agresivnost u skolama

nactu

Primećen član
Poruka
956
Kako se Vi borite sa rastucom agresijom u skolama?
U skoli moje dece situacija je katastrofalna!Svaki dan kao da saljem decu u ring!Profesori su nemocni ,a direktor samo sleze ramenima i odmahuje glavom.Policija ne reaguje ni posle tezih povreda.
Da li ste i Vi imali slicna iskustva i kako ih resavate i da li uopste uspevate u tome?Pozdrav....
 
u školu polazimo u septembru.
ali ja sam prilično radikalna po tom pitanju.
lično bi došla da se razjasnim sa dotičnim detetom, a pronašla bi mu i roditelja.
nemam pojma,ali mora da postoji neki "pravni lek"
ili "pesničko" izražavanje mora da ima negde neku kaznu, zar ne?
smeta mi što nastavnici i direktor gledaju na drugu stranu, pobogu pa oni su ti koji treba da reaguju, a ne sami roditelji.
a da promenite deci školu?
možda je u tome nada?
ili da potpišete peticiju za smenu direktora koji ne obavlja svoju dužnost?
 
Ne zelim da Vas plasim ,a ne znam ni u koju skolu krecete,ali situacija na B.Brdu je ovakva skole -Djordje Krstic,Filip Kljajic i Banovic Strahinja- prednjace po broju agresivne dece koja to rade uz blagoslov svojih roditelja.Od prvog do osmog razreda bez razlike tuca i maltretiranje slabijih je osnovni vid komunikacije.Profesori sazivaju rod.sastanke na koje roditelji prozvane dece i ne dolaze.
Kazu da je situacija u skoli Josif Pancic nesto bolja,ali ne znatno.Peticije nazalost nema ko da cita,a dete ako nije bukvalno obucavano i gajeno da ubija tesko da moze da se izbori sa svakodnevnim maltretiranjem.Pozdrav
p.s.promena skole,gde?
 
Ja sam isla u Pancic.
Uvek ima nekih koji su za tuce :) ali u principu situacija je ok, za vreme odmora je tamo dezurni nastavnik, obezbedjenje... Ma uglavnom je u redu. Za ostale skole na brdu ne znam.
 
i ja sam išla u Pančić
kao i moja mama i moj muž:p
pripadamo banovićki, ali ja sam rešena da mi dete ne kroči nogom.
kao ni u fiću koja mi je na pljucometar.
u banovićki su skoro svi završili kao narkomani, a u fići kao barabe.
oduvek je bilo tako.
i znam ja sada bi se pojavio neko da me pljucne ali zaista je tako.
za đ.krstić nemam pojma, to i nije banovo brdo, ne zanima me.
mislim od žarkova i ne očekujem da bude bolje.(sorry )
bili smo pre neki dan kod direktora,
i potpisao nam je za upis deteta,
a kako i ne bi....:p
dakle u hodniku su bila dvojica iz obezbeđenja dvoje dece -dežurni valjda...
i zamenik -profa iz oto-a koji se tu muvao.
nemam pojma ja nekako verujem da je u pančiću to ipak regulisano, ipak je u toj školi autoritet važna stvar
 
Moje dvoje dece ide u Pančić.Stariji je peti razred,a mladji treći i do sad ni jedno od njih dvoje nije doživelo ni jednu neprijatnu situaciju.Ne znam kakva je situacija u starijim razredima,ali pošto sam u savetu roditelja gde raspravljamo o svim problemima jednom mesečno,bila bih obaveštena i o takvim dešavanjima.Apslolutno mogu da kažem samo sve najlepše i o kadru,i o deci i o roditeljima.
 
Sto se tice agresivnosti po skolama imam utisak da je svake godine sve gore i gore. Ali kada bi samo to predstavljalo problem. Gomila stvari se namece pored agresivnosti. Sta je sa psihickim maltretiranjem. Odbacivanje je grozna stvar. U skoli u kojoj radim ima nekoliko malisana koji su odbaceni od strane vrsnjaka. Bar u svakoj generaciji po jedno. To je tako ruzno. Ma koliko se covek trudio da im objasni da su svi jednaki, da svi imaju ista prava, oni (mislim na decu) ignorisu ili fizicki maltretiraju to jadno, odbaceno dete. Nisu situacije ekstremne, ali opet bilo je slucajeva, jos kad je dete psihicki malo slabije...
Da ne sirim dalje pricu, ali agresivnost je samo vrh ledenog brega.
 
Агресивност у школама је само последица односа у друштву и у породици. Она је само симптом, а болест је на другој страни.
 
nactu:
Kako se Vi borite sa rastucom agresijom u skolama?
U skoli moje dece situacija je katastrofalna!Svaki dan kao da saljem decu u ring!Profesori su nemocni ,a direktor samo sleze ramenima i odmahuje glavom.Policija ne reaguje ni posle tezih povreda.
Da li ste i Vi imali slicna iskustva i kako ih resavate i da li uopste uspevate u tome?Pozdrav....


Захтевајте као родитељи да се у школу уведе приватно обезбеђење!
 
Sto rece neko gore, sta treba da obucavam dete da ubija? Uvek je bilo tih maltretiranja u skolama, ali nekako mislim da je u "nase" vreme bilo drugacije. Ja sam imala u razredu jednog buzdovana od 100 kila koji je svu decu zlostavljao, pa smo se mi onda udruzili svi, pa je on dobio batine od celog razreda. Posle nam je i uzinu kupovao :) bio je kao bubica. Jutros cekam prevoz za posao, i na stanici je brdo skolaraca, kad odjednom dvojica se potukose tako krvnicki da se meni slosilo. A mislim da su 1. godina srednje. I ja onako odmah potrazim pogledom onog nekog cuvara tu na stanici i on mi se samo osmehne, i sa interesovanjem nastavi da gleda sta se dogadja. Niko nije reagovao, ni ostala deca koja su bila tu a ni stariji. Prsti krv onom jednom iz nosa, onom drugom iz uha, kao u filmu. Sta je to u toj danasnjoj deci sto ih toliko podstice na agresivnost?
 
pa agresivnost na sve strane.
deac asu nam zapuštena i nevaspitana. mame gledaju da kupe što upaljiviji dekolte, a teta novi mobilni.
misliš da su nekada odveli decu u pozorište?
ikada?
a ne nisu draga moja.ali se zato pičkaraju i tuku pred detetom...
naravno da je dete agresivno.
btw mama mu, kada je raspoložena, uz maženje ,dok joj je cigareta u ruci kaže kako si mi lep i pametan, ljubi te majka.
a yebaču ti mater ako mi doneseš joj jednog keca!!!
a ? razbio prozor? jao pa to su deca , mala u pubertetu....
kaže razredni mojoj drugarici, da joj je ćerka nevaspitana i bezobrazna..
ona mu odgovori:
pa to je normalno za taj uzrast,
ja tu ne mogu ništa!?
eto. ne mogu im ništa roditelji...

ali će oni pokazati sve što znaju van kuće!
ja sam popizdela više koliko su nam deca nevaspitana!!
i ne toleranna, samoživa bedna i degenerična!
i posle me pljujete kada kažem marš na planinu odakle su i sišli!!!
 
A ja sam danas videla devojčicu kako liže asfalt :shock: na koji je, pre toga, neko pljun'o :shock:
Pa vi vidite...
Bila je fora - ko poliže njegova je lopta... :shock:
Stadoh i pitah je - šta to radiš, bre?
A ona me drsko pogleda i ode da se (s)igra sa ostalima.
Mislim da bi se potukla sa mnom da sam joj još nešto rekla :?
 
Ma uzasno je to.Moje dete u septembru polazi u skolu,i mislim da ako bi bilo nekih problema,ja bih ih resila.Nazalost,u ovoj drzavi ljudi koji su zaduzeni da odrzavaju bezbednost dece,ne izvrsavaju svoju duznost i niko ih ne kaznjava za to.Cesto imam priliku da vidim klince na ulici kako se krvnicki pobiju tu lete i pesnice,cigle i stangle i niko ne reaguje.Valjda je novo pravilo da svako cuva svoju glavu i svoje dete.
 
U osnovnoj moj starijeg sina mnogo su maltretirali skolski nasilnici i u skoli i na autobuskoj. Svako malo isla sam u skolu i vapila da mi nastavnici zastite dete,pricala s roditeljima te dece(ustanovim da su to veci problemi i kreteni od te dece),pa kod direktora.Nista nisam postigla jedino resenje bi bilo da napustim posao i idem sa njim u skolu i sedim s njim u klupi.Pukao mi je film kada je drugo dete prouzrocilo da mi dete dobije potres mozga i to usred casa u prisutnosti nastavnice.Nisam po stoti put isla u skolu nego sam ga prebacila u drugu skolu.Vise nikakvih problema nije bilo.Inace upisala sam ih na karate ,isli su 4 godine.
 
Emily_Bg:
Ma uzasno je to.Moje dete u septembru polazi u skolu,i mislim da ako bi bilo nekih problema,ja bih ih resila.Nazalost,u ovoj drzavi ljudi koji su zaduzeni da odrzavaju bezbednost dece,ne izvrsavaju svoju duznost i niko ih ne kaznjava za to.Cesto imam priliku da vidim klince na ulici kako se krvnicki pobiju tu lete i pesnice,cigle i stangle i niko ne reaguje.Valjda je novo pravilo da svako cuva svoju glavu i svoje dete.

А ко су ти људи? :roll:
Мислим, ко то треба да нам чува децу и да буде кажњен ако их не сачува?

Ја сма мислила да је одувек било правило да родитељ чува и брине о свом детету.

Само не знам како шта значи ово:
Moje dete u septembru polazi u skolu,i mislim da ako bi bilo nekih problema,ja bih ih resila.
Како то мислиш? Не разумем. На који начин?
 
Stalmo se pominje vršnjačko nasilje po školama, ali niko ne spominje i ne sankcioniše ono perfidno, prikriveno i podlo emotivno nasilje koje sprovode pojedini profesori! Oni ne zastrašuju samo decu već i njihove roditelje. Joca Ubica, prof. matematike iz Šeste gimnazije je poznat čak i Ministarstvu i kao da mu niko ništa ne može. Fizičarka, mislim da se zove Nevenka Krstajić ili nešto sl. iz Prve, zagorčava život učenicima već godinama i... ništa. Direktor moli roditelje da je ne prijave.
Pa, da sam na mestu tih roditelja, prvo bih je prijavila, a onda bih je sačekala u mraku sa govnjivom motkom. Naša deca su samo naša i ako ih mi ne zaštitimo društvo to sigurno neće uraditi.
Još se i sada sećam svog profesora iz Filološke, Vlajkovića, koji mi je zagorčao dve godine života. Nedavno sam ga videla, matora crkotina je još uvek živa!
 

Back
Top