CACIB,CAC i tri spec. izlozbe u Banjaluci

Djoša

Zainteresovan član
Poruka
349
CACIB BANJALUKA 2006.
INTERNATIONAL DOG SHOW
27.05.2006.


SUDIJE / JUDGES

I FCI grupa
-Srećko Kukić ( CRO ) : sve rase

II FCI grupa
-Andraš Polgar ( SCG) : šarplaninac
-Olga Dolešova ( CZ ) : pinčeri , šnauceri
-Zijah Zulović ( BiH) : ostale rase

III FCI grupa
-Štefica Lazić (SCG) : ast , bt , sbt
-Aneta Sobkowski Dopirella ( PL ) : ostale rase


IV FCI grupa
-Nebojša Švraka ( BiH ) : sve rase


V FCI grupa
-Nebojša Švraka (BiH) : sve rase

VI FCI grupa
-Aneta Sobkowski Dopirella ( PL ) : dalmatinski pas , rodezijski ridžbek
-Radovan Mazalica (BiH) : ostale rase

VII FCI grupa
-Gorica Nešić ( SCG) : sve rase

VIII FCI grupa
-Vibor Ježek ( CRO ): sve rase

IX FCI grupa-Božena Ovesna ( CZ ) : sve rase

X FCI grupa
- Božena Ovesna ( CZ ) : sve rase




SPECIJALIZOVANE IZLOZBE 27.05.2006.
( od 17 do 20 časova )

Šarplaninci
-Vojislav Anastasijević ( SCG )

Njufaundlendski psi
-Andraš Polgar ( SCG)


AST , BT , SBT
-Aneta Sobkowski Dopirella ( PL)

Spec. VIII FCI grupe
-Gorica Nešić ( SCG)



CAC BANJALUKA 2006.
NATIONAL DOG SHOW
28.05.2006.


I FCI grupa
-Zijah Zulović ( BiH) : sve rase

II FCI grupa
-Srećko Kukić ( CRO ) : sve rase

III FCI grupa
-Gorica Nešić ( SCG): sve rase

IV FCI grupa
-Radovan Mazalica (BiH) : sve rase

V FCI grupa
-Radovan Mazalica (BiH) : sve rase

VI FCI grupa
-Nebojša Švraka (BiH) : sve rase

VII FCI grupa
-Vibor Ježek ( CRO ): sve rase

VIII FCI grupa
-Vibor Ježek ( CRO ): sve rase

IX FCI grupa
-Štefica Lazić (SCG) : sve rase

X FCI rase
-Štefica Lazić (SCG) : sve rase

Ostvarenjem kandidature na ( CACIB i CAC ) izložbi stiče se pravo na BiH šampionat . Certifikat i povelja će se izdavati na dan izložbe.

Prijavu sa fotokopijom rodovnika i uplatom slati na :

KINOLOŠKO DRUŠTVO „ BANJALUKA“
Tel./fax : + + 387 51 217 216
UL. Jovana Dučića br. 36 , 78 000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina

KINOLOŠKI SAVEZ REPUBLIKE SRPSKE
Tel./ fax : + + 387 51 371 510
Ul. Miše Stupara br. 3 , 78 000 Banja Luka
Bosna i Hercegovina



Smještaj

PALAS + + 387 51 218 723
IDEJA 217 444
FIRENCA 311 296
DAMJAN 213 900
CASTELLO 371 286
NANA 370 050


PROGRAM CACIB i CAC IZLOŽBE
PROGRAMME CACIB and CAC DOG SHOW

ULAZAK IZLAGAČA 07:30-09:15
EBTRANCE OF DOGS

OTVARANJE IZLOŽBE 09:30
OPENING CEREMONY

POČETAK OCJENJIVANJA 10:00
JUDGING

IZBOR POBJEDNIKA 15:00
BEST IN SHOW




UPLATE NA ŽIRO RAČUN :562-099-00015083-59
EURO ACCOUNT No :
544300-4101837664-978, SWIFT CODE RAZBBA22

Na dan izložbe uplate se povećavaju za 10 KM.
On the day of exhibition prices of the entery forms for the foreign exhibitors for 10EUR .

UPISNINA CACIB CAC SPEC.IZL.PASA
Prvi pas sa katalogom 30KM 25 KM 25 KM
. 25 EUR 20 EUR 13 EUR

Slijedeci pas bez kataloga 30 KM 20 KM 20 KM
20 EUR 15 EUR 10 EUR

Stenad,najmladji, veterani 20 KM 20 KM 20 KM
10 EUR 10 EUR 10 EUR

Parovi,grupe,jh 20 KM 20 KM 20 KM
10 EUR 10 EUR 10 EUR

A vi biste mozda i dosli da znate gdje se odrzava izlozba
izlozba se odrzava u Banjaluckom velesajmu
 
Možda nije to baš pravi topik.ali..........

Da li mi netko može kazati, kakvi su uvijeti za dostiganje "junior BiH šampionata" i "BiH šampionata". :confused:

I još......da li su bilogdje na internetu objavljene prijavnice za CAC i CACIB izložbe u BiH.

Zahvaljujem svima na odgovorima i izvinjavam se zbog "jezica".

Pozdrav iz Ljubljane
 
Za BiH sampionat dovoljno je da dodjete na ove dvije izlozbe u Banjaluci da da dobijete CACIB jedan dan i CAC drugi dan ili imaju izlozbe CACIB u Prijedoru i Novom Gradu , dva uzastopna dana , i oba dana trebate dobiti CACIB i eto sampionata .
Postoji vise takvih izlozbi sa takozvanim BRZIM sampionatima.

A prijavnice ja dobijam kada bude vrijeme prijave za izlozbu pa cu svaki put obavjestiti i ovde .
pozdrav
 
strashno!!!!!!!!! pa koga josh mogu da zanimaju te "latino sapunice" od nashih jadnih izlozbi? i to pazi iz slovenije neko ko moze da ode bilo gde na pravu izlozbu a ne na ove balkanske sprdnje kojima kumuje vec godinama onaj skot mahmud.pa taj ce preko leseva da gazi da ostavri svoju korist a kamoli nece da lazira rodovnik ili izlozbu.grozno.
samo josh jedan primer da su nas rasturili idioti, jer su sve one veze, kojih treba da se stidimo i mi ovde i vi tamo, opstale i funkcionoshu bolje no ikad.pa kad ste vec pobegli od primitivnih srba zashto onda odrzavate kontakte sa najgorim oloshem, koga svi mrze, i svi znaju shta radi i shta neradi, shta ce vam sudije iz SCG pa to su najvece ljige ovdashnje.sto malo ne edukujete ljude pa lepo kazete da engleska, kolevka kinologije, ima
(chitaj imala pre par godina) 8 sudija svih rasa a kod nas ih ima preko 400 od kojih nekolicina sude stalno jer nemozes da ih izvadish iz arapinovog d...., ni pertle od metra ne pomazu.da na jednoj izlozbi u engleskoj bude pasa kolko na svim nashim nebude ukupno i to zato shto je broj limitiran na 25 000,da je broj izlozbi kod nas veci nego u celoj evropi ukupno.to vam nije palo na pamet ali da trazite pare jeste da preporuchujete prenochishta i to jeste,shto se nebavite KINOLOGIJOM za promenu, sram vas bilo.
 
Izvini ali kome je sve to bilo upuceno i jos ovo sa prenocistem ?
Izlozba u Banjaluci , jos prosle godine kada je organizovao Sinisa Danjko bila je odlicna izlozba . Ove godine mislim da ce biti jos bolja .
Ovo sa prenocistem sam stavila jer mnogo ljudi koji dolaze iz Bugarske , Hrvatske , Slovenije , Makedonije , Srbije ... pitaju gdje mogu da prenoce .

Na nekim izlozbama kod nas zaista je jadno ali cast izuzecima .
Pozdrav
Jovana
 
Djoša:
Izvini ali kome je sve to bilo upuceno i jos ovo sa prenocistem ?
Izlozba u Banjaluci , jos prosle godine kada je organizovao Sinisa Danjko bila je odlicna izlozba . Ove godine mislim da ce biti jos bolja .
Ovo sa prenocistem sam stavila jer mnogo ljudi koji dolaze iz Bugarske , Hrvatske , Slovenije , Makedonije , Srbije ... pitaju gdje mogu da prenoce .

Na nekim izlozbama kod nas zaista je jadno ali cast izuzecima .
Pozdrav
Jovana

kojim bre izuzecima ?
treba da vas je sramota da budete u prisustvu tih hulja a ne josh i da se reklamirate.a i dalje obilazish konstruktivna pitanja o kinoloshkom radu ili kao i oni sasvim namerno nemash pojma o tome?
izdajete li uzgojne dozvole tamo? imate li klubove? ko daje dozvole za parenje?
ko ide u obilazak legla? ili i vi samo otimate pare ko ova djubrad ovde sa kojima se i dalje druzite pa ste isti kao i oni, verovatno ? ako niste unapred se izvinjavam ali duboko sumnjam u to.najvaznije je napraviti ciganiju od "izlozbe" gde je sve vec unapred odredjeno ? ako si entuzijasta u shta sumnjam pokri se ushima i cuti ne petljaj se u neshto shto neznash.verovatno sve ovo shto sam te pitao i nemash pojma shta je. mislish kinologija je uzeti pare nekom SRAM TE BILO.koliko puta neki pas kod vas moze da se upari godishnje?100% i neznash da je to u sredinama gde kinoloshki RAD postoji limitirano i da te dozvole izdaje struchna komisija na nivou kluba za tu rasu.zashto ne dash neke linkove da vidim neshto novo, svetsko a ne NASHE daj malo informacija za ove ljude ovde koji kao i ti nemaju pojma o tome shta je kinologija, selektivan uzgoj, potenciranje odredjenih osobina......NEMOZES JER I SAMA POJMA NEMASH A KORISTISH INTERNET DA LJUDIMA PARE TRAZISH? shto nije u duhu ovakvih foruma ali nema veze.pruzi neshto ljudima napravi site pa ponudi neshto struchno pa nam onda takvu informaciju pruzi a ne samo daj pare za upisninu.licemeri jedni mrsh.
 
Sahib, molim te malo lakse, u pitanju je devojcica kojoj ni na kraj pameti nisu profit i ostalo sto navodis. To je jedno fino dete koje ima ljubimce, i tek cini prve korake u kinologiji. Na sta ce naici znamo i ti i ja, ali nije lepo da je ovako iznapadas, pogotovo sto ce u celoj prici ona biti zrtva a ne zlikovac.
 
Nije mi bas sve ovo ok ali nema veze.
Ja sam tek 2-3 godine u kinologiji i junior handler sam .
Bavim se psima i idem na izlozbe samo zato sto ja to volim i zato sto uzivamo i moji psi i ja . Na izlozbama odlicno prolazimo iako ne placamo sudije .
U Srbiji kao i ovde izlozbe su propalitet istina . Ali na svakoj izlozbi ja nadjem ono nesto sto me ucini srecnom a nije rezultat . Mnogo puta bili smo prevareni od strane sudija . Cak jednog poznatog sudije ( da mu ne navodim ime ) , Srbin , koji POKLANJA Hrvatima bolje rezultate .
Ovu temu sam postavila samo zbog toga da bi dosli oni koji se bave kinologijom da se upoznamo i razmjenimo iskustva .
Pozdrav
Jovana

p.s. Pudlala hvala !
 
Djosha, svaka chast, izuzetno zrelo razmisljas i ponasas se za primer. Naravno da na svakoj izlozbi mozes doziveti nesto lepo, bez obzira na propratne elemente. Nemoj zamerati nama koji smo vec istroseni sa ovih bezmalo 15 godina poniranja kinologije. Zato i jeste potrebno da nove generacije, kao sto si ti, unesu malo optimizma u celu ovu tuznu pricu. Veliki pozdrav i zelim ti sav uspeh!
 
Djoša:
Hvala oboje na podrsci !
Nadam se da cu uspjeti u onome sto toliko zelim , a to je da se bavim kinologijom i izlozbama .
Sahibe , svakako mi je na neki nacin drago da ste se javili , da neko ima kvalitetne pse i ako moze se nekako promjeniti nasa kinologija.
Koje pse imate ?

ti i dalje trabunjash o glupostima?
imash internet pa se informishi o tome shta kinologija jeste, i chime se bavi. ja sam se unapred izvinuo ukoliko se radi o entuzijasti koji nije upucen u deshavanja ali sada znash i nemoj vishe da reklamirash djubrad a mene pusti na miru i ne uvlachi me u gluposti.
jedini savet koji mogu da ti dam besplatno je:
nadji klub u matichnoj zemlji svojih pasa uchlani se tamo i u saradnj sa njima pochni da se bavish kinologijom ako ti je do toga.

nashu "kinologiju" nemozesh promeniti jer pametni beze glavom bez obzira, sa ovih prostora, a skotovi ostaju kojima nije strano zarad svojih interesa da upropaste sve i svakog.
 
pudlala:
Sahib, molim te malo lakse, u pitanju je devojcica kojoj ni na kraj pameti nisu profit i ostalo sto navodis. To je jedno fino dete koje ima ljubimce, i tek cini prve korake u kinologiji. Na sta ce naici znamo i ti i ja, ali nije lepo da je ovako iznapadas, pogotovo sto ce u celoj prici ona biti zrtva a ne zlikovac.

vidim komshije smo shto nije razlog da ne govorim shta mislim.
neka se uputi u kinlogiju i time nek se bavi bolje joj je jedna izlozba u inistranstvu specijalka nego sranje kod nas-njih.
vidish da se lepo uklopila da za majmune pravi reklamu i josh kao sve jadna nishta nezna?
e sad zna i neka se mane corava posla
 
Komshija, naravno da imas pravo da govoris sta mislis, ali smatram da je ton malo preostar za obracanje Djosi.
Sta ti zapravo savetujes da radi? Mi smo ovde mahom poceli da bojkotujemo, i vidi gde smo? Pogledaj na sta lici Bgd CACIB.
Sta da radi? Sta da mi radimo??? I sama ovde gundjam protiv KSSCG, a nista korisno nisam uradila.
 
Ja sam clan naseg kinoloskog kluba u Banjaluci .
Meni je drago da ima neko ko se razumije u kinologiju i na ovom forumu .
Ali ja ne mogu da idem vani na izlozbe , sem Srbije i Hrvatske , jer nemam dovoljno novca , ali nadam se da ce se to vremenom promjeniti .Mislim da mi je bolje da sada prvo idem na nase izlozbe da bi se upoznala i izvjezbala sa psima , te da kasnije kada skupim neke pare isla u inostranstvo .
Ali mi i dalje samo kao sto je pudlala rekla , pricamo ovde i kritikujemo ih a niko nista da preduzme.
 
PA BRE NAPISAO SAM A VI CHITAJTE
KO JE ZAINTERESOVAN NEKA NADJE KLUB U ZEMLJI POREKLA RASE ZA KOJU SE ZANIMA I NEKA SA NJIMA SARADJUJE NEKA OSTVARI KONTAKT SA EMINENTIM ODGAJIVACHIMA U ISTOM KLUBU I NEKA SE BAVI KINOLOGIJOM.
NEPOSTOJI RAZLOG DA SE PRISUSTVUJE DOMACOJ SPRDNJI OD NAKAZNIH PASA MOZES SAMO DA STEKNESH LOSHE NAVIKE.SHTO SE PARA TICHE...
PA STVARI STOJE OVAKO:
U BELOM SVETU PRVO IMASH PARE PA SE BAVISH PSIMA KONJIMA I MOTOTRKAMA, TO SU UVEK BILE JAKO SKUPE ZANIMACIJE. AKO NEMASH NOVCA DA RADISH TO KAKO TREBA NEMOJ NI DA RADISH. IMASH SVOG PSA ILI PSE I DRUZITE SE. TO JE "KAO" SUROVA ISTINA. NA KRAJU VALJDA PSA IMASH JER GA VOLISH?
TA GOVNA PO TIM NAZOVI SAVEZIMA SU PROIZVOD NE NEGATIVNE NEGO NAKAZNE SELEKCIJE I NIKAD NECE DOZVOLITI DA SE BILO SHTA PROMENI SHTO BI UGROZILO NJIHOVE POZICIJE KOJE SU STEKLI. PA ONI SU OTPAD LJUDSKOG RODA NE VREDE NI STRUCHNO NI LJUDSKI I TO SVI DO JEDNOG IZUZETKA NEMA. TOLIKO SU ODVRATNI DA IOLE NORMALAN CHOVEK NEZELI DA IMA NISHTA SA TOM GOMILOM, KAKO VEC RECHE JEDAN, PROIZVODA DEFEKACIJE. MANI TE SE CORAVA POSLA PONOVO VAM KAZEM, AKO NEMATE USLOVA DA SE BAVITE KINOLOGIJOM KAKO VAM VEC PO DRUGI PUT KAZEM BATALITE TO I ZALITE STO VAM NEDAJU DA ZIVITE ELEMENTARNE SLOBODE, POVODAC U RUKE I U PRIRODU, NARAVNO SA FRONT LINE PREPARATOM NA PSU. NARAVNO POSTOJI I DRUGA OPCIJA: AKO ZAISTA TOLIKO ZELITE I VOLITE KINOLOGIJU ONDA SE TOME POSVETITE PA SE BAVITE NA PREDHODNO NAVEDEN NACHIN. UVEK NESHTO TREBA ZRTVOVATI A, UKOLIKO VAM JE VASH KOMFOR VAZNIJI NEMOJMO SE LAGATI ONDA, VAMA JE SAMO DOSADNO.
NIGDE SE NASHA LJUDSKA BEDA I PRIMITIVIZAM NEVIDE JASNIJE NEGO NA POLJU KINOLOGIJE. DOSHLO DJUBRE DA STUDIRA KOD TITA I **** NAM MAJKU SVIMA VEC GODINAMA I NEMOZE MU NIKO NISHTA A ARAPSKE PODREPNE BUVE SAMO SE SVE VISHE I VISHE UVLACHE TAMO GDE IM JE MESTO.
AKO SU MOJE RECHI PRESTROGE KAKO ONDA NAZVATI ONO SHTO SE DESHAVA????????????
 
Meni ce zauvek ostati enigma kako neko moze da bukvalno privatizuje jednu drzavnu organizaciju, i da zasedne kao vecni sekretar, uprkos ociglednim dokazima da lose radi svoj posao. Znam da je bilo nekih pokusaja osnivanja paralelnog saveza, a od toga ocigledno nije bilo nista.
Sahib, 2 stvari>
1. Tvoj nacin zapravo slede mnogi, i zato je kinologija u ovoj zemlji kakva jeste. Ignorisemo izlozbe, ne ucestvujemo u radu lokalnih klubova... Ipak je to svojevrsno okretanje glave od stvarnog problema. OK, ucestvuj u radu maticnog kluba u maticnoj zemlji, ali poenta je da, ako si kinolog iz SCG, unapredjujes kinologiju ovde. Na to se odnosilo moje pitanje- sta uciniti ovde, sada.
2. Famozni caps lock- em se teze cita, em ces biti opomenut. Zasto da sebi umanjujes kredibilitet vikom, kada je ocigledno da si dobro upucen u ovu nasu nesrecu i da mozes da doprinese diskusiji, da skrenes paznju na ono sto se desava itd. Razumem gnev, ali sam ipak za pribraniji nacin iskazivanja.
Pozdrav
 
Ne znam kako stoje stvari sa zlatnim retriverima, ali upoznao sam jednu gospodju u Kosutnjaku koja ima ubedljivo najlepsu retriverku koju sam video. Zapazio sam je sa 100 metara i ostao bez teksta. Kuja je sampion, a za vlasnicu sam poprilicno siguran da ne bi podmicivala sudije. Da bi pas bio sampion potrebno je, cini mi se, 6 pobeda, a razmak izmedju dve uzastopne pobede ne sme da bude veci od 6 meseci, ispravite me ako gresim. To bi u prevodu trebalo da znaci da par godina nije bilo namestanja. Inace mislim da ta vrsta bojkota o kojoj Sahib govori nema nikakvog smisla. Mnogo bi bilo delotvornije kada bi se organizovao bojkot jedne izlozbe, da recimo svi dodju sa svojim psima, ali da se ne prijavljuju. Strajk u nekom preduzecu ne postoji kada se radnici ne pojave, vec kada dodju na radno mesto, ali odbijaju da rade dok im se ne ispune zahtevi. A sto se tice izlozbi u inostranstvu, pa to tek nema smisla. Lepo zvuci kao zamisao, ali je izvodljivo jedino za one sa dubljim dzepom i za odgajivace. Glupo je samo ignorisati jednu opciju kada ne postoji alternativa. Mora da se ucini nesto vise, a sto se tice ovog naseg slucaja, mislim da mora da postoji inicijativa iz samog kinoloskog saveza.
 
moj nachin ne sledi niko svi ste ni vruci ni hladni, a lepo sam reko da je to jedan od hobija vishih klasa uvek bio.
neznam za podatak da je bilo kad i bilo gde u svetu shtenaru imao neko ko nije grof lord ili sl.to je bar prosto.ponovicu: prvo imash pare pa se onda bavish konjima mototrkama ili psima i to je tako uvek bilo i bice.
da bi se proizvela shampionska linija pasa bilo koje rase potrebna su ulaganja koja se nemogu nikad opravdati verovali ili ne. dakle 2 su alternative, imati svog ljubimca voleti ga maziti ga i zvati ga djordje, i u tom sluchaju se ne GURATI tamo gde ti nije mesto, i druga varijanta je da tome pristupish sa vishe struchnosti i KINOLOSHKOG rada.
ochigledno je da vi koji ovde neshto komentarisjete kinologijom smatrate samo izlozbe, a upravo o tome i svo vreme govorim medjutim vi ste tolike neznalice da i ne vidite shat je napisano.
meni smeta kod ovih nashih idiota upravo to shto su sve sveli na gomilu glupih izlozbi a kinoloshkim radom se niko nebavi niti zna shta je to kao i vi ovde.
tebe sam DJosha pitao a ti neodgovarash po ko zna koji put samo lupash neke gluposti o nameshtaljkama.ponovicu
da li ima uzgojnih dozvola, pregleda legla, kolko puta neki pas moze da se upari godishnje i sa kakvom kujom..... to sve posle uslovljava ostale stvari npr kolko rodovnika moze da dobije odredjena kombinacija pasa shodno njihovim klupskim struchnim ocenama
ma shta vam pricham za vas su to shpanska sela i nikad i necete dalje odmaci od palanachkih vashara pasa
pitao sam te shto ne postavish neshto struchno neki link neshto shto ima veze sa kinologijom a ti ni na to neodgovarash i to je istina samo trabunjate neshto o nameshtanim izlozbama shto je najmanji problem a vi to i nemozete znati kad ste neznalice a ocete da se gurate ko da ste iza sebe ostavili neznam ni ja kolko generacija pasa dokazanih i u priplodu i u eksterijeru
pitaj te skotove po nazovi kinoloshkim savezimo o ovome shto te pitah pa cesh videti kako ce oboriti pogled shto zbog neznanja shto zbog licemerja
 
Zaista ne znam zasto tolika mrznja kod vas Sahibe.
Jos kao manja , uvijek sam govorila , onaj ko ima psa/pse taj ima cistro srce , tj. nema mrznje u sebi .
Koliko vidim ima izuzetaka. Imate pravo na svoje misljenje i ja ga postujem , jer sam jos mlada i tek sam se pocela baviti kinologijom . Ako nemam para da idem na izlozbe vani , ici cu na izlozbe u BiH , SiCG i Hrvatskoj . Bolje da idem igdje nego da ne idem .

Sve ovo sto ste oitali oko uzgojnih dozvola, parenja i ostaloga , mene iskreno ni neinteresuje .Izlozbama se bavim samo zato sto to volim , a kinologija jeste ljubav . Vi cjelu kinologiju smatrate samo jednim poslom koliko vidim .
Za uzgojne dozvole i parenja me ne interesuje , koliko god to zvucalo ludo sa moje strane , jer ja imam 15 godina i po tom pitanju nista ne mogu da ucinim. Znam koliko puta svoje pse parim i vodim na izlozbe .
Niste ni vi meni odgovorili koje pse imate ?
 
Sahibe, daj osvrni se malo i pogledaj gde zivis. Kakvi grofovi, konji, automobili, o cemu ti pricas? Djoso, ne osvrci se na ovakve komentare, naslusaces se jos puno toga. Bitno je da shvatis realnost oko sebe, da stremis ka cilju cistog srca i usput da menjas sve sto je u tvojoj moci, a ovi "eksperti" koji su deprimirani sto nisu grofovi pa nece da vode ljubimce na izlozbe nego se takmice sa tinejdzerima ko vise zna, nisu vredni paznje.
 
Meni je mnogo zao sto ljudi u nasoj zemlji sve pretvore u biznis. Moj pas je jedan od onih koji su platili za to sto su ljudi pohlepni, i stvarno smatram da to nije u redu.
Volela bih da je vise ljudi kao sto je Djosa, jer ona svoje pse zaista voli i ne gleda na njih kao na izvor para, sto nazalost vecina ljudi na ovim podrucju radi.
Naravno da su izlozbe vecinom korumpirane, ali sta kod nas nije korumpirano? Ovde treba jos mnogo toga da se promeni pre izlozbe pasa.
 

Back
Top