ETF

ne fali nista!!! samo znam dosta ljudi koji su ove godine upisali etf i vec prave planove na kojem drugom fakultetu ce nastaviti svoje studije... samo zbog toga...
 
Dekkki jel ti to govoris o sebi? :P:P:P:lol::lol::lol:
Imam jedan primerak ispisnice popunjen na tvoje ime znas ono u oktobru sto smo vezbali pisanje istih... :D
 
toliko sam se mucio da ga upisem i sta sad ..... ?! "naravno da necemo na drugi fax" :) hehe, ma svi cekaju samo da neko prvi krene, da probije led a onda.... :) kad smo vec kod toga, dovla sta mislis ko ce prvi da odustane od nasih?
a fax ko fax, onako, nije pretezak ako redovno radis! nijedan fax nije lak?! znaci mora svaki dan da se radi, po nekoliko sati i nece biti problema! jer graivo je takvo da ne mozes sad jedno popodne da sednes, procitas knjigu 5 puta i kazes naucio sam, vec sve to mora da se uci sa razumevanjem, da se provezbaju zadaci iz jedne zbirke, druge trece.... :) katastrofa
 
@dekkki
Pa prvi od nasih ce ona dvojica kartarosa siguran sam.... stvarno ne znam sta misle... na samofinansianju su dali po jedan ispit i kartaju se... :?:?:?
@skilenzi
Te fore ucenje dnevno toliko i toliko sati su mi preko one stvari vise... ucis koliko ti mislis da treba i koliko ti mozes. I principu te stvari sto se uce nisu nesto extra teske samo je sustina u tome sto moras redovno da radis i sa razumevanjem i da to sto naucis da stvarno znas jer se posle sve vezuje jedno za drugo... npr Matematiku 2 ne mozes da radis ako ne znas dobro Matematiku 1.... u principu ko ima volje moze da ga zavrsi... i da... nemoj da se zaludjujes pricama natprosecno pametan ili prosecno pametan... tamo su svi normalni sa normalnom inteligencijom koja je naravno potrebna da bi se faks upisao... naravno ima nekoliko tih "natprosecnih" ali videces i sam to su suvi bolesnici koji bukvalno ne znaju ni za sta drugo osim za knjigu i desetke ;)
 
@ Dovla
da, u pravu si Dovla, kartarosi prvi padaju... video si ih danas, ceo dan su igrali.......... uzas!
a sto se ucenja tice slazem se sa Dovlom, nema tu koliko sati mora da se radi dnevno... mozes da radis i na primer 8 sati dnevno ali ako ne kapiras to sto ucis i ako mislis na neke desete stvari to ti nista ne vredi! a opet mozes i da radis sat vremena pa ako sve kapiras to je super... znaci na ovom fakultetu je bitno da se redovno radi (sto nije moj slucaj :( ), ne smes da dozvolis da puno odmaknu sa predavanjima, tesko da ces spremiti prosecan ispit ako sednes da radis nedelju dana pred ispit a nemas neko veliko predznanje iz tog predmeta...
a ima raznih ljudi :)
 
iskreno da ti kazem ne znam kako je bilo ranije... svi kazu da je malo olaksan... a gradivo je vezano za elektrotehniku :) logicno, zar ne.... vecina predmeta se svodi na resavanje raznoraznih zadataka... znaci matematikom moras da baratas!!! imas fiziku, osnove elektrotehnike, matematiku (iz mate moras i teoriju odlicno da znas da bi polozio ispit :) ).... nema predmeta za bubanje, jedino sociologija i menadzment ali ta dva predmeta nisu obavezna ves spadaju u grupu izbornih predmeta....
 
iskreno da ti kazem ne znam kako je bilo ranije... svi kazu da je malo olaksan... a gradivo je vezano za elektrotehniku :) logicno, zar ne.... vecina predmeta se svodi na resavanje raznoraznih zadataka... znaci matematikom moras da baratas!!! imas fiziku, osnove elektrotehnike, matematiku (iz mate moras i teoriju odlicno da znas da bi polozio ispit :) ).... nema predmeta za bubanje, jedino sociologija i menadzment ali ta dva predmeta nisu obavezna ves spadaju u grupu izbornih predmeta....
 
pa to je extra!jedino ako nije tesko za kapiranje.to mi nisi odgorvorio.inace je super,znaci ucis i prolazis.pa i srednjoj ako ne radis redovno matematiku ne mozes posle da pohvatas konce odjednom
 
samo sto ovde iz mate moras i teoriju perfektno da znas, gomila raznih teorema, definicija, dokaza, izvodjenja... a da li je tesko za kapiranje ne mogu da ti kazem, to je individualna stvar... ako se redovno trudis ne bi trebalo da bude problema. znaci od samog pocetka da krenes ozbiljno, bez zabusavanja! mnogo zavisi i od asistenata, ko ti zapadne jer ih ima raznih... od onih koji se bas trude da ti objasne, koji su super do onih koje je bas briga....
na primer meni je matematiku u prvoj polovini prvog semestra drzala jedna super asistentkinja, fenomenalno je objasnjavala, trudila se.... sve skapiras na casu! kod kuce malo pogledas ali vec ti je sve jasno!!!
a sad mi matematiku vezbe drzi jedna druga, uzas zivi! samo udje, nista ne objasnjava, samo pise po tabli, jedva stignes da prepises sve... katastrofa! prepisuje zadatke sa nekih njenih papira.. nikakve koristi od toga... onda kad kod kuce pogledam to- nista ne kapiram! jos ako preskoci neki korak....
 

Back
Top