Srbi u Srbiji-da li je tesko biti Srbin u Srbiji?

Da li je tesko sad biti Srbin u Srbiji?

  • da

    glasova: 23 74,2%
  • ne

    glasova: 8 25,8%

  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .

miskov

Aktivan član
Poruka
1.086
Gledajuci sta se radi na forumu Krstarica,da budem precizniji na podforumu Politika,dosao sam do zakljucka da su Srbi u Srbiji postali "manjina".Mnogi su prodali veru za "veceru",tako da je istinskih Srba jako malo.Mnogo je lakse sad biti Srbin u Hrvatskoj,Bosni,Kosovu nego ovde u srcu Srbije,jer tamo se zna ko je ko i od koga se sta ocekuje,dok ovde to nije tako.Sto se kaze "Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam"
 
Naravno da je tesko biti Srbin u Srbiji, ali tesko je biti i Madjar, Rusin, Rom, Bugarin, u Srbiji.
U Srbiji je zivot jadan i nedostojan civilizovanog coveka u 21.veku, i ta imitacija zivota je ista za sve.
Tezina zivota u Srbiji, je ekonomska , a ne toliko politicka kategorija.Mislite li da je teze biti Srbin u Srbiji, nego recimo Hrvat, Slovak, ili ono sto se sada popularno zove :"dete iz mesovitog braka"???

Ja ne mislim.
 
НИЈЕ тешко бити Србин у Србији. Тешко је бити Србин у Београду, за кога Срби из Србије оправдано говоре да је НАЈВЕЋИ АНТИСРПСКИ ГРАД, а то је зато што су се после распада СФРЈ сви комунисти сјатили и инсталирали овде са својим породицама... тако да их је веома много породица бивших војних лица ЈНА и ДБ-а и осталих "служби". Имају свашта на савести и сматрају да су овде најмање упадљиви, али у исто време они су и најагресивнији у напору да се продужи "и после Тита - Тито" и да се затре све што је српско и православно, али сада у име МОНДИЈАЛИЗМА, ГЛОБАЛИЗМА и сличних флоскула која су идеална замена за њихов ИНТЕРНАЦИОНАЛИСТИЧКИ ЖИВОТНИ ЦИЉ и поништавање свега што једну породицу чини људима са идентитетом. А за овакав став потребно је распитати се за личну и породичну биографију најупорнијих гласноговрника против Срба на нашој јавној, медијској политичкој сцени.
 
Markelja:
Kao sto taja rece tesko je biti u Srbiji. A biti Srbin je bas tesko u Beogradu. Narocito oko 12 h kad prosetas Knez Mihajlovom. Pa vidis sav onaj narod koji zivi u nemastini

У мојој фирми која је на градском буџету од око 130 запослених остало је 3 Србина а и ми смо предвиђени за одстрел. 8-)
 
eremita:
НИЈЕ тешко бити Србин у Србији. Тешко је бити Србин у Београду, за кога Срби из Србије оправдано говоре да је НАЈВЕЋИ АНТИСРПСКИ ГРАД, а то је зато што су се после распада СФРЈ сви комунисти сјатили и инсталирали овде са својим породицама... тако да их је веома много породица бивших војних лица ЈНА и ДБ-а и осталих "служби". Имају свашта на савести и сматрају да су овде најмање упадљиви, али у исто време они су и најагресивнији у напору да се продужи "и после Тита - Тито" и да се затре све што је српско и православно, али сада у име МОНДИЈАЛИЗМА, ГЛОБАЛИЗМА и сличних флоскула која су идеална замена за њихов ИНТЕРНАЦИОНАЛИСТИЧКИ ЖИВОТНИ ЦИЉ и поништавање свега што једну породицу чини људима са идентитетом. А за овакав став потребно је распитати се за личну и породичну биографију најупорнијих гласноговрника против Срба на нашој јавној, медијској политичкој сцени.
Verujem da je tako kako kažeš, ali ko je tome kriv ako ne mi sami?
 

Back
Top