neurodermatitis
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: neurodermatitis

Nov član
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano neurodermatitis

Imam neurodermatitis i oko toga su se slozili svi lekari kod kojih sam bila ali njihova terapija mi ne pomaze.Nalazi se na dlanovima i tabanima,koza mi je jako suva,upaljena i ispucala.Kad ispuca stvaraju se rane tako da jedva hodam.Da li neko zna neki narodni lek ili bilo sta sto bi moglo da mi pomogne.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Re: neurodermatitis

Neurodermatitis je hronicni dermatitis koji se tesko sanira dok se ne prekine krug svrab-cesanje. Pojacava se na stres, cudi me samo ta lokalizacija na tabanima i stopalima a ni si nam rekla ni koju terapiju su ti dali, pretpostavljam kortiko. Nekada je dobra strategija stavljanje zavoja na ruke i oge da se spreci cesanje, definitivno sedativi odnosno anksiolitici u vecernjim satima da se izbegne cesanje u snu (tipa Bensedin, Bromazepam ili vec nesto po preporuci lekara iz te grupe lekova), psihoterapija za ublazavanje stresa i ucenje tehnika savladavanja stresa, eventualno antihistaminici (antialergijski lekovi), stvar je komplikovanija ukoliko si atopicne konstitucije (alergicna, ili je neko u blizoj porodici alergicar). Kupanje smanjiti na 3 put nedeljno, kozu ne trljati vec peskirom utapkavati i tako susiti, mazati cesto, koristiti specijalne kupke koje ne isusuju kozu (sto sapuni cesto cine).....
    U svakom slucaju smanjiti stres i reakciju na stres, znaci psihijatar/psihoterapeut i lekovi iz grupe anksiolitika pod kontrolom psihijatra (ne na svoju ruku!).
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    137

Podrazumevano Re: neurodermatitis

Tema vec postoji i to vise njih, koristi pretrazivac!
    Pozdrav!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •