p2p - torrent HELP!

Pa gledaj da skidas one file-ove koji imaju vise seeder-a nego leecher-a/download-era.
Recimo brze ce ti ici onaj koji ima 5 seeder-a, a 2 leecher-a nego obrnuto.
Ja mislim da je bolje da ako mozes da nadjes to sto trazis i preko nekog p2p programa, da skidas preko njega.
 
e ali pazi to nije dovoljno... mislim ne znam sta je problem, ali ima li neko drugo resenjne osim ovog jer ako budem trazio samo one koji imaju vise seedersa nego leechersa mnogo cu da se namucim...
a uTorrent trazzi na istom mestu gde i ja
 
Sad sam se necega setio.
Pogledaj u opcijama na koliko ti je namestena maximalna download i upload brzina.
Mislim da je po defaultu namesteno na 2 kbs download, a upload neograniceno, pa je meni to u pocetku pravilo probleme.
Tako da zavisi od toga kakav net imas namesti max download brzinu.
 
Besplatni jesu, a imas razne sajtove gde mozes da ih nadjes, npr

www.torrentreactor.com
www.isohunt.com
www.torrentspy.com
www.mininova.com

to su neki od popularnijih.

Od programa koristim Azureus koji se do sada kod mene najbolje pokazao.

Po meni su p2p brzi, i bolji, ali recimo ako pratis neku seriju uporedo sa amerima, najbrze ces je naci na torrentima, jer je ovi postuju odmah posle prikazivanja.
A preko p2p ces skinuti 2-3 pogresne epizode dok ne nadjes pravu.
Barem se to meni desavalo.
 
Pa ne postoji opcija da se upload iskljuci tako da ti istovremeno dok downloadujes i uploadujes tako da ti to malo smanji download brzinu, ali ako si na kablovskom mislim da ti to nece biti problem.
I torrenti su samo za velike file-ove, filmove, serije, igrice, itd.
 
Nemoj mi vjerovati, ne koristim ta cuda, ali kako sam informisan, nek me neko ispravi, fajl/ove koje skidas odmah su i fajlovi za upload.. Ne vidim potrebu da blokiranje uploada jer onda se gubi smisao..

Sta bi ti skinuo da se blokira upload kao sto ti zelis..

Poz.
 
Ne znam sta su trackers, ali nikada nisam imao problema sa njima.
A taj isti file koje downloadujes istovremeno i uploadujes kako bi povecao broj seedera.

@GZ

Upload smanjuje download brzinu.Recimo meni za nekih 8 kbs.
 
Ne znam, ali znam da meni posle svakog download-a izbaci poruku da je preporucljivo da imas do kraja upload-ovan neki file, a sad zasto ne znam.
Cuo sam za freeload-ere.
Kao mogu da te proglase freeload-erom i da ne mozes vise da downloadujes onda.
 

Back
Top