"Otkljucavanje" zakljucane brave, najlakse...

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
A

Aleksej_BASO

Gost
OK znam da nije bas lepo otvarati ovakve teme i ne znam kako da to uklopim sa savremenim muskarcem, ali....

Opet ovo bi muskarci trebali da znaju, valjda, zene ne svakako...

Da li neko moze da me posavetuje kako da "otkljucam" bravu.

Video sam davno na TV kako panduri otvaraju zakljucana vrata, namaknu na cilindar brave neku plocu koja ima na sebi zljeb oblika tacno kao cilindar i ima sipku na ploci i samo zavrne poprecno i polomi ce cilindar.

Ali video sam da se kao prirucni alat koristi i onak vilasti kljuc, kome moze da se podesava otvor, znaci nova verzija frncuskog kljuca....

E sada taj kljuc mi je mnogo pristupacniji, imam ga na piajci za 400-500 din. ali on obuhata samo doni deo cilindra onaj ravniji, a ne kruzni, pa ne znam da li je to dovoljno.... A onako onu plocu sa sablonom mi nije bas jednostavno da pravim jer namam alata zivim u zgradi i nemam kod kuce radionicu.

Jel moze neko da me posavetuje....? Moze i na PP!


Najlepse molim moderatora da mi ne zakljuca temu, ili obrise, ne planiram nkakvu kradju ili obijanje, nego sam samo "izgubio kljuc". :wink:
 
Ne moguce je otvoriti vrata francuskim kljucem,stvarno ne znam na koji fazon!
Ja sam jednom razvalio svoja vrata koja su imala automatsku bravu (sama se zakljucava) koja je bila kao extra efikasna,a vrata sam razvalio na taj nacin shto sam izvalio ceo shtok tj unutrashnji deo na shta je bila pricvrscena sama brava! Jako sigurno nema shta!
 
Aleksej...oko toga ce najbolje da te posavetuje bilo koji bravar,rezac kljuceva...
Ovde mozes da dobijes neke inforamcije,ali ja ti savetujem gde je najbolje da se pobratis. AKo znas nekog bravara,onako iz fore pocni spiku oko toga. Kao video sam na filmu to i to pa jel to moguce...bla,bla...da mu ne budes sumnjiv.
Ja znam recimo da gepek od Juga mozes da otvoris sa 50 para...bar je pre moglo. AKo sada nisu ugradili neku novu tehnologiju :lol: Otvoris jugica na gepeku i posle mozes da radis sta hoces. :lol: A posle se pitali zasto su se najvise krala Zastavina kola,kada nisu luxuzna...:lol:
NIsu luxuzna,ali mogu da posluze...hehehe...prodas ih u delove...para koliko hoces! :D :D
 
@chika doktor: pa da strasna je to stvar! Samo okrenes, ako je sipka dovoljno dugacka.

Zato se i pitam da li francuski kljuc moze da napravi dovoljno veliki moment...?

@?cilindar se zove onaj onaj deo koji sa jedne strane viri i u koji meces kljuc. Nije bas skroz cilindrican, ali tako se zove.
 
Aleksej_BASO:
OK znam da nije bas lepo otvarati ovakve teme i ne znam kako da to uklopim sa savremenim muskarcem, ali....

Opet ovo bi muskarci trebali da znaju, valjda, zene ne svakako...

Da li neko moze da me posavetuje kako da "otkljucam" bravu.

Video sam davno na TV kako panduri otvaraju zakljucana vrata, namaknu na cilindar brave neku plocu koja ima na sebi zljeb oblika tacno kao cilindar i ima sipku na ploci i samo zavrne poprecno i polomi ce cilindar.

Ali video sam da se kao prirucni alat koristi i onak vilasti kljuc, kome moze da se podesava otvor, znaci nova verzija frncuskog kljuca....

E sada taj kljuc mi je mnogo pristupacniji, imam ga na piajci za 400-500 din. ali on obuhata samo doni deo cilindra onaj ravniji, a ne kruzni, pa ne znam da li je to dovoljno.... A onako onu plocu sa sablonom mi nije bas jednostavno da pravim jer namam alata zivim u zgradi i nemam kod kuce radionicu.

Jel moze neko da me posavetuje....? Moze i na PP!


Najlepse molim moderatora da mi ne zakljuca temu, ili obrise, ne planiram nkakvu kradju ili obijanje, nego sam samo "izgubio kljuc". :wink:

Pitacu Budjonija koad izadje iz cuze kako se to provi.
Ustvari on moze da ti proda nacrt ili on da ti naparavi, ja ne mogu nista tu da ti pomognem osim da Vas povezem.
Da zaradi i on neke pare kad izadje, samo nije on jeftin uopste ali kad ti on jednom objasni kako i zasto to tako radi, posle moze i ti da prodajes tvoje znanje ;)
 
loop:
Pitacu Budjonija koad izadje iz cuze kako se to provi.
Ustvari on moze da ti proda nacrt ili on da ti naparavi, ja ne mogu nista tu da ti pomognem osim da Vas povezem.
Da zaradi i on neke pare kad izadje, samo nije on jeftin uopste ali kad ti on jednom objasni kako i zasto to tako radi, posle moze i ti da prodajes tvoje znanje ;)


Ma imam ja nacrt u glavi nije to problem samo ne bih da mi neko drugi to pravi abog diskrecije...

A ja nemam alata... A ni materijala.

Ajde videcemo.
 
ja se naravno ne razumem u to, ali kad se meni deslilo da sam ostala ispred rodjenih vrata, ebem ti one touch sistem, a svi kljucevi u stanu, ja poluobucena stojim u hodniku, uzas nad uzasima, zvala sam profesionalce. Sad ne znam kakva je tebi frka u pitanju,rekla bih da si ti sa druge strane brave, ali ako hoces broj mogu da ti dam.
 

Back
Top