Prijatelji

trnova_ruza

Zainteresovan član
Poruka
125
Koliko daleko mislite da mozete ici u molbama prema ljudima koje smatrate prijateljima?
Da li su neke neispunjene molbe s njihove strane prema vama pokazatelj da se na njih ipak ne moze racunati bas uvek (pri tome kad to nesto trazite od njih smatrate da ste zasluzili pravo na to)?
Koliko smete da budete iskreni i otvoreni prema istima, bez straha da cete ostaviti utisak ocajnika kada im govorite o nekim svojim mukama?
Itd., itd. ...
 
ja sada retko kome mogu da se poverim jer sam maximalno razocarana. ali imam najboljeg druga, najbolju drugaricu, decka...to su otprilike ljudi kojima mogu reci neke stvari...a trud je potreban sa obe strane.mrzim kad neko ne uzvraca istom merom, istog trenutka dizem ruke. imam jos puno prijatelja, tj vise su drugovi...neki ljudi sa kojima se izlazi, zeza...uci...ali poverenje-nikako
 
ja u principu retko govorim o mukama s prijateljima...s prijateljima provodim puno vremena...pomalo je moj zhivot i njihov zhivot...tako da o mukama sve znaju kao i ja o njihovim...a sve to bez neke direktne priche...u molbama mogu itji koliko god hotju...ako mozhe-mozhe...ako ne onda nishta...ako ti je neko prijatelj ne treba da mu bude glupo ili neshto da te odbije...kao ni tebe da ga pitash...

vecheras sam mnogo pametan ponosim se na sebe...eto shta malo sunca i puno masturbiranja mogu doneti choveq...
 
Imam ovako... Jednog pravog prijatelja dusu moju kome dosadjujem sa pricom (zna on kojom) iz dana u dan evo tacno danas godinu dana... koji sve zna o meni i koji ima moje puno povjerenje...
Tu ima jos i naj drugarica kojoj do neke granice pricam jer postoje neke stvari koje sam ja dozivjela ona nije i ona ne shvata nekad moje ponasanje...
i pored ovog prvog prijatelja imam jos 2 koji bi uradili sve za mene i ja za njih,ali on je na prvom mjestu...
 
Ja sam shvatila da su mi upravo najbolji prijatelji bile one osobe koje sam smatrala samo prijateljima,a one u koje sam se klela su me izdali.SVI! Bez izuzetaka.Ljudi su chudni...sebichni i koristoljubivi....skloni iskorishcavanju... :?
 
trnova_ruza:
Koliko daleko mislite da mozete ici u molbama prema ljudima koje smatrate prijateljima?
Da li su neke neispunjene molbe s njihove strane prema vama pokazatelj da se na njih ipak ne moze racunati bas uvek (pri tome kad to nesto trazite od njih smatrate da ste zasluzili pravo na to)?
Koliko smete da budete iskreni i otvoreni prema istima, bez straha da cete ostaviti utisak ocajnika kada im govorite o nekim svojim mukama?
Itd., itd. ...
znas niko ti tu ne moze dati savet, svi mi imamo svoju pricu koja je proizasla iz jedinstveih zivotnih situacija....Ipak prijateljstvo, kao i sve drugo , valjda, je relativno, Ljudi dolaze i prolaze, malobrojni su koji ostanu duze.....
 
ja mislim da sve zavisi od nas samih:koliko poverenja imamo u sebe toliko cemo imati u druge,toliko uspeti da damo i toliko da pruzimo i samim tim da izgradimo prijateljstvo ili ne.Posle toga i sami smo uglavnom svesni da li mozemo da se obratimo prijatelju za pomoc i da li je on u mogucnosti ili ne da nam pomogne.
 
Godine idu tako da i ljudi odlaze i prolaze. naravno ima nekih koju su tu jos uvek, a bogami bice sigurno jos dugo. Imam par iskrenih i dragih ljudi oko sebe, koji su tu vec dugo. Volim ih i imam puno poverenje u njih. Svaku njihovu molbu i zelju trudim se da ispunim koliko god mogu, a to je i obostrano. Ako neko nesto nije u situaciji da ti ispuni, nista strasno, niko nije svemoguc i savrsen. U svakom slucaju bez njih ne bih mogla.
 
Prijatelji?
Da, imam ih i cine moj zivot lepsim i potpunim.Tu su za sve nase ludosti, za sve lepe trenutke, ali i one manje lepe...
Ipak, postoji razlika,mala. Nije isto smejati se sa nekim i ludovati, imamo svi mi i onih teskih trenutaka u zivotu.E, za te trenutke, za trenutke potpune iskrenosti imam dvoje-troje prijatelja kojima mogu SVE reci, bez straha da ce moje poverenje biti na bilo koji nacin izigrano!!!
E, za te prijatelje vredi ziveti i biti za njih tu - u svakom momentu, kao sto su i oni za mene!!!!
 
Malo ljudi nazivam prijateljima. To su mi neki najbliži ljudi, a da li su pravi, ne znam, možda zato što sumnjam, nisu... ali nije mi to bitno. Oni su tu kada mi je potrebno društvo, a to je i jedino što tražim od njih.
Nikome ne govorim sve. Niko ne mora da zna sve. No, ni inače ne volim da im se poveravam, jednostavno ih ne vidim u ulozi nekoga ko bi, recimo trebao da me teši. Ah... to volim sama da radim. Ali i pored toga, verujem da bi me saslušali, ako bi im pružila priliku.. dakle, drugačije sam sama odabrala.

Da li im potpuno verujem?
he.. neki pametni ljudi su rekli da čovek koji dobro poznaje sebe, samo sebi treba potpuno da veruje.
Ali da.. recimo da mislim da su dobri ljudi, i verujem im.
 
Peta W.:
Ja sam shvatila da su mi upravo najbolji prijatelji bile one osobe koje sam smatrala samo prijateljima,a one u koje sam se klela su me izdali.SVI! Bez izuzetaka.Ljudi su chudni...sebichni i koristoljubivi....skloni iskorishcavanju... :?

da.... ti slusas i resavas problem svakom kretenu koji je lenj da misli za sebe, a onda umisle da su posisali svu pamet sveta.... znam... i uvek hoce jos....

ja nemam prijatelje, samo gomila ljudi sa kojima se vidjam.... ponekad me zamole za uslugu, ponekad ja njih.... i tako u krug.... svoje probleme resavam sama, tudje :arrow: po potrebi, uvek saslusam i ako mogu ja cu pomoci.... ali se ne opterecujem time....
u sustini, prisan-povrsni odnos.... nekako.. mi jesmo odlicni prijatelji, ali nemam poverenja i ne poistovecujem se sa ljudima.... razumno saosecanje i pomoc, dok mene ne ugrozava.... bez prosipanja emocija i bilo kakvih ocekivanja
 
livija:
da.... ti slusas i resavas problem svakom kretenu koji je lenj da misli za sebe, a onda umisle da su posisali svu pamet sveta.... znam... i uvek hoce jos....

ja nemam prijatelje, samo gomila ljudi sa kojima se vidjam.... ponekad me zamole za uslugu, ponekad ja njih.... i tako u krug.... svoje probleme resavam sama, tudje :arrow: po potrebi, uvek saslusam i ako mogu ja cu pomoci.... ali se ne opterecujem time....
u sustini, prisan-povrsni odnos.... nekako.. mi jesmo odlicni prijatelji, ali nemam poverenja i ne poistovecujem se sa ljudima.... razumno saosecanje i pomoc, dok mene ne ugrozava.... bez prosipanja emocija i bilo kakvih ocekivanja
sve sto si rekla se savrseno podudara sa mojim "prijateljstvima"..i u parvu si....ja mislim da je to deo odrastanja, ne mozes da budes blizak sa ljudima kao sto si bio u srednjoj skoli....u stvari kada se pojave pravi zivotni problemi saznas ko su ti pravi prijatelji-NIKO..samo mali broj ljudi ce ti pomoci koliko moze, ali ne ocekuj da se bilo ko zrtvuje za tebe, te price o zrtvovanju, i " sve za prijatelja" su decije gluposti koje se pisu u spomenar....
 
ja nemam prijatelje, samo gomila ljudi sa kojima se vidjam....

e ovo, mi malo smeta
Nije mi sasvim jasno zašto ovu reč shvatate tako ozbiljno.
Meni su prijatelji svi ljudi sa kojima rado provodim vreme. a rado provodim vreme sa njima zato što poseduju neke kvalitete koje cenim. Dakle imam prijatelje.

Možda ste nekada pružili previše poverenja u ljude koje ste nazvali prijateljima, a oni su vas na neki način izneverili, ne znam, ali verujem da ste donekle sami krivi. Previše poverenja - malo prijatelja.


I još nešto, negde ne verujem da čovek može biti sasvim sam.. samoća je više u glavi, nego u ljudima koji nas (ne)okružuju.
 
LPhoklica:
e ovo, mi malo smeta
Nije mi sasvim jasno zašto ovu reč shvatate tako ozbiljno.
Meni su prijatelji svi ljudi sa kojima rado provodim vreme. a rado provodim vreme sa njima zato što poseduju neke kvalitete koje cenim. Dakle imam prijatelje.

Možda ste nekada pružili previše poverenja u ljude koje ste nazvali prijateljima, a oni su vas na neki način izneverili, ne znam, ali verujem da ste donekle sami krivi. Previše poverenja - malo prijatelja.

I još nešto, negde ne verujem da čovek može biti sasvim sam.. samoća je više u glavi, nego u ljudima koji nas (ne)okružuju.

o kakvom ti prijateljstvu pricas ako ne smes imati poverenja? kakav je to prijatelj kome ne mozes da verujes?
prijatelji su ljudi koji su vise od poznanika, ljudi koji ce ti se naci kada ih ti najvise trebas. ljudi koji te nece zvati samo da izadjete ili kada njima nesto treba :arrow: prijatelj ce te zvati da te pita kako si ti, kada je i sam u guzvi.... ili bi bar trebalo tako da bude....
ja na zalost nemam prijatelje.... a kako mi se cini, ni ti....
to sto ti zoves prijateljem je istomisljenik, ili neko cije osobine simpatises iz odredjenog razloga, i to sve nema veze sa prijateljstvom.... pricas o vrlo povrsnom odnosu.... :roll:
 
livija:
o kakvom ti prijateljstvu pricas ako ne smes imati poverenja? kakav je to prijatelj kome ne mozes da verujes?
prijatelji su ljudi koji su vise od poznanika, ljudi koji ce ti se naci kada ih ti najvise trebas. ljudi koji te nece zvati samo da izadjete ili kada njima nesto treba :arrow: prijatelj ce te zvati da te pita kako si ti, kada je i sam u guzvi.... ili bi bar trebalo tako da bude....
ja na zalost nemam prijatelje.... a kako mi se cini, ni ti....
to sto ti zoves prijateljem je istomisljenik, ili neko cije osobine simpatises iz odredjenog razloga, i to sve nema veze sa prijateljstvom.... pricas o vrlo povrsnom odnosu.... :roll:
Km… pričala sam o tome na drugoj strani. Ne znam zašto misliš da nemam poverenja u njih?

Kao što rekoh, ni jednoj osobi, koju volim najviše, prema kojoj imam skoro beskrajno poverenje, nisam rekla sve. Ja ne volim mnogo da se poveravam. Spadam u onu grupu ljudi, koji jednostavno ne vole da dele svoje probleme sa drugima.. ima tačan razlog, neću da kažem koji je, ali svejedno nema veze sa p o v e r e nj e m
No rekla sam, ako bi poželela da budu tu, oni bi sigurna sam, bili. I to je razlika između mojih i tvojih prijatelja.

Ovo gore nije površan odnos i odnosi se na mnjau grupu, no prijateljima sam nazivala i druge ljude sa kojima volim da se družim.. a to koliko njima mogu verujem, je druga stvar.


Zapravo,
ti i ja samo imamo malo drugačije definicije prijateljstva..
 
prijateljstwo???
shta uopshte znachi ta rech?da li to znachi da sa nekim mozesh da se zezash, da prichash o swemu, da se uwek nadjete jednom drugom kad neshto zatreba,da budete oslonac jedno drugom....?
to jednostawno ne postoji...ceo swet je okrenut naopachke pa tako i to...
jedini ljudi kojima apsolutno werujem su moji roditelji, jer znam da ce oni uwek biti tu za mene i da ce mi uwek reci istinu..
shto se tiche drugarica,prewishe sam truda,zrtwowanja i ljubawi ulozila u swaku...da bih se ba kraju razocharala i shwatila da je to samo gubljenje wremena...swe je chisto iz koristi,samo to i nishta wishe...kad im neshto treba,pozowu me...kad meni neshti treba...nemaju wremena....eee pa ne moze tako...
prestala sam da se trudim,jer sam shwatila da nema poente....
a shto se tiche ortaka..imam par njih za koje znam da me nikada ne bi zajebali i koji su uwek tu kad mi neshto zatreba....
a za dewojke znate kako se kaze...ide nekako owako ali nisam sigurna...
poenta je da ono shto najbolja drugarica mo ze da ti smesti...mushko ne moze ni da smisli....
a ja uwek kazem:Budi lukawa, budi pametna i budi obaweshtena;)
 
Nekim prijateljima povjeravam sve.
Jednim dijelom zato sto sam takva, otvorena, a drugim zato sto su zasluzili moje povjerenje.
Do sad, hvala Bogu, niko nista nije "izlanuo", pa cu vjerovatno tako dok me ne razocaraju...
U stvari, jeste me jedna osoba razocarala, ali izborila sam se sa tim da njeno ponasanje ne reflektujem na sve ostale koji to nisu zasluzili...
 
Ja ne verujem nikome,samo majci rodjenoj,...svi su mi uradili shta su mogli,nema....vishe nishta od mene nje ostalo,samo razocharenje,tvrdoglavost,...ne zelim vishe da verujem nekome i ne smem,imam samu sebe i ako sebi ne verujem,bolje da se cviknem,shta mi koristi savet nekog "prijatelja" kad ce me kad tad prodati,...kao i rodbina i familija,....ma svi bre! :evil:
 

Back
Top