kuce?

Sta znaci potpuno prazna 12.kuca?

To u grubim crtama znači da ti možda ne stvara velike probleme jer je prazna ali takodje iako je prazna ako je njen vladar otišao recimo u 8p i još je malefik sa lošim aspektima bez obzira što nije naglašena može ti doneti odredjene probleme.

Ukratko kod, svake prazne kuće, gleda se gde i u kom polju se nalazi vladar prazne kuće, pa prema položaju u znaku odrediš kvalitet (jačinu) vladara i sa kojom planetom je u aspektu i tako slažeš priču.

Ovako postavljeno teško da bilo ko može da ti odgovori....
 
Poslednja izmena:
Zdravo. Ja sam nova. Moze li neko da mi pomogne? Naime, moja peta kuća je u blizancima i prazna. Vladar blizanaca Merkur mi je u desetoj kući u skorpiji u konjukciji sa MC.Interesuje me itanje potomstva. Da li ću ga imati?

Znas li mozda sta znači kada u osmoj kući imaš mars, jupiter, lilit, saturn i mesec a svi u devici dok je merkur u desetij kući u skoriji u konjukciji sa uranom koji je isto u skorpiji?

Moze li neko da mi kaze šta znači kada u natalu imaš sunce kvadrat saturn i mesec u konjukciji sa saturnom pošto sam negde pročitala da ako je sunce u kvadratu sa saturnom onda nećes imati dece, a meni je peta kuća prazna.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo ovako ja imam dosta oprecnog u jednoj planeti...sada me zanima vaznost kuce ili opet suprotno tomu "ne vaznost" sta po vaznosti prevladava i u kojoj mjeri znak u kom je planeta ili kuca u kojoj je planeta pogotovo ako su oprecne ili bar, u najmanju ruku sto odnosno koji znak bi kod mene prevladao ..naime, meni je venera u djevici u 12 kuci :/ ribi, znaku koji je sasvim suprotan znaku djevice i sada kako bi ja trebala okarakterizirat svoju veneru sto da uzmem u obzir ... Da nastavim ... Venera mi je u djevici u 12 kuci kao sto sam rekla (ribama kojima vlada neptun) aspekti sa venerom su konjukcija sa suncem i opzicija sa saturnom... A sa neptunom( koji je u jarcu 4 kuci kojanje takoder u jarcu) cini sljedece aspekte ;kvadrat sa marsom sekstil sa saturnom i plutonom .... Sto prevladava vaznost znaka u kojemubje venera ili pak prevladava znak koji vlada kucom 12 a to je znak riba...
 
141sgo8.png



I praise thy necroskillz.
 
I ja to pokusavam da skontam, pa se mucim, ali valjda ce nesto od onoga sto napisem biti tacno, a mozda i podstakne nekog ko se bolje razume da me ispravi i ta tacne informacije.
1.kuca- bazicne osobine necije licnosti, fizicki izgled
2.kuca-materijalne stvari, svest o sopstvenim sposobnostima
3.kuca-braca i sestre, bliza putovanja, komunikacija
4.kuca-dom,porodica, majka
5.kuca-ljubavne veze, kocka, rizik, deca
6.kuca-svakodnevne obaveze, rad, zdravlje,skola
7.kuca-brak i ostali vidovi partnerstva
8.kuca-(najnerazumljivija za mene)kuca smtri, borbe i opstanka, stecene imovine, seksa
9.kuca-daleka putovanja, inostranstvo, filozofija, visoka obrazovanja
10.kuca-karijera, posao,ugled, onako kako nas drugi vide, otac
11.kuca-prijateljstva
12.kuca-podsvest, tajne vestine, nesto skriveno od ociju javnosti, ali i bolinice i zatvori

Eto, to je ono sto ja znam, pa sad ako neko moze da me dopuni ili ispravi, bila bih zahvalna.

Neretko se desava da dodje do inverzije kuca, na prvom mestu cetvrte i desete.
U karti muskarca cetvrta nosi majku, deseta oca, kod zena obrnuto. Ali desi se da deseta u karti muskarca ukazuje na majku, u karti zene na karakter oca.
 
Eh, šta ću ja sa mojim nebulozama da radim. Mnogo ste mi simpatični tako sa finim stavovima.
Ništa posebno ja ne mislim, bož' sačuvaj, u prolazu sam...samo to da je tema stara jedanaest godina i da cenim takav necro skill.
Nećeš ništa postići dok ne postaviš natalnu kartu, mada čak i tada je pitanje da li ćeš dobiti odgovor :mrgreen:

:super:
 
Ne može čovek ni da se šali sa glinenim :neutral: 'Ajde, nek bude po vašem :mrgreen:

Deseta je i majka i otac kao domen staratelja, autoriteta. Ide se do osamnaeste godine zakonski kada se očekuje poslić (18, Devica, 6). Mogućnost da se posao ostvari sa osamnaest godina često donosi i raniji brak kada se Sedma aktivira (sve mora da prati putanju). Ukoliko se Šesta ne aktivira, i šesta, sedma i osma se preskaču sve do devete po pitanju školovanja.
Mestimično se postavlja pitanje na planu zdravlja 6, veze 7 i prepreka 8.

Znam puno devojaka sa Saturn 4 blizu Sunca majke, pa su to bukvalno svađe u roku od pet minuta i redovno plakanje jer se koleba autoritativna moć.

Uzajamne su, ali mislim da je 4 više roditelji i emocije, a 10 roditelji i podrška tipa ''guranje kroz život'', barem dok osoba nije punoletna ili pak navrši relativnih 22 godine. Isključivo samo jedan roditelj u kontekstu 10 i 4 - ne, ali gledanje pozicije Meseca i Saturna u kontekstu datih kuća - da.
Nedavno je bio tu dečkić Škorpija koji je rekao da mu je majka bila iza toga da upiše pravni faks.

Kada dete ostane bez roditelja, onda isključivo 4 jer se preko države sve radi.
 
- uspon i zastita 10. i 1;
- smrt 8. i ostala stradanja 8, 4, 12.
- lako steceno imanje 5. i 8., manje 11. i 2;

Polja 1-3 su licne mogucnosti, 4-7 darovi oca i slucaja, 10-12 blagodati majke i onih koji vas vole i pate.
 

Back
Top