BELORUSIJA-promene?

~Petar~

Poznat
Poruka
8.643
Dugogodisnji gvozdeni vladar belorusije lukashenko ispred sebe ima kandidata ujedinjene opozicije-milinkevica. protivno ustavu,manipulacijom na referendumu,lukashenko se po treci put kandidovao za predsednika. u minsku su vec poceli protesti,dok je vlast zapretila da svako ko se odazove protestima moze biti osudjen na dugogodisnju robiju ili streljanje.

vec deset godina,ovaj retro lider vlada zemljom,koja pored toga sto nije u tako loshem ekonomskom stanju,je pod nevidjenom represijom-zabrane partija i pokreta,politicka ubistva,preoterivanja,korupcija...pokusaj na poslednjim izborima da se ponovi revolucionarni scenario iz srbije,gruzije i ukrajine nije uspeo,i pored logisticke podrske bivsih otporasa i ljudi iz sus-a beloruskom studentskom pokretu zubr da se protesti nastave i prosire. u medjuvremenu,kod ljudi vlada vec apatija,apstinencija,a evropski zvanicnici se ne pretrzu da pomognu opoziciju i slobodne izbore,kao u prethodnim sluchajevima..ako izuzmemo verbalnu podrsku valense i havela,i poljskih,ceskih i ukrajinskih studenata..
evo nekih zanimljivosti vezanih za lukashenka-dosao je na vlast kao tvrdi simpatizer komunista i sssr-a
-uveo je predsednicku vertikalu kontrole svih lokalnih vlasti
-velichao ulogu hitlera u obnovi velichine nemacke i njegove cvrste ruke
-promenio je tradicionalnu zastavu belorusije i zamenio je starom sovjetskom,kao i himnu
-govorio je da beloruski jezik i istorija glupi,i da ih treba korigovati
-clanove opozicije nazvao nacistima i prikazao film na drzavnoj tv o njima
svi podaci su provereni..
ipak,po procenama istrazivacha,oko 50% glasa za njega...

mislite li da je moguca nova demokratska promena i li "narandzasta revolucija" i koliko je realno da jedan takav rezim i dalje opstane?da li ce pasti "poslednja evropska diktatura?"
p.s.odnosi sa putinom su pokvareni josh od samog dolaska na vlast
 
ja se ne bih radovao mogucem padu lukasenka. svejedno, sva je prilika da ce biti izbran, bice nereda, ali nece ga zbaciti. ipak, treci mandat se nece sgurno zavrsiti legitimnim putem. ali sve u svoje vreme. zapadu danas nikako ne treba rusija saterana u cosak.
 
ma da,strasne stvari radi taj lik..radio sam neku analizu na faxu o njemu i bukvalno se "odushevio"..od tad,stalno pratim sta se desava..lik je bizaran
mada,verujem da ce izbori biti "netransparentni",cim preti streljanjem opozicionim mitingasima..
interesuje me samo,dokle ce ostati na vlasti,posto je neumitno da je neodrziv...
p.s. interesantno koliko otpor,cesid i ostali imaju udela u prethodnim revolucijama-gruziji,ukrajini,chak i kirgiziji....
 
formalno su ucestvovali u pripremama, mada iskreno da ti kazem, to je vise bio pr - kao auuu jbt, o-o-o-tpor nas organizovao!!!
diktator je i nazarbajev, pa niom ne pada na pamet da ga skida, pogotovo ne zapadu, a blizi je rusiji sada nego lukasenko i sva belorusija.
 
klackalica je zapadni recept za rusiju u prethodnih i narednih par godina. ukrajinaim je sasvim dovoljna, jer bez nje, rusija gubi konacno koncept slovenskog bloka iliti evroazijske prestonice. zato cak ja mislim i preterano napadaju lukasenka medijski, ali de fakto nista ne preduzimaju da ga sruse. jer to bi se citalo kao izivljavanje a ne prosto kao takticki hod.
jug istotako. cimaju uzbekistan i turkmenistan ali kazahstan ne diraju nikako. cimaju iran ali ne posezu za krajnjom silom kao u slucaju iraka. klac-klac. vazno je samo da se cima, ali ako prevagne negde, na*ebace prvi amerikanci, i oni to dobro znaju, pa paze.:)
 
nadam se da ce u narednih nekoliko dana beloruski narod potuci diktatora na izborima,i baciti njegovo telo psima...pre nego sto on pobaca njih...posto cujem da preti da ce streljati svakoga ko se pojavi na protestima opozicije...
 
isti2006:

Не капираш да је Бетовен живео у 18. веку, зато тако и размишља ;)

liberty.small.jpg


"Доста је тлачења, изађимо на барикаде јунаци !"

:lol: :lol: :lol:
8-)
 
Petar_FPN:
Dugogodisnji gvozdeni vladar belorusije lukashenko ispred sebe ima kandidata ujedinjene opozicije-milinkevica. protivno ustavu,manipulacijom na referendumu,lukashenko se po treci put kandidovao za predsednika. u minsku su vec poceli protesti,dok je vlast zapretila da svako ko se odazove protestima moze biti osudjen na dugogodisnju robiju ili streljanje.

vec deset godina,ovaj retro lider vlada zemljom,koja pored toga sto nije u tako loshem ekonomskom stanju,je pod nevidjenom represijom-zabrane partija i pokreta,politicka ubistva,preoterivanja,korupcija...pokusaj na poslednjim izborima da se ponovi revolucionarni scenario iz srbije,gruzije i ukrajine nije uspeo,i pored logisticke podrske bivsih otporasa i ljudi iz sus-a beloruskom studentskom pokretu zubr da se protesti nastave i prosire. u medjuvremenu,kod ljudi vlada vec apatija,apstinencija,a evropski zvanicnici se ne pretrzu da pomognu opoziciju i slobodne izbore,kao u prethodnim sluchajevima..ako izuzmemo verbalnu podrsku valense i havela,i poljskih,ceskih i ukrajinskih studenata..
evo nekih zanimljivosti vezanih za lukashenka-dosao je na vlast kao tvrdi simpatizer komunista i sssr-a
-uveo je predsednicku vertikalu kontrole svih lokalnih vlasti
-velichao ulogu hitlera u obnovi velichine nemacke i njegove cvrste ruke
-promenio je tradicionalnu zastavu belorusije i zamenio je starom sovjetskom,kao i himnu
-govorio je da beloruski jezik i istorija glupi,i da ih treba korigovati
-clanove opozicije nazvao nacistima i prikazao film na drzavnoj tv o njima
svi podaci su provereni..
ipak,po procenama istrazivacha,oko 50% glasa za njega...

mislite li da je moguca nova demokratska promena i li "narandzasta revolucija" i koliko je realno da jedan takav rezim i dalje opstane?da li ce pasti "poslednja evropska diktatura?"
p.s.odnosi sa putinom su pokvareni josh od samog dolaska na vlast
Nije ucio od pravog ucitelja F. Kastra da dozivi 96 ti rodjendan kao predsesnik i da mu narod peva lambadu!
 
Petar_FPN:
ma da,strasne stvari radi taj lik..radio sam neku analizu na faxu o njemu i bukvalno se "odushevio"..od tad,stalno pratim sta se desava..lik je bizaran
mada,verujem da ce izbori biti "netransparentni",cim preti streljanjem opozicionim mitingasima..
interesuje me samo,dokle ce ostati na vlasti,posto je neumitno da je neodrziv...
p.s. interesantno koliko otpor,cesid i ostali imaju udela u prethodnim revolucijama-gruziji,ukrajini,chak i kirgiziji....
interesantno koliko CIA ima udela u otporu, cesidu i sl ;)
 
E sad vi analiticari reecite sta je to revolucija donela Ukrajini Gruziji I Kirgiziji,a sta ce dobro doneti Belorusiji.Ukrajini i Gruziji preti gora revolucija nego sto je bila narandzasta.Ako uzmemo u obzir celu drzavu neuzimajuci u obzir samo prestonice ,zivotni standard Belorusije je veci nego i u Rusiji i Srbiji a da i nepricam o narandzastim zemljama koje su na granici bednosti.Bio sam u Ukrajini prosle godine u septembru i ono sto sam video tamo t je uzas,jad i beda.Kobajagi malo zive Kijev,Donjeck i jos par vecih gradova a ostalo ljudi trba otici i videti to se recima nemoze opisati.
 
Jevdjo:
E sad vi analiticari reecite sta je to revolucija donela Ukrajini Gruziji I Kirgiziji,a sta ce dobro doneti Belorusiji.Ukrajini i Gruziji preti gora revolucija nego sto je bila narandzasta.Ako uzmemo u obzir celu drzavu neuzimajuci u obzir samo prestonice ,zivotni standard Belorusije je veci nego i u Rusiji i Srbiji a da i nepricam o narandzastim zemljama koje su na granici bednosti.Bio sam u Ukrajini prosle godine u septembru i ono sto sam video tamo t je uzas,jad i beda.Kobajagi malo zive Kijev,Donjeck i jos par vecih gradova a ostalo ljudi trba otici i videti to se recima nemoze opisati.

Jevdjo ne moze revolucija nista doneti u periodu od godinu dana nego tek za par godina mogu da se vide rezulteti.U pravu si za Ukrajnu ali standard tamo nikad nije bio dobar odlazio sam i pre narandzaste revolucije.Za Gruziju stvarno ne znam.
Ali Lukasensko je ludak.
 
_Milanche_:
Jevdjo ne moze revolucija nista doneti u periodu od godinu dana nego tek za par godina mogu da se vide rezulteti.U pravu si za Ukrajnu ali standard tamo nikad nije bio dobar odlazio sam i pre narandzaste revolucije.Za Gruziju stvarno ne znam.
Ali Lukasensko je ludak.
Definitivno sam ubedjen da nova vlast u Ukrajini nece doneti nista dobro kao sto ni Sakasvili nije doneo Gruziji.Sakasvili je uspeo za nekoliko godina da pokvari odnose sa svim susedima i doveo je do toga da je narod celu proslu nedelju organizovao masovne proteste protiv njegove politike.Takva situacija je i u Ukrajini Juscenko ne da je izgubio podrsku politickih saradnika nego i podrsku Zapadne Ukrajine koja ga je i dovela na vlast.A sto se tice Lukasenka neslazem se sa svim njegovim stavovima ali i ludakom nemogu da ga nazovem jer je on ipak odrzao finansijsku stabilnost zemlje.Neracunajuci pribalticke republike Belorusija ima najbolji standard medju bivsim republikama.
 
Jevdjo:
Definitivno sam ubedjen da nova vlast u Ukrajini nece doneti nista dobro kao sto ni Sakasvili nije doneo Gruziji.Sakasvili je uspeo za nekoliko godina da pokvari odnose sa svim susedima i doveo je do toga da je narod celu proslu nedelju organizovao masovne proteste protiv njegove politike.Takva situacija je i u Ukrajini Juscenko ne da je izgubio podrsku politickih saradnika nego i podrsku Zapadne Ukrajine koja ga je i dovela na vlast.A sto se tice Lukasenka neslazem se sa svim njegovim stavovima ali i ludakom nemogu da ga nazovem jer je on ipak odrzao finansijsku stabilnost zemlje.Neracunajuci pribalticke republike Belorusija ima najbolji standard medju bivsim republikama.

Verujem ja stvarno nisam upucen u to,ali covek koji preti steljanjem onom ko dodje na miting mogu da ga smatram.
A reci mi nesto za Ukraju ako znas,zasto je doslo do sukoba izmedju Juscenka i one zene koja je bila premier pa on on smenio (ona je iz neke druge partije) i moze li se tu napraviti neka paralela izmedju politike kod nas?
 
Парафразираћу још једном шта сам рекао у обрисаном посту:

Искрено се надам да овај пут неће проћи још једна "педерска револуција" као што је била испланирана у Украјини и Грузији у маниру Запада.
Такође сам рекао да поуздано знам да је просечна плата у Белорусији око 290еу, док војним лицима износи око 500еу. Није занемарљиво и додати да је белоруска војска већ дуже време у пуној борбеној готовости, завидном тренингу и одлично опремљена !... па ви сад видите ;)

Уколико се намера Запада и овај пут обистини то ће значити све најгоре по Русију. Оно би представљало њено потпуно одсецање од остатка Европе што би се понајпре одразило на њеном економском плану. Значајно је и да би се тиме отворила широм врата убацивању субверзивних покрета унутар Русије као и омогућавање простора за њено лагано распарчавање...

Живи били, па видели....
 
Zarathustra:
Парафразираћу још једном шта сам рекао у обрисаном посту:

Искрено се надам да овај пут неће проћи још једна "педерска револуција" као што је била испланирана у Украјини и Грузији у маниру Запада.
Такође сам рекао да поуздано знам да је просечна плата у Белорусији око 290еу, док војним лицима износи око 500еу. Није занемарљиво и додати да је белоруска војска већ дуже време у пуној борбеној готовости, завидном тренингу и одлично опремљена !... па ви сад видите ;)

Уколико се намера Запада и овај пут обистини то ће значити све најгоре по Русију. Оно би представљало њено потпуно одсецање од остатка Европе што би се понајпре одразило на њеном економском плану. Значајно је и да би се тиме отворила широм врата убацивању субверзивних покрета унутар Русије као и омогућавање простора за њено лагано распарчавање...

Живи били, па видели....


Zaratustra nisi mi nista odgovorio na moj odgovor na tvoje podpitanje na jednoj drugoj temi oko stranog kapitala i ulaganja ako na vlast u srbiji dodju srpski radikali.
 
Juscenko i Timosenko su bili zajedno tokom cele narandzaste revolucije i pre nje.Sad da tacno tvrdim sta je tu bilo nemogu al znam da je sve poclelo zbog livnnice metala koju je kupio zet bivseg predsednika Kucme. Julija timosenko je trazila da se livnica oduzme jer je kobajagi nepravno prodata za mizerne pare osamsto miliona a realna vrednost je negde oko 4-5 milijardi.Otprilike je sve pocelo oko toga a kasnije i ostale nesuglasice koje su i dovele do smene Timosenko.Jednom recju nepodeljene pare bivsih politickih saradnika.A sto se tice paralele postoji jer ceo scenario revolucije su pisali nasi ljudi iz Novog Sada takodje i u Gruziji.
 
_40368667_lukabody.jpg


"Sorry fellows, but you got too many shortcomings to defeat me !"
"В действительности, вы никогда не будете поразить меня ! Извините меня, но я буду слишком сильным игроком для вас."

;)
 

Back
Top