uniformisani ljudi...

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
zashto se ljudi uniformishu?...a vezano za muziq...dal je to samo potreba za pripadanjem nekoj glupi ili je to zaista nachin zhivota?...moja isqstva su da svi ti koji su u sredjnjoj ili osnovnoj nosili faerke ili ne znam duge kose i crne majce...danas su najgore ljige...koje se przhe na stoji i slichne gadosti...retki ostanu u tom tripu do kraja...ali onda se nisi menjao od osnovne a to je loshe...to mora biti loshe...

dakle shta vi mislite o svemu tome...ovo mozhda i nije tema za muziq al svestan sam rizika koji nosi postavljanje teme ovdi...

moje mishljenje je da su svi isti...i ovi nashminkani u crno shto se lozhe na neke nordijske metalce...i oni s kachketima na stranu shto se lozhe na crnce...retko ko od njih kapira bilo shta o muzici...al svako od njih poshtuje trend...

nadam se...svi tje odrasti i shvatiti...al shanse su male...
 
Ja sam punker. Ali ne nosim takve stvari. Imam martinke i 2-3 majice farmerke. Ali se ne oblacim uvek tako. Samo volim takvu muziku i pripadnik sam anarko pokreta. Vise volim rok a ove repere fensere i narodnjake nikad nisam slusao. Slazem se sa tobom. Ja ovu muziku citav zivot slusam. A martinke nosim zbog vremena TJ nevremena.
 
citav zivot slushash, heh, chitavih 13-14 godinica? :D :P shalim se ali promenices ti muzicki ukus josh 83427493587349 puta...
i ja sam se pre lozhila na pank ko nenormalna... i sad volim ali nisam toliko opsednuta time da pokazhem svima da ja slusham punk.. :lol:

a zashto se ljudi uniformishu? pa ja mislim da je to sasvim OK do neke 17te, 18te godine... posle se preraste... ok, ako ti hoces da budesh u npr. dark fazonu ja to postujem ali nemoj se zaboga ogranicavati samo na dark i gothic i nositi crne charape i crne gace da bi bio TPy, ili pricati okolo svima kako ti se jede gavran (to je ona svima poznata anegdota sa gothicharkom iz ksta :lol: ).
a to da su isti ovi opaki metalci i oni kao nalickani fenseri - isti su... svi se oblace po nekim pravilima...
mada, ono, kao sto rekoh na pocetku - nema neke dublje filosofije u svemu tome - sve se to preraste i svi kad omatore pocnu da slusaju jazz :)
 
Al me ispljuvaste. . .
Ja sam svoju prvu crnu maicu (punks not dead), god bless it, kupio jos oktobra meseca 1997 i jos je nosim (doticna je na slici). Posle nje sam kupio jos podosta crni maica, a i ne crni. Neke sam cak i sam stampao (jednia maica Zvoncekeove Biljeznice sa albuma "Mrzim Svoju Mesnu Zajednicu"). . . Nabolje mi je bilo kada sam 8.11.2005. na Exploited otisao u svojoj drugoj crnoj maici na kojoj je gosn Wattie himself.
A ako me neko pita zasto ih nosim ima i odgovor. To je ono sto mislim i osecam kad i obucem, to sam ja. To je ono sto ja volim i bole me uvo sta ko misli. Nosio sam sve to i nosicu sve to. Svaka maica koju sam obukao u proteklim godinama imala je u sebi jedan deo mene. Ma koliko je to nekad izgledalo da tako nije (recimo kad obucem maicu Texas ili Albuquerque - New Mexico) opet govori nesto o meni.
Ono sto nosim nosim jer se u tome osecam udobno. . . A u ostalom odeca to treba i da bude. A isti je slucaj i sa obucom, nek je meni udobno u njoj. . . Nenosim one kremske patikice i sl. Nosim starke leti (sta cu kad nisu bas pogodne za zimu), martine, nike. . . Zasto? Zato sto ih volim nositi. . . Ja se u njima osecam prijatno i nevidim zasto ih onda ne bih nosio. . .
 

Prilozi

  • Image(178).jpg
    Image(178).jpg
    35,6 KB · Pregleda: 6
  • Image(179).jpg
    Image(179).jpg
    29,8 KB · Pregleda: 6
  • Image(180).jpg
    Image(180).jpg
    33,9 KB · Pregleda: 7
Najvise volim cipku i svilu. Tako se i oblacim od malena naravno. Roze, lila i pink su moje omiljene boje. Uvek sam u tim nijansama. Obozavam i da se mirisem i da stavljam sto cuda na sebe pre, za vreme i posle kupanja. Imam i kapu za kosu za kupanje koja je roza, papuce, tj. pantofnice su isto roze, imam i Diorovu masnu koju stavim na kosu kada se sredim. Jednostavno bez tih stvari ne mogu da zamislim zivot. Volim kad mirisem... :razz:
 
Zanimljivo... Muzika i oblačenje, ni meni nije jasno... Jedno sam vreme pokušavala da nosim uske roze majičice, bele pantalone, da se veselo šminkam... Čak sam i suknju obukla par puta :shock: :lol:
Kad mi došlo iz gooze u glavu da ja stvarno mrzim svetlu odeću, ondaK sam i odustala od toga... Prosto se neprijatno osećam. A ne slušam muziku koja ide uz neki dark fazon, whatever... Onako, određeno.
A Liza se, izgleda, baš u takvoj odeći lepo oseća, pa onda neka je i nosi. Ljudi, oblačite ono što ste vi, u čemu se lepo osećate! :) Kada se u tome lepo osećate, lepo vam i stoji.
A ako Anarhist stvarno ima oko 15 - respect :shock:
Mnogo pametan dečko... :)

Ma sve su vam to sekte, bre... :P
 
AntunTun:
moja isqstva su da svi ti koji su u sredjnjoj ili osnovnoj nosili faerke ili ne znam duge kose i crne majce...danas su najgore ljige...koje se przhe na stoji i slichne gadosti...retki ostanu u tom tripu do kraja...ali onda se nisi menjao od osnovne a to je loshe...to mora biti loshe...

Imam slična iskustva. Sve one devojke koje su u 7-8 osnovne kao nešto slušale Pistolse, danas su najgore grandovke... One su tad čak i pušile, pa su kao bile face. Ja nit sam tad pušila niti mi dana danas pada na pamet da se tako trujem. A imam iskustva i sa ovim drugim ljudima. Sa ovima što se nikad ne promene. Moj muž ima jednu zanimljivu priču. Ne znam da li ću baš tačno da je ispričam. Kad je imao 6. godina na TV je video Pekinšku patku i tad je u sebi pomislio "kako je ovo dobro" (mislim onakako kako dete to može da pomisli), e danas on ima 35 godina, mnogo toga je proživeo, ali je i dalje u tom fazonu. Daleko od toga da on sluša samo punk, ali tako razmišlja i tako se i oblači! Ne voli kravatu i odela, pa to ti je (ne volim ni ja ;) ).


AntunTun:
moje mishljenje je da su svi isti...i ovi nashminkani u crno shto se lozhe na neke nordijske metalce...

Ja OBOŽAVAM da nosim crno, a nekad sam se i šminkala tako, ali ne slušam te nordijske metalce...


AntunTun:
nadam se...svi tje odrasti i shvatiti...al shanse su male...

A šta bi to trebalo da shvate? Daj objasni mi malo...
 
@antun tun
Dobro, imao sam dugu kosu, ponekad i do dupeta, sad je nemam (dugu).... Sad sam ljiga?
Zanimljivi ste vi što sve najbolje razumete, iskreno se čudim vašoj istrajnosti.... Znaš, nekad sam imao 13 godina, sada imam 23; nekad sam slušao jednu vrstu muzike, ali kako mojim sazrevanjem sazreva i moj muzički ukus, sada slušam drugu;...
Ne znam za tebe, ali ja mislim da je stvarno sasvim da se ljudi odrastanjem menjaju, pa ne mogu se celog života ponašati kao osnovac...???
Drugo, mislim da je normalno i to da neki klinac hoće da izađe iz šablona, da hoće da bude malo drugačiji (originalniji)... Ja sam npr. jedini u školi nosio bele košulje, kravate (mašne) u kombinaciji sa šorcom i patikama, što ne znači da mislim da bih sada trebalo tako da se pojavim na fakultetu, ili na poslu, u banci,....
 
pa ono...ja imam neke plave starke...i stalno ih nosim...kada vreme dopushta...da li sam uniformisan?...i shta sad....mislim nemam ni crne majce...chak uglavnom nosim klasichne farmerke...ne volim crno...nemam ni dugu kosu....prilichno je kratka....chak je perem svakog dana...mislim ja sam sramota za profesiju...a slusham svekakvu muziq....grunge,rok,metal...ma strashno...odoh sad da se malo bichujem....a posle trchim da kupim nekoliko majica...da se uniformishem...mislim....naravno da se menja muzichki ukus...mislim kako sazrevash....ne mislim na dramatichne prelaske...sa metala na stoju...ali recimo sa roka na jazz ili neshto slichno...zhiv bio...i nauchi da pishesh....
 
Ok, meni su su skroz u redu klinci koji se "uniformisu" bez obzira da li oni mogu da shvate sve to (ako ima sta da se shvati), jednostavno na taj nacin se socijalizuju i prolaze kroz odredjene faze svog zivota, zajedno sa sebi (koliko-toliko) slicnim ljudima. To sto vecina njih nece slusati "bas tu muziku" posle i nije neki problem. Mislim i nije smisao zivota u "furanju nekog svog fazona". To dodje i prodje.
Licno sam se "uniformisao" jedan vrlo kratak period svog zivota i to vise iz razloga da prikrijem trenutno lose materijalno stanje :) jer lakse je biti "grunge" (mada sam slusao Mudhoney, T.A.D i Melvinse...) nego siromasan i poderan :)
Negde sa 18 sam se osisao, obukao obicnu odecu i to je to. Iskreno, nacin oblacenja nikada nije imao veze sa mojom muzickom kolekcijom. Dozivljaj muzike je uvek za mene bio vrlo licna stvar ako ima neko ko slusa slicnu muziku kao ja super, a ako nema sta da se radi. Da ne sirim temu ali "fensiranje" i "RnR kao nacin zivota" su mi uvek licili jedno na drugo, misli sta je to " RnR kao nacin zivota" ima buntovnika raznih :).

Sta reci deco, klinci i omladino oblacite se kako hocete uzivajte u svakom trenutku a sta ce biti posle ili sta cete biti posle nije toliko bitno.

Ili da budem totalano cinican-ne zavisi to toliko od vas :)
 
e odlicna tema... ni meni to nikad nije bilo jasno... recimo, moj drug koji je stvarno zagrizen u hiphop muziku, kad vidi fensike na ulici, uvek kaze kao: "fuuuj... sta je lepo i originalno u tome da se svi isto oblace?" A on i svi ostali "reperi" se isto oblace?! so...wtf!? kao i vecina metalaca... zasto se onda oni toliko razlikuju od fensera...
Neko je napisao "obukla sam nekoliko puta i suknju (?!)" da pa? Sta je u tome toliko lose... Naravno ne mislim na one minice, sto su kao malo deblji kaisevi... ali... zasto je toliko lose ponekad obuci suknju? (osim ako je musko:)) zasto je toliko strasno izraziti svoju zenstvenost...
anyway, samo sam htela da pohvalim temu... poz
 
*drunken_butterfly*:
citav zivot slushash, heh, chitavih 13-14 godinica? :D :P shalim se ali promenices ti muzicki ukus josh 83427493587349 puta...
i ja sam se pre lozhila na pank ko nenormalna... i sad volim ali nisam toliko opsednuta time da pokazhem svima da ja slusham punk.. :lol:

Ma znam. Nesam ti ja neki punker. Ali slusham takvu muziku. A to shto kazes jeste.
Moja seka je bila punkerka. A sada ne moze da ga podnese.
 
MinM_4Life:
e odlicna tema... ni meni to nikad nije bilo jasno... recimo, moj drug koji je stvarno zagrizen u hiphop muziku, kad vidi fensike na ulici, uvek kaze kao: "fuuuj... sta je lepo i originalno u tome da se svi isto oblace?" A on i svi ostali "reperi" se isto oblace?! so...wtf!? kao i vecina metalaca... zasto se onda oni toliko razlikuju od fensera...
Neko je napisao "obukla sam nekoliko puta i suknju (?!)" da pa? Sta je u tome toliko lose... Naravno ne mislim na one minice, sto su kao malo deblji kaisevi... ali... zasto je toliko lose ponekad obuci suknju? (osim ako je musko:)) zasto je toliko strasno izraziti svoju zenstvenost...
anyway, samo sam htela da pohvalim temu... poz


Shta ima loshe u tome ako mushko obuche suknju??? aj sad to obrazlozi!
 
milentisha:
Moj muž ima jednu zanimljivu priču. Ne znam da li ću baš tačno da je ispričam. Kad je imao 6. godina na TV je video Pekinšku patku i tad je u sebi pomislio "kako je ovo dobro" (mislim onakako kako dete to može da pomisli), e danas on ima 35 godina, mnogo toga je proživeo, ali je i dalje u tom fazonu.

:shock: Gde se te priče seti?!? :D Pazi, pošto je "Plitka poezija" izašla '80-e, teško da sam imao šest godina. Imao sam 9-10 godina i igrao sam se sa autićima onu igru "jedan-dva-tri" koja je, čini mi se, sada potpuno zaboravljena (seća li se neko toga?). Uglavnom, na teveu je bio spot za "Poderimo rock" i dobro se sećam da sam refren "Mama mama mama mama gotova je stvar" pevao kao nešto "bala bala bala" s obzirom da još nisam imao dovoljno izoštreno uho za "skidanje" nerazumljivo otpevanih tekstova. Pored žestoke svirke, fascinirao me je Čonta: tip sa naočarima za sunce koji frenetično skače celu pesmu... Blenuo sam u teve i kroz glavu mi je prošlo samo jedno "Wau"! Gotova je stvar / biću panker ja, što kaže pesma.
 

Back
Top