Danas Kosovo, sutra Beograd

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Odsecene%20glave%20kladecapit1.jpg
 
Baš me interesuje kome bi "Kopiranti" počeli da zapomažu kada bi jadne napaćene zlostavljane miroljubive ilirske manjine sa gornje slike u svom opravdanom besu prema velikosrpskom agresoru zaista počele da nadiru u Beograd. "Spasavaj, Ameriko i Evropska unijo?"

Za enveo harpije ne brinem, one bi odletele da troše svoje prljave novce.
 
Wesley Earl Craven:
Baš me interesuje kome bi "Kopiranti" počeli da zapomažu kada bi jadne napaćene zlostavljane miroljubive ilirske manjine sa gornje slike u svom opravdanom besu prema velikosrpskom agresoru zaista počele da nadiru u Beograd. "Spasavaj, Ameriko i Evropska unijo?"

Za enveo harpije ne brinem, one bi odletele da troše svoje prljave novce.

kakav beograd? koja je to prica? vrhunska manipulacija i demagogija nevidjena...
 
Wesley Earl Craven:
Baš me interesuje kome bi "Kopiranti" počeli da zapomažu kada bi jadne napaćene zlostavljane miroljubive ilirske manjine sa gornje slike u svom opravdanom besu prema velikosrpskom agresoru zaista počele da nadiru u Beograd. "Spasavaj, Ameriko i Evropska unijo?"

Za enveo harpije ne brinem, one bi odletele da troše svoje prljave novce.

Управо је у томе поента.

http://www.1389.org.yu
 
Ne, Beograd će biti pošteđen...Nešto kao, ostavljen za seme.

Inače se ne čudim nekim Beograđanima kojima su bliski stavovi LDP-a, Svilenog itd, kapirate-kopirate, zar ne? Njima je BG dovoljan kao BG-pašaluk, za njih je BG - Srbija, van BG-a, Srbija i ne postoji, to mu dođe sve provincija, je l'...

Uopšte, da proširim "listu", čudim se ljudima koji nemaju osećaj za tuđe muke i probleme (namerno izbegavam izraz - empatija, diskutabilan je), koji pri tome, jedino što umeju je da kritikuju i pljuju po "svome" a sa totalnim neselektivnim odnosom "drugih" prema "nama".

Da li je to "ljudsko" u njima ubijeno tokom '90-tih godina ili je stvoreno "novim" načinom razmišljanja, koji stavlja "ja" uvek ispred "ljudsko", a pri tome se samonaziva humanim, demokratskim, mondijalističkim. Izrazi koji sami po sebi ne predstavljaju ništa loše, iz njihovih usta dobijaju zvuk samoživosti, podela, mržnje...

Slika na početku je, po mom ukusu, prejaka za ovakvu temu, ali možda je Duh to i želeo. Slikom da predstavi zverstva nad Srbima, tu, vrlo blizu Beograda...
 
serb_pagan:
kakav beograd? koja je to prica? vrhunska manipulacija i demagogija nevidjena...

Koja manipulacija? U najmanju ruku, retoričko pitanje, ŠBBKBB, hipotetička situacija nalik onoj kada bi se Srbi "suočili", kad bi Čeda prešao cenzus, kad bi politika enveo harpija u Srbiji postala preovlađujuća i tome slično.

serb_pagan:
takvi ko vi ce da nas zastite? isto ko shto ste zastitili srbe u krajni i na kosovu...jadan je i bedan taj koga srpski nacionalisti shtite...

Moju si poentu promašio, try again.
 
kapiram_a_ti?:
zasto da budem ogorcena prema zapadu?
pa vise su mi zla naneli oni koju su me "branili" od njega i drugih "zlikovca"

Ne znam koja su ti zla oni koje braniteljima nazivaš učinili, niti ne interesuje, ali moraš imati na umu da sad iz glave mogu da ti navedem prezimena desetak porodica koje su nekoga izgubile od bombi az uterivanje ljudskih prava i demokratije. Zato ne bi bilo loše da se ovakvi "argumenti" ne iznose, ako ni zbog čega, a ono zbog osnovne pristojnosti.
 
jedno razmisljanje...recimo,kosovo ostane AP u sastavu srbije...albanci su gradjani ove zemlje sa istim pravima i obavezama kao i srbi,madjari,muslimani etc...mogu slobodno da se naseljavaju gde god zele u srbiji...zabranjena je diskriminacija prema njima...imaju predstavnike u parlamentu i ministre u vladi..za 30 godina usled visokog prirodnog prirastaja njihov broj u beogradu skoci na recimo 400000...eee,tad je moguc scenario "juche kosovo,sutra beograd"
 
serb_pagan:
jedno razmisljanje...recimo,kosovo ostane AP u sastavu srbije...albanci su gradjani ove zemlje sa istim pravima i obavezama kao i srbi,madjari,muslimani etc...mogu slobodno da se naseljavaju gde god zele u srbiji...zabranjena je diskriminacija prema njima...imaju predstavnike u parlamentu i ministre u vladi..za 30 godina usled visokog prirodnog prirastaja njihov broj u beogradu skoci na recimo 400000...eee,tad je moguc scenario "juche kosovo,sutra beograd"

I ti misliš da bi u situaciji kakvu si opisao imali isti pritaštaj kao onomad kad im se slivala lova "za nerazvijena područja", dok dažbine državi nisu plaćali uopšte? Njima je priraštaj već pao.
 
Wesley Earl Craven:
I ti misliš da bi u situaciji kakvu si opisao imali isti pritaštaj kao onomad kad im se slivala lova "za nerazvijena područja", dok dažbine državi nisu plaćali uopšte? Njima je priraštaj već pao.

imali bi sigurno...mozda i veci..pa nije njima rastao prirastaj zbog love za nerazvijena podrucja...zbog toga sigurno nije
 
serb_pagan, ти би да си живео у Британији 1940 мислио да је Черчил ратни хушкач и авантуриста који је Британију увео у бесмислени сукоб око Данцига. Кливденска клика и Освалд Мосли би те радо видели у својим редовима.
 
Witch-king of Angmar:
serb_pagan, ти би да си живео у Британији 1940 мислио да је Черчил ратни хушкач и авантуриста који је Британију увео у бесмислени сукоб око Данцига. Кливденска клика и Освалд Мосли би те радо видели у својим редовима.

glupo je porediti cetrdesete godine 20. veka sa ovim sada...niti smo mi britanija,niti je slobodan miloshevic bio cercil
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top