kablovski ili adsl

identicnu temu si postavio na drugom mestu. Ovaj podforum nije pravo mesto za ovo pitanje a i neka vrsta cross post-a koju si napravio isto nije pozeljna na ovom forumu. Ako zelis da ti ljudi odgovore onda postavi pitanje na pravom mestu.
 
Пази, тренутно је ADSL јефтинији, али кабловски има много већи потенцијал. Ја сам лично кабловским задовољан! Има могућност за ADSL али сам чуо нека јако лоша искуства, па ето..... И да, на ADSL-у немаш prepaid пакете као код SBB-а, па је то још један разлог зашто сам на кабловском иако имам могућност и за ADSL!
 
Ok, znam da je verovatno najskuplji...
Placam 2200 din za ADSL flat 256 kod Sezam-a i...
I protok je bolji nego sto sam ocekivao kad skidam filmove ili bilo sta zna da probije i preko 300Kbps i VISE (a cesto i vise). Ne znam u cemu je fora, a ni ne zanima me gledam samo sta placam i sta dobijam tako da mozda je skupo zezanje al je KVALITETNO barem meni. Eto mog iskustva
 
ja sam sa sbb sklopio ugovor na 512 u pripejd varijanti za kablovski net.
600 dindzi je 450 mb, ali je meni otprilike dovoljno, jer nisam manijak za skidanjem.,A sto se brzine tice, kad nesto skidam sa flash getom, download ide do 125 Kbps /sa veklikim K/-realnih
merio sam na beltronica sajtu brzinu, konekcija download je 1,9 Mbps a upload je za duplo manji.
Znam sa njihovog foruma da nije ista situacija u celom gradu, ali ja sam jedini do cvora, pa mi se posrecilo.Pre 3 dana sam 3,14 mb skinuo za 8 sekundi.Generalno, i pored miliona nezadovoljnih korisnika uslugom sbb-a, ja sam zadovoljan.
 
E kao sto rekoh nemam pojma u cemu je fora :)
Ne radim za njih, nemam ni vezu, jedino sto imam je dobru telefonsku centrala (ako to nesto znaci).
Al mozda sam ja lose napisao, ZNA da probije znaci NE SVAKI put ali recimo da su sanse 35 % da probije a normalno je 250+ - . Najvise ode do 330Kbps al to napr u 5% od onih 35 obicno ode na 300. Moram da napomenem da se to desava samo kad skidam filmove preko LimeWire-a od likova koji imaju T3 ili bolje, i kad koristim DAP(Download Accelerator Plus), mozda ti programi grese kad ispisuju brzinu download-a ne znam.
Eto toliko :)
 
plesac:
ako neko ima iskustva ili je čuo nesto o adsl-u bilo čijem ili kablovskom netu pišite,šta mi preporučujete,kakva su iskiustva

Hvala ljudi na pomoći.ipak odoh na ptt kablovski jer mogu svakog meseca da uplatim 10 sati ako nemam potrebu za velikim skidanjima ana adsl-u svakog meseca placam.javiću kako je.sbb kod mene na novom bg-u u paviljonima nemože.komplikovano je.pozdrav.
P.S:zlouptrebiću mesto da kažem sledeće.Pošao sam u školu plesa i mnogo je dobra.pa sad ko voli neka izvoli.www.plesnaskola-beograd.org.yu ćao
 
*Fast Man*:
E kao sto rekoh nemam pojma u cemu je fora :)
Ne radim za njih, nemam ni vezu, jedino sto imam je dobru telefonsku centrala (ako to nesto znaci).
Al mozda sam ja lose napisao, ZNA da probije znaci NE SVAKI put ali recimo da su sanse 35 % da probije a normalno je 250+ - . Najvise ode do 330Kbps al to napr u 5% od onih 35 obicno ode na 300. Moram da napomenem da se to desava samo kad skidam filmove preko LimeWire-a od likova koji imaju T3 ili bolje, i kad koristim DAP(Download Accelerator Plus), mozda ti programi grese kad ispisuju brzinu download-a ne znam.
Eto toliko :)

Pazi kad je to nemoguce, ali bukvalno nemoguce, jednostavno je NEMOGUCE.
Pa ni kabloski 512 ne prelazi 150kbps.
Mozda 30, ali 330 je NEMOGUCE.
 
Mislim da je bolje kablovski nego ADSL evo zasto:
Neobee ima za 1500 din 256k ali to je download dok je upload samo 64k. Pored toga ovih 256k nije realan download jer maximum koji ja npr ostvarujem je oko 23-24Kb/s sto je ustvari oko 196k REALNIH.
Kablovska je dosta skuplja (ne znam tacno koja je u pitanju jer mi drugar nije rekao ali znam da je ta firma u BG-u i Novom Sadu) oko 2000-2500 din sa 256k download i 128k upload REALNIH i jos da uracunamo u sve to 1Mb LOCAL !
Prema tome po mom misljenju je trenutno kablovska bolje resenje, ako ti trenutno cena nije problem.
Medjutim....na leto ce doci do naglog padanja cena u neobee-ju gde ce paket od 512k kostati 1500 :) Za sada uzmi sta ti vise odgovara jer ce na leto sve cene da se spuste "medju narod" :)
Ufff sada sam video da si iz BG-a :))) onda neobee otpada...jer jos nemaju ADSL u Bg-u koliko ja znam :)
 

Back
Top