Konkretna zarada

Radak

Početnik
Poruka
2
Uzevsi u obzir da se na ovom forumu uglavnom raspravlja zasto novca nema, kako to da ga bas ja nemam i sl. postoji velika mogucnost da ce se i na ovu temu nadovezati niz filozofskih rasprava. Ipak, smatram da je bezobrazno i neodgovorno filozofirati na temu novca ukoliko ga nemas u dovoljnim kolicinama te bi bilo najbolje da dezurni komentatori prvo par puta prevrnu dzepove pre komentara. Da predjem na konkretluk. Nudim (zasada) dve poslovne opcije za zaradu.
1) Firma moga oca se bavi uvoz-izvoz svasta i u skorije vreme je potpisan distibuterski ugovor za zvanicno najbolje svetske filtere za vodu. Obzirom da je moj otac do sada robu uglavnom prodavao veleprodajno, sada se javila potreba da se filteri rade maloprodajno za sta se nema vremena, a ni bespotrebnog novca za reklamu. Maloprodajna cena filtera je 83620 din odnosno 950 eura. Rabat koji ima firma moga oca je sracunat u veleprodajnoj ceni koja iznosi 70400 din odnosno 800 eura. Prosta racunica pokazuje razliku u VP i MP ceni od 150 eura. Tu upadas TI. Da se ne bi davale pare na reklamu, prostije je da ko god da je zainteresovan za zaradu, posalje PVT i dobije od mene sve instrukcije i tehnicke podatke o filteru. Tvoje je da samo nadjes nekoga ko je platezno sposoban i ima potrebu za filterom. Mi dodjemo, ugradimo filter, covek proba, ako mu se svidi plati, i tebi ide 150 eura po filteru. PREDLOG - Ovo je odlican nacin da iskoristis sve one bogatase koji su te oduvek smarali a znas ih : )...Salu na stranu, ukoliko mislis da ti ne mozes naci nekoga, nadji onoga ko moze i ponudi mu 125 eura po filteru itd...Bolje da uzmes i 25 eura a nista ne uradis nego da propustis ovo. Da se razumemo, meni je cilj da se filter proda direktno, bez nekih reklama i slicno. Naravno, postoji i garancija, ali o svemu tehnickom preko PVTa.
2) Sa drugom imam programersku firmu. Imamo jedan program zavrsen i vezan je za advokate. Obracunava sve i svasta vezano za kamate. Nismo uspeli da ga izreklamiramo dovoljno jer vecina advokata nema javnu e-mail adresu. Jedan dan smo obisli neke advokate i prodaja je isla odlicno. Cena programa je 100 eura na ruke ili 100 + PDV na racun firme. Tvoje je da se nadjemo, dobijes flajer o programu i demo verziju, obidjes advokate, instaliras im demo verziju, ostavis kontakt tel i kad ti se jave, uzmes celu verziju programa, odneses i uzmes kesh. Tvoje je 20 eura po disku. Meni je tog jednog dana islo odlicno. Obisao sam 10ak advokata i imao 6 kupovina. To bi tebi bilo 120 eura za par sati posla. U Bgdu ima 3000 advokata. Ja bi ih rado sve obisao, ali vremenski faktor ogranicava.
Dakle, ukoliko je neko zainteresovan ili pak neverni toma, rado cu odgovoriti na PVT ili dati kontakt tel. Pozdrav
 
da samo moram kad oni okom da dodjem skokom znachi oni mi odrede kad idem da im instaliram ;) eto nashla sam manu
hehe shta ako me seksualno uznemirava taj advokat...na to niste mislili
 
Mozda je to idobro resenje jedino sto ima dosta jeftinijih filtera ne mislim da su jeftiniji i bolji jedino treba loviti one sa takvim standardom da to uvedu tesko je ljude ubediti u nesto jer vlada velika besparica a one druge treba prvo edukovati sta je dobro pa im prodati proizvod.
 
Radak mnogo si škrt sa provizijom za one filtere. Pretpostavljam da se radi o filterima na bazi reversne osmoze. Ja takve filtere ( made in USA) nudim po 350 evra za komad i svima koji misle da mogu da ih prodaju za 950, evo prilika da zarade 600 evra. Pošaljite mi mail preko mog korisničkog profila i uverite se.
 
Nisam skrt. Svako ko zeli moze proveriti veleprodajnu cenu tog filtera na sajtu kompanije koja isti proizvodi. Tim postupkom doticni ce se uveriti da se ne ugradjujem u cenu. Ovaj filter je po nezvanicnim ispitivanjima medju najboljima na svetu. Radi na principu UV zracenja i standardnog preciscivanja. Da ne duzim, naravno da postoje jeftiniji filteri (i provizija za njih je prodavcu manja), ali postoje i jeftiniji automobili pa niko ne sanja da vozi losiji auto (bez obzira sto vecinu osnovnih radjni svi automobili obavljaju na isti nacin) vec svi sanjaju o extra skupim automobilima. Ovde se radi o necemu sto covek unosi u sebe, cesto i u velikoj kolicini (voda). Ne zelis da znas koliko je cm imao sloj zuckaste boje na patronu koji sam posle godinu dana promenio. Draze mi je dati novac za filter nego za dijalizu. Poz
 

Back
Top