Akademija Lepih Umetnosti

LuThieR

Početnik
Poruka
21
E ljudi treba mi pomoc interesuje me sta je potrebno za upis na smer GITARA. Koja je skola potrebna da bi se konkurisao i kakav je prijemni, ma sve shto znate nije bitno...
Vidim da ima ovaj sto ima sliku Rej Carlsa sto ide na akademiju pa ako bi mi pomogo... :confused:
 
Mislim da su sanse male ako nemas neku osnovnu muzicku skolu.

Pazi, nece te niko primiti u neku ozbiljniju srednju ili visoku muzicku skolu ako ne znas osnove, note i tome slicno.
E te stvari se ne daju nauciti za par meseci, potrebno je ipak odredjeno vreme, jer u protivnom ne bi onda postojala ta osnovna skola i svako bi upisivao akademije kako mu se prohte.

Ja bih vole da je drugacije ali na zalost nije, i ja bih rado upisao neku skolu pored nekih 28 amaterskih godina sviranja gitare, ali nije to bas tako jednostavno........
 
nema sanse danas bez muzicke skole...
gitara se upisuje kad si mali... nema sanse da se meris sa nekim ko ceo zivot svira pravilno gitaru i ima veliko iskustvo u citanju i orkestarskom radu...
ma nema sanse nauciti note za pola godine... a kamoli sve ritmicke figure i cuda...
mora se u muzicku...
mislim da u teoriji mozes da upises i ovako, ali u praksi vrlo tesko... morao bi da uzmes privatne casove solfedja i da se bacis na rad... mozda mozes da probas na jazz akademiji smer gitara...
 
levrone:
Nekad se za upis na muzičku akademiju tražio samo sluh....

Pa nije bas tako, uvek se trazilo poznavanje teorije........

Ketchua:
note,mozes kad hoces da savladas za pola godine...
teoriju,mozes da nabubas...
instrument...pmfhh...
naporedni klavir,e to vec ume da bude problem...

Nije problem nabiflati note i osnovu teorije, ali problem je u tome sto nemas kilometrazu u sviranju i rutinu u citanju/koriscenju te iste teorije, razumes.
Savladah je nesto o d te teorije, sve je to super, ali brate, sedi ti , otvori neko delo sa notama koje nikada u zivotu nisi video, pa probaj to da odsviras u momantu !? Nije to bas tako jednostavno, nabubas note i teoriju i spreman si za akademiju......nemojte se zanositi .......pa solfedjo se samo uci u skoli godinu dana, to je osnova svega,.....a gde su jos ostale stvari, evo upravo citam jednu interesantnu knjizicu o teoriji muzike , pa treba ti par meseci da savladas tu knjigu koja se tice onih osnovnih stvari .....a da ne idemo u neke malo slozenije forme.........

Ako je neko zagrejan za muzicku skolu, ja bih savetovao svima onima koji su u BG-u, imate jazz skolu Stankovic, mislim da se tako zove, to je odlicna stvar za pocetak, mislim da se tu moze relativno lako upisati, naravno potrebno je neko osnovno znanje i poznavanje instrumenta ali daleko od toga da se trazi neki nivo akademije......e posle par godina u toj skolici mozda moze i nesto vise da se uradi, a kao sto jednom napomenuh ranije, ko ima love, jazz akademija u Berklee-ju, Boston, USA, pravo mesto..........
 
levrone:
Gledao sam emisiju u kojoj je dekan akademije rekao da je tako bilo kad se on upisivao...

Verovatno je mislio na period pre II rata, ili ko zna kada, tada pola ljudi nije znao ni da pise ni da cita a kamoli da ide u muzicku skolu, i pitanje je koliko ih je tada uopste i bilo......vremena su se promenila........
 
Pazi ne kapiram zashto govorite o meni kao da sam veverica pa ja ako nisam zavrshio muzicku ne mora da znaci da ne znam note tacnije znam ih odlicno a znam i extra muzicku teoriju (neki ljudi se zainteresuju pa uce i sami, ima tolko knjiga o muzickoj teoriji koje sam procito!!!) samo me interesuje dal traze bash diplomu. A svidja mi se i ta jazz shkola gde je to?
 
LuThieR:
Pazi ne kapiram zashto govorite o meni kao da sam veverica pa ja ako nisam zavrshio muzicku ne mora da znaci da ne znam note tacnije znam ih odlicno a znam i extra muzicku teoriju (neki ljudi se zainteresuju pa uce i sami, ima tolko knjiga o muzickoj teoriji koje sam procito!!!) samo me interesuje dal traze bash diplomu. A svidja mi se i ta jazz shkola gde je to?

Kolega, niko nema nista protiv tebe niti pokusava da te ni na koji nacin obeshrabri ili tome slicno. Ja pokusavam samo na osnovu nekakvog realnog stanja stvari dodjem do nekog zakljucka na ovu temu.

Kao sto rekoh, ja bih voleo da su stvari sa upisuvanjem akademije drugacije, tj. da je lakse nego sto neki ovde na forumu misle. Nemojte se zavaravati da je to bas tako jednostavno.
Ok, verujem da znas teoriju, procitao sam i ja poprilicno knjiga na tu temu ali postavi sebi jedno logicno pitanje, da li si ti u ovm trenutku spreman da otvoris neku knjigu sa notama koju nikada pre toga nisi video i da u istom momentu sviras neko delo na gitari citajuci note. Da li si takodje spreman da odradis solfedjo bez vecih problema na prijemnom?
Ako sve to mozes da uradis, svaka cast, onda ne vidim razlog da ne uspise nekakvu skolu.

Raspitaj se za tu skolu Stankovic u BG-a , ako si tamo. Mislim da je to mnogo realnija stvar za tebe od nekakve akademije. Cisto sumnjam da kod nas na akademiji uospte primaju nekoga ko nama zavrsenu ama bas nikakavu muzicku skolu. ALi ti proveri, to je bar lako, nazoves ih i pitas sta je sve potrebno za prijemni.

Srecno!
 
Ma hvala vam nisam ni ja hteo da zvucim ostro, ja sam samo hteo da kazem da nisam bash za bacanje... salim se,pazi u pravu si da ne mogu bash da kompoziciju koju nikad nisam cuo da odviram na keca ali trebalo bi i oni mene malo da poduce tome jer ako primaju samo savrshene svirace koja je poenta, a uostalom imam ja josh vremena da vezbam tek sam 2. razred srednje, samo razmishljam na vreme!!!
 
LuThieR:
Ma hvala vam nisam ni ja hteo da zvucim ostro, ja sam samo hteo da kazem da nisam bash za bacanje... salim se,pazi u pravu si da ne mogu bash da kompoziciju koju nikad nisam cuo da odviram na keca ali trebalo bi i oni mene malo da poduce tome jer ako primaju samo savrshene svirace koja je poenta, a uostalom imam ja josh vremena da vezbam tek sam 2. razred srednje, samo razmishljam na vreme!!!


Ooo...pa ti jos mlad.......ima vremena za tebe ali pazi, akademija nije mesto gde ce oni tebe poducavati osnovnim stvarima i teoriji, tu se podrazumeva da ti dolazis vec kao izgradjen muzicar koji se na akademiji usavrsava. Pa zato i postoje te osnovene i srednje muz. skole da bi se naucila osnova........
 
jbg....
sve je to lepo...
ipak mislim da si zakasnio... nije kao da zelim da te ubijem u pojam, ali milslim da treba da se razvijas u nekom drugom pravcu... akademija je za ljude koji idu u muzicke skole... tesko da moze da se prodje konkurencija... pogotovo u beogradu... mozes da probas u novom sadu... mada je i to mrka kapa... sta da ti kazem... pokusaj, ali napravi jos neki plan za svoj razvoj... imas razne manje i vece orkestre pa sviraj malo i tu... sve to vredi... bilo kako bilo nemoj da odustanes od sviranja...
 
Wombat:
jbg....
sve je to lepo...
ipak mislim da si zakasnio... nije kao da zelim da te ubijem u pojam, ali milslim da treba da se razvijas u nekom drugom pravcu... akademija je za ljude koji idu u muzicke skole... tesko da moze da se prodje konkurencija... pogotovo u beogradu... mozes da probas u novom sadu... mada je i to mrka kapa... sta da ti kazem... pokusaj, ali napravi jos neki plan za svoj razvoj... imas razne manje i vece orkestre pa sviraj malo i tu... sve to vredi... bilo kako bilo nemoj da odustanes od sviranja...

Naravno, slazem se sa time, ovo sto kazem da je jos mlad , mislio sa na ono sto sam ranije pominjao, muzicka skola Stankovic gde moze da proba da upise jazz odsek za gitaru, nadam se ustvari da moze, svakako nisam mislio da ce za 2-3 godien kada zavrsi srednju skolu moci da upise akademiju, odsek gitara.
Ima vremena da se razvija u tom pravcu, ili kao sto rece, da upise neku drugu ne tako zahtevnu skolu gde bi mogao da se usavrsava........
 
Stankovic ima odsek za jazz, ako si preshishao odredjeni broj godina morash na vanredno, dakle placash svaki ispit.
Moze se upisati i regularna i privatna muzicka akademija ako polozish diferencijalne ispite prvo, e sad nisam sigurna shta sve, poshto ja zavrshavam sad regularno srednju muzicku,a znam samo da ima dosta. I konkurencija je jaka. Na privatnoj i ne bash dodushe. Tek kad dash te dif. ispite mozesh izaci na regularni prijemni, imajuci na umu da polazesh jednako kao onni koji su zavrsili muzicku. NIkad nije kasno, ali ako to zaista zelish morash se tome posvetiti...
 
Za upis na akademiju nije neophodna zavrsena muzicka skola. Ako si zavrsio srednju i znas dosta stvari iz teorije muzike onda spremis diferecijalne ispite. Treba da polazes solfedjo, teoriju muzike, harmoniju, kontrapunkt, istoriju muzike i jos neke predmete. Kad polozis diferencijalne tek onda izlazis na prijemni. Znam dosta ljudi koji su bez zavrsene srednje muzicke upisali akademiju i zavrsili. Dakle nije to nikakav mit. Idi do muzicke akademije u Srpskih vladara 50(kod teatra B. Stupica) i pogledaj na oglasnoj tabli sta ti treba za prijemni. Konsultacije bi trebalo da budu u maju mesecu, a diferencijalni ispiti u junu, pa prijemni krajem juna.
Ako ti je ovo komplikovano imas i Akademiju lepih umetnosti (godina je koliko sam cula 2000 evrica, a mozda i duplo). Tamo je valjda malo lakse.
Jazz odsek u Stankovicu je isto super, ali to je srednja skola. Isto polazes prijemni samo u manjem obimu. Solfedjo, instrument i malo teorije muzike. Sekretarijat skole je u Kneza Milosa na samom pocetku. Raspitaj se
 

Back
Top