ljudi sta upisujete ove godine???

..Sandra..:
Ljudi, zna li neko nesto o Uniji Fakulteta Jugoisticne Evrope? Tamo me najvise zanima smer Poslovna psihologija. Kako sam cula, tek od ove godine pocinje sa radom... Ne znam da li imaju dozvolu ministarstva i koliko je pametno to upisati.


Jao, i ja sam istu stvar pomislila ovih dana. Tako mi se svidja program, bas mi je super, ali ne znam koliko se priznaje?! Rekla sam tati ovih dana da se raspita malo. Jel to ima i u BG, ili samo ovde u Kamenici?
 
Ima i u Beogradu, danas sam ih zvala! U toku sledece nedelje ce se znati tacna lokacija, jos nisu odlucili. Receno mi je da imaju dozvolu. Ovo ce biti prva generacija tog smera (za ostale ne znam), tako da ce se znati kako su prihvaceni tek kada ovi dobiju diplomu. Meni se isto jako svideo program i bas sam na teskim mukama :) To je sve sto ja znam, a ako neko sazna nesto novo - nek javi! ;)
 
Oni naravno kazu da kao imaju dozvolu ministarstva i sve je legalno... Mada, to sve zavisi od poslodavaca da li ce ti priznati diplomu i zaposliti te. Nemam pojma, bas se dvoumim. A bas je moderan program i deluje mi interesantno. Jedino sto su mogli u NS da nadju bolju lokaciju jer je negde zabaceno u Kamenici, otprilike u kukuruzima...
 
Znaci nema ih na spisku... Hmm.. :? Nadam se da nisu toliko bezobrazni da bas tako ocigledno lazu.. Ili ima neka caka.. mozda ih nisu dodali posto je novootvoreno? :) Mada i da jeste sve po zakonu, ko zna kako ce se prznavati... :( A bas zvuci superrr! Averovatno je i lakse nego na drzavnom, ne uce se nepotrebne stvari ;-)
 
Ima jedna caka a to je - dobili su uslovnu akreditaciju, imaju kao dozvolu, govorim za NS, jer su iznajmili taj neki dvor u Kamenici, ali ako to sve ne srede do septembra, propadaju i gube tu uslovnu dozvolu. A ako sve srede, onda dobijaju redovnu dozvolu i sve je ok. E ..Sandra.., jel se ti spremas za ovaj redovni prijemni?
 
Po novom Zakonu o visokom obrazovanju, posebna komisija daje akreditacije za osnivanje fakulteta. Ta komisija nije jos formirana, a rok je jun mesec ove godine. Tako da ce oni morati podneti prijavu toj komisiji, ako zele da otvore fakultet.

Prvi put cujem za uslovnu dozvolu.

Najbolje ti je da kontaktiras ministarstvo mail-om i da ih pitas za pomenute institucije.
 
E da kazem nesto o pauziranju! To je ejdna godina neucenja i odviklavanja od skole - izuzetno je tesko vratiti se nakon toga "u formu" i uciti ponovo. na kraj krajeva odlazes i zavrsetak fakulteta i sve dalje. Najbolje je upisati na vreme i zavrsiti na vreme! Mozda ce neko reci da treba pokusavati upisati ono sto volis cak i 2, 3 godine ja mislim da to bas i nije pametan potez.
 
..Sandra..:
Ja se ne spremam... Mislim da sam odustala od psihologije na drzavnom. Mozda napravim pauzu ovu godinu da se presaberem, a mozda upisem neki privatni... Joj, ne znam! :) Ti?

Pa kao ucim nesto, idem na pripreme, ali tako mi se ovo upisuje... Super je. Mislim da ti nije dobro da pauziras, jer ces se naci u jos vecoj dilemi, neces vise znati za sta da se uhvatis a bezveze je da se zeznes i upises nesto sto nisi htela. A drugo, sto neko rece, totalno ces se odvici od ucenja i sta onda?
 
ja upisujem [nadam se] arhitekturu i jdwa chekam :D
to sam oduwek zhelela, samo sam mislila da ne mogu ni da pridjem sa mojim ocenama, ali sad widim da to i nije neki mnogo bitan faktor, a i owa generacija je generalno losha...
spremam se wetj nkih par meseci... mozhda je trebalo da pochnem ranije, ali nema weze...
 
Necu da pametujem...
Istina , ne upisujem ove godine,upisao sam prosle Hemijski fakultet
Ako neko planira da ga upise ,samo napred
Generalno najveci problem je matematika i fizika(pogotovo na smerovima profesor hemije,biohemija,za smer hemija zivotne sredine i diplomirani hemicar ne znam,mada koliko cujem i za te smerove vazi isti problem).Moj predlog je da prelistate knjige iz srednje i da u oktobru dodjete spremni...
 

Back
Top