll: ja to moram da vidim... pa ĆE DA pokušam :zcepanje: tako da stavi neku frizuricu i za dečaka... taj koreanski stil da budemo i mi moNderni:heart:
 
Ja sam nasla samo dve slikice koje mi se svidjaju za decake, zato i zelim jednu curicu, pa da je stavljam masnice, znam da to rade i decacima, ali devojcicama je to bas super.
35524_161131620596696_100000995772094_295810_664760_n.jpg

165684_170482772994914_100000995772094_354555_6518699_n.jpg
 
Ja sam nasla samo dve slikice koje mi se svidjaju za decake, zato i zelim jednu curicu, pa da je stavljam masnice, znam da to rade i decacima, ali devojcicama je to bas super.
Pogledajte prilog 276788- e ova mi se ne sviđa... ni kako stoji a ni frizurica.... kao neki buldog haaaaaaa
Pogledajte prilog 276789
e ova mi je super kao plisana igračkica.... već zamišljam kako je mekan:obozavam:
ja ću evo kako bude rasla dlaka da probam... pa moraće to iz 2-3 puta dok se ne dovede u red ali dobro... pokušaću da budem strpljiva... oblačiću im stvarčice dok se ne namesti frizzz...:lol:
 
Poslednja izmena:
izvela ja sinoc Arija u skolsko gde se okuplja vesela druzina
ima raznih psica i velikih pasa ali svi se super druze i igraju
sve je ogradjeno pa mogu da trce do mile volje

a mi ponosni vlasnici cavrljamo i razmenjujemo iskustva
i tako sinoc pricamo i ja pomenem kako treba da vodim Arija na neku izlozbu da ga ocenim zbog parenja
a jedna pametnica mi kaze da ne moram da ga vodim na izlozbu nego da u nekoliko pet-frizerskih salona
po pozivu dolazi kinoloski sudija i vrsi ocenjivanje pasa
jos mi rece kako ce mi nabaviti br tel pa da zovem i da se raspitam
sta vi mislite o tome?
 

Back
Top