Vukodav, ko je čitao???

Prvi deo sam slistila za dva dana. I prečitavala ga nekoliko puta posle. Knjiga mi se mnogo sviđa, kao i način na koji je pisana. Jedino mi je žao što ne znam dovoljno o slovenskoj mitologiji i ne mogu da odredim koliko toga je izmišljeno, tj. da li je nešto stvarno iz mitologije.
Iznenadilo me je to što su borbe veoma detaljno opisane, čak toliko da mogu da prepoznam neke zahvate koje smo radili dok sam trenirala aikido.

Drugi deo još nisam nabavila, a verovatno ne bi ni bilo pametno da nabavljam pre raspusta jer kad dohvatim neku knjigu (koja nije lektira) ne mogu da je ostavim dok je ne pročitam.
Jedva čekam... :-D :grin:
 
Hehe, drugi deo je mnooogo dobar, a sto se tice mitologije, izmisljeni su samo nazivi njihovih vera, i likovi naravno ;).... Savetujem ti, da ne ctas drugi deo, dok ne izadje treci, poludeces... :lol:
Inace, samo onako da te obavestim.... film izlazi 26 oktobra 2006, premijera je u moskvi, i s' obzirom da su ga rusi snimali, mislim da ce biti ODLICAN!!!
 
Dobro je, ja sam se već uplašila da ćemo kao Vukodava gledati Vina Dizela.

Samo da te pitam, možeš li da prepoznaš pripadnike drugih naroda i plemena? Ja sam za sad jedino zaključila da su Aranti (npr Evrih) Grci, jer nose tunike, imaju pesme, cene lepo i zdravo telo i imaju razvijen jezik. Ima li još nekih poznatih?
 
hehe, i ja sam samo Grke prepoznala, a bas sam gledala da li ima nekih poznatijih, a Veni i Solveni me podsecaju malo na Ruse i Ukrajince, nacin na koji se ophode jedni prema drugima (a takodje na nas i hrvate)...

Vukodava nisu lose zamislili, mada je malo lepsi ego sto bi trebalo (videla sam sliku i mogla bih da ti posaljem da znam kako :) )
 

Back
Top