Protesti u Francuskoj – policija i fašisti zajedno

00 Chief Parish

Zainteresovan član
Poruka
480
15. mart

Policija i fašisti

Tokom prošle noći, u utorak, ispred Sorbone se okupilo nekoliko stotina ljudi koji su zahtijevali povlačenje ugovora o prvom zaposlenju(CPE). Policija je opet primjenila silu kako bi spriječila studente/kinje da se izraze. Ali, ovog puta su policijske snage imale i podršku oko stotinu članova Nacionalnog Fronta. Fašisti, vjerne sluge sistema, naoružani čeličnim šipkama i sa šljemovima na glavama, su počeli da se okupljaju oko 19.30h nekoliko stotina metara od Sorbone, kako bi napali demonstrante.

[Prevod: Kontrapunkt/Zluradi Paradi]
[Izvor: www.libcom.org]


šta mislite zbog čega su se udružili policija i fašisti ?
 
Пре ће бити да ови протести одговарају "фашистима".
Ствар је проста - овај уговор се уводи да би се омогућило лакше запошљавање сиромашних из предграђа (у теорији), лакшим отпуштањем оних који су већ стекли посао.
Ако лепеновци нису "разбијали" оне демонстрације прошле године, када су (исто) горела кола, не видим зашто би сада учествовали.
 
Verovao ti, ne verovao, ali tako ti je to. Verovatno anarho-sindikalisti učestvuju u neredima jer se bore za prava radnika. Ali ti to možda ne razumeš jer pripadaš bogatoj klasi ?
Fašisti uvek i jesu slepi poslušnici režima. Ko je se pridružio fašistima u Španskom građanskom ratu? Oni koji ba da uvek drže ljude na uzici. Katolička crkva, bogataši, većina oficira, zemljoposednici. Sigurno ne oni kojima odgovaraju prava radnika. Tako je i ovde slučaj. Fašistima odgovara svako smanjivanje prava građana.

Zašto misliš da protesti odgovaraju fašistima?
 
00 Chief Parish:
Verovatno anarho-sindikalisti učestvuju u neredima jer se bore za prava radnika. Ali ti to možda ne razumeš jer pripadaš bogatoj klasi ?

Relativno je to. Ja mu dođem nešto kao pripadnik srednje klase. Sa druge strane, istaknuti srpski anarho-sindikalista Ratibor Trivunac je iz bogate klase. Pitaj njega, razume li (da ne kažem kapira) on?

Poenta mog pitanja iz prve poruke je bila, postoji li još neki izvor, osim anarho-sindikalističkih, koji bi potvrdio učešće lepenovaca na stani policije? Zaista me čudi da takva politička struja, znatno snažnija od te anarhističke, ne bi to sama objavila.
 
da i mene raduju protesti u Francuskoj, kako oni u novembru tako i ovi. Šteta što se kod nas niko ne buni protiv zakona o radu, o uvođenju silnih participacija kod doktora, zbog pljačkaške privatizacije. No, sve sam ubeđeniji da srbi imaju autoritativni karakter, tj.podanički mentalitet.

Nisam znao za Trivuneca da mu je ćale bogatun, pa to mu je veliki plus čoveče. Naravno da kapira, čim je krenuo da radi nešto za prava radnika. Svaka mu čast. Treba biti veliki nekonformista da bi ustao protiv svoje klase. Kapira on , uveren sam u to.

A što se tiče još nekog izvora, u vezi sa učešćem fašista na razbijanju protesta, pokušaću da pronađem. Ovo mi je drug poslao sa kontrapunkta.
 
doduse nije da nemaju pravo taj cpe je merde jednom recju

istina... ali se i ne razlikuje bas od nekih drugih postojecih okvira za eksploataciju masa:) (CDD-ovi i sl.), zasto se fr omladina bas sad odlucila na ovoliki bunt i podrzana od strane svih sindikata hm... ne bih da ulazim u teorije zavere i sl. ali mislim da je ipak u pitnaju obracun dve struje unutar UMP ( desnicarska koalicija na vlasti) De Vilpenova i Sarkozijeva... Po publicitetu danom prilicno bednoj mobilizaciji iz pocetka protesta reklo bi se ipak da i "nekom" drugom osim studenata odgovara da se od ovoga napravi razlog za rusenje aktuelnog premijera
Cinjenica da se u Francuskoj vec vise od deceniju "steze" kais i da su to cinili i levicari bar onoliko koliko i desnicari, nije potakla "omladinu" na razmisljanje kakve tek zakone planira da donese liberal Sarkozy ( samo po pitanju ekonomije, po drugim pitnjima rado skuplja glasove ekstremne desnice ) jednom kad mu sklone DeVilpena koji je mozda traljav ali kakav takav Francuska ide punom parom ka Americkom modelu ... malo poreza,socijala u najboljem slucaju engleska, puno zatvora i pandura i cvrsti atlantski zagrljaj ... a o nekakvom suprotstavljanju "anglosaksoncima" pa makar onako "simbolicnom" nece biti dugo dugo ni govora

Naravno mozda je rec o koincidenciji ... a mozda bi i ovi ovde trebalo da si uzmu neku boju za simbol ...
Covece jos malo pa ce trebati nijansijeri iz farbare da nadju neku koja je slobodna :D
 

Back
Top