DVOGLED 10-30x50

Ćaos

Dobro, ajde da se nađemo negde u Koceljevi,kada budem išao tamo.
Ponesem durbin i tražimo neke udaljene predmete.
Najbolje, DA TE UVERIM da vidiš kako sa 1.5 km.sa mog durbina možeš lako da pročitaš registarske tablice na automobilu.Može li to tvoj durbin?
 
@mačak
:) :)
Važi majstore dogovoreno čujemo se sredinom oktobra kad krene lovna sezona...Pošto dolazim do Uba a to nije daleko ok? Hoćemo li da pozovemo i brata Nitra da ponese njegovu guju ?
 
Ja ne garantujem da moze na 1500 metara da vidi tablice jer nisam imao prilike da izmerim bar priblizno ali uvecanje 50x na 65mm mi je nesto ... onako ... malo cudno, ali opet kazem da nije nista nemoguce ...

P.S..

Uvek sam za akciju ... kad dolazite na Jug Srbije javite se i bicete moji gosti !!!
 
Sto se dvogleda tice imao sa jedan i to davno. Zao mi je sto sam morao da ga dam. Bio je dobar. Zrak RD 7×40. Sada imam Practica Falcon 8x30. Kupljen pre koju godinu. I mogu vam reci da sam zadovoljan. Inace Practica je pravila foto aparate i ima dugu tradiciju pravljenja optike. Pozdrav svima.
 
Drugar nemam šta da dodam sem da se ona izlazna pupila zove i objektiv a prečnici su uvek izraženi u milimetrima
A prva cifra može biti fiksna kao što si naveo kod 6x30 ona (6)
ili ako dvogled ili durbin ima dodatke, ili na neki drugi način ( digitalno ili štelujući mehanički )
Onda je to npr.( pričam napamet )
od 6 - 30x50 E ona crtica ( - ) označava koliko od leva cifre koja je manja do desne koja je veća ta optika na sebi svojstven i ponuđeni način vrši uvećavanje slike.
Jako je dobro da je objektiv u principu što veći
Iz svog iskustva koje je bogato u ovom polju.
Mogu ti reći sledeće:
Posedujem durbin domaće proizvodnje Zrak Sarajevo koji je bio najjaćči u svojoj klasi, A to je 50x 65 i kada je sumrak bolo bi bolje da u taj objektiv upada više svetla tj da ima veći prečnik.
Tako da je uvek dobro imati koji mm više u objektivu.

off topic... tip
ovo boldano nije bas preporucljivo raditi u ratnim uvjetima,odnosno uperiti u izvor svijetlosti :)
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje,danas sam dobio dvogled 7x50 koji je koriscen kod nas u JNA i VJ u ratnoj mornarici,po levoj strani pise Iveco gold hart vergutete optik a po desnoj 124m auf 1000m winkel 71 stepen,ako moze malo poblize o ovom modelu,naravno ono sto sam zakljucio jeste da je nemacki ali da li je ddr ili zapadna i kakvog je kvaliteta ovaj model,hvala unapred.
 

Back
Top